LJubomora

Уредник: Moderatori

Корисников грб
indigo
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 87
Придружен: 22 Сеп 2008, 14:59

Порукаод indigo » 15 Окт 2008, 21:46

stojan popivoda пише:Po meni, ljubomorni su oni nesigurni i u suštini inferiorni muškarci, koji se osećaju ugroženim pred drugim muškarcima. Takodje, takvi muškarci podložni su ženskim manipulacijama te uzgajanjem takvih emocija padaju ravno u odnos posedovanog. To je prvi korak ka demaskulinizaciji. S druge strane, ljubomorne žene žele da ograniče i na neki način jače vežu svog čoveka za sebe, ali pravi muškarac, odnosno samosvesni muškarac znaće da izbegne "bogomoljkin zagrljaj". Priznajem, ranije sam imao tu crtu ljubomorka, ali onda sam shvatio da takav stav stavlja neku ženu u samo središte mog života i mojih interesovanja, što je apsurdno. Nisam mogao to da dozvolim. Ne mogu da dozvolim korupciju ličnog integriteta tako inferiornim osećanjima.

Sunce ne može biti ljubomorno na Mesec niti na neku zvezdu sa kojom se Mesec poigrava. Sunce zna da je izvor svetlosti a da je sjaj Meseca njegov vlastiti odraz. Pa tako i pravi muškarac neće podgleći lunarnim refleksijama koje kristališu snažan osečaj ljubomore.

sindrom kiselog grozdja ili sto bi se reklo- kontramentalno

tvrdnja je na mestu da su ljubomorni oni koji su inferiorni... mada... da li se ljubomora sintetise iz jos nekog mesta?
You're mixing with felons man.
Pull out the stops.

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 16 Окт 2008, 17:35

Homo ludens пише:da, osvezavaju,ali ne kod svakoga Bojana,pa mene osvezi,a vidi tebe ne... :D :D
Prosto i jednostavno ja ne mogu da se osvezim tako sto cu u vezu da uvedem i novog igraca...Osvezila bi vezu nekim novim stavom osvezila bi vezu nekom boljom promenom na meni i u meni...prilagodila bi se datoj situaciji bez mnogo zahteva i bez trazenja PLANA B...
Takva sam sta da radim kod mene nema lazi nema prevare sve i da me varaju sve u sesnajest....
JADNA JA GLUPACA POMOCI MI NEMAAAAA :mah

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30077
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 27 Нов 2008, 16:15

Ljubomorna sam i na vetar sto mu lice dira... :wink: :P
Слика

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 27 Нов 2008, 17:22

...ja drhtim samo kad mi je zima :D
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 27 Нов 2008, 21:10

Ljubomora je karakterna osobina.Ako smo posesivni,preterano ljubomorni,ne pristojni u ponashanju zbog toga,histericni,pateticni i sve shto ide uz pakao takve vrste onda je to stvarno uzasno.
Ja nisam ljubomorna u toj meri....Gadila bih se same sebe.
Ljubomorna sam donekle.Osoba koja voli,treba da bude ljubomorna u granicama pristojnosti....Ako oseti da je neko drugi zauzeo mesto u tom srcu .
U tom slucaju bih se povukla bez reci i bez patetike.
Nikada nisam bila Ne voljeno bice.
Nikada se nisam osecala porazenom zbog druge zene.Ako bi mi se to dogodilo....Znam da bi me zavoleo neko drugi,mozda josh vishe.
U zivotu je sve moguce iz razloga shto niucemu nisi zashticen.

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada

Порукаод PjescaniSat » 27 Нов 2008, 21:50

:D gubitak veze samo obecava dobitak druge ... dobro, nema ljubavi bez bola i patnje, ali ... :roll: "ko ne zna da pati taj ne zna da voli..." sta god da se desi tu se zivot ne zavrsava, sa vjerom u sebe i vjerom u ljubav, ljubavi ce uvijek biti... ni mene nisu ostavljati znali, ali kad dodje do toga, zar je to vazno ko je koga ostavio... mada sam mislila da sam imuna na ljubomoru, iskreno mi se desio i to u ovim godinama, sad skorije upravo taj gadan osjecaj ljubomore... :evil:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 27 Нов 2008, 23:14

Al proshlo te ? :wink:

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 28 Нов 2008, 00:31

Ljubomora nikad ne prolazi ....ljubomoran si na voljeno bice posle si ljubomoran na komsiju ...posle si ljubomoran na sve sto ima osmeh ...
Ljubomora i zavist jede ljude oko sebe pa posle pojede i onog ko je ljubomoran i oseca zavist ...
Ljubomora je bolest....

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada

Порукаод PjescaniSat » 28 Нов 2008, 09:46

zara пише:Al proshlo te ? :wink:

naravno, pa imam koju cuku i u glavi :wink:
ubijem tu klicu zla a li se javi

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30077
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 29 Нов 2008, 12:25

Kad nestane ljubomora, nestane i ljubav.
Ako je svejedno nista vise nije vazno.
A nije :wink:
Слика

Корисников грб
caja021
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1051
Придружен: 02 Нов 2008, 03:05
Место: NOVI SAD

Порукаод caja021 » 29 Нов 2008, 12:33

Ljubomora nije izraz prevelike ljubavi. Ljubomora potiče iz osećanja duboke unutrašnje nesigurnosti. Ljubomorna osoba je posesivna jer se boji da će biti napuštena. Isključiva je jer strahuje da će biti isključena, ostavljena, zanemarena.

Ljubomora se najsnažnije ispoljava i najviše muči u ljubavnim vezama, ali se na njih ne ograničava. Javlja se ona u svim ljudskim odnosima.

Ponekad se ispoljava otvoreno i dramatično, uz prasku, srdžbu i jetka prebacivanja. Ponekad se javlja prerušena u tugu i gorčinu. Ponekad se poriče, iz ponosa.

Ljubomorna osoba nesvesno veruje da su drugi od nje privlačniji i dostojniji ljubavi. Proganja je osećanje da zapravo nije voljena i da se njeni odnosi toliko krhki i nesigurni da se očas mogu prekinuti. Oseća se ugroženom jer joj se čini da je neko sa strane veoma lako može istisnuti i zauzeti njeno mesto.

Zato pokušava da ograniči kretanje osobe do kojoj joj je posebno stalo na krug onih koje doživljava kao, manje više, „bezopasne“, ali i tada ostaje puna podozrivosti jer zapravo ne veruje nikome.

Zato traži prekomerne dokaze ljubavi i naklonosti, što samo dodatno kvari njene odnose jer oni sa kojima je u vezi postaju zbog toga samo razdraženiji i umorniji. Oni se opiru zahtevima i ograničenjima koje im ljubomotna ličnost postavlja i gledaju da ih se oslobode.

Tako ljubomorna osoba samo ubrzava propast veze koju bi želela da očuva.

Zahtevi ličnosti mučene ljubomorom su, uostalom, sami po sebi uzaludni jer su neostvarivi. Niko nas i ništa ne može uveriti da smo voljeni, ako osećamo da to nismo. Ljubomorna osoba ne veruje da je voljena jer ne voli samu sebe. I to je suština stvari. Sve dok sebe ne volimo, nećemo poverovati ni da nas drugi mogu voleti.

Ljubomore se ne možemo osloboditi svesnom odlukom ili samokontrolom. Jedini način da je se rešimo je da zavolimo sami sebe. Tek tada ćemo zaista poverovati u tuđu ljubav i osloboditi se sumnji koje iznutra nagrizaju i uništavaju čitav život.
Слика
"Nauci da igras, jel zivot je igra. Onaj ko ne ume da igra, ne ume ni da zivi."

Слика

Корисников грб
caja021
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1051
Придружен: 02 Нов 2008, 03:05
Место: NOVI SAD

Порукаод caja021 » 29 Нов 2008, 12:38

Iako je ljubomora najčešće prikazana kao negativni osećaj, u blagoj dozi ona može i pozitivno da utiče na očuvanje ljubavne veze. Međutim, ljubomora lako postaje preintenzivna i iracionalna, odnosno dobija destruktivni karakter.

Radi se o složenoj reakciji na ono što doživljavamo kao pretnju našem odnosu ili kvalitetu odnosa. Za razliku od zavisti, ljubomora uvek podrazumeva troje ljudi (najmanje) i strah koji dolazi kao "nusprodukt" ljubomore.

Razlog zbog kog je ljubomora složena reakcija je taj da uključuje čitav spektar emocija i ponašanja. Od emocija, tu su bes, tuga, zavist, osećaj poniženja, strah... Nadalje, možemo da se osećamo krivim, upoređujemo se sa suparnicima, zabrinuti zbog vlastitog imidža, samosažaljevati se... Od ponašanja, mogu da se jave nesvestica, znojenje, nemir, stalno preispitivanje, ali čak i agresija i nasilje!

U onim vezama gde se ljubomora javlja ponekad i ima blagi karakter, ona može pozitivno da podseća parove da se međusobno ne uzimaju zdravo za gotovo. Može nas naterati da više cenimo jedno drugo i teraju nas da se potrudimo da pokažemo partneru da ga cenimo i volimo više nego što to on oseća.
Ako ste u vezama uvek izrazito ljubomorni i posesivni, tada pokušajte malo da se primirite. Velika je verovatnoća da je problem zapravo u vama. Trebalo bi da poradite na samopouzdanju. Pokušajte što manje da proveravate partnera, prisilite se da mu verujete, ne upuštajte se u rasprave o nečemu što su samo vaše pretpostavke. Na kraju krajeva, prevara uvek povredi čoveka, bez obzira da li je umišlja ili ga je potpuno iznenadila. A saznaćete pre ili posle, ukoliko su vaše sumnje opravdane (iako verovatno nisu).

Neutemeljena ljubomora, stalna prigovaranja i sumnje mogu čak i da navedu partnera da započne da razmišlja o prevari iako pre nije imao nameru. Pokušajte da ne mučite partnera sa svojim sumnjama i ne ugrožavajte ono što imate. Tek ako se pojave sigurni dokazi, reagujte. Ali nemojte ih opsesivno tražiti proveravajući partnera.

Savladavanje ljubomore podrazumeva strpljenje i težak, naporan rad. Dobro proanalizirajte razloge koji vas čine ljubomornima i zapitajte se koliko je stvarna pretnja. Koje dokaze imate da vam je veza u opasnosti? Da li vaše ponašanje doprinosi boljitku ili razaranju te veze? Podsetite se da vas partner voli i poštuje, razgovarajte sa sobom i uverite sami sebe da je reč samo o paranoji. Nakon toga razgovarajte sa partnerom, otvoreno, podelite svoje nesigurnosti, umesto da ga napadate.
Слика
"Nauci da igras, jel zivot je igra. Onaj ko ne ume da igra, ne ume ni da zivi."

Слика

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 29 Нов 2008, 13:01

Evo sto si rekla mnogo mi se dopada!... :D :D :D :D
Daznas da je tako !!!

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 50
Придружен: 03 Јул 2009, 20:53
Место: u snovima

Порукаод marim ja » 07 Јул 2009, 10:31

Zavisi kako shvatamo ljubomoru. Ako je ona u nekoj granici normale, onda OK. Mada, gde je ta granica, to je nekima teško razgraničiti. Kada se predje ta granica, onda to, po meni, prelazi u bolest. Imati pored sebe takvu jednu osobu je blagi užas. Ali, i onaj koji trpi tu ljubomoru, ne zaslužuje ništa bolje, nego da ima jednu takvu osobu pored sebe, koja mu zagorčava život.
"Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo..."