sanjao / la sam nocas

Уредник: Moderatori

Da li su snovi "PARALELNI ZIVOT"

DA
13
59%
NE
9
41%

Укупно гласова: 22

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 01 Феб 2011, 00:39

Hehe, čuj .. tek si sad videla. Nije to ništa...Ja sam ovde dve godine ... i treća teče, a još nemam pojma čega sve ima ...
Dobro je što mi taj lik nije bitan ...teško meni, dok bi me našla već bi se posvadjali, on i ja, da smo se kojim slučajem smuvali. :D

Setih se Jerotića i nekog neuropsihijatra ... kako su se dobro dokačili oko snova, u Gajšekovoj emisiji. Smrt, da, tu su se dogovorili i složili ... I ja verujem da znamo i dobijamo znak kroz snove, a možda i vizije ili reči koje nam ljudi nesvesno upućuju. Ali ...što se nisu složili oko neke žene koja je imala problem sa radjanjem. Prvi put sam malo, malo ...ustuknula od Jerotića. Inače ga vooolim, mnogo ga volim. On se razgoropadio kada je njegov sagovornik, doktor isto ... Reče da je izlečio nerotkinju kada joj je protumačio san. Žena je promenila ginekologa i ostala je u drugom stanju. San je ukazivao na to da treba da promeni ginekologa...I, to je u redu, sve je u priči tog doktora imalo logike i smisla. Medjutim, tu je Jerotić čudno...čudno reagovao. Kao ...nije dobro ...da se žene koje ne mogu da imaju dece primoravaju da radjaju decu ...to može da ima stravične posledice...Sve je to u redu, sve je to tačno. Moja komšinica je posle silnih nagovora i ucenjivanja pristala na lečenje, rodila je dete ...pala u depresiju, svi ... kao... aj, još jedno...ona još jedno...i samo je otvorila prozor i skočila. Ubi se žena. Ali to nije bila tema te emisije i kada sam videla kako je Jerotić izgubio kontrolu nad sobom, prestala sam da se interesujem za snove ....preterano. Jerotić nema decu... znaš to. Nekako sam se baš iznenadila kako se zatrčao, iako mu je stav u redu, ali tu je više iz njega progovorilo nešto drugo...a kako je on moj heroj, nekako sam odustala od ozbiljnosti ... u vezi snova, mada su snovi...jako ozbiljna zemlja.
Laku noć, odoh da ne sanjam ništa,
mnogo mi je bre hladno. :(

:mah :mah :mah

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 10 Феб 2011, 02:34

Kazes da se Dr. Jerotic razgoropadio kada je onaj doktor kazao da je zena rodila kada joj je ovaj rastumacio san...pa ..ja obozavam takodje Dr.Jerotica..medjutim,kada se govori o ..snovima koji , ukazuju na krajnju slozenost ljudske licnosti(proslost....sadasnjost ,nekad predskazuju buducnost tzv.prekognitivni snovi),potrebno je istaci da naucno istrazivanje spavanja i snova ne prestaje ni dan danas i donosi stalno nova i ,zanimljiva otkrica...

Mislim da su se ovde snovi i njihov znacaj precenili i dat im je veci znacaj nego stvarnom zivotu i problemima u njemu a,to je jedna od opcija koje se treba cuvati, po nasem doktoru.....
Druga bi bila ,potpuno negiranje znacaja snova za individualni zivot covekov..i zbog toga mozda takva reakcija...Nas je dr za neku umerenu liniju prema snovima ...
Da...Dr Jerotic nema dece...
Nekako sam se baš iznenadila kako se zatrčao, iako mu je stav u redu, ali tu je više iz njega progovorilo nešto drugo...a kako je on moj heroj, nekako sam odustala od ozbiljnosti ... u vezi snova, mada su snovi...jako ozbiljna zemlja.
...
ufffff.Ides da ne sanjas nista...uvek sanjas ''nesto'' kao i svi mi..a druga stvar je sto se mozda neces secati...
U dve recenice si napisala more stvari o kojima se moze bas pricati uzduz i popreko...
''Nabacas tako na gomilu neke sitnice,pa se ti Nut snadji''...ako se pronadjes u ovome...''Snovi kao ozbiljna zemlja''...kada kazes zemlja, ja to odmah ogranicim...zemlja asocira na granicu neku, ma gde bila...fino receno,ali bojim se..pomalo bajkovito. ...ali,cak i da je zemlja neka se zna, da je ona beskonacno neuhvatljiv prostor (ako uopste moze tako da se kaze......jer je njeno ime ''nesvesno'' koje je ogromno,neistrazeno i toliko slojevito,da je pitanje kada ce se i sta jos, saznati o njemu..prema tome ...snovi dolaze uvek kada spavamo(ok..postoje i lucidni snovi..to su oni u kojima je covek svestan da sanja..najcesce da leti..letenje-raskorak izmedju zeljenog i moguceg.......),nezavisno od nase volje,i pricaju nam ono sto nesvesni deo covekovog bica zeli da saopsti svesnom,a pricu cuje samo onaj ko je odsanja...
A,ja uvek krecem iz daleka,daleka..a,ko mi je kriv sto se uvek osetim prozvanom...da pisem...''Ko zna zasto je to dobro''?(mrzim gramatiku,pravopis i sve sto ide uz to,ali je red da se izvinim za verovatno more gresaka..razmisljanje o njima mi remeti koncentraciju...)
Dakle gde smo?...zna se!..Drevna vremena kao i uvek...tu smo..snovi su najvazniji i najstariji psihicki procesi ljudske vrste koji su uvek fascinirali i zbunjivli ljude,ali su im i predstavljali svojevrstan put u svet tajanstvenosti zivota...Sta sam htela reci..a..da...
Znaci,ne postoji covek koji ne sanja...snovi su takodje i cuvari zdravlja,jer kako veli dr Jerotic,bez njih bi moglo doci do ''psihickog trovanja''
Nije pozeljno da se desava da covek cesto ''sanja da sanja'',nije pozeljno da se ne seca svojih snova(tvrdeci da ne sanja..)
U oba slucaja covek se plasi ''glasova nesvesnog'',koji zele da mu kazu nesto sto ce mu olaksati snalazenje u konfliktima (uglavnom nesvesnim) u svakodnevnom zivotu,pod uslovom da prethodno stekne snagu,da cuje i ono sto je neprijatno i ruzno u njemu samom...
Posto je sve tako raskosno,tajanstveno,leprsavo i imaginarno,red je da stavim jednu finu slicicu..i da se ovde zaustavim...
Слика

Слика

PS:A,pricu cuje samo onaj....Koliko cemo ,i da li cemo uopste da je zapamtimo i cujemo,snu nije vazno,jer on je ispunio svoj zadatak glasnika a,sad od nase licnosti zavisi koliko ce da bude voljna da ga zapamti i kako ce umeti da primi i shvati poruku koju joj salje nesvesni deo ljudskog bica...
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 10 Феб 2011, 07:14

Hvaaala! :D

Слика

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод anaatanas » 12 Феб 2011, 09:58

Da lebdim-levitiram, i to jako visoko, do plafona. U toku lebdenja sam izvodila raznorazne poze, čak mi je i glava bila okrenuta ka podu.
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 12 Феб 2011, 10:06

anaatanas пише:Da lebdim-levitiram, i to jako visoko, do plafona. U toku lebdenja sam izvodila raznorazne poze, čak mi je i glava bila okrenuta ka podu.

Nećeš mi verovati, ali i ja ovo jako često sanjam.
:mah :mah :mah

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Контакт:

Порукаод anaatanas » 12 Феб 2011, 10:08

Da, letenje je često u snovima. Pre dva meseca sam sanjala da letim, lebdim iznad nekog grada, pa onda drugi put da sam u nekom avionu koji leti jako brzo, sad ovo levitiranje... Ranije nisam to sanjala.
:wink:
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Феб 2013, 09:35

...kako dolaziu nepoznat čovek i poklanja mi pola miliona dinara...
Celu noć sam digitronom izračunavao koliko je to evra...

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 14 Мај 2014, 02:44

Nut пише:Kazes da se Dr. Jerotic razgoropadio kada je onaj doktor kazao da je zena rodila kada joj je ovaj rastumacio san...pa ..ja obozavam takodje Dr.Jerotica..medjutim,kada se govori o ..snovima koji , ukazuju na krajnju slozenost ljudske licnosti(proslost....sadasnjost ,nekad predskazuju buducnost tzv.prekognitivni snovi),potrebno je istaci da naucno istrazivanje spavanja i snova ne prestaje ni dan danas i donosi stalno nova i ,zanimljiva otkrica...

Mislim da su se ovde snovi i njihov znacaj precenili i dat im je veci znacaj nego stvarnom zivotu i problemima u njemu a,to je jedna od opcija koje se treba cuvati, po nasem doktoru.....
Druga bi bila ,potpuno negiranje znacaja snova za individualni zivot covekov..i zbog toga mozda takva reakcija...Nas je dr za neku umerenu liniju prema snovima ...
Da...Dr Jerotic nema dece...
Nekako sam se baš iznenadila kako se zatrčao, iako mu je stav u redu, ali tu je više iz njega progovorilo nešto drugo...a kako je on moj heroj, nekako sam odustala od ozbiljnosti ... u vezi snova, mada su snovi...jako ozbiljna zemlja.
...
ufffff.Ides da ne sanjas nista...uvek sanjas ''nesto'' kao i svi mi..a druga stvar je sto se mozda neces secati...
U dve recenice si napisala more stvari o kojima se moze bas pricati uzduz i popreko...
''Nabacas tako na gomilu neke sitnice,pa se ti Nut snadji''...ako se pronadjes u ovome...''Snovi kao ozbiljna zemlja''...kada kazes zemlja, ja to odmah ogranicim...zemlja asocira na granicu neku, ma gde bila...fino receno,ali bojim se..pomalo bajkovito. ...ali,cak i da je zemlja neka se zna, da je ona beskonacno neuhvatljiv prostor (ako uopste moze tako da se kaze......jer je njeno ime ''nesvesno'' koje je ogromno,neistrazeno i toliko slojevito,da je pitanje kada ce se i sta jos, saznati o njemu..prema tome ...snovi dolaze uvek kada spavamo(ok..postoje i lucidni snovi..to su oni u kojima je covek svestan da sanja..najcesce da leti..letenje-raskorak izmedju zeljenog i moguceg.......),nezavisno od nase volje,i pricaju nam ono sto nesvesni deo covekovog bica zeli da saopsti svesnom,a pricu cuje samo onaj ko je odsanja...
A,ja uvek krecem iz daleka,daleka..a,ko mi je kriv sto se uvek osetim prozvanom...da pisem...''Ko zna zasto je to dobro''?(mrzim gramatiku,pravopis i sve sto ide uz to,ali je red da se izvinim za verovatno more gresaka..razmisljanje o njima mi remeti koncentraciju...)
Dakle gde smo?...zna se!..Drevna vremena kao i uvek...tu smo..snovi su najvazniji i najstariji psihicki procesi ljudske vrste koji su uvek fascinirali i zbunjivli ljude,ali su im i predstavljali svojevrstan put u svet tajanstvenosti zivota...Sta sam htela reci..a..da...
Znaci,ne postoji covek koji ne sanja...snovi su takodje i cuvari zdravlja,jer kako veli dr Jerotic,bez njih bi moglo doci do ''psihickog trovanja''
Nije pozeljno da se desava da covek cesto ''sanja da sanja'',nije pozeljno da se ne seca svojih snova(tvrdeci da ne sanja..)
U oba slucaja covek se plasi ''glasova nesvesnog'',koji zele da mu kazu nesto sto ce mu olaksati snalazenje u konfliktima (uglavnom nesvesnim) u svakodnevnom zivotu,pod uslovom da prethodno stekne snagu,da cuje i ono sto je neprijatno i ruzno u njemu samom...
Posto je sve tako raskosno,tajanstveno,leprsavo i imaginarno,red je da stavim jednu finu slicicu..i da se ovde zaustavim...
Слика

Слика

PS:A,pricu cuje samo onaj....Koliko cemo ,i da li cemo uopste da je zapamtimo i cujemo,snu nije vazno,jer on je ispunio svoj zadatak glasnika a,sad od nase licnosti zavisi koliko ce da bude voljna da ga zapamti i kako ce umeti da primi i shvati poruku koju joj salje nesvesni deo ljudskog bica...

...kad piše
Nut
uvijek sam zabrinut
njene misli i o javi
mirnog
ne može
da ostavi
o snovima lijepo reče
kako se san nastavlja
da je najpreče...