Princeza Diana

Savremene i istorijske
Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4314
Придружен: 02 Јун 2005, 18:48
Место: Dežela

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 10:59

Слика
.. ja malena, suknjica šarena,
vetar piri pa mi suknju širi ..Слика

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 11:01

" Zbogom, ružo Engleske"

Veličanstvenu baladu "Zbogom ru žo engleske" otpjevao je Elton Džon, čije je pravo ime Redžinald Kenet Dvajt, prateći sebe na klaviru u Katedrali svetog Pavla u Londonu. Posvetio ju je preminuloj prijateljici princezi Diani

Pjesma je rimejk "Svijeće na vjetru " za koju je riječi napisao Bernard Topin . Elton Džon ju je davno, 1973. Godine, posvetio Merlin Monro, idolu svoje rane mladosti,sad je na prvom mjestu britanskih top lista.

Singl sa pjesmom "Zbogom ru žo Engleske" pojavio se u prodaji sano nedjelju dana poslije prvog i vjerovatno, posljednjeg izvođenja uživo. Doslovno je razgrabljen. Internet je prepun podataka o Eltonu Džonu i nevjerovatnom događaju kada je kompletan tiraž od šest stotina hiljada primjeraka prodat za samo nekoliko časova!

Ovaj rekord u prodaji ploča vjerovatno više nikad neće biti nadmašen. Nema sumnje da će biti ostvarena prognoza "Variaty Fair"-a da će singl biti prodat u 17 miliona primjeraka.

Elton D žon odbija da govori o komercijalnim efektima ploče. Dio prihoda namjenjen je Memorijalnom fondu princeze Diane, a drugi ide u dobrotvorne svrhe.

"Svijeća na vjetru"

Zbogom, ružo Engleske

Cvjetaj uvijek u našim srcima.

Bila si milost koja se

Spuštala

Tamo gdje su životi raznijeti.

Pozvala si našu zemlju,

I šaputala onima koji pate.

Sada pripadaš nebesima,

I zvijezde šapću tvoje ime.

čini mi se da si proživjela

svoj život

kao svije}a na vjetru:

ne blijedeći u času kad sunce

zalazi

i kad se sprema kiša.

Tvoji koraci će uvijek

Odjekivati,

Me|u zelenim brdima

Engleske:

Tvoja svijeća je dogorjela,

Ali tvoja legenda nikad ne}e.

Ljupkost smo izgubili:

Dani su prazni bez tvog

Smijeha.

Nosićemo uvijek ovu baklju

Za zlatno dijete svoje nacije.

I mada se trudimo

Istina nam tjera suze na oči;

Sve naše riječi ne mogu da

Izraze

Radost koju si nam godinama

Donosila.

Zbogom, ružo Engleske,

Pozdravlja te zemlja

Izgubljena bez tvoje duše,

Kojoj će nedostajati krila

Tvoje samilosti

Više nego što ćeš ikad znati.

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 11:03

Слика Слика Слика

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 11:05

Слика Слика

Слика Слика

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 11:06

Слика

Слика

Слика

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 11:06

Слика

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод luna » 06 Јун 2007, 11:19

Dianina nesreća ipak na TV-u

Слика

Prinčevi William i Harry zatražili su od britanske televizije da ukloni snimke nesreće u kojoj je poginula njihova majka. Čelnici TV-kuće odbili su tu molbu jer je važniji interes javnosti.

Osobni tajnik britanskih prinčeva Williama i Harryja zatražio je od TV-postaje Channel 4 da ne emitira fotografije prometne nesreće koja je njihovu majku Dianu stajala života, u dokumentarcu koji bi trebao biti prikazan u srijedu navečer, ali je odmah naišao na odbijanje britanske TV-postaje.

U pismu predanom Channel 4, William i Harry smatraju da prikazivanje tih fotografija na britanskoj TV-postaji predstavlja "očiti nedostatak poštivanja uspomene na njihovu majku", kaže se u utorak iz rezidencije dvojice prinčeva Clarence Housea.

Слика

TV-postaja smjesta je reagirala ustvrdivši da neće odustati od emitiranja tog dokumentarca nakon što je odvagnula za i protiv između razumljive zabrinutosti sinova princeze Diane i razumljivog zanimanja javnosti.

U prizorima se može vidjeti princezu Dianu s maskom za kisik i studenta koji u blizini nesreće pokušava pomoći njezinom tjelesnom čuvaru Trevoru Rees-Jonesu, koji je teško ozlijeđen.

Princeza Diana poginula je 31. kolovoza 1997. u prometnoj nesreći u tunelu ispod mosta Alma u Parizu, pri čemu je poginuo i njezin pratilac Dodi Al Fayed (42).

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30918
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:15

Slike nisu hronološki, tako sam ih pokupila, a nisam dovoljno potkovana u ovoj oblasti da ih posložim

Tridesetog avgusta 1997. u saobraćajnoj nesreći u Parizu tragično je stradala princeza Dajana, zajedno sa svojim prijateljem Dodijem al Fajadom. Od tog dana do danas, nije stavljena tačka na uzroke nesreće u tunelu Pont de l' Alma. Zvanična verzija glasi - krivaca nema, nezvanična, međutim, veoma prisutna u medijima, u toj nesreći vidi zaveru.
To je i tema feljtona, u kome autor Dejvid Ajk, engleski publicista, tvrdi da je princeza Dajana žrtva zavere.
Слика Слика Слика Слика Слика Слика
DAJANA Frensis Spenser rođena je u Park Hausu na Kraljičinom imanju u Sendringamu u Norfloku, 1. jula 1961., kao treća i najmlađa kćerka vikonta Altorpa, kasnije 8. erla Spensera i njegove žene Frensis Roše. Njeni roditelji su se razdvojili kada je imala šest godina, da bi se razveli 1969. godine, posle čega se njena majka udala za tajkuna u proizvodnji tapeta Pitera Šand-Kida. Dajana je imala mlađeg brata Čarlsa, koji danas nosi titulu erla Spensera, kao i dve sestre, Džejn i Saru. Pre Dajane rođen je još jedan sin u porodici Spenser, ali je umro i ona je oduvek verovala da bi njeni rodirtelji bili zadovoljniji da je ona dečak, sin i naslednik.
Dajana je izjavila da je njeno detinjstvo bilo veoma nesrećno, a ceo svoj kratki život će čeznuti za ljubavlju i toplinom koje su joj bile uskraćene kao detetu. Budući da je živela u Sendringamu, poznavala je kraljicu još od vremena kada je bila devojčica i igrala se sa kraljevskom decom. Rečeno je da je Čarls prvi put video Dajanu kada je još bila u dečjim kolicima. Ona se seća, s malo zadovoljstva, kako je tokom praznika bivala odvođena u kraljičinu rezidenciju, godinu za godinom, da gleda film "Siti siti, beng beng”. Izbor samog filma je zanimljiv, jer je scenario za njega napisao Jan Fleming, agent obaveštajne službe, prijatelj Alistera Kroulija i autor romana o Džejmsu Bondu.
U FILMU su prikazani kralj i kraljica koji mrze decu, otimaju ih i zatvaraju ih u kaveze. Zatim decu odvode u zamak i zaključavaju u tamnicu. To je simbolična slika onoga što se u stvarnosti i desilo i svakako nije slučajnost što su Vindzorovi puštali Dajani baš taj film tako često. Svakako je Dajana već u to vreme, u Sendringamu, skupljala "vajbove” Vindzorovih. Ona je izjavila Endrjuu Mortonu u njegovoj knjizi "Dajana: Njena istinita priča” sledeće:
"Atmosfera je uvek bila veoma čudna kada smo odlazili tamo i ja sam se žestoko protivila i tukla se sa svakim ko bi nas terao da idemo.” Dakle, Vindzorovi su bili veoma dobro svesni Dajane od trenutka kada je rođena. Kada joj je bilo 13 godina, Dajana se odselila iz Norfloka da živi u Altorpu u Northemptonširu, gde se nalazi stara porodična kuća Spenserovih, pošto je njen otac tada nasledio titulu erla Spensera. Dajana je bila naročito razočarana kada se njen otac oženio Rejnom, kćerkom novelistkinje Barbare Kartlend. Dajana je prema njoj osećala duboki prezir. U knjizi "Dajana: Njena istinita priča”, ona kaže:
"Ja sam joj rekla šta mislim o njoj i ne sećam se da sam ikada do tada bila toliko ispunjena gnevom. Sećam se da sam stvarno krenula da je ščepam za gušu. Rekla sam: 'Kada bi samo znala koliko te svi mi mrzimo zbog onoga što si učinila, uništila si kuću, potrošila si sav očev novac i to na šta?'” Empatija koju je Dajana osećala za ljude koji su bili emotivno potreseni dolazi od njenih sopstvenih emotivnih ožiljaka, koje je nosila celog svog života.
Spenserovi su elitna porodica koja pripada krvnim lozama. Oni su rođaci Spenser-Čerčilovih, a u srodstvu su sa porodicom Marlboro iz Blenhejm Plejsa u Oksfordširu, mesta u kojem je rođen i Vinston Čerčil. U druge srodnike spadaju još i vojvoda od Marlboroa, ser Robert Velpul, a porodica Spenserovih je nasledila poprilično bogatstvo od Sare, vojvotkinje od Marlboroa.
DAJANA i princ Čarls imali su zajedničke pretke, trećeg vojvodu od Devonšira, i što je još značajnije, kralja Džejmsa Prvog, prvog kralja Engleske i Škotske iz dinastije Stjuart, čoveka koji je podržavao i finansirao Frensisa Bejkona. Kralj Džejms Prvi je bio taj ko je odigrao vrlo značajnu ulogu u ekspanziji bratstva, formiranju "Virdžinija kompanije" koja i dan-danas kontroliše Sjedinjene Države. Dajana je, takođe, bila potomak, putem nekoliko krvnih linija, kraljeva od loze Stjuart, Čarlsa Drugog i Džejmsa Drugog, što ju je opet povezivalo sa Merovinškom lozom iz Francuske. Čarls Drugi je imao toliko mnogo dece izvan braka da se ne zna gde su izdanci tih krvnih loza danas. Jedno je sigurno, bratstvo to zna. Što se tiče elitnih porodica, Spenserovi su važna krvna loza i Dajana je bila u srodstvu sa nebrojenim aristokratskim kućama, uključujući tu i erlove od Likana.
Ako pogledamo još dalje, Spenserovi imaju krvne veze sa mnogim vodećim američkim porodicama, a u dalekom su srodstvu i sa Rokfelerovima. Njihova porodica ima dug istorijat služenja monarsima, a ta se tradicija nastavila i u slučaju Dajaninog oca. On je bio dvoranin kralja Džordža Šestog (koji je bio oženjen kraljicom majkom) i kraljice Elizabete. Dajanina sestra Džejn, udata je za ser Roberta Felovsa, koji je bio kraljičin lični sekretar u doba Dajanine pogibije. Obe Dajanine bake, grofica Spenser i Rut ledi Fermoj, pripadale su unutrašnjem krugu pripadnika dvora kraljice majke, isto kao i četiri njene baba-tetke. Spenserovi i kraljica majka bili su u veoma bliskim odnosima, a ledi Fermoj i kraljica majka bile su te koje su izmanipulisale Dajanu tako da se venča za princa Čarlsa.
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:17

--------------------------

ODBROJAVANJE do ostvarenja Dajanine udaje za Čarlsa počelo je kada ga je ona srela u Altorpu, dok je bio u vezi sa njenom sestrom Sarom, godine 1977. Dajani je tada bilo 16, ali su tek tri godine kasnije Vindzorovi počeli da sprovode ono što je za nju bilo unapred isplanirano. Dok su kraljica majka i ledi Fermoj manipulisale događajima iza kulisa, Dajana je pozvana na bal u Bakingamsku palatu, gde se proslavljao Čarlsov 30. rođendan. Tada ju je, u julu 1980. godine, prijatelj princa Čarlsa, Filip de Pas pozvao da odsedne kod njih u isto vreme kada je i princ bio tamo.

Po Dajaninim rečima, Čarls je počeo da je saleće: "On je, praktično, naskočio na mene.” Zamolio je da putuje sa njim do Bakingamske palate sledećeg dana, a zatim je usledio poziv da se pridruži Vindzorovima u septembru, u Balmoralu, njihovoj rezidenciji u Škotskoj. Vremenom, Čarls ju je zaprosio i ona je pristala. "Volim te toliko mnogo” rekla mu je tada Dajana. A Čarls je na to odgovorio: "Šta god bila ljubav."

To je izjava koja odaje mnogo toga o Vindzorovima i načinu na koji oni odgajaju i vaspitavaju svoju decu. Oni ne razumeju ljubav, jer je malo daju i malo dobijaju. Zamislite da ste malo dete i da morate da stanete u vrstu zajedno sa svima ostalima da biste se rukovali sa sopstvenom majkom, kada bi se recimo vratila sa nekog dalekog putovanja. To je način na koji su se kraljica majka i princ Filip ponašali prema Čarlsu.

DAJANA je radila kao vaspitačica u obdaništu kada je priča o njoj i Čarlsu stigla do medija i kada je njen život pred očima publike, konstantno u centru pažnje, počeo. A tada je otpočela i njena noćna mora sa porodicom Vindzor. Gledajući unazad na taj period svog života, Dajana je mogla da primeti da Čarls nikada nije gajio iskrene emocije prema njoj. Ona je još pre njihovog venčanja shvatila da on ima aferu sa svojom pravom ljubavlju Kamilom Parker Bouls, a ti su se odnosi nastavili i produbili tokom njihovog braka. Čarls i Kamila su komunicirali koristeći šifru "Gledis i Fred”. Kamila je, kao i Vindzorovi, bliska Rotšildovima, i na prvu godišnjicu Dajanine smrti bila je na Krfu, ostrvu u Jonskom moru, uživajući u gostoprimstvu lorda Jakoba Rotšilda.
Vindzorovi su hteli da im Dajana rodi naslednike sa genima Spenserovih, a to i jeste bilo sve što je ona njima značila: inkubator. Nedelju dana posle svoje veridbe sa Čarlsom počela je njena bolest, bulimija, poremećaj u ishrani od koga postajete bolesni svakog puta kada pojedete hranu. Dajana je povraćala tri, četiri puta dnevno i postala očajno mršava. Ona je izjavila da je njena bulimija "pokrenuta” kada je Čarls stavio ruku oko njenog struka i rekao: "O, malo smo debeljuškasti u struku, zar ne?” Bulimija je bolest emocija, kao i većina bolesti, a Dajanine emocije bile su u haosu, čak i pre njenog venčanja. Ona Čarlsovo ponašanje opisuje ovim rečima:

"On je našao devicu, žrtveno jagnje i na neki način je bio opsednut mnome. Ali njegovo ponašanje bilo je čas toplo čas vruće i tako ukrug. Nikada niste mogli znati kakvog će raspoloženja biti, i dobra ili loša raspoloženja su se učestalo smenjivala... On je bio pun strahopoštovanja za svoju mamu, zastrašen svojim ocem, a ja sam uvek bila treća osoba u prostoriji.”

DAJANA se sastala sa svojim sestrama i rekla im da ne može da se venča za Čarlsa, naročito imajući u vidu da je Kamila i dalje bila aktuelna u njegovom životu, ali su joj one rekle da je kasno za strah i izvlačenje, jer su sve pripreme za venčanje već bile obavljene. Pre venčanja Dajana je ostala u Klerens hausu, londonskoj rezidenciji kraljice majke. Kada je tamo stigla, kako ona kaže, nije bilo nikoga da je dočeka dobrodošlicom, bilo je to kao odlazak u hotel. Dajana i Čarls su se venčali u katedrali svetog Pavla, 29. jula 1981. godine. Ona kaže da se tog jutra, u Klerans hausu, osećala mirno, na smrt mirno: "Osećala sam se kao jagnje koje ide na klanicu. Znala sam to, a nisam mogla da učinim ništa povodom toga.” Kako će se pokazati, to su bile proročke reči.

Prvu noć medenog meseca proveli su na porodičnom imanju Mountbetenovih, u Brodlensu, Hemšir, pre nego što će isploviti na proputovanje po grčkim ostrvima na kraljevskoj jahti Britanija. Njena se bulimija pogoršala, a toliko je bila nesrećna da je razmišljala i o samoubistvu. "Moj muž mi je pokazivao koliko mu nisam dovoljna na svaki mogući način, tako da svakog puta kada bih probala da isplivam na svetlost i slobodno udahnem, on bi me opet gurao nazad u mrak. Toliko sam sebe mrzela.” Jedna od Dajaninih kraljevskih dužnosti 1982. godine bila je da predstavlja kraljicu na sahrani princeze Grejs od Monaka, još jedne žrtve koju je ubilo bratstvo, koja je poginula kada su kočnice njenog auta otkazale.
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:18

----------------------------------------
VINDZOROVI su od Dajane dobili ono što su hteli kada je princ Vilijem začet. Dajani je rečeno da porođaj mora da bude izazvan indukcijom, da bi se uklopio sa Čarlsovim rasporedom polo utakmica, pa je plavooki, plavokosi Vilijem rođen 21. juna 1982. godine, tačno na letnju dugodnevicu. Prvo, kakav to muž i otac insistira da njegovoj trudnoj ženi budu dati lekovi-droge za izazivanje porođaja zbog rasporeda svojih polo utakmica? A kao drugo, da li iko stvarno veruje da je to bio pravi razlog za takav čin? Vindzorovi su opsednuti astrologijom i ezoteričnim veštinama, do te mere da je majka jednog mog prijatelja Irca, koja je medijum-astrolog mogla da predvidi sa savršenom tačnošću koje će boje odeću kog dana nositi kraljica i kraljica majka. Uvek je bila u pravu jer je naprosto znala koje su boje povezane sa svakim danom prema ezoterijskom zakonu. Porodica koja je toliko preplavljena satanizmom, ezoterijskim misterijama i kultom Sunca, izazvala je indukcijom da se naslednik rodi na letnju dugodnevicu, kada je sunce na svom vrhuncu moći i to bi trebalo da bude samo koincidencija? Nema šanse. Naslednik je na krštenju dobio imena Vilijem (po pripadniku Crnog plemstva Vilijemu Osvajaču), Artur (po simbolu boga Sunca, kralju Arturu), Filip (po vojvodi od Edinburga) i Luis (po Luisu Mountbatenu). Vilijemova prva ozbiljna veza, po
izveštavanju britanske štampe, bila je Ema Parker-Bouls, sestričina ljubavnice njegovog oca, Kamile. Princ Henri rođen je septembra 1984. godine i Vindzorovima posle toga Dajana nije više bila od koristi. "Onda, odjednom, čim je Henri rođen sve je puklo, naš brak, sve je otišlo u nepovrat, kazala je Dajana Endrjuu Mortonu. Dajana i Čarls su se rastali 1992. godine, a razveli su se 28. avgusta 1996. godine. Skoro tačno godinu dana kasnije ona je bila mrtva.
Dajana je živela u apartmanima u Kensingtonskoj palati, koju je ona zvala "KP". Princ Majkl od Kenta, veliki majstor engleskih masona, takođe tu stanuje. Mašina Vindzorovog bratstva pokušavala je da uništi Dajanin kredibilitet i pokvari poštovanje koje je javnost gajila prema njoj. Traka na kojoj je snimljen njen privatni telefonski razgovor sa prodavcem automobila, Džejmsom Gilbijem puštena je putem medija u javnost 1992. godine. Na toj traci zabeleženo je da je Dajana izjavila kako je Čarls prava muka. Ona je Gilbiju rekla: "ja ću izaći napolje i pokoriću svet, odigraću ulogu koja mi je namenjena na svoj način i ostaviću ga iza sebe." Ali uprkos, ili možda baš zbog napora da je diskredituju, Dajanina popularnost je nastavila da raste. Jedinstvena kombinacija velikog srca, svetskog javnog profila i njene intenzivne želje da poravna neraščišćene račune sa Vindzorovima, koju je Dajana imala, pretila je samom opstanku britanske monarhije.
Za Vindzorove i za Bratstvo, ova dama je bila opasna, sa velikim O. Ona je takođe znala mnoge intimne tajne Vindzorovih kao i samog establišmenta. Kako bi mogli reći, ona je znala gde su sakriveni leševi, a u svom slavnom intervjuu za Bi-Bi-Si, u novembru 1995. godine, pokazala je da je spremna da neke od njih razotkrije. Intervju, u kome je govorila o svom nesrećnom odnosu sa kraljevskom porodicom vrlo otvoreno, naneo je veliku štetu Vindzorovima i mora da su se pitali šta li planira da uradi sledeće.
Tokom svojih putovanja širom sveta upoznao sam čoveka kome je Dajana uputila telefonski poziv u martu 1997. godine, par meseci pre nego što će umreti. On je bio zapanjen kada mu je rekla da zove iz "javne govornice u supermarketu" u Kensingtonu, Engleska, kako bi bila sigurna da razgovor neće biti prisluškivan i snimljen. Dajana je tog čoveka cenila zbog njegove mudrosti i znanja. Tom prilikom je rekla da ima da razotkrije nešto što će protresti svet i želela je njegov savet o tome koji bi način bio najbolji da se to uradi.
Taj čovek nije hteo da otkrije šta mu je tačno rekla, ali kada sam ja rekao da znam da je ona bila svesna o vezi koju Vindzorovi imaju sa globalnom prodajom narkotika, on je rekao: "O ne, to je bilo nešto mnogo gore od toga." Dajana je znala mnogo više nego što ljudi misle, kao što ćemo takođe videti. Ali to je predstavljalo samo jedan nivo razloga zavere da se ubije Dajana. Na najvišem nivou crnih magova koji kontrolišu mrežu Bratstva, ja nemam nikakvih sumnji da je njena smrt bila dugo planirana, u skladu sa njihovim drevnim, ogavnim ritualima. Ova dva nivoa te zavere, praktična potreba da se ona ukloni (razlog za one na nižim nivoima inicijacije) i potreba za ritualnim ubistvom "boginje Dajane" (razlog koji su imali oni inicirani na najvišem nivou), išla su jedan uz drugi, baš kao i u slučaju ubistva predsednika Kenedija.

Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:19

--------------------------------------------------------
U POSLEDNJU etapu događaja koji su doveli do Dajanine smrti umešan je, skoro u svakom detalju, čovek po imenu Muhamed al Fajad, poreklom Egipćanin, vlasnik "Harodsa", najveće robne kuće u Kingsbridžu u Londonu i otac Dodija Fajada, koji je poginuo u automobilskoj nesreći zajedno sa Dajanom. To je čovek koji beskrajno blebeće o potrebi za "istinom” i "pravdom” u vezi sa Dajaninom pogibijom, pa, ipak, on ne bi prepoznao istinu ni da ga tresne nogom u zadnjicu. Uvek možete da prepoznate kada Muhamed al Fajad laže - usne mu se nevoljno trzaju.

Al Fajad je rođen je 27. januara 1929. godine u Aleksandriji kao sin inspektora škole. Prvo je radio kao ulični prodavac koka-kole, a zatim je bio trgovački putnik koji je prodavao šivaće mašine marke Singer. Poznanstvo sa Adnanom Kašogijem, danas najpoznatijim svetskim trgovcem oružjem, promenilo je njegov život. Kašogi je bio sin ličnog lekara kralja Saudijske Arabije i on je angažovao Al Fajada za svoje poslovne poduhvate. Al Fajad je kasnije, navodno, raskinuo svoje odnose sa porodicom Kašogi, i nastavio svoju karijeru lažući i sklapajući niz poslova koji su mu doneli mnogo novca.

IAKO je postao bogat po standardima običnog naroda, on ipak nije imao ni izbliza dovoljno novca da kupi "Harods", za to je koristio bogatstvo sultana od Bruneja, jednog od najbogatijih ljudi na svetu. Sultan je bio taj ko je obezbedio Al Fajadu potreban novac, a Al Fajad je, takođe, za njega obavio kupovinu prestižnih londonskih hotela "Savoj" i "Dorčester". Al Fajad može da izigrava velikog poslovnog tajkuna, ali u stvarno velikoj igri on je samo potrčko koji prima naređenja i radi ono što mu se kaže. To je fascinantno, jer smo navedeni da poverujemo da su Al Fajad i kraljica na protivničkim stranama u vezi sa onim što se desilo pri Dajaninoj (i Dodijevoj) pogibiji. To je čudno budući da je Al Fajad podređeni poslušnik sultana od Bruneja, a kraljica Engleske je njegov lični prijatelj. Ona je otišla u posetu sultanu i ostala kod njega od 16. septembra do 20. septembra 1998. godine. O čemu se tu u stvari radi? Novine najnaklonjenije Al Fajadu su "Dejli miror", i on ih je koristio kao svoj lični bilten. "Miror" je naporno pokušavao da obezbedi intervju sa mnom u junu 1998, iako sam ih prvobitno odbio. Ali kada sam njihovom reporteru izrekao svoje mišljenje o Al Fajadu, urednik Pirs Morgan, koji je lično napravio seriju intervjua sa Al Fajadom, odbacio je ceo članak o meni.
Činjenica da radi ono što mu se kaže za moćnike i bogataše, koristeći beskrupulozne metode, pokazala se veoma unosnom za Al Fajada. On poseduje flotu "mercedesa" neprobojnih na metke, "sikorski" helikopter od 3,5 miliona funti, "galfstrim" mlazni avion vredan 13 miliona funti, jahtu od 15 miliona, dvorac Žonikal i 50.000 ari zemlje u Škotskoj, kao i skupe kuće, potpuno luksuzno opremljene i sa odgovarajućom poslugom, u Gštadu, Njujorku, Dubaiju, Ženevi, Londonu, Sariju i Los Anđelesu.

BLAGOUN, njegov zamak u Škotskoj, nalazi se u blizini jezera Loh Nes. Sve dok radi ono što mu je rečeno i bude od koristi bratstvu nastaviće se gomilanje njegovog bogatstva. A ako to ne bude činio - gotov je. Ostaviće ga na suvom bez razmišljanja. Još jedan od Al Fajadovih izvora dohotka, koji je opet povezan sa sultanom od Bruneja, je i preprodaja oružja. Al Fajadov bivši zet, a Dodijev ujak, Adnan Kašogi, ozloglašeni trgovac oružjem iz Saudijske Arabije, zaradio je putem ugovaranja prodaje i preprodaje oružja više biliona dolara. Mnogi od njegovih dogovora odigrali su se u hotelu "Ric", u Parizu, koji poseduje Muhamed al Fajad (ili sultan?).

To je jedan od razloga zbog koga je Al Fajad uredio da se u "Ricu" prisluškuju i motre VIP gosti. Duboko je umešan u ugovaranje poslova prodaje oružja, a Dodi je često bio nezvanični ugovarač poslova tipa: oružje za naftu, između zalivskih država i SAD. Adnan Kašogi je inače blizak saradnik Džordža Buša (starijeg) i finansirao je deo Bušove "Iran kontra", droga za oružje operacije, 1980. S druge strane, Džordž Buš je blizak prijatelj kraljice i princa Filipa. Al Fajad je umešan u mnoge nezakonite poslove, kao i u zavere koje uključuju ljude, događaje i teme, za koje on očajnički želi da ostanu tajna. To svakako nije čovek kome treba verovati pod bilo kojim uslovima, u bilo kom pogledu.

Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:19

-----------------------------------------
POTREBNO je naglasiti da su pripadnici islamske elite, kao što je sultan od Bruneja, značajni činioci u piramidi bratstva, a velika loža Kaira predstavlja jedno od najmoćnijih centara tajnih društava na svetu. To teško da je iznenađujuće, ako se uzme u obzir opsesija koju bratstvo gaji prema starom Egiptu i njegovim ritualnim simbolima. Reptilijanske krvne linije jesu uglavnom "arijevske”, ali nisu isključive ni u pogledu drugih naroda. Njihovi tokovi se nalaze unutar mnogih naroda i rasa, među kojima su sasvim sigurno i Arapi i Jevreji.

Jedno od dominantnih tajnih društava u arapskom svetu je red Mističnog hrama. Ono je povezano s redom vitezova Templa-templara, kao i sa masonskim ložama Jorkširskog i Škotskog obreda. Među članovima tog reda u SAD bili su predsednik Ruzvelt i njegov naslednik predsednik Truman. Značajan je i red Hrama prinčevske dvorane, čiji su članovi crnci koji pripadaju bratstvu, a među kojima je i samoproklamovani glasnogovornik crnačke zajednice u SAD Džesi Džekson.

Al Fajad je služio interesima bratstva i establišmenta na mnoge načine, dok se istovremeno predstavljao kao osoba koja se bori protiv establišmenta. Na primer, on je razotkrio dvojicu konzervativaca, Nila Hamiltona i Tima Smita, koji su uzimali mito da bi zastupali određena pitanja u donjem domu parlamenta. Ta praksa je, inače, sasvim nezakonita. Al Fajad je znao sve o tome, jer je on i bio taj ko im je davao novac! Ta priča je nanela ogromnu štetu konzervativnoj vladi i uveliko pomogla odabraniku bratstva Toniju Bleru, da Laburističkoj partiji donese laku pobedu na sledećim javnim izborima.

AL FAJAD je sve do sada izbegavao sudsko gonjenje za veliki broj tužbi koje je podnelo žensko osoblje "Harodsa", u kojima te mlade žene tvrde da ih je on seksualno napadao. Njegova opsednutost seksom je legendarna. Jedna od tih devojaka, sedamnaestogodišnja Samanta Džejn-Ramsi kaže da kada se požalila svom nadređenom da ju je Al Fajad napastvovao, taj čovek je rekao samo: "Još jedna." Zbog toga što je podnela žalbu Al Fajad ju je otpustio, kao što čini sa svima onima koji govore protiv njegovog seksualnog maltretiranja radnica i načina na koji "vodi" posao.

DŽON Manks, generalni sekretar trgovačke unije, rekao je da u "Harodsu" vlada "režim straha i terora”. Kada je Samanta Džejn podnela svoju žalbu lokalnoj stanici policije Merilbon, rekla je da joj je službenik policije odgovorio: "Ti nisi prva koja nam dolazi sa takvom žalbom. Mi imamo podebelu dokumentaciju o gospodinu Al Fajadu, ali nemamo dokaze. Bila bi tvoja reč protiv njegove." To što postoji pozamašna dokumentacija o tome da različite devojke podnose iste vrste žalbi u vezi sa jednim istim čovekom, bi, prema mom mišljenju, trebalo da znači svakako više od toga da "nema dokaza". Ali uprkos svemu Al Fajad, čovek za koga nam je rečeno da bi establišment voleo da ga uništi, nastavlja svoj život bez ikakvih posledica.
Слика Слика Слика Слика Слика СликаOvo o čemu sam upravo govorio predstavlja nešto od informacija o lažovu, prevarantu, seksualnom napadaču, satanisti i čoveku koji radi za sultana od Bruneja, koji je imao kompletnu kontrolu nad Dajaninim obezbeđenjem u danima i časovima pre njene smrti. Ja mu ne bih poverio na čuvanje ni svoju mačku.

FAJAD senior se približio porodici Spenser preko Dajaninog oca, erla Džonija Spensera i njene maćehe Rajne. On je pomogao Džoniju da prebrodi finansijske teškoće i rekao je da smatra erla bratom. On je dao Rajni, koju Dajana nije mogla da podnese, mesto u odboru "Harodsa". Al Fajad je sponzorisao prestižne kraljevske događaje, kao što su Kraljevska izložba konja Vindzorovih i polo takmičenja, ali je naročito ulagao i podržavao dobrotvorna društva i akcije u kojima je bila angažovana Dajana. Bob Loftis, šef obezbeđenja "Harodsa" između 1987. i 1996. godine, rekao je na britanskom televizijskom Kanalu 4, u junu 1998, da je imao naređenje da odmah obavesti Al Fajada ako Dajana dođe u radnju. Tada bi Al Fajad odlazio do odeljenja u kome je ona kupovala i "slučajno" bi se sretao sa njom.

Svakog Božića slao bi iz "Harodsa" do njenog apartmana zeleni kombi sa poklonima za nju i dečake od "čika Muhameda". Ako pogledate dokazni materijal shvatićete da je on postavio sebi u zadatak da se dodvori princezi od Velsa i to na svaki mogući način.
TREĆEG juna 1997. godine pozvao je Dajanu da mu se pridruži za vreme letnjeg raspusta u njegovoj vili pokraj mora u San Tropeu, na jugu Francuske. 11. juna uspeo je konačno u onome na čemu je tako dugo radio: ona je prihvatila njegov poziv. Sledećeg dana obavio je kupovinu jahte "Žonkal", vredne 15 miliona funti, i na tom brodu je Dajanina i Dodijeva romansa uskoro procvetala.
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:20

-----------------------------------
ZAJEDNO sa svojim sinovima Vilijemom i Harijem Dajana je stigla u San Trope 11. jula da bi odsela u luksuznom apartmanu sa osam spavaćih soba, koji se nalazio na Al Fajadovom imanju velikom 10 ari, u ekskluzivnom delu San Tropea zvanom L'Park. U to vreme, Dodi Fajad, nalazio se
još uvek u svom apartmanu u Parizu, zajedno sa verenicom Keli Fišer, američkom manekenkom. 41. godinu star Dodi bio je "potrčko" svog oca i živeo je trošeći njegov novac, iako je i sam postigao određeni uspeh u filmskoj industriji kao producent britanskog filma "Vatrene kočije" koji je mogao da finansira opet zahvaljujući novcu svog oca.

Dodi je imao reputaciju plejboja i trošio novac naveliko, čak je jednom za samo dva meseca uspeo preko Amidž kartice da potroši 100.000 dolara. Njime je dominirao lik njegovog oca, pa je čak i kada se bavio poslom producenta svaku važniju odluku morao da odobri Al Fajad lično. Dodi je radio šta god bi mu otac naredio. Bio je veren sa Keli Fišer osam meseci i očekivalo se da će ona provesti svoj odmor na jahti "Žonkal". Ali uveče, 14. jula, Dodi je primio telefonski poziv od oca koji mu je naredio da smesta ode u San Trope kako bi bio sa Dajanom. Keli Fišer je opisala ono što je potom usledilo u jednom intervjuu, u televizijskom programu, na sledeći način:

"Dodi je rekao da ide u London, a da ćemo u San Trope
otići po njegovom povratku sa tog puta. Te večeri me nije nazvao, pa sam ga ja konačno pronašla preko mobilnog telefona. Rekla sam - Dodi gde si ti? - a on mi je odgovorio da je u Londonu. Rekla sam, - OK, zvaću te na fiksni telefon u tvom apartmanu. On je rekao, ne, ne, ne zovi me. Onda sam ja opet upitala Dodi gde se ti nalaziš? On je tada priznao da je na jugu Francuske. Njegov otac je tražio od njega da ode tamo i da me ne povede sa sobom, to sada znam."

Dva dana kasnije Dodi je poslao privatni avion da se njime Keli doveze u San Trope. Dok je bio sa Dajanom, Keli je držana na jednom drugom Al Fajadovom brodu. "Ja sam ovde zaglavljena", rekla je ona. "Dakle, on me je držao zarobljenu u mom malom brodu-kavezu, a za to vreme je, kako sada znam, zavodio Dajanu." Jula 31. Dajana se vratila u San Trope po drugi put da bi provela letnji raspust sa Dodijem, a taj put je doputovala sama. Keli Fišer se vratila nazad u Los Anđeles, spremajući se za svoje venčanje sa Dodijem, za koje ona kaže da je trebalo da se održi 9. avgusta. Ali, samo dva dana pre tog datuma, u svim svetskim medijima eksplodirala je vest o romansi između Dodija i Dajane. Keli je za to čula od drugarice koja je videla njihovu sliku u novinama. Ona se priseća sledećeg:
"Počela sam da ga zovem u London, jer sam očekivala njegov dolazak za dan, dva. Zvala sam ga preko privatne telefonske linije, ali nije bilo odgovora. Zatim sam pozvala njegovu sekretaricu i zamolila da razgovaram sa njim, ali ona nije htela da me poveže. Muhamed se javio i koristeći mnoge ružne reči saopštio mi da se nikada više ne javljam. Rekla sam, on je moj verenik, o čemu vi to pričate? On je na to spustio slušalicu i ja sam pozvala ponovo, a sekretarica mi je rekla da nikada više ne zovem i da moji pozivi neće više biti prosleđivani. To je bilo užasno iskustvo."
Ironično je to da je Dajana, koja je imala običaj da redovno organizuje pretragu i čišćenje svog kensingtonskog apartmana kako bi uklonila aparate za prisluškivanje, sada bila u rukama čoveka kome je postavljanje prislušnih aparata bilo opsesija. Al Fajadova vila u San Tropeu bila je ozvučena, kao i sve drugo što je posedovao. Sve što je Dajana rekla moglo je biti prisluškivano.

Bob Loftis, bivši šef obezbeđenja "Harodsa", rekao je da je postavljanje prislušnih aparata u vili bila "pozamašna operacija", kao i da se sve uvek radilo po nalozima Al Fajada. Henri Porter, londonski urednik časopisa "Vaniti Fair", proveo je dve godine istražujući Al Fajada i rekao je da su on i njegovi pomoćnici otkrili Al Fajadovu skoro opsesivnu potrebu da koristi uređaje za prisluškivanje kako bi snimao telefonske razgovore, ozvučivao prostorije i snimao ljude tajnim kamerama. Preko zajedničkih prijatelja Porter je upozorio Dajanu o Al Fajadovom pređašnjem životu i aktivnostima, kako su on i njegovi prijatelji mislili: "Da je to veoma opasno za nju iz očiglednih razloga."

Dajana je očigledno smatrala da može da se nosi sa situacijom, a iako je znala da Al Fajad ume: "Ponekad da bude grubijan", mislila je da on za nju ne predstavlja pretnju. On je, ipak, mnogo više nego samo "grubijan" i mnogo češće nego "ponekad". Ona je navodno rekla svojim prijateljima: "Ja znam da je on grub, ali to je sve." Ima dokaza da je Al Fajadov hotel "Ric" u Parizu ozvučen, a s obzirom šta se tamo dešava to i nije neko čudo. Keli Fišer je izjavila da je ona uvek kada bi se nalazila na nekom od Al Fajadovih poseda prirodno pretpostavljala da su prostorije ozvučene. Ona kaže da je to bila poznata činjenica, a i Dodi joj je to potvrdio. Kada ga je Keli otvoreno pitala u vezi njegovog odnosa sa princezom Dajanom, Dodi je odgovorio: "Ne mogu sada da pričam preko telefona o tome".

Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:20

----------------------------------------------
Dajana je otišla sa Dodijem u Al Fajadovu vilu u elizabetanskom stilu, zvanu Barou Grin Kort, u Okstedu, Sari, koja je ranije bila u posedu sataniste lorda Mek Alpajna. Celu kuću Al Fajad je ispunio statuama polu-nagih grčkih boginja. Avgusta 21.og, uprkos upozorenju koje je primila od Henrija Portera, Dajana se ponovo vratila u San Trope, da bi provela još neko vreme sa Dodijem. Al Fajad je za to vreme maksimalno koristio situaciju i davao novinama informacije po savetima publiciste Maksa Kliforda. Al Fajad i njegovi ljudi su odavali mesta na kojima se par nalazio tako osiguravajući maksimalan publicitet u štampi.

Posle saobraćajne nesreće, Al Fajad se žalio da fotografi i novinari nisu hteli da ostave princezu na miru, što je, imajući sve u vidu, stvarno neverovatno licemerna izjava. Romansa između Dodija i Dajane bila je na vrhuncu, a Al Fajad je požurivao svog sina da što više produbi njihov odnos. A ono što bi mu Al Fajad rekao da radi, Dodi je radio. Ništa nije prepušteno slučaju. Na jahti Žonkal je, recimo, stalno puštana Dajanina omiljena muzika.

Dajana i Dodi su stvarno i imali mnogo toga zajedničkog. Oboje su rođeni u bogatim porodicama, a očevi su im bili udaljene, hladne figure. Oboje su kao deca iskusili raspad braka svojih roditelja i oboma su majke bile te koje su otišle od kuće. Čak su i švajcarski koledži u koje su išli bili u blizini jedan drugoga. Ali ne bi trebalo ni da isključimo mogućnost da su oboje bili žrtve korišćenja tehnika umne kontrole.

Sreo sam više ljudi koji su pre terapije deprogramiranja bili umno kontrolisani, programirani da se ludo zaljube u neku osobu koja im se pod normalnim okolnostima ne bi uopšte sviđala, a postoji i beskrajno eksperimentisanje sa spravljanjem ljubavnih čini od strane crnih magova. Moj prijatelj, naučnik Brajan Desborou mi kaže da osećaj zaljubljenosti u stvari zavisi od toga da li mozak proizvodi hemijsko jedinjenje zvano feniletilamin. Ova hemikalija takođe smanjuje mogućnost racionalne spoznaje osobe ili okolnosti, pa odatle i dolazi izreka ,,ljubav je slepa”. Proizvodnju ove hemikalije u mozgu izaziva endorfin, hemikalija koja se prirodno javlja i povezana je sa pamćenjem, učenjem, potiskivanjem bola, seksualnim nagonom i regulacijom hormona. Ako bi se proizvodnja tih hemikalija u mozgu mogla veštački stimulisati kod određene dve osobe u pogodnom trenutku, one bi se odmah zaljubile jedna u drugu.
Mislim da postoje veoma dobre šanse da se upravo tako nešto i desilo, da je za njih oboje pripremljena zamka. Došlo je do razgovora o veridbi, ali nemoguće je reći koliko je blizu ona bila, jer su izveštaji o tome kontradiktorni.

Dajana i Dodi su napustili jug Francuske sa aerodroma Olbia, u 13.30 po podne, 30.og avgusta, i uputili se u Pariz, da bi prešli u Al Fajadov mlaznjak. Navodno su hteli da prenoće u Dodijevom apartmanu, koji gleda na Trijumfalnu kapiju, pre nego što će otići u London, gde je Dajana trebala da se sretne sa svojim sinovima. To će biti njen poslednji dan koji je proživela ceo.

Kada je avion sleteo na pariski aerodrom Burže dočekalo ih je 20. fotografa-paparaca. Tamo ih je čekao spreman mercedes, a zeleni rejndž rover je trebalo da im bude pratnja. To je uobičajena sigurnosna procedura i minimum koji bi se mogao očekivati za zaštitu nekoga tako svetski slavnog kao što je Dajana bila. Sa Dajanom i Dodijem u mercedesu bio je i Dodijev telohranitelj, Trevor Ris Džons, 29.godišnji bivši član elitne britanske vojne regimente padobranaca, zvane Paras. Uz SAS, Paras je najbolje obučena (i samim tim umno kontrolisana) regimenta u britanskoj armiji. U rejndž roveru nalazili su se vozač, Henri Pol, čovek koji je bio šef bezbednosti u Ritzu i još jedan telohranitelj, Kis Vingfild.

Oni su se odvezli sa aerodroma do vile Vindzor, koja se nalazi u Bulonjskoj šumi i nekada je pripadala vojvodi i vojvotkinji od Vindzora. Vojvoda i vojvotkinja su živeli tamo, kada je vojvoda, tada kralj Edvard VIII, abdicirao odrekavši se britanskog trona kada vlada i establišment nisu hteli da prihvate njegovo venčanje sa američkom raspuštenicom, Volis Simpson. Oni su se tada preselili u Pariz, noseći titule vojvode i vojvotkinje od Vindzora. Njihovu kuću sada poseduje Al Fajad i govorilo se da će je dati Dodiju i Dajani kao svadbeni poklon.

Doduše, cela ta priča o njihovom venčanju nije potkrepljena sa dovoljno dokaza, ma koliko se Al Fajad trudio da je promoviše. Njegova mašinerija zadužena za publicitet navela je javnost da poveruje da je par proveo neko vreme u vili Vindzor, razgovarajući o njenom dekoru, ali telohranitelj Kis Njingfild kaže da su se oni tamo zadržali samo ,,oko deset minuta”. Odatle su otišli u hotel Ric, gde su stigli u 16.20 minuta posle podne

Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 25 Јан 2013, 16:21

------------------------------------
HOTEL "Ric" se nalazi na trgu Vendom i na spoljašnjosti zgrade svuda okolo u nivou prvog sprata nalaze se simboli Sunca i krsta, vrlo nalik simbolima koje su stari narodi koristili da prikažu "putovanje” Sunca kroz godišnja doba, o čemu sam već govorio ranije u ovoj knjizi. To su bili simboli kralja Luja DžIV, koji je bio poznat kao "kralj Sunce". U njegovoj palati, Versaju, u 17. veku on je uredio da prostorije budu dekorisane u čast Apolona, boga Sunca, i Dijane, boginje Meseca. U centru trga Vendom nalazi se jedan ogroman stub sa Napoleonovom statuom na vrhu i on nalikuje, kao odrazu u ogledalu, Nelsonovom stubu, koji se nalazi na Trafalgar skveru u Londonu.

U tom trenutku Dajana je još imala isti nivo obezbeđenja koji je imala i na putu od aerodroma, ali se ono tada moglo značajno povećati da je tražena podrška od francuskih policijskih jedinica za pružanje zaštite na visokom nivou, zvanih SPHP. Te jedinice i postoje da bi pružile zaštitu važnim (VIP) ličnostima koje posećuju Pariz, ali se mora zahtevati da se one angažuju. A to u ovom slučaju nije zatraženo. Sve angažovano Dajanino obezbeđenje činili su Al Fajadovi ljudi, od njenog dolaska na pariski aerodrom do njene tragične smrti.

Dajana i Dodi su otišli pravo u kraljevski apartman iz 18. veka u hotelu "Ric" (u kome se noćenje, inače, plaća 6.000 funti). Odatle je Dajana pozvala svog prijatelja, novinara "Dejli mirora” Ričarda Keja. U razgovoru mu je rekla da ima nameru da se povuče iz javnog života u novembru, i on kaže da je nikada nije čuo da zvuči tako srećno.

PAR je rezervisao sto u restoranu Še Benoa, za 20.45, a nameravali su da, kasnije, noć provedu u Dodijevom apartmanu. U 18.30 Dodi je otišao do zlatara, Repozija, preko puta trga Vendom, da bi kupio dijamantski prsten za Dajanu. Malo posle 19 časova, par je odvezen u "mercedesu" uz Šanzelize, do Dodijevog apartmana u ulici Arsen-Husaj, koja se nalazi blizu Trijumfalne kapije. Tu su se raspakovali i spremili za izlazak na večeru. Opet je uz njihova kola bio i zeleni "rendž rover" kao podrška, a tu je bio i još jedan automobil u kome su se nalazili telohranitelji za dodatnu zaštitu.

Zašto je smatrano da je taj nivo sigurnosti potrebno primeniti tako rano uveče, a ne u ranim jutarnjim časovima, u vreme sudara? Dodijev apartman je poznat pod nazivom "Etual flat”, po trgu Etual. Put kojim su došli do apartmana vodio je iz trga Vendom na ulicu Rivoli, a na pola puta oko trga Konkord zaokrenuli su desno prema Šanzelizeu i provezli se pravo tom slavnom avenijom, prema Dodijevom apartmanu. Ovaj detalj je veoam bitan u nastavku ove priče.

Dok su dolazili u apartman, oko 19.15, viđeni su telohranitelji kako žurno izlaze iz svojih kola, da bi zadržali šestoricu paparaca. Dajana i Dodi su se zabrinuli u vezi sa izlaskom na večeru u restoran "Še Benoa", koji nije bio obezbeđen i rešili su da se vrate u "Ric" na večeru. Istim putem su se odvezli nazad do "Rica". Par je, zajedno sa telohraniteljima Vingfildom i Ris-Džonsom, ušetao u "Ric", što je uhvaćeno na sada već veoma poznatim video-snimcima, u 21.47. Dok su se fotografi paparaci sakupljali u velikom broju napolju, usred glasina o Dajaninoj veridbi, za Dajanu su započela poslednja tri časa njenog života.

KO je širio obaveštenja i glasine o tome gde se sve Dajana nalazila tog dana kako bi stvorio stampedo paparaca, koji su uticali na Dajanino i Dodijevo kretanje i odluke te večeri? Ja mislim da mogu tačno da pogodim ko bi to mogao biti. Al Fajad. A ko su bili neki od tih paparaca fotografa, koji su zagorčavali Dajanin život i doveli do promene u planovima za to veče? Uz pomoć sigurnosnog video-snimka iz hotela "Ric" takođe se može videti i identifikovati veći broj ljudi koji su bili ispred hotela, među posmatračima, tokom većeg dela tog dana, a uveče su se i dalje nalazili na istom mestu, na samoj ivici gomile.

Sada se zaplet ozbiljno komplikuje. Posle telefonskog razgovora sa svojim ocem, koji se nalazio na svom engleskom imanju u Okstedu, Sari, Dodi Fajad je objavio (navodno) svoj smešni plan. Da bi se izbegli paparaci, trebalo je da se "mercedes", kojim su se vozili celog tog dana, i "rendž rover", koji je služio kao podrška, dovezu ispred prednjeg ulaza hotela, kako bi se time zavarali fotografi (paparaci) i radoznalci. U isto vreme drugi "mercedes" je trebalo da bude dovezen okolo do zadnjeg izlaza, da na brzinu pokupi par i odveze ga do Dodijevog apartmana na Šanzelizeu.

Слика