LJubomora

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30062
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 09 Јан 2008, 13:03

"Ljubomoran sam i na tipke tvoje tastature.
Voleo bih u ovom trenutku da i mene isto tako dodirujes..."

Ovo me tako podsetilo na nekoga cmok
Слика

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 09 Јан 2008, 13:30

MustraBecka пише:"Ljubomoran sam i na tipke tvoje tastature.
Voleo bih u ovom trenutku da i mene isto tako dodirujes..."

Ovo me tako podsetilo na nekoga cmok

na koga, na koga ^78^
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 09 Јан 2008, 13:35

:psssss cmok
Слика

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada

Порукаод PjescaniSat » 09 Јан 2008, 13:37

MustraBecka пише::psssss cmok

ih? :roll: ma lazes :D
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 09 Јан 2008, 13:38

JOK ja :wink: , (lazem samo kad moram) ^78^
Слика

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 09 Јан 2008, 23:31

nisam izgleda kao drugi,mada jesam malo ipak..valjda me ovaj zapad ocelicio..
jer sam imao prilike da vidim kako su ljudi srecni kad im nacinis zeni dobar orgazam,oni to gledaju i caste te cak..a kod nas je to nezamislivo...
:D
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 10 Јан 2008, 12:09

Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика Слика
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 13 Јан 2008, 19:49

Opseg ljubomore kreće se od normalne do fatalne, zato se savetuje razum i promišljanje

LJubomora nosi razne opasnosti ako je u pitanju njena prekomernost u intenzitetu. Treba znati, kažu stručnjaci, da ljubomora nije kod svih ljudi ista. Ipak, teško je prepoznati njene različite vidove, jer je uvek u pitanju komplikovanost ljudske psihe. Postoji sasvim “obična” ljubomora, koja bi se mogla nazvati i normalnom, jer postoji kod svakog para. Ona se tumači kao znak da među partnerima ne vlada ravnodušnost. Kada se desi da je jedan partner sasvim ravnodušan, ne pokazuje znake ljubomore, i to postaje nova dilema, jer se dovodi u pitanje jačina osećanja prema drugom partneru. Kada se radi o sasvim normalnoj ljubomori, stručnjaci kažu da se ona može odnositi i na oblasti koje nemaju nikakve veze sa vernošću ili nevernošću, kao što je na primer hobi, ili žarka želja za uspehom na poslu. NJihovo interesovanje je jednostavno usmereno na “nešto drugo”. To osećanje može da oživi ljubav, ali isto tako i da je uništi. Radi se o nijansama, koje život znače.
Osim normalnog tipa ljubomore, postoje i drugi oblici kao što je projektivna ljubomora, znači više oblika i vrsta ljubomore, baš kao što postoje i različiti tipovi ličnosti, modela ponašanja, reagovanja i prihvatanja ili neprihvatanja različitih problema. Dobro je poznato da laki flert ne mora obavezno da znači preljubu, ali često izaziva fatalnu ljubomoru. Ponekad su ljudi ljubomorni i kada za to nema osnove, jednostavno vide ono što žele da vide. Teško je uočiti prelaz kada ljubomora postaje opasna, kada ulazi u kategoriju “bolesne” ljubomore.
Tip “bolesne” ljubomore već postaje tema stručnjaka koji se bave fenomenom ljudskih modela ponašanja. Patološki ljubomoran muž i u kelneru koji se u restoranu profesionalno ljubazno osmehne njegovoj ženi, vidi suparnika i nakostreši se. Isto tako, patološki ljubomorna žena ne dozvoljava svom mužu da subotom ide sam u samouslugu, uz obrazloženje da se ljubazno obratio lepoj plavokosoj kasirki. Patološka ljubomora ispoljava se kroz apsurdne pretpostavke i sumnje. Često je rezultat lične nesigurnosti i strahova.
Kao dobri saveti za pomoć protiv ljubomore, preporučuju se konstruktivna pitanja koja treba da postavimo sami sebi (kada je u pitanju “normalna” ljubomora): “Šta izaziva moje sumnjičave misli? Kako ću uspeti da se udubim u njih, i dobro ih protumačim, razjasnim? Šta bi se dogodilo kada bi me partner zaista prevario? Da li bi to potpuno ugrozilo našu vezu? Itd.” Dobro je i otvoreno reći u pogodnom trenutku šta vam kod partnera smeta i izaziva ljubomoru. Uopšte, i oko drugih pitanja partneri treba da sarađuju, razgovaraju, zajedno rešavaju probleme.
Samim tim što ljubomora oduvek postoji, treba je respektovati i istraživati. Ona je fenomen koji se često javlja, te je ne treba ignorisati već uvažavati kao jedan od mnogih oblika ponašanja i neistraženih ljudskih osećanja.
Слика

Корисников грб
Linda
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1287
Придружен: 02 Дец 2007, 03:13
Место: Zemun

Порукаод Linda » 07 Феб 2008, 09:48

S vremena na vreme... ####@ :evil: ####@
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada

Порукаод PjescaniSat » 07 Феб 2008, 13:37

hvala Bogu sto mi H.L. nije u varijanti inace bih bila "Buntovnik bez razloga" :P vako sam :an:

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 07 Феб 2008, 17:53

Слика
Слика

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8371
Придружен: 21 Феб 2007, 21:29

Порукаод ka5an » 07 Феб 2008, 18:24

Samo lepršavo,Pješčana! :cool:
..,a dok su anonimni u priči - "ne berem brigu" :P

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 07 Феб 2008, 18:27

M' da. Bolje je javno pa nek se vidi i zna i po srpski da ceo svet razume :wink:
Ko je kriv onima sto vole pa ne vole da dele :roll:
Слика

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8371
Придружен: 21 Феб 2007, 21:29

Порукаод ka5an » 07 Феб 2008, 18:49

Da...
Ja sam malko pobegao od teme.
Neki misle da je bolje "petljati" tajno,'nako "ispod žita".
zbog ljubomore,čisto... :cool:
Nezgodne li pojave... :wink:

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 07 Феб 2008, 18:57

Ljubomora na osnovu insinuacija i ona koja se javi ako se nesto vidi (cita), ipak su dva O D V O J E N A pojma :wink:
Слика