Neću više da sanjam...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Goga
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 937
Придружен: 27 Сеп 2004, 22:52
Место: u sumi obrasloj secanjima

Neću više da sanjam...

Порукаод Goga » 20 Јан 2006, 12:53

Pozelela sam sebi da prestanem da sanjam...

Da bi Vam priblizila moju zelju moram i da ispisem par snova koji i nisu samo snovi. Odmah da napomenem da ne znam da tumacim snove ali da ih se ponekad bojim to znam.

25.09. 1997

Sanjala sam neobican san.

Odlazak u bolnicu, u potrazi za doktorom ulazim u jednu bolnicku sobu u kojoj se nalaze tri kreveta s desne strane od vrata. Prvi krevet do prozora u kojem lezi moja majka kao trudnica koja ceka da se porodi (majka je jos 91 umrla). Doktor je u viziti. Iznenadjen mojim dolaskom, ja sa stomakom do zuba, zapitao me zasto sam dosla i posao mi u susret. Rekla sam mu da sam dosla da se porodim, stavio je ruku na moj stomak i rekao mi da idem kuci da dodjem u nedelju jer tad cu da se porodim. Ja sva u neverici, jer u meni je neki osecaj da treba da se porodim. Ja mu se protivim, ali nemocna bez njegove dozvole, okrecem se i odlazim kuci.

E sad ovako, san sam ispricala mojoj prijateljici istog dana, i nedajuci mu neku vaznost. Porodila sam se sledece nedelje. Eto

U decembru 2005 ne znam tacno datum sanajala sam

Otisla sam kod ginekologa da se konsultujem o prekidu trudnoce. nakon pregleda rekao mi je da je to NEMOGUCE. U vasem slucaju je nemoguce da prekinete trudnocu, s objasnjenjem da su blizanci.

06.01.2006

Nalazila sam se u nekom avionu koji je po svojoj unutrasnjosti vise licio na neku balsku salu nego na avion. Kao iz vedra neba dospeo je do mene glas da se avion rusi. Sto sam ubrzo i osetila, brzinu propadanja aviona. Spasila sam sebe i jednog decaka, sta se desilo s ostalim putnicima i avionom to ne znam. Ali ubrzo sam se pronasla u jednoj sumi iza koje se prostiru ogromne planine(taj predeo mi je vec poznat iz jednog prethodnog sna). Penjali smo se po planini, decak je puzao ispred mene, i na samom vrhu planine ne znam zasto instikt me je naveo da ga zadrzim da nemoze da nastavi dalje. To sam i ucinila, i kad sam se nasla u istoj ravnini s decakom videla sam da je samo jekan korak delio ga od pada u sigurnu smrt.

09.01.2006 saznala sam da sam trudna

Eto....

I jos svakojakvih snova, ali ovaoliko stvarnih, hm
...ja znam ko je mene ubio...

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 20 Јан 2006, 13:02

razumijem te goga, imam i sama predskazajuce snove ... snovi su nekada iz podsvijesti a nekada zaista predskazuju, ovi prvi su nebitni ali ovi drugi nisu za zanemarivanje, no svejedno bice sta ce biti, ne mozemo uticati na redosled dogadjaja, mozda se samo mozemo pripremiti za mili ili pak nemili dogadjaj koji sledi... eto kod tebe su oba sna jaka i povoljna, te otuda, nastavi da sanjas :D taj dar rijetko ko ima, a nista nije slucajno pa ni ovo sto nam se desava dok nam tijelo odmara, mozak i energija zive i rade :wink:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1228
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

u "Tragicno osjecanje zivota"

Порукаод sensej » 01 Феб 2006, 00:10

... pustite me da sanjam,
ako je taj san
moj zivot
ne budite me ".
M. de Unamuno

Корисников грб
Smilies
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 06 Јан 2006, 01:20

Порукаод Smilies » 01 Феб 2006, 21:02

neverovatni snovi i u svakom od njih te prate neka deca....te trudnoca, te pobacaj koji ne mozes da izvrsis, te si spasila dete ...
veoma zanimljiv san iz kojeg bi neko ko zna , mogao dosta da ti kaze

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1228
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 05 Феб 2006, 15:28

Djeca u snovima su lijepi poceci necega !
Neuspjeli pobacaji, tesko se otarasavate nekakvog balasta , opterecenja!
Spasila dijete , u nekakvom promasaju ces izvuci se i mnogo nauciti !

... ovako Ti rece baba- sensej !

Корисников грб
dodjoska
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 832
Придружен: 20 Јан 2006, 13:28
Место: u snovima, uglavnom

Порукаод dodjoska » 04 Апр 2006, 21:49

aj kad vec sve znas, sta znaci moj san od pre neki dan...

sanjam da je moj sin umro...nastradao u nekoj nesreci...u bolnici je, u stvari, bolnickoj mrtvacnici i ja necu da odem da ga vidim...placem, vazduha nemam, jezivo sam tuzna, ali u nekoj velikoj zurbi, guzvi, oko, kao spremanja pogreba i sve to vreme vicem (nekim inace nepoznatim ljudima koji sa mnom komuniciraju) da to u stvari nije istina i da necu da idem da gledam nesto u sta ne verujem...sve to vreme moja (inace pokojna) majka je stalno uz postelju moga sina i meni govori kako sam bezosecajna...i u nekom trenu dok se priblizavam toj bolnici, od koje sve vreme bezim, parkiran fica...i u njemu moj sin na mestu vozaca i pored njega njegov drug...(zaboravih reci da ga sanjam da je mnogo manji nego sto u stvari jeste, decacic je od oko 9-10 godina)...i on izlazi iz auta i trcimo jedno drugome u zagrljaj...ja placem sad od srece, a on me grli i kaze da nije ziv...

budim se oblivena znojem i suzama...uzasno sam se osecala par dana

Корисников грб
Simonnn
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 578
Придружен: 06 Дец 2005, 18:23

Порукаод Simonnn » 05 Апр 2006, 23:30

Uhhh dodjoska... :sad:
ne umem da tumačim snove, ali znam da sanjati da je nama draga osoba umrla ili neko najrođeniji - nije ništa loše. To samo podsvest, nakupivši određenu količinu (limit) stresa i problema, oslobađa um i telo nagomilanih tenzija.
Međutim, mislim da ne valja sanjati mrtvu osobu kao da je ziva. Idi u crkvu, zapali sveću majci i potrudi se da to ne bude rutinski, tek da se kaze da si bila.

Ovo ti reche bab... ma yok, samo Simonnn... :lol:

Корисников грб
dodjoska
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 832
Придружен: 20 Јан 2006, 13:28
Место: u snovima, uglavnom

Порукаод dodjoska » 06 Апр 2006, 11:44

da...to sam i sama pomislila...ma kad bih znala gde je to dugme u koje se pritisne da se stres smanji?!
:roll:

A mamu sanjam cesto...umrla je pre tri godine, a cesto mi dolazo u snove

Корисников грб
Moći
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 207
Придружен: 25 Окт 2008, 01:52
Место: na rubu pameti

Порукаод Moći » 26 Окт 2008, 22:22

Sanjati da je neko umro znači produžiti mu život u stvarnosti, a sanja ti često one koji su umrli, obrati pažnju na to šta to hoće da ti kažu, sigurno je poruka i smernica tu negde
Hrabrost je postupiti pravilno iako se bojiš

Rjabinuska
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 47
Придружен: 10 Окт 2008, 01:31
Место: Treci kamen od sunca

Порукаод Rjabinuska » 16 Нов 2008, 00:56

Mene je moja baka naucila molitvu. Kad bih tri puta pred spvanje to izgovorila i prekrstila se nikada nista ne bih sanjala.
Ja sam vasar.Eto sta! Ja sam tristo cuda.Muzika sam. Smeh. Vrteska i luda!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 17 Нов 2008, 09:07

Moći пише:Sanjati da je neko umro znači produžiti mu život u stvarnosti, a sanja ti često one koji su umrli, obrati pažnju na to šta to hoće da ti kažu, sigurno je poruka i smernica tu negde

Meni se često dešava da sanjam nečiju smrt, s tim što u snu nikada ne vidik ko je stradalnik, ali uglavnom dan-dva nakon nekog takvog sna čuijem da je neko izgubio život, neko koga sam znao (uglavnom u nekim nesrećama). Kako to komentarišeš?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Нов 2008, 09:17

I ja svaki dan čujem da je neko umro šta god sanjao.
Svaki dan neko umre, sanjali ne sanjali...
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 17 Нов 2008, 09:25

Jako sam bila umorna sinoc, i legnem ranije da spavam, ali ne mogu. Nisam toliko umorna. I uhvati me neki polusan, ja kao jaguar, neka besna macka, vijam malo lane po brdima, a onda sam ja to lane koje bezi i uplasim se same sebe i brzo iskocim iz kreveta u svetlu, toplu dnevnu sobu :roll: :joj
Видим.

Корисников грб
Moći
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 207
Придружен: 25 Окт 2008, 01:52
Место: na rubu pameti

Порукаод Moći » 17 Нов 2008, 21:59

stojan popivoda пише:
Moći пише:Sanjati da je neko umro znači produžiti mu život u stvarnosti, a sanja ti često one koji su umrli, obrati pažnju na to šta to hoće da ti kažu, sigurno je poruka i smernica tu negde

Meni se često dešava da sanjam nečiju smrt, s tim što u snu nikada ne vidik ko je stradalnik, ali uglavnom dan-dva nakon nekog takvog sna čuijem da je neko izgubio život, neko koga sam znao (uglavnom u nekim nesrećama). Kako to komentarišeš?

Posle ovog nemam komantar, pitam se jesili to hteo da budeš duhovit ......
Hrabrost je postupiti pravilno iako se bojiš

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 18 Нов 2008, 08:53

Moći пише:
stojan popivoda пише:

Posle ovog nemam komantar, pitam se jesili to hteo da budeš duhovit ......

Da sam hteo da budem duhovit, bio bih duhovit. Mrtav sam ozbiljan. To se zaista dešava. Moj komšija je skoro stradao u saobraćajnoj nesreći. Prethodno sam sanjao da gledam u tarot i izvlačim kartu Obešeni čovek. Onda se taj obešeni valjao po drumu usled nekog udarca. Jeziva scena. Sutradan čujem da je komšija nastradao. I tako godinama unazad.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

dejan_kokoshkov@yahoo.com