Muškarci su skloniji varanju

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29590
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Muškarci su skloniji varanju

Порукаод Mustra » 03 Нов 2005, 16:05

Iako varanje partnera postoji od kada je sveta i veka, još smo daleko od otkrivanja velike misterije: zbog čega su neki muškarci skloni prevarama? Svi muškarci znaju da je prevara pogrešan potez. Vekovima se monogamija slavi kao najveća vrlina i vrednost: ne čini preljube; ne poželi ništa što je tuđe - znate božje zapovesti. Ipak, i pored svega, nevera ili preljuba nije samo incident.

U problematičnim vezama preljuba izgleda kao jednostavna alternativa, bolja od mučnog raskida ili agonije razvoda - nešto poput brzog oporavka (za dobrobit partnera i očuvanja porodice). Od pojave psiholoških tumačenja po kojima su muškarci genetski predodređeni za prevaru (urođena potreba da svoje seme prošire na što je moguće više žena...), preljuba se tumači kao omaška koja se može razumeti i opravdati.
Zbog svog nezasitog seksualnog apetita, muškarci mogu biti verni samo ukoliko im objektivne mogućnosti dozvoljavaju. U osnovi, postoji desetak razloga zbog kojih su spremni da prevare svoje zivotne partnerke.Na primer, evo 10. razloga: 10. Partnerka je retko (ili nije nikada) raspoložena za seks
Svaki muškarac je odavno čuo uzrečicu: «Ukoliko želiš da prestaneš da vodiš ljubav sa nekom ženom, jednostavno je oženi». Očigledno je da u dugim vezama mnoge žene izgube želju za seksom, ostavljajući partnere da tragaju za sexom na nekom drugom mestu. Kad se pojavi potreba za "još više seksa", mnogi muškarci iznenada počnu da "rade do kasno".
Druga mogućnost je da je seks jednostavno postao previše predvidljiv i dosadan. Ona nije sklona novinama u krevetu, odbija da eksperimentise. Pojedini muškarci zaista varaju svoje devojke ili žene zato što one ne pristaju na one seksualne činove koji će uništiti njihov imidž "dobre devojke". Zato muškarac nađe ljubavnicu koja će se pobrinuti za to. Kao kad Robert de Niro u filmu "Analiziraj ovo" kaže: "To su usne koje moju decu poljube za laku noć!" Mislim da bi žene imale tu imale svasta da odgovore :idea: :?: :wink:
Слика

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 03 Нов 2005, 18:20

Uvek mi se tu nametalo pitanje da li je seks za muškarce i žene isto?

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3538
Придружен: 15 Окт 2005, 19:08

Порукаод prozak » 03 Нов 2005, 21:32

Muskarci sve vise gube primat u preljubama, koji su superiorno drzali . Zasto je doslo so porasta ena koje su sklonije preljubi. Zbog transsformacije patrijahalnog morala , tempa zivota, nivoa obrazovanosti ili neceg drugog?
Mudrac zna i nepomerajuci se sa mesta.
Ne gledajuci vidi
Ne radeci cini

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3126
Придружен: 28 Сеп 2004, 03:54
Место: Swiss
Контакт:

Порукаод Maestro » 04 Нов 2005, 04:39

Mišljenja sam da tu nema pravila.

Razlika je samo što muškarci "vole" da se pohvale i tako prikažu sebe kao nekog ko "vredi", dok žene mudro ćute...
Слика ... Volimo se jer su nam slabosti iste...

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 04 Нов 2005, 09:37

Ja sam slušao jednog poznanika psihijatra kako drži manjoj grupici muškaraca predavanje o tome da su muškarci u osnovi lovci i da je njima uvek potreban novi "ulov", da na seks ne gledaju isto, za muškarce je to fiziološka potreba, a za žene popratni deo ljubavi. Normalno za većinu muškaraca i većinu žena. Interesuje me Vaše mišljenje o tome. :?

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 04 Нов 2005, 09:42

kad muskarac kaze "ljubav", misli "sex" (u vecini slucajeva) zato sto se zena zaljubljuje u ono sto cuje, a muskarac u ono sto vidi... njegovi hormoni rade na video a zeni na audio pa ... mislim :?
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод prozak » 04 Нов 2005, 18:57

PjescaniSat пише:kad muskarac kaze "ljubav", misli "sex" (u vecini slucajeva) zato sto se zena zaljubljuje u ono sto cuje, a muskarac u ono sto vidi... njegovi hormoni rade na video a zeni na audio pa ... mislim :?

A sta mislis o dobrom stereo zvuku?

Ne gledajuci vidi

Ne radeci cini

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 04 Нов 2005, 21:15

Maestro пише:
Mišljenja sam da tu nema pravila.

Razlika je samo što muškarci "vole" da se pohvale i tako prikažu sebe kao nekog ko "vredi", dok žene mudro ćute...

Da i jos je razlika u tome sto (na zalost), jos uvek u nasem narodu vazi misljenje da je musko ako prevari ili ako "promeni" vise zena, FACA, a ako isto to uradi zena, ona je...(ne zelim da izgovorim tu ruznu rec) :?
Слика

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2963
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 04 Нов 2005, 22:28

Видим овде доста стереотипа који владају на нашем подручју.
Оно што је опште , тј. уврежено мишљење , односи се на масу.
Ко себе сматра делом стада, повероваће у неке од исказа које сам у овом топику прочитала, као на пример:
да мушкарци, када кажу "љубав", заправо мисле на секс, а жене када кажу "љубав" не мисле никад на секс;
да су мушкарци који мењају жене као чарапе - шмекери, док су жене које мењају мушкарце с времена на време - то што нећемо ни да напишемо ( јер је ружна реч у нашем лепом језику),
да мушкарци више варају него жене...

Мислим да је одговор на ово питање скопчан са нашим одговором на питање да ли смо онакви каква је већина људи, тј. површни и незаинтересовани да свом и туђем животу дамо смисао и за себе узмемо само оно што је вредно, али и да дамо другима оно што у нама вреди.
Ако тако сагледамо ствари, а уз то смо објективни, признаћемо да има жена које кажу "љубав" а мисле на секс, као и мушкараца који кажу љубав, а мисле на љубав...Исто тако, има и мушкараца који кажу "секс" , а мисле на љубав...
Питање је само какву поруку свако од нас шаље супротном полу, шта жели од себе, а шта од других...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 04 Нов 2005, 22:43

Ja to nekako ovako gledam (vidim) :wink: ...Kod muškarca seksualnost i ljubav ostaju tokom razvoja ličnosti donekle razdvojeni, pa se tvrdi da su retki muškarci koji ljubav i seksualnost mogu u potpunosti da integrišu prema jednoj osobi. Time se objašnjava da muškarac može da istovremeno poklanja ljubav i seksualnost u kući i da traži još seksa negde na strani. Zbog toga se muško neverstvo doživljava kao manje bolno. Kod žena su ljubav i seksuanost od malena integrisani pa nevernica u pravilu i voli onog drugog. Zbog toga je i konflikt između partnera u slučaju ženskog neverstva dublji.
Слика

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод prozak » 05 Нов 2005, 00:10

MustraBecka пише:Ja to nekako ovako gledam (vidim) :wink: ...Kod muškarca seksualnost i ljubav ostaju tokom razvoja ličnosti donekle razdvojeni, pa se tvrdi da su retki muškarci koji ljubav i seksualnost mogu u potpunosti da integrišu prema jednoj osobi. Time se objašnjava da muškarac može da istovremeno poklanja ljubav i seksualnost u kući i da traži još seksa negde na strani. Zbog toga se muško neverstvo doživljava kao manje bolno. Kod žena su ljubav i seksuanost od malena integrisani pa nevernica u pravilu i voli onog drugog. Zbog toga je i konflikt između partnera u slučaju ženskog neverstva dublji.

Uh , ulazimo u zonu sumraka, cini mi se. Emotivno zrele osobe sklone su da razumeju neverstva . Mada ne bih generalizovao jer svako iskustvo je jedinstveno.Tacno je da se na ovim prostorima zenska preljuba ima teze konotacije od muskog neverstva. Medjutim vreme je na strani zenske populacije. Razmislite zasto.? Ovo treba svatiti van konteksta balkanskog stereotipa nuskog macizma.

Ne gledajuci vidi

Ne radeci cini

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 05 Нов 2005, 00:14

A da "izbrisemo" Balkan :? , nemoj molim teeeeeeee! Ja nekako jako volim taj pojam BALKANAC :wink:
Слика

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод prozak » 05 Нов 2005, 00:36

MustraBecka пише:A da "izbrisemo" Balkan :? , nemoj molim teeeeeeee! Ja nekako jako volim taj pojam BALKANAC :wink:

Htedoh reci , predstavnika m. pola koji se gnusaju Balkanskog, Mediteranskog i svakog drugog macizma

Ne gledajuci vidi

Ne radeci cini

Корисников грб
Smilies
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 06 Јан 2006, 01:20

Порукаод Smilies » 10 Јан 2006, 18:09

Podjednako varaju i muskarci i zene.
Muskarci zapravo kad varaju ne znaju to da sakriju, lako se odaju ili ih jednostavno nije briga.
Ja bih mozda ipak rekla da su zene te koje makar za 1% vise varaju, tim pre jer su im misli zbrkane , misle 100 na sat i lakse padaju u iskusenja.
Veoma vesto kriju svoju prevaru u ma kom obimu ona bila i tesko se odlucuju da ostave svog partnera zbog ljubavnika.
U tome je jedina razlika.... muskarac ostavlja i ne osvrce se , a zena ostaje.

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Misaona prevara je kao i tjelesna

Порукаод sensej » 11 Јан 2006, 01:30

Muskarac kad vara to moze biti stvarno betazleno, nekakav hir sramotne prirode i sam je svestan. Savjest je njegova teska kazna i poslije tog cina moze se veza debelo ucvrstiti. Muske prevare mogu biti djetinje prirode pa i da zastrane u ucjene koje dolaze do razvoda kajanje ih ubije .
Zene su nesto drugo , radoznalost je jedan vid drugi revansizam a ostvarena prevara dovodi do jadne situacije gdje pada svaki oblik ljudskosti i zaborav koji se svodi na nipodastavanjea mislim da zene tjelesni oblik stave iznad svakog morala i porodice. Kod muskaraca postoji postena prevara, sad i nikad a kod zena tesko je to izvodljivo... Oblasti koje ne sluze na obraz ni jednom ni drugom... Teska je ovo tema jer poslije cina smo pametniji ali ne i bogatiji...???