Musko-zensko prijateljstvo

Уредник: Moderatori

FinDeSiecle
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 71
Придружен: 09 Јан 2009, 12:50

Порукаод FinDeSiecle » 02 Феб 2009, 12:22

Ukoliko postoji, samo po sebi će prerasti u novi kvalitet. Ali nije mi jasno, "nešto" treba čuvati "čistim" i "neuprljanim"? Odvojenim od emocionalnosti i telesnosti? Veze se održavaju, makar igrajući na kartu nečega kao što je "prijateljstvo", ali opet se vrtimo oko istog. Muško - ženska "prijateljstva" su nešto sasvim drugo od istopolnih, i svako posezanje za postojećim definicijama uglavnom ukazuje na varljivost takvog odnosa i očiglednu racionalizaciju prihvatanjem ograničenja i "pravila".

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 02 Феб 2009, 12:41

Nikako i nikada ne bezim od toga da je moguce i potrebno ignorisati cinjenicu da se u vazduhu moze osetiti "nesto" i da se "to" sto postoji moze uspeti za stepenicu vise (uznemirava to sto se niz te stepenice moze slomiti i vrat padajuci nadole). Odrzavanje "cistog i neuprljanog" ima svrhe kada nam je nos zapusen i kada nam to ne smeta, kada je dovoljno isprepletati misli da bi osecaj svezine zapahnuo svaki kutak telesnosti duha. Varljivost?
Da li je strasnija ona u sopstvenoj ili tudjoj glavi?

FinDeSiecle
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 71
Придружен: 09 Јан 2009, 12:50

Порукаод FinDeSiecle » 02 Феб 2009, 13:03

Izvesna zrelost je i prihvatanje mogućnosti oba kraja; uz i niz stepenice :D ... a ako spominješ varljivost, verovatno je i svaki odnos u suštini sebičan, i postoji isključivo u našim glavama kao brižno negovana iluzija :D

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 02 Феб 2009, 13:45

Zakljucak bi bio...sve sto u glavama stoji, neguje se i pracaka, treba pustiti da prekrije paucina a pravu mrezu prijateljstva isplesti na javi. Samo treba voditi racuna da li je u pitanju obican pauk ili Crna udovica (svaka slicnost sa stvarnim likovima tj. nikovima je slucajna)! Ova druga gura niz stepenice! Dole iluzije! :D

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 05 Феб 2009, 23:14

Naravno da postoje. I mnogo su, cesto, kvalitetnija od situacija kada su dve zene prijateljice. Zene umeju da budu zakerala, uzasno komplikovane...da ne objasne zasto se ljute, da vam umisle pogresku, da budu ljubomorne a u isto vreme i kao prijatelji... uzas.. Zene sitnicare. A tek sto ne umeju da sakriju sujetu i konkurentsko ponasanje... Imam, naravno, i dobrih, divnih prijateljica, ali muskarci prijatelji su sjajni. Sa njima uvek znate na cemu ste, da ce uvek tu biti za vas kao prijatelj, da se nece duriti.... Ma, sjajni su!!!!Ne komplikuju i sa njima je uvek smeh i zabava. A i nema tajnih podmetanja nogu.

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1943
Придружен: 20 Сеп 2008, 23:48
Место: Slovenija

Порукаод Flavio Briatore » 06 Феб 2009, 10:27

Ne mogu da verujem................

Корисников грб
slovenska
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 6782
Придружен: 29 Сеп 2008, 11:45
Место: Smederevo

Порукаод slovenska » 09 Феб 2009, 07:33

Naravno da musko-zenska prijateljstva postoje.Negiraju ,moje je misljenje,samo oni koji nikada nisu osetili takvo prijateljstvo i lepotu u dusi koju ono donosi.
Moja dva prijatelja iz detinjstva,danas ozenjeni...jedan mojoj sestrom,drugi mojom drugaricom,jos uvek su mi prijatelji i jos uvek smo jedni drugima rame za plakanje i jos uvek se smejemo od srca.Njihove supruge se raduju nasem prijateljstvu i osmehuju se iskreno kada nas troje ,u trenucima kada nas "dobiju secanja" pricamo o nekim divnim danima nase mladosti.Obraduju me uvek nase price o zajednickim letovanjima,izletima,kartaskim "dvobojima", o danima koji se nikada nece ponoviti...ne na taj nacin...Lepota naseg prijateljstva i daje traje...trajace zauvek,jer mi jesmo PRIJATELJI.

Nikada,ni u naznakama nije bilo misli koje bi krenule u drugom smeru...mi smo prijatelji-zauvek.

:-D :-D :-D
Ja nisam savrsena ali sam samo svoja.

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Феб 2009, 15:27

Slovenska, :mah , u pravu si!

Корисников грб
slovenska
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 6782
Придружен: 29 Сеп 2008, 11:45
Место: Smederevo

Порукаод slovenska » 09 Феб 2009, 18:41

:)===0 :mah :mah
Ja nisam savrsena ali sam samo svoja.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 17 Феб 2009, 08:02

Svi ste u pravu.
Moj stav je da verujem u prijateljstva bez obzira na pol,godine,mesta i delovanja.
Prijateljstvo je razumevanje na prvom mestu.
I jedna ...samo jedna topla ljudska rec ,stvara most prijateljstva a kamoli
vishe od toga.
Nazalost,izdaja prijateljstva jeste udarac veliki.
Mislim da je tu onda oziljak dubok kao i kod velikih ljubavi.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 22 Феб 2009, 18:41

Upravo razmishljam o svom drugu koji se ozenio pre izvesnog vremena.
Volimo se i dalje ali nije kao pre:(
Ne dostaju mi zvuci gitare,nashe sedeljke i mnogo,mnogo lepih zajednickih trenutaka.
Naravno da sam srecna zbog njegove srece i da se radujem tom braku[cak sam i kuma]
Ipak...
Ipak,promena postoji.Mozda sam se ja po prirodi stvari udaljila,postala preozbiljna?
U svakom slucaju....
zalim za nekim divnim,samo nashim trenucima.

Корисников грб
Kordun
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 548
Придружен: 23 Јун 2008, 05:51

Порукаод Kordun » 24 Апр 2009, 21:06

Žene su moji prijatelji, imam ih hiljadu, možda milion, nezna im se broj. vole kad im pricam i vole kad ih slušam, znaju da im se ne udvaram, vrlo brzo izgradimo poverenje, nemamo tabu temu, pricamo o ljubavi, preljubi, o stvarima koje zadivljuju, o realizmu i nadrealizmu, cuvamo medjusobno nase male tajne, cesto razmisljamo jedno o drugom pa kad se sretnemo ili čujemo tako lijepo se ispričamo, kroz viceve razbijemo eventualne tabu teme.
Mnogo sam naučio od žena, ne stidim se tog znanja, ....

e sad ljubav, bili bi kreteni kad nebi rekli da se nesto ne desava, vibracije postoje, ali i o tome se razgovara, tamo gdje nema leka u razgovoru najcesce dolazi do razilaženja. samo jedno prijateljstvo izmedju muskarca i žene može prerasti u ljubav, svaki drugi pokusaj je suvisan.
Jednom sam zaprljao prijateljstvo, bilo mi je toliko žao da se i dan danas cesto setim toga , zar zbog jedne pouke sam morao izgubiti nekoga koga sam toliko volio i cenio kao prijatelja. Volim i cenim i dalje ali to nije vise to.

Ženidbom se stvari promjene, ali kad brak sazri, polako oživljavaju stara i stvaraju nova prijateljstva, recimo sve ženine prijateljice, pa njohove prijateljice, kolegice sa posla i one iz hobija. Dobar brak uvjek pomaže u tome, samo treba biti otvoren, jasan i ne tajanstven. Istina je najbolji malter koji veže ta prijateljstva. Sve sto je van istine razgradjuje ih.

Najnoviji nacin, sklapanje internet prijateljstava su jos jedna potvrda o uspostavljanju dobrih i iskrenih muško ženskih prijateljstava.

Ajmo žene sve do mene, amo, amo da se skupa poigramo.

S postovanjem
Kordun

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 24 Апр 2009, 21:41

Žene su moji prijatelji, imam ih hiljadu, možda milion, nezna im se broj. vole kad im pricam i vole kad ih slušam, znaju da im se ne udvaram, vrlo brzo izgradimo poverenje, nemamo tabu temu, pricamo o ljubavi, preljubi, o stvarima koje zadivljuju, o realizmu i nadrealizmu, cuvamo medjusobno nase male tajne, cesto razmisljamo jedno o drugom pa kad se sretnemo ili čujemo tako lijepo se ispričamo, kroz viceve razbijemo eventualne tabu teme.
Mnogo sam naučio od žena, ne stidim se tog znanja, ....
:mah :P

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 19 Јун 2009, 17:04

Licno verujem u musko zenska prijateljstva.....naravno zasto ne bi verovala....
Imam puno prijatelja u muskom svetu bez obzira na godine i mladih i starijih...i to je sjajno ....Koja god informacija mi zatreba pozovom jednog od njih...a i oni mene ....
I vrlo sam srecna kad mogu nekom bilo kakvu uslugu da napravim....
Evo bas pre neki dan moj prijatelj ima 27godina i pomaze meni i Jeci da nosimo i premestamo neki namestaj......
A mi smo se za uzvrat potrudile da ga opremimo za rad na moru od 3 meseca....Ja mu dala torbu da se spakira Jelena mu pozajmila novce a Jasmina koja ima skoro 50 mu je kupila majicu za plazu..i on je nama prijatelj.....svaki put kad ga zatrebam za bilo sta .....
Pozovem i kazem:
Petre mozes li da mi pomognes .....
Ako ne moze on zna ko moze......Nema on nikakvih pretenzija prema nama kao prema suprotnom polu.....

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 20 Јун 2009, 11:46

Menjam mishljenja ...kada je ovo u pitanju iz razno-raznih razloga.
Mislim[skoro da sam sigurna u ovo]da mushkarac uvek voli na isti nacin i zenu i drugaricu i prijateljicu ...
U njemu ili njoj,ne postoji striktna linija ali postoji "izvesna" linija
E` ta izvesna uvek ima isti odnos prema suprotnom polu .Znaci ...oseca se tu neshto...toplo,lepo i senzualno.Ja u tome nikada nisam videla nishta ruzno,niti cu.!Sa drugom jedino shto ne radim a to je:Ne vodim ljubav!
Znaci....
Ako to prestane da bude prepreka iz drugarstva lako ode u ljubav ali iz ljubavi u drugarstvo,vrlo retko!Ostane onda bolan trag,koji se najceshce nikada i ne prevazidje.
Naravno da ne znaci da sam ja u pravu ....