O braku

Уредник: Moderatori

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 02 Дец 2008, 19:28

Sve cu da ti kazem ako se obucesh :evil:

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1943
Придружен: 20 Сеп 2008, 23:48
Место: Slovenija

Порукаод Flavio Briatore » 02 Дец 2008, 19:37

Ma opusti se dusho, ovo je samo igra - virtualna, šta bi tek bilo da sam dodao........"kasno paljenje"?

:mah

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 02 Дец 2008, 20:20

Savrsheno sam opushtena,ne moralishem ,ne patetishem ....zadrzavam elementarne skrupule ako nemash nishta protiv?!
Hajdemo na temu,kasno paljenje i ne znam shta znaci u ovom kontekstu?

Корисников грб
rouzvel
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 935
Придружен: 01 Феб 2005, 14:41
Место: Beograd

Порукаод rouzvel » 19 Дец 2008, 21:20

BRACNA MURPHOLOGIJA

1. Ako se ne oženiš, pokajaćeš se. Ako se oženiš, pokajaćeš se još više.
2. Neznamo šta rade u raju, ali znamo šta ne rade - ne žene se.
3. Nemam ništa protiv braka, ali mislim da su jedan muškarac i jedna žena najmanje pogodne osobe za ženidbu.
4. Neoženjen muškarac je nepotpun. Posle ženidbe je gotov.
5. Kada se zasitiš samoga sebe, oženi se i zasiti nekog drugog.
6. Najbolji muž za bilo koju ženu je arheolog. Što je starija - to mu je sve zanimljivija.
7. Ne moraš se osećati krivim zbog onoga što si mislio o svojoj ženi; ona je o tebi mislila mnogo gore.
8. Duzina braka obrnuto je srazmerna količini novca utrošenog na venčanje.
9. Živeti sa osobom koja se voli jednako je teško kao voleti osobu s kojom se živi.
10. Nikada nemoj dozvoliti da tvoj muž nasluti da si bolja od njega.
11. Kad slikaš svoga muža, fotografije uvek ispadnu bolje nego kada on slika tebe.
12. Krpice tvoje žene šire se sve dok ne zauzmu sve raspoložive ormare.
13. Ako se dogodi da sretneš bivšu verenicu, čak i u najčednijim okolnostima ovoga sveta, tvoja žena će to znati pre nego što se vratiš kući.
14. Pokloni koje kupiš svojoj ženi nikada nisu tako tačno pogodjeni kao oni koje tvoj komšija kupi svojoj.
15. Nema načina da se otkrije kako to da onaj koji hrče sam sebe ne probudi.
16. Dužina jednog minuta zavisi od toga s koje strane vrata od kupatila se nalaziš.
17. Nigde ne piše da tvoj muž baš nikada nije u pravu.
18. U svakom oženjenom paru ima bar jedan idiot. Nije retkost ni da su dva.
19. Kad sve ostalo propadne, pokušaj da uradiš kako kaže tvoja žena.
20. Jedan bračni par je zaista dobro spojen kada oba supružnika osete želju za svadjom u istom trenutku.
21. Ako kažeš svom mužu da kupi pet stvari i zatim u poslednjem trenutku dodas još jednu, on će zaboraviti prve dve od onih pet.
22. Onaj ko hrče zaspi prvi.
23. Pustite je da misli da će moći da radi sve što želi.
-Pustite je neka to i radi.
-Ne marite više za to...
24. Postoje dve vrste ubistava - ona ozbiljna i ona u kojima je neki muž samo ubio svoju ženu.
25. Brak je jedina pustolovina otvorena i kukavicama.
26. Brak je zajednica sastavljena od jednog gospodara, jedne gospodarice i dva roba. Sve zajedno,to ipak iznosi dve osobe.
27. Bigamija znači jedna žena previše. Monogamija takodje.
28. Kad bi muškarci znali kako žene provode vreme dok su same, nikad ne bi ni pomišljali da se ožene.
29. Ako se bojiš samoće, nemoj se oženiti.
30. Brak može biti kao jezero u oluji, ali celibat je gotovo uvek lokva blata.
Istraživač paranormalnih pojava kod muškog roda!

Корисников грб
rouzvel
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод rouzvel » 19 Дец 2008, 21:29

Brak je večna avantura

Слика

Psiholozi otkrivaju zbog čega se bračni partneri najčešće udaljavaju

Netrpeljivost u ljubavnoj vezi posebno dolazi do izražaja u danima pretrpanim obavezama, kada imate povećane finansijske izdatke i kada vam, ne biste verovali, bioprognoza predviđa razdražljivost.

Kako da izbegnete konflikte koji stihijski razaraju temelje braka i koje su to prelomne godine kada preti opasnost od raskida jakih bračnih spona?

Čak i kad je u pitanju tako jednostavna stvar poput promene vremena, kada smo nervozni više nego obično, treba da izbegavamo radnje koje iritiraju partnera. Svi mi svojom energijom i osećanjima utičemo na druge, pa je zato važno poznavati partnerove sklonosti kako bi se izbegle napete situacije, čije ponavljanje može trajno da naruši vezu.
Prva kriza

No, recepta za brak bez trzavica nema jer mnoge situacije utiču na bračnu atmosferu. Prva kriza, koja može biti čak i prelomna, događa se već nakon godinu dana od venčanja, kada se prestaje sa idealizacijom partnera pa se otkrije i ona njegova druga - nešto ružnija - strana.
Tada moramo biti zreli i spremni da prihvatimo i tu drugu stranu. To je prvi test u realnosti, ako on dobro prođe, sledi drugo prelomno razdoblje - rođenje deteta.

To je trenutak u kome partner prestaje da bude centar ženinog sveta, a sva njena pažnja usmerava se ka novorođenom malom biću, pa se muškarci često osećaju izolovano i zapostavljeno.

Karijera ugrožava odnos

Sledeća noćna mora, u većini slučajeva za muškarce, u čijoj je prirodi da budu glava porodice, jeste ženina karijera, zbog koje, kao i rođenjem deteta, gube ekskluzivni položaj u ulozi hranitelja.
U toj situaciji od presudne je važnosti kako će muškarac reagovati na potrebe svoje partnerke i činjenicu da će sada doći do razmene uloga. Ukoliko žena naiđe na nerazumevanje, i to može biti razlog koji će dovesti do raspada braka, smatraju psiholozi.

Sindrom praznog gnezda

Do raskida može doći čak i posle 30 godina bračnog staža. To se najčešće događa, kažu stručnjaci, onog trenutka kad deca odrastu i krenu svojim putem, a kuća ostane prazna. Upravo ta praznina, manjak zajedničkih tema, prazan prostor koji dvoje ljudi više ničim ne mogu da ispune takođe su razlozi za razlaz.
Kada izvrše zadatak da decu postave na noge i nešto steknu, dolazi razdoblje u kom partneri ponovno moraju da otkriju one zajedničke male stvari koje će ih ponovo zbližiti. Može se javiti takozvani sindrom praznog gnezda, kada partneri zaključe da više nemaju šta da kažu jedno drugome...

Na kraju ove pomalo pesimističke analize braka, u kom se partneri gotovo svakodnevno uče toleranciji i komunikaciji, psiholozi poručuju da je veoma važno da se potrudite da se razumete i da, ma koliko godina imali, u život unesete vedrinu na način koji vam najviše odgovara. Ne zapostavljajte društveni život i potrudite se da partneru ispunite i poneku želju. Jer, šta je život bez pažnje, osmeha i ljubavi?!

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3538
Придружен: 15 Окт 2005, 19:08

Порукаод prozak » 19 Дец 2008, 22:04

Rekoh ti sećo, theorija je theorija a praksa je :shock:
Mudrac zna i nepomerajuci se sa mesta.
Ne gledajuci vidi
Ne radeci cini

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 20 Дец 2008, 00:17

prozak пише:Rekoh ti sećo, theorija je theorija a praksa je :shock:

lako je pisati o necemu kako bi moralo biti, tesko je to i ostvariti, zivot se ne zivi po knjigama i bracnim savjetima...svatko svoju knjigu zivota sam pise i zivi...a da je to lako, nije....

slazem se Prozak, teorija je teorija, a praksa je nesto drugo...
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")
MOJA KNJIGA

Корисников грб
rouzvel
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод rouzvel » 21 Дец 2008, 22:07

prozak пише:Rekoh ti sećo, theorija je theorija a praksa je :shock:

Je' vala .... a i jedno kajanje ti nikad ne gine :wink:

1. Ako se ne oženiš, pokajaćeš se. Ako se oženiš, pokajaćeš se još više.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 21 Дец 2008, 22:12

Živeti sa osobom koja se voli jednako je teško kao voleti osobu s kojom se živi.

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 22 Дец 2008, 12:58

Mislim da od toga posla nista biti nece ......necu ja!

Корисников грб
Ratko
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 18
Придружен: 16 Јул 2008, 22:27
Место: veciti putnik

Порукаод Ratko » 27 Дец 2008, 19:32

Bojana B пише:Mislim da od toga posla nista biti nece ......necu ja!

Snajka nemoj tako treba imati samo volje!

Корисников грб
crna udovica
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 684
Придружен: 14 Окт 2008, 23:25
Место: KOSMOS

Порукаод crna udovica » 25 Јан 2009, 17:42

10 Fatinih savjeta za uspješan brak
Iz provjerenog bračnog iskustva Fate s Mujom:

1. Tri puta sedmično vodi me na burek da me razveseli. Ja ga napravim i ispečem, a on mi kaže: hajd' izađi iz kuhinje i pojedi i ti malo.

2. Popodne nikad ne spavamo zajedno: on spava sam na kauču u dnevnom boravku, a ja brišem prašinu i perem suđe.

3. Svakog mjeseca, čim dobije plaću, vodi me da mi kupi razne poklone: deterdžent za suđe da se ne mučim i perem na suho, wc sanitar da ne moram samo četkom i vodom trljati kadu i pločice...

4. Rođena sam u studenom pa mi za rođenadan kupi četiri metra drva i onda gleda kako uživam u poklonu dok ja unosim drva u podrum. Tu večer uživamo kraj vatre u peći iako znam da ga živcira što ja odmah spominjem da bih za Novu godinu volila dobiti na poklon dvije tone ćumura. Vidim da u njemu kuha od bijesa, da se suzdržava da me ne odalami i da u sebi roji: „Tek je jedan poklon otvorila, a već misli o drugom.”
Ali takve smo mi žene. Što se tu može.

5. On vodi računa o mom izgledu i kao dobar muž pazi na moju liniju i tjera me da držim dijetu kako bi dobro izgledala. Stavio je ključ na frižider da ne bih mogla doručkovati. Ako napravim batake za ručak, on pojede sve, a meni, duša moja, ostavi samo krumpir, a onda ja kažem:
-Pa nisu djeca na dijeti.
-Jesu li ženska djeca u nas? - pita.
-Jesu. - odgovorim.
-E pa, moraju na dijetu k'o i majka. - kaže on.
Takav ti je moj Mujo, pravi moderni domaćin koji vodi računa da žene izgledaju moderno. Pročit'o je negdje da je jabučni ocat dobar za dijetu, pa mi je prošli tjedan zabranio da jedem i samo mi davao po čašu jabučnog octa tri puta dnevno, sve dok se nisam zasrala i dobila proljev.

6. Posebno vodi računa o mom tenu i održavanju kože. Moj Mujo je tako dobar muž da me svako večer natjera da stavim masku na lice tako da mi nije vidio lice za vrijeme seksa ima deset godina. Čim dođe s posla, odmah me opet natjera da stavim masku na lice da bi mi koža bila mekana. Subotom i nedeljom ne da mi nikako da skidam masku s lica i moram da je držim cijeli vikend. Ja ga molim da mi je skine makar dok Arsenal igra protiv Liverpula.

7. Kad se šetamo robnom kućom izgledamo kao zaljubljeni par jer me on drži za ruku, tj. zavrne mi ruku da ne mogu ništa da pipam.

8. Po noći me istjera iz spavaće sobe da ne bih morala slušati njegovo hrkanje.

9. Što jest - jest: ne da mi da ništa radim po kući sama. Uvijek natjera i mene i moju majku da zajedno radimo.

10. Nikad se ne kupa brez mene.. Svaki mjesec kad se nakani okupati, fino me zamoli da mu ugrijem vodu i naspem u kadu pa da mu istrljam leđa i uvijek plače i šamar mi zvekne ako ga, nedaj Bože, ujede za oči, pa pazim jako, a ako budem dobra i ne ujede ga nikako za oči, onda me pusti da se i ja okupam u onoj istoj vodi kad on izađe iz kade...

Eto kako je pažljiv i štedljiv moj Mujo, duša moja...
Zar LJUBAV je samo za heroje..?
O...da li negdje oni još postoje...?

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 22 Феб 2009, 19:11

O braku se moze mnogo toga reci josh.
Parametri su razliciti,razmishljanja takodje.
Jedno je sigurno a to je da o njemu mogu raspravljati najvishe realno oni koji su kako kaze nash narod pojeli "dzak soli" sa bracnim partnerom.