Musko-zensko prijateljstvo

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2553
Придружен: 01 Окт 2004, 16:25
Место: Underworld

Musko-zensko prijateljstvo

Порукаод Anatema » 20 Окт 2005, 22:15

Sigurno ste vec puno puta diskutovali na ovu temu,ali meni je uvijek zanimljiva..

Sta mislite da li je moguce?
Слика

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 20 Окт 2005, 22:17

Zašto da nije moguće?! Muško i žensko i te kako mogu biti prijatelji. I to dobri.
Kada se muško-žensko prijateljstvo učvrsti, teško ga je rastaviti.
Lično sam iskusio.
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 20 Окт 2005, 22:18

Da ali obicno kazu da ljubav tu umjesa prste :)
Слика

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод koen » 20 Окт 2005, 22:23

Heh, slažem se... ne mora uvek.
Ljubav se, valjda, oseti odmah na početku. E onda to ode u nekom drugom pravcu.
Ne kažem. Ni taj pravac nije loš. :)

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3538
Придружен: 15 Окт 2005, 19:08

Порукаод prozak » 20 Окт 2005, 22:39

Tava vrsta prijateljstva je vrlo moguca, i ta prijateljstva su vrlo kvalitetna. Interesantno da je uvazena floskula da ona zavrsavaju u `krevetu`. I to je jedna vrsta prijateljstva ,zar ne ? Ako veza preraste u nesto vise, to je druga stvar. Kod razumnih ljudi ,mislim da to nije prepreka vec novi kvalitet . Prema tome covek je covek,bez obzia kog je pola pa i seksualnog opredeljenja. Da nije malo slobodna teza ?

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод koen » 20 Окт 2005, 22:52

prozak пише:Tava vrsta prijateljstva je vrlo moguca, i ta prijateljstva su vrlo kvalitetna. Interesantno da je uvazena floskula da ona zavrsavaju u `krevetu`. I to je jedna vrsta prijateljstva ,zar ne ? Ako veza preraste u nesto vise, to je druga stvar. Kod razumnih ljudi ,mislim da to nije prepreka vec novi kvalitet . Prema tome covek je covek,bez obzia kog je pola pa i seksualnog opredeljenja. Da nije malo slobodna teza ?

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Potpuno podržavam.

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2964
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 20 Окт 2005, 23:43

Могуће је.
МОгуће је кад свако зна шта уистину жели и где су границе, али "и пријатељство је љубав која нам је потребна", како то рече Меша...
Може да буде лепше и чистије од пријатељстава између особа истог пола, јер је већа вероватноћа да буде лишено зависти и сујете.
Ако су обе особе без друге емотивне потпоре, ако ниједна није емотивно блиска са неком другом особом супротног пола, постоји ризик да се не препозна граница која дели пријатељство од љубави, и да се, у незнању или услед превелике отворености и блискости до које неминовно долази, та граница пређе.
То је већ клизав терен, ако је у питању тренутна слабост или потреба...
Ко се ту оклизне, мало теже устане...

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3126
Придружен: 28 Сеп 2004, 03:54
Место: Swiss
Контакт:

Порукаод Maestro » 21 Окт 2005, 06:00

Moja dosadašnja iskustva su mi pokazala da je to gotovo nemoguće, osim ako ta prijateljstva datiraju od ranjih predškolskih i ranoškolskih dana...

Uvek postoji taj fluid koji prvo privuče, pa onda zatim miruje i čeka svoju priliku...
Слика ... Volimo se jer su nam slabosti iste...

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 21 Окт 2005, 13:51

Moja iskustva me nisu demantovala u ovoj tvrdnji. Moguce je! Imam par pravih, velikih, muskih prijatelja... to su prijateljstva bez zavisti, cista i iskrena. Medju nama nema prestiza i straha od rivalstva i superiornosti...
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 21 Окт 2005, 14:58

...А постоји и она теорија да мушко - женско пријатељство не може опстати уколико бар једно од њих двоје не жели више...Жели, но трпи...И може тако до бесвести...
Је ли то тај флуид који их држи? Потреба да поделе све што им је важно, осим једног, чега могу да се одрекну јер су свесни ризика...?

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada

Порукаод PjescaniSat » 21 Окт 2005, 15:05

Viktorija Vi пише:...А постоји и она теорија да мушко - женско пријатељство не може опстати уколико бар једно од њих двоје не жели више...Жели, но трпи...И може тако до бесвести...
Је ли то тај флуид који их држи? Потреба да поделе све што им је важно, осим једног, чега могу да се одрекну јер су свесни ризика...?

Ne slazem se i ne mislim isto :shock: jer ako jedno od njih zeli nesto vise ili nesto drugo onda to nije prijateljstvo vec laz i izdaja , pakao i patologija... mucna je to situacija... cemu to i kome to treba :?:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 21 Окт 2005, 15:13

Знам да се дешава, и да уме да траје...
Понекад постоје и реална објашњења, сасвим прихватљива...
Можда ће нам и други дати те аргументе...

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 21 Окт 2005, 15:21

PjescaniSat пише:
Viktorija Vi пише:...А постоји и она теорија да мушко - женско пријатељство не може опстати уколико бар једно од њих двоје не жели више...Жели, но трпи...И може тако до бесвести...

Ne slazem se i ne mislim isto :shock: jer ako jedno od njih zeli nesto vise ili nesto drugo onda to nije prijateljstvo vec laz i izdaja , pakao i patologija... mucna je to situacija... cemu to i kome to treba :?:

Kome treba?
Zvuci kao da neznas da se ljubav desava spontano!
A desava se zar ne?
Ne idemo okolo i biramo...e sad cu da se zaljubim u ovoga...nego desi se...iznenada da ni sam nisi svjestan...
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30112
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 21 Окт 2005, 15:24

Anatema пише:Da ali obicno kazu da ljubav tu umjesa prste :)

A jel' to znaci da vodimo ljubav, idemo u krevet, tucamo se (pardon), sa neprijateljima??? :roll:
Слика

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada

Порукаод PjescaniSat » 21 Окт 2005, 15:29

nikad mi se nije desila ljubav iz prijateljstvo a prijateljstvo iz ljubavi jeste :oops: pisem iz iskustva... a to da se ljubav desi spontano, slazem se ali onda se osjeti prvo fluid pa ljubav pa prijateljstvo a ne obrnuto, a ako ti ne moze biti ljubav ne smijes trgovati prijateljstvo za rad ljubavi, mislim skupo je i tesko to stanje :? u to bi mi bilo kao da sjedim na vreloj ringli da glumim prijateljicu i rjesavam mu ljubavne probleme i dileme ... i cekam svojih pet minuta :?: :!: a'a, neka hvala ...