Voodoo magija

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 385
Придружен: 01 Окт 2004, 11:04
Место: Srpska Crna Gora, Bar

Порукаод PRAVOslavko » 14 Дец 2006, 14:29

Свако може да вјерује у шта хоће, док то нема везе са мном и мојом породицом...

Већ сам прије писао на овом форуму о неким сличним стварима, имам доста познаника и другова Муслимана и Католика, али не дружим се ни са ким више него што морам... Великом већином м је Православно друштво...
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 14 Дец 2006, 16:06

Cekaj, ne kontam; ti se druzis samo sa pravoslavcima? :?:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 14 Дец 2006, 17:02

A ima li medju vladikama masona?

Ne pitam ovo slučajno, jer kada bejah u manastiru Dečani, videh na ikonostasu, u samom njegovom vrhu, zlatni trougao sa okom u sredini. Tu se malo zbunih jer sam pre toga pomno iščitavao pravoslavnu antimasonsku literaturu.... nije mi bilo jasno, šta če to tu.... to nije insignija pravoslavlja već masonstva. Nisam se libio da pitam nadležnog Oca kako je to moguće, kad mi on sa polustidljivim osmehom reče da je ikonostas obnavljan u XVIII veku i da su ga radili ruski ikonopisci koji su bili..... šta misliš šta?......MASONI.

E sad ti meni objasni, PRAVOslavko, kako je to moguće? ja znam da masoni nemaju ništa protiv toga da pravoslavci budu njihovi članovi, ali pravoslavna Crkva je baš poput katolične vazda imala neku periodiku uperenu protiv masonstva, ali kakav je njihov stav prema obrnutoj logici -da masoni budu članovi Crkve, ili čak njeni velikodostojnici?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 385
Придружен: 01 Окт 2004, 11:04
Место: Srpska Crna Gora, Bar

Порукаод PRAVOslavko » 30 Јан 2007, 16:24

Pandora пише:Cekaj, ne kontam; ti se druzis samo sa pravoslavcima? :?:

Већином се дружим са Православним људима, али већ сам рекао, немам ништа ни против осталих све док ми не "приђу" превише...

Вјероватно да међу Владикама има неки Масон...
(Не знам тачно који) Патријарх Васељенски је био Масон, и кад је то сазнао Сабор, био је рашчињен... Причали су за великог Светог Владику Николаја да је био Масон, али то је будалаштина, исто као што је и будалаштина да је Св.Петар Цетињски био Масон...
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Gwydion
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 2
Придружен: 19 Феб 2008, 14:15

Порукаод Gwydion » 19 Феб 2008, 15:19

Anatema пише:Ma nije ni meni bas svejedno.
Ali volim da procitam.
Nikad u zivotu neznas sta i kad ce ti nesto zatrebati!

Znaš kako, malo je verovatno da ćeš ikada biti u prilici da imaš takav problem. Zato ti i nije bitno da znaš kako se zaštititi. Sa druge strane, problem postaje problem onda kad mu mi omogućimo da bude problem. Kad to kažem mislim na jednostavnu činjenicu da brod tone onda kad u njemu ima vode. Da bi nešto, nazovimo to negativnim, delovalo na nas spolja, mora da nađ enešto negativno u nama sa čim će stupiti u interakciju. Svaka religija, baš kao i svaka istinska duhovna priča, zasniva se na jednostavnoj činjenici da je najpre potrebno da svako od nas uloži maksimalni napor da sebe stalno izgrađuje i popravlja kako bi bili što bolji kao osobe. To nije vulgarizovana poslovica "čini zlo i vratiće ti se", ali nije ni daleko od toga. Dakle što smo mi čistije i plemenitije osobe, to je manja šansa da će nam nešto nauditi.

Корисников грб
Predator
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 148
Придружен: 22 Феб 2008, 03:50
Место: Svijest

Порукаод Predator » 01 Мар 2008, 02:00

stojan popivoda пише:A ima li medju vladikama masona?

Ne pitam ovo slučajno, jer kada bejah u manastiru Dečani, videh na ikonostasu, u samom njegovom vrhu, zlatni trougao sa okom u sredini. Tu se malo zbunih jer sam pre toga pomno iščitavao pravoslavnu antimasonsku literaturu.... nije mi bilo jasno, šta če to tu.... to nije insignija pravoslavlja već masonstva. Nisam se libio da pitam nadležnog Oca kako je to moguće, kad mi on sa polustidljivim osmehom reče da je ikonostas obnavljan u XVIII veku i da su ga radili ruski ikonopisci koji su bili..... šta misliš šta?......MASONI.

E sad ti meni objasni, PRAVOslavko, kako je to moguće? ja znam da masoni nemaju ništa protiv toga da pravoslavci budu njihovi članovi, ali pravoslavna Crkva je baš poput katolične vazda imala neku periodiku uperenu protiv masonstva, ali kakav je njihov stav prema obrnutoj logici -da masoni budu članovi Crkve, ili čak njeni velikodostojnici?

Svudje masoni vladaju, u svim ustanovama, ukljucujuci religiji, sto mislis ko je pisao Novi Zavijet
"Kad se lijepo upakovana gomila laži uspije da proda narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji ju propovijeda - totalnim ludakom"
J. Dresden