sanjao / la sam nocas

Уредник: Moderatori

Da li su snovi "PARALELNI ZIVOT"

DA
13
59%
NE
9
41%

Укупно гласова: 22

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 07 Дец 2008, 10:31

uvod u san: Pre par meseci jedna studentkinja zavrsne godine gradjevine salje mom caletu pismo u firmu kako bi htela da dodje malo u firmu da radi, gleda isl. I cale mi pricao kako se odusevio kako je ona to pismo lepo sastavila, kako umereno i ozbiljno. Odusevio se valjda i njegov direktor pa joj je i odgovorio. Juce tu devojku upoznajem igrom slucaja a jutros sanjam sledece...
san: Cale saznaje kako je ona ukrala to lepo pismo od nekoga, falsifikovala ili tako nesto i potpuno gubi interesovanje da je zaposli i nauci tom poslu iako je pre bio odusevljen. Ona odlazi u neku farmaceutsku kucu u krene da se bavi necim sto nema veze sa njenom strukom...

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52

Порукаод Truman » 08 Дец 2008, 15:06

Danas mi se desio jedan san cudan ne zbog sadrzine nego zbog percepcije. Obicno kad sanjam vizuelno to izgleda nekako obicno, cesto i mutno a danas je slika bila izrazito izostrena i jasna tako da sam video san kao da gledam film na najboljem dvd-u. Sadrzina: moj cale i njegov burazer stoje i tu je je jos neka devojka koja je mozda nekome od njih nesto. Inace, u snu imaju oko 30 godina najvise. Ja pridjem caletu i pitam ga nesto ocekujuci dobronameran odgovor, a on krene nesto da se mrsti i da mi neprijatno odgovara. Ja ga pitam sto je tako, a on mi kaze da je MRZOVOLJAN. Ne da ne kontam, nego mi nista ne pada na pamet...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 11 Дец 2008, 16:24

Truman пише:uvod u san: Pre par meseci jedna studentkinja zavrsne godine gradjevine salje mom caletu pismo u firmu kako bi htela da dodje malo u firmu da radi, gleda isl. I cale mi pricao kako se odusevio kako je ona to pismo lepo sastavila, kako umereno i ozbiljno. Odusevio se valjda i njegov direktor pa joj je i odgovorio. Juce tu devojku upoznajem igrom slucaja a jutros sanjam sledece...
san: Cale saznaje kako je ona ukrala to lepo pismo od nekoga, falsifikovala ili tako nesto i potpuno gubi interesovanje da je zaposli i nauci tom poslu iako je pre bio odusevljen. Ona odlazi u neku farmaceutsku kucu u krene da se bavi necim sto nema veze sa njenom strukom...

Ništa to nije, ali nemoj toj devojci mnogo da veruješ, nego pokušaj da je navedeš da se testira pre nego što pođete u krevet... Nikad se ne zna.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 13 Дец 2008, 02:07

Ja stalno sanjam mog nastavnika matematike sa kojim sam dozivotno bila u nekog svadji.....Ja sam njega pravo da vam kazem mnogo mrzela ali moram priznati da on mene nije. Ne znam kako me trpeo onako strog i prek....
Svi su ga se plasili sem mene ...zato mi je verovatno uvek i smaljivao ocenu ...
On je sad jadnicak umro ali stalno me proganja onako u snu kao on se neni nesto slihta i smeje ...kao da umilostivi Bogove u meni da ajde nema veze sto ja ne pratim cas vec ne dam ni drugima da uzivaju u njegovom opseznom i dosadnom predavanju....
Sanjam ga kao ja nisam uradila domaci i sad ce da bude sto kako zasto...
Nije da sam se tu sad nesto snebivala i da mi bilo neprijatno nego mi bio dosadan ...ce me iznervira cu da kazem nesto pa cu opet na pismenom da dobijem ocenu manje.....nema veze sto je zadatak tacan ali naci ce on meni nesto vec ...kao na primer nisam stavila cega ......santimetara kilometara kilograma.
Kad u snu nisam uradila domaci on je bio skroz zadovoljan i nije bio ljut i posle je pusti muziku i svi su igrali kolce ...neki zestok narodnjak ..Samo sam ja sedela u klupi i to sa visine posmatrala i govorila sama sebi igraj te vi a mene bas briga ja necu....a necu ni da slusam tu budalu i nece on da mi drzi predavanje makar dozivotno dobila nepopravljivog keca....
Jadan on i posle tolikih godina od smrti ja ga sanjam i pominjem....
Sad iz ovog ugla kad razmislim bio je on dobar covek.....nego sam ja bila razmazeno nevaspitano govno od deteta.....
Kad se samo setim kako sam bila bezobrazna da je moj sin bio upola takav ko ja onda mislim da bi ga vezivali za radijator il drzali u podrumu...

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 27 Дец 2008, 20:02

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 18 Јул 2009, 18:42

Sanjam već danima sneg i to ogromne bele pahuljice...СликаСликаСлика

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1624
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 18 Јул 2009, 23:30

Imhotep пише:Sanjam već danima sneg i to ogromne bele pahuljice...СликаСликаСлика

...neophodno trazenje novog Puta u zivotu i to krupnim koracima...a sve u cilju unutrasnje cistote koju imate .

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 20 Авг 2009, 18:40

...bivšu prijateljicu, teško belesnu, koju nikada nisam video, samo smo se čuli telefonom.
Ona se odselila...
:sad: :sad: :sad:

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 11 Сеп 2009, 16:43

Fazane...
Kako god i kuda god sam ishla prelazili su mi preko puta :roll:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 24 Сеп 2009, 09:52

Da mi iznoae stvari iz kuće zbog nekih neplaćenih računa za koje nisam ni znao...

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 18 Мар 2010, 16:53

Cigane...Cijela cerga onako sa onim kolima iscjepanim kakvi su znali dolaziti na livadu nedaleko od moje kuce.Rastjerao ih je medvjed.Jurishao je ,onako smedj,na njih.Ono shto mi je cudno bilo i shto ponijeh iz sna jeste kako trci na sve cetiri,brzo...brzo...
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 19 Мар 2010, 10:42

Da sam rodila devojcicu (a to sam oduvek zelela), bez muke i bola...ali je ne vidim, znam da je tu negde.
U realnom sam uznemirena, nesto mi bas treperi i ne umem da nadjem nacina da se stalozim.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 03 Нов 2010, 15:28

Uh...noćas sam se borila sa mravima,svuda su bili.Oko mene,po meni...užas...Nisam mogla da se očistim od njih... :shock:
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 13 Дец 2010, 17:47

Kosu. :roll: Šampon za kosu, u njegovom kupatilu ( Vinetu). :cool:
On je pre mene oprao kosu i izašao. Onda sam se ja ušunjala u njegovo kupatilo i ...drama. Tu su moje dve škloske drugarice, pokojna Ljiljana i Zina.
Kažu da sam komleks od žene što neću bočicu sa mojim šamponom da spustim pored njegove. Moj je šampon jadan, koliko je njegov firmiran i skup. Neki ljudi bi u njegovo kupatilo ali im on ne dozvoljava da udju, iako navodno ne zna da sam ja unutra.
Na kraju sam oprala kosu iznad lavaboa.Na kraju ...
Čula sam kako on ispred vrata drži govor o tome koliko je njegov šampon skup.
Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :roll: :roll: :roll:

P. S. Što bi bilo lepo kad bi Nut navratila da nam kaže nešto ... :san:

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 31 Јан 2011, 23:01

Evo,ja navratila.. :D ...

Mada je ovo pisano jos pre skoro dva meseca...ma ne mogu sve da vidim..forum nam je tako raskosan i veliki da se tesko stize..

aaaa..snovi ..divan materijal za pricu.....(ovo za one koji razlikuju javu od sna..na zalost sve vise sanjamo..i sve vise nam je san kao zelja da se sklonimo iz ovog sveta koji je sve suroviji...naravno mislim na one lepe,osvezavajuce snove...)

Ravens..pa gde si ti.....a ja se bas cudim sto te nema ovde...

Sad cu napisati par stvari da bi i tebi,a i drugima stvari mozda bile jasnije,mada ne sumnjam da se mnogo toga zna i da je pisano...
Pa onda treba poceti od pocetka..

Snovi su izraz nasih skrivenih zelja,tacnije san je izraz skrivene potisnute zelje,a u isto vreme i znak komunikacije sa ljudima i u snu.. San pokusava da nam iz nesvesnog pomogne da resimo neke nase svesne konflikte,koje ne mozemo ''ovako'' da resimo...Inace snovi su velika zagonetka ,pre svega iz razloga sto ih tesko prepoznajemo...Postoje snovi svakodnevnice,snovi proslosti i najinteresantniji, posebno za onoga ko sanja- prekognitivni snovi ili snovi buducnosti..
Njihova tajanstvenost postoji iz razloga nedovoljnog poznavanja prostranstava nesvesnih sadrzaja koje je i vece i zagonetnije od svesnih ...Pa posto je i ono nepoznato(donekle se ponesto zna psihoanaliza je mnogo pomogla.....)..,a snovi su rezultat svega onoga sto je pothranjeno u nesvesnom,jasno je onda kolika su i oni nepoznanica...Ali ,oni su i jedan od upoznavanja nesvesnog-''kraljevski put'',prema nesvesnom...
Stvaralastvo je takodje put put ka nesvesnom.. Psihoza takodje......Ali dobro...
Najvaznije od svega je dati odgovor na pitanje ''Ko je taj koji treba da tumaci snove''?
Covek treba sam da protumaci svoje snove...i to je velika istina..Zasto to ljudi uglavnom ne rade...Zato sto covek uglavnom ne ispuni onaj glavni uslov koji bi trebao biti zadovoljen ..a,to je- poznavanje sebe...mi sebe ne poznajemo dovoljno i nikada do kraja..pa onda ako ne poznajemo ni sebe ,onda ne mozemo da poznajemo ni snove..tj..ne zelimo da ih upoznamo...

Postoje i tzv.lazni snovi..Moze li podsvest da laze?Jako interes.pitanje...
Nesvesnim moze da se manipulise..to rade cak i psihoterapeuti....
Prekognicija je veoma specificna..jer nase nesvesno zna ono sto mi ne znamo..ona zna mnogo vise..

Kada se rodimo,..mi sve vec tada beskrajno slozena bica...nase nesvesno unapred zna...
Svakom coveku je potrebno uglavnom neko direktno objasnjenje,kad je nesto sanjao.sta ce mu se dogoditi...
Recimo sanja vodu i tog dana mu se nesto neprijatno dogodilo,i onda uvek kad god sanja vodu ,ne samo sto misli da ce mu se nesto lose dogoditi...nego ce se to i stvarno desiti,jer ce on mazohisticki izazvati dogadjaj koji potvrdjuje uverenje da kada se taj san sanja bude nesto lose...

U sustini,je jako lose baviti se snovima..mada se mi ljudi ne mozemo naterati da se bavimo sobom...
Samo velika nevolja moze podstaci coveka da se menja ili da pokusa susret sa sobom..onaj pravi,koji ce mnoge nejasnoce njegovog zivota da razresi....
Ono sto mene posebno zanima je to sto pojedini snovi preko arhetipskih simbola,mogu da nagoveste nasu smrt...i to cesto daleko ranije nego sto do smrti zaista i dodje..
Nase nesvesno zna kada cemo da umremo,to zna i nase telo..i kroz neke snove se to svakome i kaze...
Cesto ne pamtimo takve snove ...ili jako lose snove...jer ne mozemo da izdrzimo ono sto nam nesvesno kaze...(slicno kao i kada su emocionalni lomovi u pitanju..ne mozemo izdrzati rastanak,odlazak i bledilo ljubavi,emocionalni krah i prazninu ..bol je neizdrziva i pre biramo samocu,nego stalne padove, jer smo hipersenzibilni..tanani ,paucinaste duse koja cesto krvari..svaki put jace i vise..a i nase stege i odbrana su sve slabiji...sve smo nemocniji u odbrani od patnje koja nas je toliko nagrizla..da svaki put jedva progledamo i izrastemo nanovo..to opet umetnici jako tesko prozivljavaju....neki psihijatri bi rekli bolesna preosetljivost...)

Postoje znaci i pravi,ali i lazni snovi...Kako da ih razlikujemo,ostaje nepoznanica i dan danas...
''San su mala skrivena vrata u najunutanjije i najtajnovitije zakutke psihe,otvor u onu kosmicku noc kojom je psiha bila davno pre nego sto je postojala bilo kakva ja-svest,i koja ce i dalje ostati psihom ma koliko daleko se rasprostrla nasa ja -svest...''...

Слика
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....