Veza na daljinu, da li uspeva ili ne??

Уредник: Moderatori

Корисников грб
*Malina*
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 27
Придружен: 06 Јун 2007, 15:04
Место: Negde na ovom svetu :P

Veza na daljinu, da li uspeva ili ne??

Порукаод *Malina* » 08 Јун 2007, 20:00

Bas citam ovde teme na forumu ali vidim da jos ovakve nije bilo,pa da cujem vase misljenje.Dali veza na daljinu moze da uspe? I ne to daljina samo od Novog Sada do BG nego,naprimer druga drzava..
Posto iz mog iskustva vidim da po mojoj strani moze da uspe,ali druga strana (tj momak)u pocetku kaze : ''da sigurno,ma mogu ja to da izdrzim da se vidimo 3 puta godisnje'' .A na kraju ,(za par meseci )ti da ''crvenu kartu''..i sta se dobija ,,rezultat=slomljeno srce...:(
ali ja bas verujem ako se dvoje toliko vole,da se sve moze,,jer i zna se u ljubavi se sve moze i nema granica! ali problem je isto sto vi nikad neznate sta on/ona radi kad vi odete,dali je vam uvek veran/verna ili vas vara a vi tamo u nekoj drugoj drzavi i nemate pojma..

Pa moje pitanje je,sta vi mislite o tome? Ima li muskaraca/cura bas koji su verni kad vi odete iz drzave i koji/koja vas stvarno voli,i uvek ce da vas ceka?
You've drained my heart and made a spade,but there's still traces of me in your vains***(Marilyn Manson)

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8376
Придружен: 21 Феб 2007, 21:29

Порукаод ka5an » 10 Јун 2007, 20:44

Bas teska tema,Malina...
Ne teska za one koji citaju,vec za one koji jesu u takvoj "vezi".
Da se odmah ogradim - nemam nekog,veceg iskustva u ovome...
Svaka veza je teska,odnosno laka na svoj nacin.Mislim, da je ovo naj teza varijanta od svih,i to za oboje!Ni jedno do njih ne znaju sta se desava sa onim drugim,citavo vreme.S druge strane,sto se varanja tice,za njega i nije potrebna nikakva "daljina".
Ovakve veze su jedino teske sto dvoje nisu zajedno.Ne mogu se zagrliti,kad to pozele,poljubiti...Ni u kakvoj situaciji.Ne mora to da bude samo iz ljubavi.Postoje i teski trenuci,koje donosi vreme.Poneka nedaca,apatija,i druge teske situacije u kojima nam je svima potreban zagrljaj voljene osobe.
:cool:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 11 Јун 2007, 18:18

Meni nije islo. Bila, videla, probala, ne ide.
Daleko od ociju, daleko od srca. Pazi kad ti kazem.
Видим.

Корисников грб
*Malina*
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод *Malina* » 13 Јун 2007, 20:50

Tu si potpuno u pravu (ka5an)..
ali mislim,,,ako nekog volis...mozda imas ono u glavi;;''pa drugi nisu njega vredni'' ..tako ti je odma lakse...mislim moze se i doci jedno kod drugog...svaki drugi mesec na nedelju dana..(ako imate naravno polozeni vozacki i auto..hehe) ^78^
neznam ali skoro svi muskarci kazu: ''ma nema problema moze se izdrzati''..a na kraju te ispale..
imala sam i ja takav slucaj...ali najgore su njegove slatke,poruke,njegove reci..pa nemozes doci sebi da je on rekao: ''gotovo je medju nama''...i posle 3 nedelje raskida..cujem nasao je drugu,Mislim bilo mi je ''drago'' na neki nacin,,ipak je tu kod njega u blizini i on ce biti srecan,a nece tugovati i brojiti dane dok ja dodjem...ali cujem pre neki dan..ona je njemu dala nogu..pa sad se onog najveceg problema bojim...kad ga vidim da cu se opet zaljubiti...a najgore je to sto znam da vise medju nama nista nece moci biti...(znam da nece hteti ponovo,samo zbog toga,daljina i to..a ko zna mozda i ne..)ma zbunjena sam 100% :cry: :?
You've drained my heart and made a spade,but there's still traces of me in your vains***(Marilyn Manson)

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 14 Јун 2007, 09:03

Ljubav ne poznaje kilometre,vreme,...
U njoj se ne mere zasluge,osecanja,privrzenost,obaveze,...
Daljina se krati na mnoge nacine.U danasnje vreme,bar TO nije ne savladiva prepreka.
Kad shvatis da je nevazno ko ce kod koga doci,koliko je ko kod koga cesto bio,koliko se ko trudi u ljubavi,i ukines svako ostalo "koliko","zasto",i ostala pitanja tek zatim mozes da kazes da nekoga zaista volis.
Ljubav je osecanje,te je po svojoj definiciji ne materijalna.Tako zahteva i da se u njoj i ponasa.
Cine je razumevanje,tolerancija,bespostednost,i sve ono sta se od NAS ocekuje.
Onaj,ko je sa nama ce to prihvatiti ili otici.
Poslle rastanka svako od nas "lize svoje rane"...
Ne treba obracati paznju na to,"posle koliko dana je pronasao nekog,drugog"...
Moze se zaljubiti odmah posle nas,i ostati sa njim ostatak zivota.
Zasto trcati za nekim ko te ne razume,ne voli,ne zeli,kome nisi potrebna?
Treba sacuvati sva osecanja i energiju za onoga,ko ce te "sutra" voleti,pa makar bio i milionima kilometara daleko!
Shvatanjem da od jednoga dana,pa na dalje to vise nece biti,ne sagledivo je vazniji od onog,koji nam je "ispred nosa",pogotovo kad se on svidja SAMO NAMA!

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30168
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 14 Јун 2007, 13:16

Vrlo vrlo tesko...Nisam sigurna da igra ulogu jacina ljubavi ili tu i tamo ljubomora, nego jacina licnosti.
Koliko god osoba bila jaka dogode se momenti slabosti. A kada su ti momenti u kombinaciji sa daljinom, postanu NEpremostivi.
Слика

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 14 Јун 2007, 13:50

Slazem se sa Ostrom,kada kaze da "sve zavisi od jacine licnosti".
Mnogi smatraju pod jacinom licnosti,sposobnost da se covek iskljuci iz svojih emocija,i tada ga ne dotice nista lose...
Tome bih dodao i NISTA DOBRO,takodje,jer bi suprotno bilo - nelogicno.
Dakle,ako nema emocija kod "jake licnosti",nema ni ljubavi,kao najjace od njih...
Sledi pitanje:
CEMU BITI "JAK"?

Корисников грб
*Malina*
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод *Malina* » 14 Јун 2007, 16:03

potpuno si u pravu kapetanu ,i lepo si ovo rekao jer je ovo ziva istina:

''Zasto trcati za nekim ko te ne razume,ne voli,ne zeli,kome nisi potrebna?
Treba sacuvati sva osecanja i energiju za onoga,ko ce te "sutra" voleti,pa makar bio i milionima kilometara daleko''..

,samo treba vremena da rana zaraste..

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 14 Јун 2007, 16:19

Zarasce,Malina!
Upoznaces i zavoleces nekoga,ko je vredan tvoje ljubavi.
Cuvaj snagu za njega,kao sto on vec cuva svoju,odnekud za tebe.
Videces da vise nista nece biti isto,kao pre!
Nije daljina tako strasna,bas...
Ljubav ce je skratiti UVEK,do "konacnog dana", od kada cete biti zajedno do kraja...

Корисников грб
*Malina*
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод *Malina* » 14 Јун 2007, 17:42

I to sto kazes morace jednog dana zarasti:)!
I nije daljina strasna ,treba samo biti jak i uporan,sve se u ljubavi moze,u ljubavi granica nema samo trebaju dve osobe biti jake.A ne jedna vise od druge..jer onda to vodi do nicega..
Inace ja vidim da ti imas dobro znanje sto se toga tice,vidim da razumes dosta ovih stvari..
kako nema nigde takvih kao ti: pametni,osecajni,koji te razumeju i tako to..hehe :-D
da nisi ti mozda lose prosao u ljubavi,?

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 14 Јун 2007, 17:48

Ne poznajem nikoga,ko nikada nije prosao lose u ljubavi.
Svi vucemo svoj krst.
Naidje poneko da olaksa dok se ne umori,pa pusti...

Корисников грб
*Malina*
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод *Malina* » 14 Јун 2007, 19:04

da tacno je to,svako je patio zbog ljubavi...

Корисников грб
stamenid
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 104
Придружен: 11 Јун 2007, 00:55
Место: komsiluk

Порукаод stamenid » 16 Јун 2007, 03:08

eh.. evo da se ja pohvalim da sam uvek lose prolazio...osim jednom...mozda dvaput...sve ostalo promasaj do promasaja... jbg...treba biti uporan...

Imao sam jednu vezu " na daljinu " i trajalo je 6 meseci... i bilo je promasaji sad sam sebi govorim kako sam bio glup i sta mi je to trebalo u zivotu...

i bila je jedna bg-ns i trajalo je skoro 2 god... ali to se i ne moze reci da je na daljinu jer sam skoro svaki vikend bio u bg.

samo glavu gore i nedaj se... tesko je... al mora se... nesmes dozvoliti da te to slomi...

Potpuno te razumem kako ti je i sta ti se sve mota po glavi...
Imao sam i ja slicnu muku nedavno... i kao da je jos uvek imam :oops:
tra la la la lalala laaa

Корисников грб
stamenid
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 104
Придружен: 11 Јун 2007, 00:55
Место: komsiluk

Порукаод stamenid » 16 Јун 2007, 03:12

i ni slucajno nemoj sebi da dozvolis da ne jedes zbog nekog tamo ko te ne zarezuje i kome nije stalo do tebe...
nedavno sam izgubio 10 kg za 10 dana... i onda sam usporio pa sam jos 5 za 10 dana... i evo sad nemogu jos da povratim izgubljeno...jos ova toplota ubija...

Iako sam bio svestan svega i pokusao da se oduprem nisam uspeo... al je tu pomoglo jos par drugih stvari zbog kojih umalo da prolupam... al evo... kao da se popravljam polako...

sta ces kad sam rak u horoskopu ^78^
tra la la la lalala laaa

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 16 Јун 2007, 08:39

Vratice se nas sogor na svoju tezinu,ne sumnjam.. :wink:
Iskreno,relaciju BG - NS i ne smatram nekom daljinom.
Cesto sam,i rado posecivao Novi Sad.
Volim ga,i po svemu mi je tik uz Beograd.
Rado sam se druzio sa pravim LALAMA!Pored njih covek jednostavno ne moze biti napet,a ukoliko je takav bio,vec posle kraceg dela razgovora bi pocelo opustanje,pa zaborav na situacije koje su dovele do nervoze.
Takodje ga ne smatram kao daljinu i zbog same povezanosti ova,dva grada.Odavde svakih 15,20min polazi poneki autobus za NS,tako da Novi Sad mozemo smatrati za "naj blizu daljinu" Beogradu.
LM,postoje lepi i "ruzni" faktori u svakoj vezi,pa i u ovakvoj - "na daljinu".
Nedostaci ovakve veze se krecu od bilo kakvog fizickog kontakta,do "ekonomskih razloga",u koji bih ubrojao i cenu prevoza,razgovora telefonom,itd.
Kako god...
Ipak sam i dalje misljenja da je
LUBAV VREDNIJA OD BILO KOJE CENE.