Voodoo magija

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3126
Придружен: 28 Сеп 2004, 03:54
Место: Swiss
Контакт:

Порукаод Maestro » 06 Окт 2005, 00:31

Deluješ mi neozbiljno, ali naravno... - Želim ti svako Dobro!

Po tvom ponašanju i izražavanju, sigurno nisi kompetentan da donosiš sud koliko su srbi pravoslavni, a koliko ne.
Svoju veru u Boga trebaš pokazati (ako uopšte želiš) delima, a ne "etiketama", poput tvog nicka, i reči, koje ne dolikuju čoveku koji ljubi Boga.

Da si iole ozbiljnije pratio ovaj forum, video bi da, niti ja, niti bilo ko drugi, nije sklon provociranju.

A za dotičnu knjigu ti zaista ne mogu pomoći, niti sam ikada čuo za nju.

Слика ... Volimo se jer su nam slabosti iste...

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 385
Придружен: 01 Окт 2004, 11:04
Место: Srpska Crna Gora, Bar

Порукаод PRAVOslavko » 07 Окт 2005, 18:24

Maestro пише:

Delujeљ mi neozbiljno, ali naravno... - Ћelim ti svako Dobro!

Po tvom ponaљanju i izraћavanju, sigurno nisi kompetentan da donosiљ sud koliko su srbi pravoslavni, a koliko ne.
Svoju veru u Boga trebaљ pokazati (ako uopљte ћeliљ) delima, a ne "etiketama", poput tvog nicka, i reиi, koje ne dolikuju иoveku koji ljubi Boga.

Da si iole ozbiljnije pratio ovaj forum, video bi da, niti ja, niti bilo ko drugi, nije sklon provociranju.

A za dotiиnu knjigu ti zaista ne mogu pomoжi, niti sam ikada иuo za nju.

nisam ja izračunao ovo odozgo... to sam i ja čuo prije 2 dana...
pročitaj neki od mojih pređašnjih postova, pa ćeš da vidiš da nisam niđe napisao kako sam ja veliki vjernik... ;)

živio...
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30165
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 07 Окт 2005, 19:57

PRAVOslavko пише:
nisam ja izračunao ovo odozgo... to sam i ja čuo prije 2 dana...
pročitaj neki od mojih pređašnjih postova, pa ćeš da vidiš da nisam niđe napisao kako sam ja veliki vjernik... ;)
živio...

Pre nego odlučiš da svoje frustracije lečiš rečima, nauči prvo da se istima služiš.Drugim rečima: gramat'ka, djeticu, gramat'ka! :wink:
Ljudi ponekad ne žele biti samo točkić u sistemu, nego se negde i pokazati, ostaviti trag, žele pronaći vlastitu ličnost, a možda i biti ono što im ne dopuštaju. Žele razmenjivati informacije baš kao TI frustracije ili možda žele sebe zamisliti kao pisca. Povećati svoj ego i biti zadovoljan sobom? Želiš način da eliminišeš svoje frustracije? :? Inače: Frustracija (lat. frustratio = zavaravanje, osujećivanje) stanje je osećajne napetosti, neprijatnosti, nemira i nezadovoljstva, izazvano preprekama ili poteškoćama u ostvarenju nekog cilja ili zadovoljenju neke potrebe. Psiholozi kažu da frustracije mogu izazvati i seksualni problemi. Ti se pronadji, gde je tvoj problem :?: Ako nisi u stanju sam, pronadji nekoga da ti pomogne! A dotle, gledaj malko kako se ostali ophode jedni prema drugima...Zar ne vidiš da strašno stršiš? :roll: Odudaraš bre od ove divne okoline! :idea:
Слика

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 07 Окт 2005, 21:20

MustraBecka пише:Pre nego odluиiљ da svoje frustracije leиiљ reиima, nauиi prvo da se istima sluћiљ.Drugim reиima: gramat'ka, djeticu, gramat'ka! :wink:
Ljudi ponekad ne ћele biti samo toиkiж u sistemu, nego se negde i pokazati, ostaviti trag, ћele pronaжi vlastitu liиnost, a moћda i biti ono љto im ne dopuљtaju. Ћele razmenjivati informacije baљ kao TI frustracije ili moћda ћele sebe zamisliti kao pisca. Poveжati svoj ego i biti zadovoljan sobom? Ћeliљ naиin da eliminiљeљ svoje frustracije? :? Inaиe: Frustracija (lat. frustratio = zavaravanje, osujeжivanje) stanje je oseжajne napetosti, neprijatnosti, nemira i nezadovoljstva, izazvano preprekama ili poteљkoжama u ostvarenju nekog cilja ili zadovoljenju neke potrebe. Psiholozi kaћu da frustracije mogu izazvati i seksualni problemi. Ti se pronadji, gde je tvoj problem :?: Ako nisi u stanju sam, pronadji nekoga da ti pomogne! A dotle, gledaj malko kako se ostali ophode jedni prema drugima...Zar ne vidiљ da straљno strљiљ? :roll: Odudaraљ bre od ove divne okoline! :idea:

uaaaaaau... kako si ti pametna... ajde kaži još neku zaje*anu latinsku riječ... :D
ja sam veoma isfrustrirani seksuValni manijak koji nema što da *ebava jer mu se ne diže... :D

vidim da stalno štrčim, al` *ebi ga... :D žao mi je što ti smetam...

ovo o odudaranju od te divne okoline na forumu je tvoja želja da me sklonite sa foruma? :D samo napred, ima koliko hoćeš foruma... :D

p.s - nemoj samo da se nerviraš... (od mrgođenja i nervoze izlaze bore...) ;)
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Maestro » 08 Окт 2005, 07:01

PRAVOslavko пише:... pročitaj neki od mojih pređašnjih postova, pa ćeš da vidiš da nisam niđe napisao kako sam ja veliki vjernik... ;)
živio...

Što proizilazi da nisi ni veliki pravosalvac - zar ne :wink:

p.s. Zamolio sam te već jednom - bez uvredljivih i vulgarnih reči.

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 08 Окт 2005, 16:37

Maestro пише:
PRAVOslavko пише:... proиitaj neki od mojih preрaљnjih postova, pa жeљ da vidiљ da nisam niрe napisao kako sam ja veliki vjernik... ;)
ћivio...

Љto proizilazi da nisi ni veliki pravosalvac - zar ne :wink:

p.s. Zamolio sam te veж jednom - bez uvredljivih i vulgarnih reиi.

naravno... nisam dobar Pravoslavac... (grešna mi duša)

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 12 Апр 2006, 16:26

MustraBecka пише:Saznajte vise o Magiji.http://www.astromagicraven.com/magija/magija.htm

Izvini, ali društvance koje drži ovaj sajt postavilo je jednu elitističku i nedemokratsku prepreku kao uslov za pristup forumu.

http://www.astromagicraven.com/magija/forum.htm

To liči na perverzne običaje onih profesora koji studentima ne dozvoljavaju da izađu na ispite ukoliko nisu kupili baš njihovu knjigu iz koje se ISKLJUČIVO sprema ispit. Tek, popunio sam ja tamo sve šta treba, odradio proceduru i ništa. Tipična spam navlaka. Grešim li?

I obratite pažnju na formular

http://www.astromagicraven.com/magija/k ... /index.htm

Kakav je to KONTAKT gde ti odmah traže vitalne podatke?

Nije u redu.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Maestro » 12 Апр 2006, 16:49

Ne da nije uredu, već je van pameti - Fali im samo još da zatraže broj konta ili zubarski karton - zlu ne trebalo :D

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 13 Апр 2006, 09:22

Zanimljivo je kako tu magijsko-mistično-hermetičku mafiju uvek zanima materijalno stanje njihovih potencijalnih klijenata. Umesto da pošteno i transparentno iznesu cenovnik i gotova stvar. Prosvetljenje - 1.000 EUR, budjenje kundalini - 800 EUR, čišćenje aure - 100 EUR..
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 13 Апр 2006, 12:07

PRAVOslavko пише:
Maestro пише:
PRAVOslavko пише:... pročitaj neki od mojih pređašnjih postova, pa ćeš da vidiš da nisam niđe napisao kako sam ja veliki vjernik... ;)
živio...

Što proizilazi da nisi ni veliki pravosalvac - zar ne :wink:

p.s. Zamolio sam te već jednom - bez uvredljivih i vulgarnih reči.

naravno... nisam dobar Pravoslavac... (grešna mi duša)

PRAVOslavko, na ovim linkovima ima dosta "zanimljivih" likova i ambijenata. Ukoliko imaš vremena i živaca poseti:

http://magija.12.forumer.com/
http://forum.superzona.org/phpBB2/index.php
http://forum.haotika.com/index.php

Uživaj! :twisted:

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3968
Придружен: 02 Јун 2005, 18:48
Место: Dežela

Порукаод luna » 24 Окт 2006, 19:57

Magična moć lutke i igle

Od druge polovine 20. stoljeća zapadni se svijet sve više okreće alternativnim i egzotičnim, bilo duhovnim bilo fizičkim, metodama. Više ni svećenik, ni pop, ni pastor ne mogu zadovoljiti svaku dušu koja traži put

Слика

Smisao života, najprihvatljiviju koncepciju dobra i zla, opcije života nakon smrti i odgovore na slična pitanja tražimo u relativno nepoznatim, naizgled vrlo produhovljenim religijskim teorijama i sektama. One se, iako se još uvijek radi o manjem postotku sljedbenika, sve više uvlače u naš svakodnevni život i naše domove.

Većina se ipak grozi nepoznatog i neistraženog, a zapravo svaka religija i svaki kult u sebi sadrži te elemente. Pronađemo li u nečijoj sobi lutkicu kućne izrade i u nju popikane iglice, nećemo ostati ravnodušni.

GRADIĆ KOJI MNOGO SKRIVA

Tako je jedan od najpoznatijih kultova na svijetu, vudu, zalutao u gradić u sjeverozapadnom dijelu Zagrebačke županije, koji s jedne strane gleda na Zagreb i na Medvednicu, a s druge na slovensku granicu na rijeci Sutli. Radi se, naravno, o Zaprešiću, gdje su odnedavno stanovnici uznemireni zbog vijesti o mogućim vudu ritualima.

Stanari jedne zgrade, uznemireni predmetima pronađenima u prostoriji pred garažom, a bili su to zašiljen drveni križ, vosak, katolički kalendar, piramida i dva kondoma, uz ozbiljno su upozorenje postavljeno na vrata cijelu priču odlučili ispričati novinarima i svoj strah podijeliti s nekim.

Iako akteri mogućih vudu i sotonističkih seansi nisu pronađeni, indikacije i predznaci ovakvih radnji bili su i više nego očiti. Jedan je svjedok objasnio da se svako jutro oko pet sati na livadi iza zgrade okupljalo nekoliko tridesetogodišnjaka koji su tupo piljili u jednu točku i pritom mahali rukama. Svjedok je upozorio da im se približio na čak deset metara, ali oni nisu reagirali.

Ako zanemarimo znatiželju što je on sam radio svako jutro u pet sati na livadi iza zgrade, ne preostaje drugo nego se začuditi stanarima koji su zanemarili tako očite putokaze crne magije i sotonizma. Međutim, dok se ova situacija u potpunosti ne istraži, strah je opravdan.

Слика
Ples kao ritualni element vudu obreda

ŠTO JE VUDU?

Kroz povijest često krivo interpretiran, vudu je tradicionalni kult koji se prvenstveno veže uz narod Haitija. Radi se o mješavini voduna, religije zapadnoafričkih plemena i rimokatoličke vjere, a datira iz vremena francuske kolonizacije kad je vudu na Haiti došao zajedno s robovima porijeklom iz zapadnih dijelova Afrike.

Vodun se, kao i mnoge druge religije, temelji na pomaganju ljudima u borbi sa svakodnevnim životom, odnosno s bolestima, glađu i smrću, ali i na slavljenju života. Istovremeno pruža učenje o moralnosti i duhovnosti koja sljedbenicima pomaže u razvijanju svijesti.

Vodun se, kao i mnoge druge religije, temelji na pomaganju ljudima u borbi sa svakodnevnim životom, odnosno s bolestima, glađu i smrću, ali i na slavljenju života.

U zapadnom svijetu doktori liječe tijelo, psihijatri psihu, a vjerski vođe duh. U drevnim i tradicionalnim kulturama šamani, vračevi, svećenici ili čarobnjaci liječe sve navedene aspekte ljudskog života. Takav je slučaj s vuduom.

Sljedbenici vudua vjeruju u jednog boga, Bondyea, ali postoje još tri kategorije duhovnih bića: loa, duše obitelji i velikih pokretačkih sila kao što su dobro, zlo, reprodukcija, zdravlje; blizanci, misteriozan splet kontradiktornih sila, dobro i zlo, sreća i žalost; mrtvi, čije se duše duboko poštuju jer u suprotnom predstavljaju veliku opasnost.

U svećenstvu sudjeluju i muškarci i žene, a posebno su važni obredni rituali i običaji čiji su glavni elementi bubnjevi, ples, molitva i žrtvena životinja. Dvije osnovne vrste duhovnih bića kod vudua zovu se Rada, obiteljske duše koje donose spokoj i sreću i Petro, ljutite i opasne duše koje se očituju u crnoj magiji.

Mnogo se rasprava vodilo o tome radi li se zapravo o religiji ili kultu. Otprilike 80 posto stanovnika Haitija bez razmišljanja bi se izjasnilo, zbog čega ih je katolička crkva često proganjala, sve dok u drugoj polovini 20. stoljeća nisu pronašli zajednički jezik.

Antropolozi i povjesničari, budući da rade razliku između glavnih svjetskih religija i religija nepismenih i nerazvijenih plemena, one manje rasprostranjene marginaliziraju kao praznovjerje. Afrički je vodun pak primjer autohtone vjere čiji su korijeni duboko utkani u kulturni identitet naroda, umjetnost, glazbu, književnost itd.

Слика
Mistična djeca...

S obzirom da su ljudi koji ne pripadaju tim autohtonim plemenima skloni površnosti, banalizaciji i selekciji, iz mnogih kultova izvlače samo ono što smatraju da bi im moglo biti od koristi. Nažalost, kad je u pitanju vudu, to se uglavnom svodi na crnu magiju.

U Hrvatskoj nema mnogo zabilježenih slučajeva prakticiranja vudua, a ovaj posljednji svakako nas je potaknuo na razmišljanje. Radi li se samo o znatiželjnim pojedincima koji vole istraživati nepoznato ili o iskrenim poklonicima haićanskog kulta, još uvijek nije odgovoreno.

Na površinu povremeno isplivaju oni koji nas svojim dubokim i prijetećim glasovima, prodornim pogledima i značajnim osmijesima upozoravaju na uroke i opasnosti magije. Nas to još uvijek podsjeća na bakine priče za laku noć, a na stvarne primjere odmahujemo kao na urbane legende.

Slomljeni vjerski simboli, rastopljeni vosak, bezglave lutkice s iglama po sebi, napuknuta čaša na nekoj abecednoj ploči - zvuči kao dobra zabava ili neslana šala osnovnoškolaca!
.. ja malena, suknjica šarena,
vetar piri pa mi suknju širi ..Слика

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 25 Окт 2006, 09:26

Pa Luna, baviš li se tim vuduom?

Корисников грб
luna
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3968
Придружен: 02 Јун 2005, 18:48
Место: Dežela

Порукаод luna » 25 Окт 2006, 15:45

stojan popivoda пише:Pa Luna, baviš li se tim vuduom?

:D :D ne još :wink:
.. ja malena, suknjica šarena,

vetar piri pa mi suknju širi ..Слика

Корисников грб
TORD
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1911
Придружен: 01 Мај 2006, 10:58
Место: SVUDA

Порукаод TORD » 25 Окт 2006, 22:35

Znači neko uči a da li i gde obavljaš praksu kako bi zaobišao to mesto. :shock: :shock:

Ništa lično. :lol: :lol:
Ogledalo ti ništa neće reći.
-------------------------------
Ogledalo ti ništa nije reklo.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 26 Окт 2006, 09:08

TORD пише:Znači neko uči a da li i gde obavljaš praksu kako bi zaobišao to mesto. :shock: :shock:

Ništa lično. :lol: :lol:

To radi na daljinu, pa ako te neko uzme na zub, daljina nije prepreka... :twisted: