sanjao / la sam nocas

Уредник: Moderatori

Da li su snovi "PARALELNI ZIVOT"

DA
13
59%
NE
9
41%

Укупно гласова: 22

Корисников грб
Smilies
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 06 Јан 2006, 01:20

sanjao / la sam nocas

Порукаод Smilies » 10 Јан 2006, 19:49

Citanje tudjih snova je kao i kratka mala prica , puna dozivljaja.
Volela bih, kada bi ste na jednom mestu svaki dan ispisivali svoje snove.
Ljudi ne sanjaju svaku noc, ali zato imaju po vise snova :D

СликаСликаСлика

Корисников грб
Smilies
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 06 Јан 2006, 01:20

Порукаод Smilies » 10 Јан 2006, 19:54

Ja sam sinoc sanjala da sam u avionu koji se rushi. Kao, pitala sam stjuardesu za toalet i ona mi rekla da je pratim. Ulazimo u sam kljun aviona , kada avion pocinje da se rusi. U snu se ladnjaka prisetim i one Vesne ( zena, koja je prezivela pad jer se u tom momentu nalazila u repu aviona), ali ja sam u kljunu i eto, kao , setih se te zene bzvz.
U tim trenucima opet "kao" , razmisljam o trenutku kada ce me uzeti smrt. I samo mi je bitan trenutak kada ce se to dogoditi.
A opet, verujem da cu preziveti. Iz sna me srecom, budi majka. Telefon je bas dugo zvonio dok me nije izbacio iz haoticnog sna.

Корисников грб
liki
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 129
Придружен: 30 Дец 2005, 16:04
Место: Beograd

Порукаод liki » 10 Јан 2006, 22:09

Jedno vreme sam zapisivala svoje snove u jednu knjizicu...odmah nakon budjenja ,da mi ne pobegnu. I mogu vam reci da je to vrlo zanimljiva i mozda cak korisna stvar. Kasnije kad sam chitala,otkrila sam puno simbolike koja mi u tom vremenskom trenutku nije bila najjasnija...kao kad posmatrate stvari sa odredjene vremenske distance pa ih bolje zapazate. Koliko su bili cak i prekognitivni...ima i toga...ali i to se svakome od nas desilo sigurno bar jednom...Probajte i Vi !! Bar cete se zabaviti,a mozda pritom i otkriti neshto o svojoj podsvesti :ok
DIVLJENJE= nashe uctivo priznanje da neko drugi lichi na nas ( E.G.Birs)
;-)

Корисников грб
Simonnn
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 578
Придружен: 06 Дец 2005, 18:23

Порукаод Simonnn » 11 Јан 2006, 01:22

Ne umem da tumačim snove, mada je vrlo verovatno da podsvest na taj način pokušava da nam na nešto ukaze. Ili se prosto oslobađamo stresa na taj način. Ili je to mozda ipak samo bezvezni miks svih impresija i dogadjaja tokom proteklog perioda... Tko ce znati.
Pre neku noc sam sanjala, o boze blagi :lol: čitav akciono-špijunski triler... Sa primesama horora...Samo se toga secam. Probudila sam se usred noći, na najkritičnijem, najnapetijem mestu, sa olakšavajućim saznanjem da je to samo san... I znam da sam pomislila da moram zapamtiti radnju i pokušavala sam da se setim sutradan, al' nema šanse.

Корисников грб
Wega
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 31
Придружен: 03 Јан 2006, 20:52
Место: Lyra

Порукаод Wega » 11 Јан 2006, 15:07

Evo moj najnoviji hit :lol:

Ovo je bio jedan od onih snova u kojima me jure, a moram priznati da mi se to odavno nije desilo. Nalazim se na nekoj pescari, tj. u pitanju je neko polu-mocvarno polu-pescano zemljiste koje se u stvari nalazi iza moje zgrade, to je nekada bila livada na kojoj smo setali pse, pa onda gradiliste dugo godina a sad su neke grozne zgrade. No u mom snu je to nedodjija koja deluje prostranije nego sto u stvarnosti jeste. Ja sam tu sa dvoje prijatelja (sa kojima sam bas juce pila kafu) i sa svojom kerusom koja je inace uginula pre vise od godinu dana. Ovo je mozda drugi put da je sanjam. Mi tu razvlacimo neka platna (slikarska) i tu je neka gomila nasih slika sa kojima boga pitaj sta radimo. Odjednom citav taj predeo postaje ispunjen zmijama narazlicitijih obila i velicina – tu ima od malih sarenih bezopasnih zmija preko pitona do nekih ogromnih plavo belih zmijurina a one sve kao da nastaju iz tla, samo tako izranjaju i ima ih mali milion. Tu se mi naravno dajemo u bekstvo. Odjednom se stvaramo u ulazu moje zgrade, ovo dvoje se penju stepenicama gore a ja sa psom i nekom slikom koju vucem cekam lift. Tu se ja u nekom momentu predomislim pa krenem i ja peske ali usput srecem jednu od zmijurina pa joj parvim zamku da je zarobim iza nekog stakla. Tu nailazim na tu drugaricu koja stoji nad jednom malom crveno-narandzastom zmijom sa belim sarama i place. Kaze to je njena zmija ali su je ove vece ubile. Zatim se ja vracam dole da pokupim svoju sliku i psa koji su i dalje u prizemlju. Naravno, cisto da bi mi bilo teze, slika je formata bar nekih 100x70 ako ne i veca. Pokusavam da vucem tu sliku sa sobom ali mi je prolaz uzak i tesko mi je da baratam sa njom. Negde na drugom spratu, slika mi otkida komad pete i ja tako krvarim dalje uz stepenice. A krv koja siklja za mnom je jako svetla i topla. Usput je srecem jos neku zmijurinu. Ja inace sve vreme pokusavam da izbegnem da neku od njih ubijem, inace volim zmije. No, doticna mi napada psa i meni tu pada roletna. Posto i dalje krvarim, vec mi je dosta citave te ujudurme, hvatam zmiju za vrat i bacam je kroz prozor. Stizem na svoj sprat kad tamo ovo dvoje mojih prijatelja (posto je moja zgrada takva da ispred stanova ima zajednicki hodnik za dva stana) ladno slikaju u hodniku a ispred njih zmijurina od nekih 15 metara, tamno zelena sa sitnim sarama. Oni mi kazu da posto slikaju zmija njih uopste ne vidi. Tu moj pas nasrne da zmiju, cisto da je onjusi i tad nas zmija sve primeti. Ja je jedva odvucem u stranu vukuci je za ogrlicu i prskam zmiji u oci neki sprej da je kao omamim, zmija se paralizuje od toga a ja se taman spremam da joj odsecem glavu nozem ali se u tom trenutku budim.
Si l'ont sait exactement ce que l'ont va faire, a quoi bon le faire?

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2384
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Контакт:

Порукаод SA » 29 Јун 2006, 11:42

Sanjala sam nesto sto bih mogla najbolje opisati ovako...
A o tome ko je bio u snu... drugi put. :)

Billy Idol - Rebel Yell

Last night a little dancer came dancin' to my door
Last night a little angel Came pumpin cross my floor
She said "Come on baby I got a licence for love
And if it expires pray help from above"

In the midnight hour she cried- "more, more, more"
With a rebel yell she cried- "more, more, more"
In the midnight hour babe- "more, more, more"
With a rebel yell- "more, more, more"
More, more, more.

She don't like slavery, she won't sit and beg
But when I'm tired and lonely she sees me to bed
What set you free and brought you to be me babe
What set you free I need you hear by me
Because

With a rebel yell- "more, more, more"

He lives in his own heaven
Collects it to go from the seven eleven
Well he's out all night to collect a fare
Just so long, just so long it don't mess up his hair.

I walked the world with you, babe
A thousand miles with you
I dried your tears of pain, babe
A million times for you

I'd sell my soul for you babe
For money to burn with you
I'd give you all, and have none, babe
Just, just, justa, justa to have you here by me
Because

With a rebel yell she cried "more, more, more"

More, more, more!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 29 Јун 2006, 11:57

SA, baš si misteriozna...
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 29 Јун 2006, 14:25

Mogu li i ja da odgovorim jednom pesmom? .. Ako to ne smatrate Offtopic, jer se ipak odnosi na moj san..

Слика

..Wer sich jetzt nicht regt
wird ewig warten.
Es gibt keine wahl
und kein zweites Mal.
Die zeit bereit
nicht zu vertagen.
Du fühlst du träumst
du fühlst du glaubst du fliegst
du fliegst, du fliegst...

:oops: :oops:
Probacu da prevedem na engl, i srpski uprkos mom skromnom nemackom..

Who doesn't rule now, ko ne vlada sad
will regret it forever, zalice zauvek
there isn't a choice, ne postoji izbor
there isn no second chance, ne postoji druga sansa
the time is ready vreme je spremno (doslo je vreme spremnosti)
not to be posponed. ne odlazi
You feel that you dream, osecas da sanjas
you feel, you believe you fly, osecas, verujes da letis
you fly, you fly... ti letis, ti letis..
Видим.

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 03 Јул 2006, 12:29

E imala sam jedan od onih tipicnih snova kada se sve misli u toku dana izmesaju pa se onda napravi jedan urnebesan mix, krajnje smesan.

Sanjala sam da je u Spens (sportski centar u NS) dosla citava nemcka reprezentacija, ali svi kao klinci ( :shock: ) i da Michael Ballack zna da prica samo italijanski, i da je decko iz Grcke na sceni pevao Riki Martina, i da sam plivala u bazenu sa sestrom, i sve je tako haos haos haos!!! Слика
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Јул 2006, 14:28

Ja sam sanjao HIM-a... :roll:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод SA » 03 Јул 2006, 15:18

stojan popivoda пише:Ja sam sanjao HIM-a... :roll:

Ozbiljno?

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 03 Јул 2006, 15:45

U redu je pile, svima nam se to desava.. :cool:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Јул 2006, 16:30

Pandora пише:U redu je pile, svima nam se to desava.. :cool:

Ovo je bilo jako iskusno.... osećam se kao naga maloletnica pred 35-godišnjim čikicom koji je nešto kara zbog no-no misli... :shock:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Јул 2006, 16:31

SA пише:
stojan popivoda пише:Ja sam sanjao HIM-a... :roll:

Ozbiljno?

A jel bi ti meni ozbiljno....?

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод SA » 03 Јул 2006, 16:34

stojan popivoda пише:
Pandora пише:U redu je pile, svima nam se to desava.. :cool:

Ovo je bilo jako iskusno.... osećam se kao naga maloletnica pred 35-godišnjim čikicom koji je nešto kara zbog no-no misli... :shock:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHHAHAHAHAHAAHAHHAAH!!!
Zamislila sam situaciju!!!!