Pitanja

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Pitanja

Порукаод Pandora » 30 Јул 2007, 13:28

Ne znam da li ovo ima veze sa snovima, ili spavanjem kao cinom, svejedno.
Zanima me sta izaziva onaj osecaj da padamo u krevetu, znate kada se trgnete odjednom i shvatite da se niste pomerili ni milimetar a kao da ste udarili asfalt sa kilometra daljine? Ali ne mislim na to kada sanjamo da padamo nego kad se osecaj pojavi, odjednom? :roll:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 30 Јул 2007, 14:53

Biće da ipak sanjaš ili da si u stanju polusna. Nemam iskustva u drugačijoj formi.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 29 Сеп 2007, 12:11

Ako skoro svake noći "sahranite" po nekog člana porodice...
Je li to početak ludila ili kraj... (ne znam čega?)

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 29 Сеп 2007, 14:02

Sky Seeker пише:Ako skoro svake noći "sahranite" po nekog člana porodice...
Je li to početak ludila ili kraj... (ne znam čega?)

Nije :P stalo ti je do njih i produzavas im zivote :an:
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego
prevariti ih oboje...
MOJA KNJIGA

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 30 Сеп 2007, 06:22

:sad: Sta znaci kad sanjas puno belog?
Видим.

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 30 Сеп 2007, 11:39

Pandora пише::sad: Sta znaci kad sanjas puno belog?

:P :P :P sto pre ga oboj u neku drugu boju...zelim ti da nocas sanjas plavo :P
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...

ovaj te zanese, ona odnese,

nema veceg zadovoljstva nego

prevariti ih oboje...

MOJA KNJIGA

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 25 Јун 2008, 15:10

Opet ja :wink:
Vratila sam se i tada su i snovi.

Sanjala sam (za divno cudo, godinu dana kasnije nije se mnogo promenilo) belu kucu sa mnogo ljudi, starih, bezlicnih, bili su obuceni u tamno braon i maslinasto zelenu odecu, samo su se vucarali i postojali u toj kuci okupirasi svaku sobu. Onda sam legla u sobu sa mnogo kreveta gde su ti stari ljudi svi spavali ali pored mene je bio jedan decko, tamno braon kose, svetlog tena i krupnih kravljih braon ociju. I on je bio u beloj majici. Mi smo se, u toj ubrzanoj stvarnosti, toliko zaljubili za vreme tog pogleda, i odlucili smo da se verimo. Ustala sam iz kreveta i nasla svoju najbolju drugaricu koja me je opominjala da to ne radim, ali ja sam to ipak htela, jako. Izvadila sam crnu kutiju sa 6 prstenja. Dva velika, dva srednja i mala, od blistavog kamenja. Sebi sam uzela mali, a njemu sam dala veliki prsten i onda (e ovo nema dalje smisla) sam skakala preko nekakvih debala drveta kao u video igricama izmedju kojih su bili slojevi celuloze i ja sam klizila, surfovala da ne izgubim kontrolu. Sta to znaci??????????????? :san: :san: :san: :san:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 02 Јул 2008, 15:35

Ha... ne mogu da verujem, Pandora se vratila.... :D
I odmah krenuli snovi... I u snovima odma neki mladoženja. Meni je intrigantna ta bela kuća puna pemzosa, kao neki sanatorijum ili možda prebivalište predaka. Ceo ambijent liči na neki porodični zavet ili opominjanje na neku preuzetu ili nepreuzetu obavezu, na neki dug prema nekom ili nečem.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 03 Јул 2008, 12:13

Jes, jes...

A sada... Sam sanjala kako sam ja u vikendici usred brda u poseti mojoj baki (mene bas hoce penzosi).. I tu je bio moj bivsi i moja najbolja drugarica, sedeli smo u tavanskom sobicetu na prvom spratu... I sve je delovalo relativno normalno, ali sam spustila pogled i svi smo nosili drecavo zelene stikle.... :?:

Zasto - stikle? I jos gore, cemu fluorescentni slagvort snu?
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Јул 2008, 13:55

Čekaj bre, ti tražiš smisao i nekakvo tumačenje baš u svemu što sanjaš? Nije svaki san proročki ili neka poruka. Većina snova je bespredmetna, baš kao i java, ali ti zaista moćni trenuci, rekao bih proročki i vredni pažnje trenuci nisu baš tako česti. Po drevnoj sumerskoj sanjalici-gatalici zelene štikle pretpostavljaju sreću.... Hodaš a zemlju kao da ne dodiruješ, nego na zelenim vrhovima prstiju gacaš... Obvijosli lupetam, ali di je sad onaj premudri Sensej da onako dubinski izbači biser interpretacije?

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 04 Јул 2008, 16:31

:roll: Pa ne..
Samo me je zbunilo sta to znaci.
Znam da nije svaki san prorocanstvo koje ceka da se ispuni, ala kada se pojavi nesto tako ocigledno sto ne pripada ostatku sna a nema veze ni sa cim iz stvarnog desavanja, it makes me wonder :san: :wink: :san:
Видим.

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 24 Јул 2008, 22:50

Evo jos jednog.
Sanjala sam kako pada sneg, sve je tamno plavo, prekriveno snegom, a ja pokusavam da iskopam neki predmet zakopan u snegu pored autoputa i kopam, kopam, ne mogu da ga nadjem duboko je u snegu u nekakvoj pukotini. Lici nasvetloroze tanjir...
Danas pogledam u sanovnik za sneg, sta znaci toliko snega i kaze "bicete zalosni".. A danas sam saznala da mi je jedan veoma drag covek. :shock:
I jako sam tuzna.
Pocivaj u miru, ovom prilikom.

Mislite da ima bilo kakve veze?
A kada sam ga videla prosle godine, pomislila sam, skroz nasumice "Boze, kako ce on umreti?" i zamislila saobracajnu nesrecu... Ne znam da li sad ovo sebe lazem ali cim sam se toga setila kada sam saznala, mora biti istina... Ovo je jako cudno i tuzno i strasno i ne znam ne znam kako da.. sta?...
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 25 Јул 2008, 12:36

To je još jedan način kako te duh zove sebi. Duh zove svakog, gotovo svakodnevno, ali ljudi prosto ignorišu te pozive. Pitanje nije u samom značenju događaja, u nekoj njihovoj višoj matematici, nego u tome šta ćemo mi konkretno uraditi povodom tog poziva. Mislim da nije dovoljno uzeti sanovnik i pogledati tumačenje pod pojmom SNEG. Treba kopati dalje. Odrednica je SNEG. Sneg je mnogo više od toga šta piše u sanovniku. Šta sneg znači Eskimima, šta etimološki znači u našem jeziku, kako se i gde sneg pominje u mitovima, kako se predstavlja, šta i koga najavljuje. Onda sve to povezati. Jeste, zvuči obimno i iziskuje mnogo vremena i posvećenost. Upravo to. Ali tako počinje otkrivanje sveta i otkrivanje sopstva: strpljivo i predano. Seti se ovog recimo kad padne sneg pa vidi šta ti pada napamet. Sneg nešto pokriva, ima dvostruku ulogu da zaštiti život ali i da pokrije ili istakne nečiju smrt.

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 26 Јул 2008, 12:09

Sagoreti u vatri, do zuba...

Jos jedna stvar, zasto stalno, u svakom snu ima neceg vezanog za stare ljude? Ona kuca je bila nekako bapska, sada sam sanjala kako sam na letovanju i mnogo starih ljudi, baba i deda oko mene.. Uvek se u snovima pojavljuje neko ili nesto starije od mene.
Jos jedna povrsna misao; citala sam da su obicno stariji ljudi arhetip mudrosti u snovima i moze da bude nas alter ego u snu :san:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 29 Јул 2008, 09:06

Stari ljudi, uopšte starost povezana je sa arhetipom Saturna, Kronosa, protoka vremena, odnosno njegovog ishodišta. Možda životna sila želi da te upozori na protok vremena, možda gubiš vreme ili ga ne koristiš dovoljno dobro. Možda te opterećuje nešto iz tvoje lične hronološke starosti - a to je detinjstvo. Možda si se kao mala zavetovala na nešto što ti se tada u dečjoj mašti učinilo bitnim i realnim ali je tvoja odrasla ličnost to potisnula i zaboravila. To je ono kad deca kažu: e nikad neću ovo-ono... i sl., pa onda odustanu od toga ali moćna dečja psihička energija to tako jako odredi da kasnije odustajanje od dečjeg zaveta ima određene posledice.