O cemu najcesce sanjamo?

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 13 Јун 2007, 10:09

Zmije su lep lekrkičan arhetip. I šta su ti poručile? U kakvom su se kontekstu pojavljivale?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 10 Јул 2007, 00:55

stojan popivoda пише:Zmije su lep lekrkičan arhetip. I šta su ti poručile? U kakvom su se kontekstu pojavljivale?

Univerzalno tumacenje snova NEPOSTOJI.Svaki covek sanja za sebe i svaki san je licna prica tog coveka kompleksna isto onoliko koliko i njegov zivot i njegovo bice.Tumaciti neciji san vrlo je tesko i jedino sto u principu mozemo uraditi je navesti coveka da sam shvati poruku iz snai rastumaci ga,....

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 10 Јул 2007, 09:16

PROROK пише:Univerzalno tumacenje snova NEPOSTOJI. Svaki covek sanja za sebe i svaki san je licna prica tog coveka kompleksna isto onoliko koliko i njegov zivot i njegovo bice.Tumaciti neciji san vrlo je tesko i jedino sto u principu mozemo uraditi je navesti coveka da sam shvati poruku iz snai rastumaci ga,....

Tačno tako. Ipak, dozvoli da primetim arhetipski potencijal odredjenih formi. Naravno da ostaje na samom sanjaču da san protumači. Moje iskustvo sa snovima ukazuje na odredjeni, uslovno bih rekao, profetski karakter pojedinih snova, ne svih ali nekih. Često sanjam dogadjaje koji će se desiti sutra ili nekoliko dana kasnije, ponekad i nekoliko godina, samo tada nisam u stanju da pojmim tu mogućnost. Onda se naknadno setim da mi se kroz san pojavljivalo to što se desilo.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 10 Јул 2007, 16:48

Tačno tako. Ipak, dozvoli da primetim arhetipski potencijal odredjenih formi. Naravno da ostaje na samom sanjaču da san protumači. Moje iskustvo sa snovima ukazuje na odredjeni, uslovno bih rekao, profetski karakter pojedinih snova, ne svih ali nekih. Često sanjam dogadjaje koji će se desiti sutra ili nekoliko dana kasnije, ponekad i nekoliko godina, samo tada nisam u stanju da pojmim tu mogućnost. Onda se naknadno setim da mi se kroz san pojavljivalo to što se desilo.[/quote]

Da li si ikada sanjao opste stvari dogadjaje vezane za zemlju u kojoj zivis i sire?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Јул 2007, 15:30

Sanjao sam udar četiri velika asteroida/meteora u Jupiter, pa se to desilo odmah sutradan. Sanjao sam da je umro pavle Vujisić, pa čovek umro. Isto tako i neposredno pred smrt Rahele Ferari. Čak sam sanjao i skorašnju opigibiju mog komšije i sutradan čuo da je stradao u saobračajnoj nesreći. Više sanjam nečije smrti od nekih konkretnih dogadjaja, ali nije redak slučaj da sam sanjao scene kao deja-vu koje će se kasnije zaista i desiti, mada ponekad u malo izmenjenom kontekstu. U nekim prediktivnim snovima moja ličnost je prisutna, ali uglavnom to nema nikakve veze samnom nego sa sudbinama nekih ljudi i sa dogadjajima sa kojima ni na koji racionalan način nisam povezan.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23255
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 14 Авг 2007, 12:15

Obično sanjam neke ne povezane stvari,ali uvek,uvek sanjam u boji.
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
chiquita
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3326
Придружен: 07 Авг 2007, 13:10
Место: iza duge...

Порукаод chiquita » 15 Авг 2007, 15:20

Cesto sanjam neke ljude koji zele da mi naude i stalno bezim od njih,a desava se i da me uhvate, ali tad se obicno probudim. Vecito negde bezim i krijem se od njih...Bar da su mi likovi poznati...

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 16 Авг 2007, 02:23

Otkad se nalazim ovde ne mogu da se setim iceg sto sam sanjala :sad: Zasto?
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 16 Авг 2007, 18:11

Vremenska razlika, kulturološki šok.... Kakva ti je stolica?

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 17 Авг 2007, 17:04

Dobra. :roll:

Sanjala sam cosak svoje ulice i kako se vozim crvenom ponikom [mojim starim bajsom] po njemu i idem gore-dole, gore-dole... I sunce kako udara svuda i jako je svetlo...
Видим.

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 01 Окт 2008, 10:36

Ova vožnja bicikla i sunce, seća me na jedan moj san u kome šetam ulicama, dan nije vruć, a pun sunca, i pevam od Kanda Kodže i Nebojše pesmu:

Mediteran hocu peške da pređem
Bosim nogama, peške da pređem
Snagom mora i sunca, peške da predjem

Borova šuma, borova šuma
Borova šuma, duhova puna
Velika snaga, borova šuma
Pescana plaža, duhova puna
Borova šuma, borova šuma..

Mediteran nocu po svetlu prepoznajem
Slanim očima po svetlu prepoznajem
Snagom mora i sunca, po svetlu prepoznajem

Borova šuma, borova šuma
Borova šuma, duhova puna
Velika snaga, borova šuma
Pešcana plaža, duhova puna
Borova šuma, borova šuma..

:D

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 02 Окт 2008, 16:03

Ništa, samo smanji masno....

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 03 Окт 2008, 10:54

Jes jaka ova borova smola, u pravu si...Znači, manje masno...Слика