Poligamija, bigamija, monogamija...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Poligamija, bigamija, monogamija...

Порукаод Sky Seeker » 07 Јун 2007, 09:06

Čovek je civilizacijski, od svog nastanka, predodređen da bude poligamno biće.
Hrišćanstvo je jedina religija koja zagovara monogamiju, ali hrišćanstvo je tek nekih 16-17% čovečanstva.
Dakle, gde smo?
Na putu ili raskrsnici?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 08 Јун 2007, 10:53

Ako mogu homoseksualci da legalizuju svoje veze, onda ne vidim razloga da to i dalje bude uskraćeno za forme grupnog braka.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30168
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 08 Јун 2007, 19:58

U nasem drustvu zakonit je brak samo sa jednom osobom, ali smo svedoci da su ljubavnici i ljubavnice normalna, (presutno tolerisana) pojava u mnogim brakovima. Po nekakvom proseku, tek svaki treci brak uspeva i to se danas smatra civilizovanim, a ozakoniti poligamiju jok!?
Licno se nebih upustala u takvu vrstu zajednice, ali ako neko voli, zasto ne.
Слика

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Јун 2007, 11:27

MustraBecka пише:Licno se nebih upustala u takvu vrstu zajednice, ali ako neko voli, zasto ne.

Treba ozakoniti upravo zbog onih koji bi se možda upuštali u tako nešto....
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 11 Јун 2007, 12:58

Pa tu je problem.
Ako se ozakoni nije zanimljivo.
Šta će ti i sto žena, ako je sve po zakonu.
:wink:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Јун 2007, 15:07

U pravu si..... 100 zvocanja..... :roll:

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 11 Јун 2007, 16:07

ma da, današnji muškarci jedva mogu da iznesu jednu ženu i jedno do dva deteta, i tu stalno kukaju, kako bi se snašli sa više žena i (dva)desetoro dece?... ako je do seksa, što bi se onda uopšte ženili sa gomilom žena, to mogu i mimo braka... čemu poligamija? :roll:

i ne sekiraj se stojane, zvocaju i muškarci samo što oni to promrmljaju uz pivo pa se manje čuje... a i baš me interesuje koji bi muškarac voleo da bude npr treći od sedam legalnih muževa jedne žene :?
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Јун 2007, 16:30

trebamisvakidan пише:ma da, današnji muškarci jedva mogu da iznesu jednu ženu i jedno do dva deteta, i tu stalno kukaju, kako bi se snašli sa više žena i (dva)desetoro dece?... ako je do seksa, što bi se onda uopšte ženili sa gomilom žena, to mogu i mimo braka... čemu poligamija? :roll:

U pravu si. Muškarci su gomila nesposobnih mekušaca, ali svet nekako još uvke funkcioniše, mada.... Ipak, kada bih imao dovoljno para, našao bih načina da izvršim prevenciju ženskog zvocanja. Zvocale bi kreditne kartice..... A glede seksa, pa sigurniji je seks u braku nego onaj avanturistički. Deca bi u medjuvremenu klečala na kukuruzu po ćoškovima....

trebamisvakidan пише:i ne sekiraj se stojane, zvocaju i muškarci samo što oni to promrmljaju uz pivo pa se manje čuje... a i baš me interesuje koji bi muškarac voleo da bude npr treći od sedam legalnih muževa jedne žene :?

Kada bih recimo bio u takvoj situaciji, mirno bih čekao svoj red.... zamisli tek kad nam gazdarica... pardon, supruga nije kući, a nas sedmorica ostanemo da pravimo tulum, hehehe...

Sedam muževa Čučuk-Stane

:cool: kukuku :nota book :gitara :svirac :cinn

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 11 Јун 2007, 18:17

Neka se ozakoni, moz' misliti. Onda ce svako imati pravo da bira.
Видим.

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 11 Јун 2007, 18:54

stojan popivoda пише: Deca bi u medjuvremenu klečala na kukuruzu po ćoškovima....

Jes`, Stojane, cim pocnu da bauljaju pokacis im cetri magicne krpe da ne bauljaju dzabe.....:roll:

Pre sam za varijantu da budem zena u redu - ne bih morala sve u kuci sama da radim, nego da imam vise muzeva- smorila bih se skroz, i to ne samo zbog poslova po kuci.

Verujem da za svaku zenu i svakog muskarca postoji samo jedna odgovarajuca dopuna, samo je treba sacekati. Kad su takve stvari u pitanju, sigurna sam da one dolaze samo tako sto "padaju s neba".

Mada, vise muskaraca u odredjenom vremenskom periodu moze da bude jako konstruktivna druzina....:dream he, he... Ovaj :roll: ,mislim, ako zena voli muziku, moze da oformi ceo orkestar da joj svira kad god pozeli , pa onda, da joj izgrade celu kucu negde gde joj se dopada, da umesto cinije tresanja dobije nekoliko gajbica ... Uglavnom, kreditne kartice ne daju bas puno mogucnosti...

Корисников грб
stamenid
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 104
Придружен: 11 Јун 2007, 00:55
Место: komsiluk

Порукаод stamenid » 07 Јул 2007, 19:09

:-D neki bi da imaju 5-6 zena ili muskaraca..a neki neznaju i sta ce sa on(im)(om) jedn(om)(im) sto imaju...
tra la la la lalala laaa

confused
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 297
Придружен: 11 Сеп 2008, 10:36

Порукаод confused » 12 Сеп 2008, 13:59

ja sam starmodna :D
(MC)Monogamija :P
Слика

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 12 Сеп 2008, 14:13

ruke пише:Pre sam za varijantu da budem zena u redu - ne bih morala sve u kuci sama da radim, nego da imam vise muzeva- smorila bih se skroz, i to ne samo zbog poslova po kuci.

Jes u pravu si. Muškarci su prljave životinje.... Zamisli 7 muževa!? I svima smrde noge!

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 12 Сеп 2008, 17:45

U, jee ! Da znaš da bih pala u iskušenje da ih operem, pa kud kičma pukla nek pukla, ako ne pukne zbog drugih stvari neće ni od lavora.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 12 Сеп 2008, 18:17

A zamisli svi kad se napiju? Ili ako budu ljubomorni? I još kad oćelave i puste trbušine pa se kao takvi nameste pored televizora i gledaju utakmicu!?