Neću više da sanjam...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 18 Нов 2008, 08:55

Pandora пише:Jako sam bila umorna sinoc, i legnem ranije da spavam, ali ne mogu. Nisam toliko umorna. I uhvati me neki polusan, ja kao jaguar, neka besna macka, vijam malo lane po brdima, a onda sam ja to lane koje bezi i uplasim se same sebe i brzo iskocim iz kreveta u svetlu, toplu dnevnu sobu :roll: :joj

Strah. Meni su zbog toga u Crnoj Gori sekli "strašnicu".
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 19 Нов 2008, 15:10

Sta je to strasnica?
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Нов 2008, 15:41

To je nekakva razlika između raspona ruku i visine tela, ali kada se meri na poseban način. To se radi sa crvenom vunicom i nešto se baje. Čovek koji mi je to radio me je pokretom ruke oborio na zemlju. Samo je zamahnuo i ja sam pao te nisam mogao da se pomerim. Onda me je razvukao u krst pozu i premeravao sa vunicom. Zatim je odvojio tu razliku i presekao. Strašnica je nagomilani strah. Crnogorski vrač mi je rekao da velika strašnica čini da senka čoveka bude duža nego što jeste te da je kod jako uplašenih ljudi ili onih koji su nakupili strah senka dugačka i da takve ljude treba izbegavati.... te sa dugačkom senkom. Kao posledicu toga naprasno sam postao hrabar. Da mi to nije tada urađeno ko zna u kom bi se smeru kretao moj život.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 16:37

stojan popivoda пише:Da mi to nije tada urađeno ko zna u kom bi se smeru kretao moj život.

Da li ti je mozda palo na um - u boljem? Ko zna sta je on tamo tebi zamadjijao. Ipak su to Crnogorci, sve izdajnik do izdajnika.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 20 Нов 2008, 08:38

Sad je kasno....

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 20 Нов 2008, 11:12

Truman пише:
stojan popivoda пише:Da mi to nije tada urađeno ko zna u kom bi se smeru kretao moj život.

Da li ti je mozda palo na um - u boljem? Ko zna sta je on tamo tebi zamadjijao. Ipak su to Crnogorci, sve izdajnik do izdajnika.

:PL: nezahvalnici :D
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 20 Нов 2008, 12:28

To Truman.... Njemu plaza, ja sam dobar. :an:

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 20 Нов 2008, 12:45

stojan popivoda пише:To je nekakva razlika između raspona ruku i visine tela, ali kada se meri na poseban način. To se radi sa crvenom vunicom i nešto se baje. Čovek koji mi je to radio me je pokretom ruke oborio na zemlju. Samo je zamahnuo i ja sam pao te nisam mogao da se pomerim. Onda me je razvukao u krst pozu i premeravao sa vunicom. Zatim je odvojio tu razliku i presekao. Strašnica je nagomilani strah. Crnogorski vrač mi je rekao da velika strašnica čini da senka čoveka bude duža nego što jeste te da je kod jako uplašenih ljudi ili onih koji su nakupili strah senka dugačka i da takve ljude treba izbegavati.... te sa dugačkom senkom. Kao posledicu toga naprasno sam postao hrabar. Da mi to nije tada urađeno ko zna u kom bi se smeru kretao moj život.

Crnogorski shaman?! Ti si pretpostvljam otisao kod njega jer ti je senka bila duza i da su poceli da te izbegavaju :D ...A mislim da bi krenuo u obrnutom smeru... i da nikada ne bi pisao knjige...i bio bi u izgonu pred ljudima...mozda bi bio neki pustinjak zatocen u prirodnom sklonistu ili samici...Jos ako nije tajna, koji je strah bio u pitanju?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 20 Нов 2008, 14:12

Tajna je. :cool:
Šalim se, reč je o sumi strahova, o Straaaaahu........

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 20 Нов 2008, 14:57

Sta je to Straaaah ? Je li to neki stvarni ili izmisljeni strah, neki sam od sebe stvoren ili od drugih nametnut, nesto sto je mogao samo crnogorski sa(b)man da resi a ne i neki hodza ili nesto slicno?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 20 Нов 2008, 15:31

milei пише:Sta je to Straaaah ? Je li to neki stvarni ili izmisljeni strah, neki sam od sebe stvoren ili od drugih nametnut, nesto sto je mogao samo crnogorski sa(b)man da resi a ne i neki hodza ili nesto slicno?

U ljeto Gošćpodnje 1989. godine obreh ti se ja podno Komova. Kad tamo mene spazi Don Željo. I kad me viđe on reče: "Đe si junače strašljivi!" Tu ti se ja onako štrecnu, kako bre strašljivi a ja junačina! Onda on meni reče neke stvari o meni na šta sam tek premro od straa'... I reče čovek hajde da ti sečem strašnicu.... I tako, iseče mi Don Željo strašnicu...

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 21 Нов 2008, 19:50

A za krajnji ishod ove kastanedovske price Stojan postade neustrasiv covek kratke senke...Da sam bila na tvom mestu ja bih kod tog Don Zelje ostala da ucim zanat i ljudima cinim dobra dela...mozda bih stekla pride slobodu ujedinjenu s moci...Eh, kako neki ljudi propustaju svoje zivotne sanse :wink: