Ponavljanje snova

Уредник: Moderatori

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 23 Сеп 2007, 13:33

Sanjam oko dvadesetak godina kako sam u kuci i svaki put kad se ponovi san ja u njemu(tj. u kuci) otkrijem jos jednu sobu. I sanjam u ciklusima celavog muskarca. :hm
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego
prevariti ih oboje...
MOJA KNJIGA

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 23 Сеп 2007, 13:34

:P :P Da vam i ne pricam da to vise nije kuca, sad je zamak :?

prevariti ih oboje...

MOJA KNJIGA

Корисников грб
magma
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 10
Придружен: 09 Сеп 2007, 05:21

Порукаод magma » 24 Сеп 2007, 10:18

Mozda je to tvoj duhovni napredak-rast.Sto si starija vise znas pa otud i te nove sobe.Svaka soba si ti i deo tvog zivota.
A moze biti ako su ti totalno strane,nepoznate i plasis se njih-najava buducih desavanja.
Zasto ne pitas neko "strucno lice :?:
Celavi?Nemam pojma.Mozda neka tvoja zelja? :PL:

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 24 Сеп 2007, 12:16

magma пише:Mozda je to tvoj duhovni napredak-rast.Sto si starija vise znas pa otud i te nove sobe.Svaka soba si ti i deo tvog zivota.
A moze biti ako su ti totalno strane,nepoznate i plasis se njih-najava buducih desavanja.
Zasto ne pitas neko "strucno lice :?:
Celavi?Nemam pojma.Mozda neka tvoja zelja? :PL:

Pa nesto mi nije palo na pamet dok nisam videla ovu temu; i ne plasim ih se, isprva je kuca bila tamna a svaka nova soba je bila osuncana...ali je zaista simptomaticno...zaista taj san sanjam dvadesetak godina :mah
i jos jedan za tebe magma :mah :P

prevariti ih oboje...

MOJA KNJIGA

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 30 Дец 2007, 11:33

Snovi koji se ponavljaju su

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 14 Јан 2008, 22:11

U HiČkokovom filmu "ZaČaran" ( Spellbound ) iz 1945 godine, glavni junak koga tumaČi Gregori Pek, je doŽiveo amneziju, i ne seĆa se ubistva, niti poČinioca ubistva.Pri tom stalno sanja jedan te isti san, u kome on sedi u velikoj kartaŠkoj dvorani prekrivenoj zavesama od ljudskih oČiju i igra karte sa Čovekom bez lica.Kasnije, u snu, premeŠta se na skijaŠku dolinu gde ga juri andjeo, dok Čovek bez lica ispuŠta veliki toČak iz ruke.

Psihoanalizom (kako je to u filmu navedeno), odnosno analizom samog sna (do kraja filma), utvrdjuje se da je covek bez lica u stvari ubica cije lice on nije ni video.Andjeo koji ga juri je u stvari, andjeo Gavrilo koji simbolizuje naziv mesta gde se ubistvo dogodilo- Gavrilova doolina.Veliki toČak koji Čovek bez lica u snu ispuŠta iz ruke, je piŠtolj koji ubica baca.Zavese od ljudskih oČiju u stvari predstavljaju oČi doktora koji ga posmatraju i leČe, u psihijatrijskoj ustanovi u kojoj se nalazi.

Корисников грб
Cveta!
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 26
Придружен: 23 Феб 2008, 07:45

Ponavljanje snova...

Порукаод Cveta! » 27 Феб 2008, 19:55

Često sanjam iste snove, ali, što je najgore, neki mi se i ostvaruju! Tačno mogu prepoznati situaciju koju sam već videla u snu. Strašno... :? :?:

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 08 Окт 2008, 18:16

To sa snovima je stvarno enigma.Cesto ponekad sanjam iste snove sanjam i naucnu fantastiku i da letim il neka cudna bica oko mene...il film u nastavcima cudne snove imam. I ponekad se pitam dal je to zbog toga sto tako cvrsto spavam.Kad ja spavam mogu topovi da pucaju zgrada da se rusi u mojoj sobi da avion probija zvucni zid ma nista bre ...Doduse sve se to dogadja na moju srecu i opstu zalost mojih bliznjih.... :mah

Rjabinuska
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 47
Придружен: 10 Окт 2008, 01:31
Место: Treci kamen od sunca

Порукаод Rjabinuska » 10 Окт 2008, 01:47

Cveto,to je takozvani dejavu. :-D
Moji snovi su deo mog zivota.Sveke noci sanjam. Cesto se desi da sanjam isti san. Snovi su mi neobicni. Jako me opterete jer su tako stvarni. Hocu reci upecatljivi. Snovi su me opterecivali i dete kad sam bila. Tada nisam mogla da razlucim sta je bilo u snu,a sta na javi. :? Doduse i sad mi se to desava,ali redje.
Ja sam vasar.Eto sta! Ja sam tristo cuda.Muzika sam. Smeh. Vrteska i luda!

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 02 Окт 2011, 12:19

Jokaa ^_^
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 14 Јул 2012, 13:02

Порукаод Jokaa ^_^ » 14 Јул 2012, 13:20

Meni se vec nedelju dana ponavlja san. U sanu su osobe sa kojima nikad ni rec nisam progovorila,ali znam da one misle da sam "ispod njihovog nivoa" i da su takodje one "popularne" sto bi se reklo mackice tigrice,a ja sam klosarka..itd da ne duzim..U tom sanu me te osobe cekaju ispred jedne skole u mom gradu,i prozori na 1. spratu su polomljeni..San se stalno zavrsava svadjom,i ja ne stojim ispred njih,nego na 1. spratu a one sede na stepenicama i ne okrecu se dok se svadjaju..