Da li se virtuelna preljuba računa?

Уредник: Moderatori

Da li se virtuelna preljuba računa?

DA
27
52%
NE
25
48%

Укупно гласова: 52

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 25 Феб 2009, 19:34

Dok sam u zivotu jednog coveka PRVA moze da me vara koliko hoce.Povlacim se samo ako utvrdim da voli vishe drugu od mene,stim se ne bih nikada borila,to je ne moguca misija.Otishla bih bez patetike ,komentara i posle 50 godina braka.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 26 Феб 2009, 10:46

Ali Zaro, ako si ti kao prva samo paravan za ovu drugu, da li te takva uloga njegovog stitnika cini zasticenom od njega? A sta ako je ljubav podjednaka (...tako rece on...ne moze bez nijedne...). Da li je i to razlog za ostajanje na bojnom polju ili nesto mirise na poraz? Ako voli onu drugu vise ali one prve mu je zao ili cak oseca mrvice pripadnosti, saosecanja i obaveze, hoce li 50 godina biti dovoljno jak razlog da se zmuri i zmuri i uspava sa tom cinjenicom?

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29691
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 26 Феб 2009, 11:00

zara пише:Dok sam u zivotu jednog coveka PRVA moze da me vara koliko hoce.Povlacim se samo ako utvrdim da voli vishe drugu od mene,stim se ne bih nikada borila,to je ne moguca misija.Otishla bih bez patetike ,komentara i posle 50 godina braka.

A ako je on savrsen glumac?
Слика

Корисников грб
Emi Li
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 615
Придружен: 16 Сеп 2008, 23:37
Место: Svrljig
Контакт:

Порукаод Emi Li » 26 Феб 2009, 13:08

E ako je on savrsen glumac neka bude kao sto jeste... bas kao u filmu...
Bačeno srce uvek nadje svoje mesto.
I onda to bačeno srce više ne plače često.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 26 Феб 2009, 13:16

Pristati na ulogu zenke filmskog(zivota kao u filmu...a koji je to zanr?!) negativca je trauma, zivotna!

Корисников грб
Emi Li
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 615
Придружен: 16 Сеп 2008, 23:37
Место: Svrljig
Контакт:

Порукаод Emi Li » 26 Феб 2009, 13:37

ehej, pa umem i ja da glumim, neki kažu čak vrlo dobro!! :cool:
Bačeno srce uvek nadje svoje mesto.

I onda to bačeno srce više ne plače često.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 26 Феб 2009, 17:11

MustraBecka пише:
zara пише:Dok sam u zivotu jednog coveka PRVA moze da me vara koliko hoce.Povlacim se samo ako utvrdim da voli vishe drugu od mene,stim se ne bih nikada borila,to je ne moguca misija.Otishla bih bez patetike ,komentara i posle 50 godina braka.

A ako je on savrsen glumac?

Oseti zena kada se voli druga zena i obrnuto.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 26 Феб 2009, 17:18

milei пише:Ali Zaro, ako si ti kao prva samo paravan za ovu drugu, da li te takva uloga njegovog stitnika cini zasticenom od njega? A sta ako je ljubav podjednaka (...tako rece on...ne moze bez nijedne...). Da li je i to razlog za ostajanje na bojnom polju ili nesto mirise na poraz? Ako voli onu drugu vise ali one prve mu je zao ili cak oseca mrvice pripadnosti, saosecanja i obaveze, hoce li 50 godina biti dovoljno jak razlog da se zmuri i zmuri i uspava sa tom cinjenicom?

milei,ja u svom zivotu do sada nikada nisam bila bez ljubavi.znaci....ako ne bude on,bice neko drugi ko ume da voli...mozda i vishe nego do sada.
Tako cu misliti i sa 70 godina.Ne zelim da prejudiciram,laziram...glumim.Ljubav je duboko i iskreno prijateljstvo na prvom mestu.Niko od nas nije toliko moralan da mu se ne dese "situacije -stvari"
Niko od nas ne moze da se oseti toliko jakom da ne dozvoli da se desi ljubav?!
U zivotu je sve moguce.Govorim...o trenutku koji je u mom zivotu trenutno takav!Kako ce biti sutra,prekosutra...razmishljacu ako bude bilo potrebno.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 26 Феб 2009, 17:21

Pa ovde ako se ne varam...moze svako od nas da ima od 5 do 7 ljubavi najmanje :wink:
I oci da mu nikada ne vidish...zaljubish se na slovo.
Ako mu se samo isplazish,golicash po tabanima,kuvash kafe,pishesh stihove i igrash se zmurke...shta ti moze?!
A` ljubav cveta[hahahaha...]

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 28 Феб 2009, 22:41

zara пише:
milei пише:Ali Zaro, ako si ti kao prva samo paravan za ovu drugu, da li te takva uloga njegovog stitnika cini zasticenom od njega? A sta ako je ljubav podjednaka (...tako rece on...ne moze bez nijedne...). Da li je i to razlog za ostajanje na bojnom polju ili nesto mirise na poraz? Ako voli onu drugu vise ali one prve mu je zao ili cak oseca mrvice pripadnosti, saosecanja i obaveze, hoce li 50 godina biti dovoljno jak razlog da se zmuri i zmuri i uspava sa tom cinjenicom?

milei,ja u svom zivotu do sada nikada nisam bila bez ljubavi.znaci....ako ne bude on,bice neko drugi ko ume da voli...mozda i vishe nego do sada.
Tako cu misliti i sa 70 godina.Ne zelim da prejudiciram,laziram...glumim.Ljubav je duboko i iskreno prijateljstvo na prvom mestu.Niko od nas nije toliko moralan da mu se ne dese "situacije -stvari"
U zivotu je sve moguce.Govorim...o trenutku koji je u mom zivotu trenutno takav!Kako ce biti sutra,prekosutra...razmishljacu ako bude bilo potrebno.

Ali nisi mi odgovorila...razumem tvoju potrebu za ljubavlju i veri da ces je uvek imati, mozda i u lepsem obliku no sto je nekada bila...razumem i stav da je sopstvena gluma i laziranje besmislica ali u prethodno navedenom stavu se takvo sto tolerise na drugoj strani. Ispada da bi u slucaju sopstvenog pokleka pred necim novim bila iskrena a sa druge strane tolerises tudju neiskrenost jer si "jos uvek" prva. Da li neko zasluzuje da se zmuri pred njegovom neodlucnoscu? Ili je potrebno da se nama desi nesto posebno, bolje, fascinantnije da bi naknadno shvatili koliko je sve bilo gubljenje vremena?

Da...kada si vec pomenula 5-7 ljubavi (broj nebitan)...da li je realno ostvarivo uzgajati dve istovremeno? Da li je samo jedna zivotna ljubav sreca privilegovanih? Koji je prosecan broj ljubavi u jednom prosecnom zivotnom veku?

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 03 Мар 2009, 10:58

Ja mislim da čovek, a samim tim ni žena, ne može da voli dve osobe istovremeno :roll: Ne možeš se emocionalno investirati na više strana.
To se oseti i zna ... :mah
A zbog čega ljudi ostaju s nekim posle ljubavi, to je druga tema (mada smo se i ovako udaljili od teme) :idea:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 03 Мар 2009, 17:47

milei пише:
zara пише:

Ali nisi mi odgovorila...razumem tvoju potrebu za ljubavlju i veri da ces je uvek imati, mozda i u lepsem obliku no sto je nekada bila...razumem i stav da je sopstvena gluma i laziranje besmislica ali u prethodno navedenom stavu se takvo sto tolerise na drugoj strani. Ispada da bi u slucaju sopstvenog pokleka pred necim novim bila iskrena a sa druge strane tolerises tudju neiskrenost jer si "jos uvek" prva. Da li neko zasluzuje da se zmuri pred njegovom neodlucnoscu? Ili je potrebno da se nama desi nesto posebno, bolje, fascinantnije da bi naknadno shvatili koliko je sve bilo gubljenje vremena?

Da...kada si vec pomenula 5-7 ljubavi (broj nebitan)...da li je realno ostvarivo uzgajati dve istovremeno? Da li je samo jedna zivotna ljubav sreca privilegovanih? Koji je prosecan broj ljubavi u jednom prosecnom zivotnom veku?

PS.
Nisi me razumela milei.Nikada ne tolerishem tudju neiskrenost.Ili sam prva ili nisam nijedna.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 03 Мар 2009, 18:04

Izvini na pogresnom tumacenju...mislim da je onda sa tvoje strane upotrebljen pogresan termin ...umesto PRVA trebalo je reci JEDINA. To JEDINA takodje je podlozno promeni statusa, pa otud i mogucnost svakojakih raspleta. Mislim da sada mislimo o istom.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 03 Мар 2009, 20:29

milei,muz ima ljubavnicu ali se vraca svojoj zeni.
zena ima ljubavnika,ostavlja muza i kao Ana Karenjina postane "nishta"
Moj stav,da jesam prva znaci prva u pravom smislu te reci,znaci voljena!
Ako osetim da me vara,glumi,voli drugu zenu...onda ti rang Prve ne igra nikakvu ulogu osim da si zadrzala status supruge;priznacesh da ljubavnice ne pobedjuju tako cesto osim ako to nije obostrano velika ljubav?!
I shta onda?
Ono shto sam napisala znacilo je da je to promenljiva situacija i kod ljudi koji su dugo u braku jer neznas kada i da li cesh se do kraja zivota zaleteti,zaljubiti,glavu izgubiti?!
Ja to ne mogu da znam ...i laze svaka zena ako kaze da je u to 100%sigurna.
Ali znam ovo :Ostacu uz svog mushkarca dokle god sam u njegovom zivotu ljubav i prva u srcu...razumesh?
To je jedino mesto kojene mogu zauzeti dve zene ili dva mushkarca?
Nikada!
Na to sam mislila...
Racunam,da je Ljubav,ljubav bez obzira na godine,da je u zivotu sve moguce i da svako ima svoju cenu placanja za sve to?!
Ako mi se dogodi,da budem ostavljena,manje voljena zbog druge zene,razumecu i poci dostojanstveno.
Znacu cak i tada,da ce me neko voleti....uvek voleti:):):)
Tako mislim...tako se osecam i ne znam da li cu imati ovakav stav ako se meni dogodi da se zaljubim?!
Onda uistinu mogu kao galeb uginuti od tuge zbog toga...valjda shto umem da volim i valjda shto znam shta znaci ta rec.
uh milei...izvini ali m,islim da smo ovo sada razjasnili :)

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 03 Мар 2009, 23:02

Najpre mislim da smo zasli u neke vode koje ne odgovaraju naslovu teme ali moram ovde da nastavim...ne zameriti na produbljivanju...

zara пише:milei,muz ima ljubavnicu ali se vraca svojoj zeni.
zena ima ljubavnika,ostavlja muza i kao Ana Karenjina postane "nishta"
Moj stav,da jesam prva znaci prva u pravom smislu te reci,znaci voljena!
Ako osetim da me vara,glumi,voli drugu zenu...onda ti rang Prve ne igra nikakvu ulogu osim da si zadrzala status supruge;priznacesh da ljubavnice ne pobedjuju tako cesto osim ako to nije obostrano velika ljubav?!
I shta onda?

Nije uvek istovetni scenario...mislim na to da svaka zena postane Karenjina i ostavi partnera a onda postane nista. Desava se da se radi po kalupu dugotrajnijeg, istovremenog posedovanja dvojice ili pak dve, bez namere da se ista promeni. I to traje sve dok ne presudi jaca ljubav, kajanje, povlacenje sa bojnog polja druge/og u redu...i pri tom prvi/a ne mora nista da zna niti predoseca. Sta kada se to sazna kasnije, kada sve bude gotovo...da li je prva time sto je izvojevala pobedu (makar Pirovu) u potpunosti sigurna u dalju buducnost veze? Da se mozda istovetno ne ponovi? Ili pouzdanje u sopstvenu vrednost (i prednost) treba pothranjivati cinjenicom da je on ipak izabrao prvu?

zara пише:Ono shto sam napisala znacilo je da je to promenljiva situacija i kod ljudi koji su dugo u braku jer neznas kada i da li cesh se do kraja zivota zaleteti,zaljubiti,glavu izgubiti?!
Ja to ne mogu da znam ...i laze svaka zena ako kaze da je u to 100%sigurna.
Ali znam ovo :Ostacu uz svog mushkarca dokle god sam u njegovom zivotu ljubav i prva u srcu...razumesh?

Sta ako je musko/zensko srce toliko siroko ...sposobno za prijem vise od jednog? Ima li se prava na taj kvantitet ili treba biti iskren prema sebi i partneru i reci "Jedan je ipak dovoljan" iako ovaj drugi (zeljan, odan, zaljubljen u nas) pumpa li, pumpa nas ego.

zara пише:Tako mislim...tako se osecam i ne znam da li cu imati ovakav stav ako se meni dogodi da se zaljubim?!
Onda uistinu mogu kao galeb uginuti od tuge zbog toga...valjda shto umem da volim i valjda shto znam shta znaci ta rec.
uh milei...izvini ali m,islim da smo ovo sada razjasnili :)

Pretpostavljam da su ove reci proistekle iz jednog racionalnog stava (potvrda za to je i prva recenica ovog citata)...Sta bi moglo da se promeni ako se zaljubis? Neprastanje ili potpuno prastanje sta god bilo?