Uvodna reč

Koliko ih volimo i koliko nam znače...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Hol
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 126
Придружен: 29 Јул 2006, 19:29
Место: Beograd

Uvodna reč

Порукаод Hol » 31 Јул 2006, 18:00

Prijatelji znaju da budu čudni, ali prijateljstva su uvek ista: iskrena, topla i nesebična.

Ovde možete pisati o psima, macama, pticama, ribama, kornjačama, gušterima, zmijama, paucima... i svim vrstama i rasama sa kojima se kod kuće družite ili vam se samo dopadaju. Takvih znanja nikada nije dosta - ko ima ljubimca, to veoma dobro zna. Ko nema... pa možda će mu se upravo ovde roditi želja da ga pronađe.

Pozdrav i dobrodošli!

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1583
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 08 Авг 2006, 01:28

Imao sam dva puta po jednog ljubimca ... i ne ljubimo se vise ....
Promasio temu ! Znam ali moram sad o temi , - tesko je imati kucno-miljence koje zivi jedan kratak niz godina i treba prezivljavati njegov odlazak , bilo to da je rasan pas ili angorka i sl . svodi se na obaveznu muku. Dobro, u redu je i to da ne treba odmah misliti na kraj ali on ipak dodje ...

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 05 Сеп 2006, 02:52

faraon пише: Dobro, u redu je i to da ne treba odmah misliti na kraj ali on ipak dodje ...

...kao i ljudima, pre ili kasnije....ne treba bežati od pozitivnih osećanja, makar ona trajala i tren....ne treba bežati ni od tuge, ona je pratilac života...
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1583
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 09 Сеп 2006, 15:02

Upravo tako, Svakidasnji potrosacu... svako nase osjecanje ili prezivljavanje treba cuvati ljubomorno jer smo mi to svarili i to je- mi !

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1245
Придружен: 04 Мар 2006, 11:14
Место: nigdina

Порукаод leklerk » 05 Окт 2006, 00:51

ja nemam kucne ljubimce, nego stvorenja slucajno zalutala i spremna da budu clanovi porodice...

14 godina sam imala Cvrleta, pticu (bastard) koja je mala i neugledna, ali pjeva kao njih 10 na okupu, pa jos i pijani da su ......... crkla je kad ju je strefio 2. srcani udar, sahranili smo je i oplakali svi, ukljucujuci i caleta (koji je vojna faca, a zna se da v.lica ne placu).
pa kad su me pitali :Hoces kupit drugu pticu, bilo mi je kao da me pitaju hocu li nabaviti drugu babu!

elem, sad sam usvojila 2 tigrice, papigice koje su neki klinci koristili kao igracke , pa su roditelji odlucili da se ratosiljaju bijede

eno ih i sad nesto zvacu i changrljaju tamo u cosku iako je proslo vrijeme spavanja (obozavam ih)

Слика
Слика

Корисников грб
Linda
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1359
Придружен: 02 Дец 2007, 03:13
Место: Zemun

Порукаод Linda » 23 Дец 2007, 14:45

Ne zaboravite na poklone za kućne ljubimce,praznici su i za njih na vratima.Ja sam to redovno radila,ništa preterano,jer je moj pas imao poslastice svaki dan,ali ajde,lepo je i za praznike.Rođendan joj je 13.januara;2008-a je prvih par meseci bez nje,najtežih.Zato će 3 napuštena psa u naselju biti počašćena malo bogatije od uobičajene hrane što im dajem.Do sada samo hoće par vrsta keksića iz pet shopa,čokoladu za pse jadni neće(uvek sam im nosila po par kockica od moje Linde)...i neću ih mučiti-dobiće pileća leđa,salame i mešavinu(džigerica,bubreg,jezik)...plus granule(neke jako dobre i slasne)!
Слика
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe