Voodoo magija

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2553
Придружен: 01 Окт 2004, 16:25
Место: Underworld

Voodoo magija

Порукаод Anatema » 06 Сеп 2005, 19:24

Pocetkom 1960-ih, jedan US Marine Pukovnik i njegova supruga stacionirani su na Haiti. Na njihovom povratku u USA u 1963 on je napisao jednu knjigu koja kritizira rezim Papa Doc Duvalier-a.

Haicanske novine objavile su jedan clanak gdje je izjavljeno da su Pukovnik i njegova supruga bili ritualno prokleti od Voodoo svecenika.

Prvi projekt knjige je izgubljen u posti do izdavaca. Druga je otisla na pogresnu adresu. Treca nije mogla biti tiskana, jer je stroj blokirao.

Onda je Pukovnik slomio nogu. Novinar koji ga je namjeravao intervjuirati u vezi knjige, nije mogao realizirati dogovor jer je hitno prebacen u bolnicu sa kriticnom upalom slijepog crijeva. Na Pukovnika je iza toga nasrnuo bijesan pas. Pa ipak, Pukovnik i njegov supruga namjeravali su na odmor na Haiti.

On je preminuo od iznenadnog srcanog udara prije nego sto je bio u mogucnosti putovati. Voodoo prokletstvo ostvarilo je svoj cilj.

Povijest

Voodoo (ili voudon) je skup magicnih vjerovanja i praksi, koje se upraznjavaju u nekim dijelovima Afrike, Juzne Amerike i zapadne Indije, a narocito na Tahitiju. Rijec "vodoun" proizlazi iz vodu, sto znaci "duh" ili "bozanstvo" u fonetskom jeziku Dahomeja, sada dijelu Nigerije. Voodoo se je razvio u 17-om stoljecu na plantazama robova u Americi kao kombinacija rimokatolicizma i zapadnoafrickih religioznih tradicija. Vjerovanje podrzava i pripadnost katolickoj crkvi. Vjerovanje ukljucuje postojanje Loa ili duhova, neki od tih identiteta se poklapaju sa onima u krscanskih svetaca. Loa duhove pozivaju svecenik (houngan) ili svecenica (mambo) u ceremonijama, tijekom kojih okupljeni postaju opsjednuti sa duhovima i padaju u trans. Voodoo hram (houmfort) ima centralno mjesto u kojima Loa duhovi silaze da bi "zajahali" molitelje. Loa se moze prepoznati prema karakteristicnom ponasanju opsjednutih osoba. Zbog jedinstvene mjesavine Francuskih, Spanjolskih i Indijskih kultura, New Orleans nudi savrseno mjesto za prakticiranje i razvoj Voodoo-a. Danas, neki izjavljuju kako 15 posto stanovnistva New Orleans-a jos uvijek prakticiraju Voodoo. Moderan Voodoo je evoluirao u mnogo puteva, ukljucujuci tu i svecenike dostojne postovanja i majke, koji imaju svoje vlastite crkve i odrzavaju jedan kult prodavaonica u kojima prodaju i napitke.

Moc Voodoo-a

Postoje dva osnovna pravca Voodoo-a. Rada je familija Voodoo duhova i to relativno miroljubivih i sretnih Loa. Petro (u nekim podrucjima naziva se Congo) je crna magija u Voodoo-u i to je Voodoo od bijesnih, podlih i opakih Loa ili duhova. Opasne se stvari dogadjaju u Petro Voodoo-u ukljucujuci smrt prokletih i stvaranje Zombija.

Zombi su stvoreni od crnih magova u Voodoo-u, zvanih Bokor koji stavljaju jedan otrov na kozu zrtve. Nitko od nepozvanih ne zna tocno koji su sastojci otrova, ali pretpostavlja se da sadrze supstance od raznih toksicnih zivotinja i biljaka, ukljucujuci izlucevine zlijezda bouga zaba krastaca, milipeda i tarantula, kozu od otrovne zabe sa stabla, sjemenje i ostalo iz otrovnih biljaka, covjecje ostatke, i cetiri vrste pufer riba, koje sadrze tetrodotoxin, jednu od najotrovnijih supstanci u svijetu. Nakon toga, zrtva postaje potpuno paralizirana i pada u komu.

Gris-gris je Voodoo caranje koje pouzdano izaziva dogadjaj (dobar ili los) a osim toga koristi se i za zastitu od zla ili da bi se osigurala dobra sreca.

1937. Felicia Felix-Mentor iz Haitija, koja je umrla i zakopana 1907, nadjena je lutajuci okolinom 1937. Je li ovo jedina poznata fotografija zombija?
(Zora Hurston, iz njezine knjige Voodoo Gods).

Voodoo lutka

Ipak, vecina ljudi misli da ubadanje pribadaca u Voodoo lutke priziva neku vrstu prokletstva na osobu. To je tocno, no mnogi koji ovo prakticiraju izjavljuju da je glavni aspekt ovoga lijecenje ljudi od bolesti. Oni naglasavaju da su aktivnosti lijecenja do sezdeset posto svih voodoo aktivnosti.

Marie Laveau

Vjeruje se da je rodjena u New Orleans-u 1794 godine i preminula u New Orleans-u 15.lipnja 1881 godine.

Kao obojena slobodna zena, mjesanka (Africkog, Indijskog, Francuskog i Spanjolskog porijekla), ona postaje najcuvenija i najmocnija Voodoo kraljica u svijetu, tako mocna da joj se je osobno poklonio i Voodoo Pope 1830.

Nju su na tisuce ljudi postovali i bojali se, ukljucujuci i Katolicku crkvu. Kao pobozan katolik, iduci na misu svaki dan, ona je dobila dozvolu da odrzava rituale iza katedrale St. Louis.

Od petnaestero djece sa njezinim drugim suprugom, jedna od kceri (Marie Philomene Laveau Glapion) nastavila je njenim stopama i postala je zamalo isto toliko mocna kao njena majka.

Grob Marie Laveau u St. Louis-u je grob broj jedan. Posjetitelji ga stalno obasipaju ruzama, cvijecem, metalnim novcem i ostalim darovima.

Neki posjetioci kucnu tri puta o grob ili oznace sa tri X krhotinom od opeke ili krede i potom zamole Marie za neku pomoc.

Izvor:
http://www.astromagicraven.com
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30062
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 27 Сеп 2005, 12:48

Cini, nagazi i uroci

Nije opasna samo magija koju crni mag moze baciti na nekoga. Najcesce se srece takozvana nagazna magija koja izaziva mrznju i nepodnosljivu odbojnost najcesce bracnih drugova. Isto tako opasna je i magija sa zadrskom. To mogu biti magijski utjecaji baceni na neciju kucu pred vise godina, pa cak u nekim slucajevima i pred vise vijekova. Takva magija moze ozivjeti, odnosno, ponovno postati aktivna i unistiti zivot nekome tko nije ni kriv ni duzan. Cesto se pod njenim utjecajem nadju i djeca. Ta je magija slijepa i ne bira zrtve.

Cinjenica je, da vam bilo tko moze naskoditi ukoliko koristi odgovarajuce zle magijske formule i to ce uciniti, osim ako ste se na odgovarajuci nacin zastitili protiv takvih duhovnih i magijskih napada.

I to ce se tako nastaviti sve dok ne budete spremni prihvatiti cinjenice o postojanju crne magije, a ne sve prihvacati kao "losu srecu", besmislenu zabavu ili cistu slucajnost. Na svijetu je previse slucajnosti da bi se to moglo prihvatiti kao cista slucajnost.

Svejedno je da li vi osobno vjerujete ili ne vjerujete da vas netko moze "srediti" magijskim djelovanjem, takva osoba ce vas "srediti i naskoditi" vam ukoliko nemate odgovarajucu zastitu.

Obicno zrtve i postaju zrtvama zbog toga sto naivno smatraju da im niko ne moze naskoditi sredstvima koja nisu fizicka. Put ka uspehu je obicno opasan put! Ljubomorne, zavidne kolege, konkurencija, prijatelji, susjedi, rodjaci mogu zakljuciti da im vas je dosta, da bi bili sretniji da vas nema ili da imate manje od njih. Najcesce zbog ljubomore i zavisti ali i iz straha od konkurencije. Ljudi obicno vole imati vise od vas.

Nista se u zivotu ne dogadja "slucajno". Losa sreca nije samo losa sreca. Malo zastite sada ustedjeti ce vam mnogo nevolja kasnije!
:shock:
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 28 Сеп 2005, 02:23

Malo zastite sada ustedjeti ce vam mnogo nevolja kasnije!

Zastiti se kako?
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 28 Сеп 2005, 16:53

Anatema пише:
Malo zastite sada ustedjeti ce vam mnogo nevolja kasnije!

Zastiti se kako?

Bem li ga, valjda ovako :shock:

Magijska zastita i djelovanje

Obicno zrtve i postaju zrtvama zbog toga sto naivno smatraju da im niko ne moze naskoditi sredstvima koja nisu fizicka. Put ka uspehu je obicno opasan put! Ljubomorne, zavidne kolege, konkurencija, prijatelji, susjedi, rodjaci mogu zakljuciti da im vas je dosta, da bi bili sretniji da vas nema ili da imate manje od njih. Najcesce zbog ljubomore i zavisti ali i iz straha od konkurencije. Ljudi obicno vole imati vise od vas. Nista se u zivotu ne dogadja "slucajno". Losa sreca nije samo losa sreca. Mozda ste pod magijskim utjecajem?! Malo zastite sada ustedjeti ce vam mnogo nevolja kasnije. Djelujte na vasu sadasnjost, promijenite svoju buducnost. Rijesite svoje probleme. Ostvarite svoje ciljeve. Posao, ljubav, brak,..

Saznajte vise o Magiji.http://www.astromagicraven.com/magija/magija.htm
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 28 Сеп 2005, 17:02

Pa to znam...to sam procitala.
Mislila sam na malo "prakticnije" nacine! 8)
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 28 Сеп 2005, 17:10

Anatema пише:Pa to znam...to sam procitala.
Mislila sam na malo "prakticnije" nacine! 8)

Pa ne znam gde ima prakticnijih i slikovitijih od ponudjenih na tom sajtu...Iskreno ja se takve "rabote" plasim, ne usudim se reci ni da verujem ni da ne verujem :roll:
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 28 Сеп 2005, 17:16

Ma nije ni meni bas svejedno.
Ali volim da procitam.
Nikad u zivotu neznas sta i kad ce ti nesto zatrebati!
Слика

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 385
Придружен: 01 Окт 2004, 11:04
Место: Srpska Crna Gora, Bar

Порукаод PRAVOslavko » 30 Сеп 2005, 12:50

Bože pomozi...

Što sve neću ovđe pročitat... strašno...

Normalni zdravi i učeni ljudi da pričaju o kojekakvim budalaštinama, zaštite od uroka u čuda... Idite u Crkvu, neka vi Sveštenik očita molitvu, ako su ve kakve mađije splele... No ćete se kitit sa koncima crvenima (učenje "kabale", jevrejska sekta), što ljudi đeci čine...

Dozovite se pameti...
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 30 Сеп 2005, 14:57

haha
A sta fali??

Ja sam od onih koja voli sve da zna! :wink:
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 30 Сеп 2005, 16:17

PRAVOslavko пише:Bože pomozi...

Što sve neću ovđe pročitat... strašno...

Normalni zdravi i učeni ljudi da pričaju o kojekakvim budalaštinama,

Dozovite se pameti...

Normalni, zdravi i uceni ljudi teze svaki dan ka nekom novom saznanju, dokazanoj ili NEdokazanoj pojavi.
Mozda mislis da trebam(o) otici onom svesteniku koji je seksualno zloupotrebljavao maloletno dete! Jel' to po tebi normalno? Da bi nekoga savetovali da se "dozove pameti", svako od nas treba prvo sebe da stavi pred sebe :!:
Слика

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 01 Окт 2005, 18:34

Kao i svakom drugom komunisti, ne mogu ti nista reći, osim da nisu svi Sveštenici isti...
Nema žita bez kukolja, nit naroda bez izroda... ;)
Ako misliš da je najbolje da ih vodiš kod `odze, radi svojih bajalica, samo tako radi, a ja mislim da je najbolje kod Sveštenika Srpske Pravoslavne Crkve...
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Окт 2005, 19:12

PRAVOslavko пише:Kao i svakom drugom komunisti, ne mogu ti nista reći, osim da nisu svi Sveštenici isti...
Nema žita bez kukolja, nit naroda bez izroda... ;)
Ako misliš da je najbolje da ih vodiš kod `odze, radi svojih bajalica, samo tako radi, a ja mislim da je najbolje kod Sveštenika Srpske Pravoslavne Crkve...

Ti si ocigledno pobrkao babe i zabe, no dogodi se to i boljima.
Слика

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 02 Окт 2005, 22:45

ooo, pa nećemo da se vrijeđamo... ti si čak prvi komunista prema kojem sam bio ljubazan, a ti mene šamaraš, i to šakama i nogama... :D

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 02 Окт 2005, 23:01

PRAVOslavko пише:ooo, pa nećemo da se vrijeđamo... ti si čak prvi komunista prema kojem sam bio ljubazan, a ti mene šamaraš, i to šakama i nogama... :D

Pre svega vidi ovako...JA NISAM OVDE DA BIH NEKOGA VREDJALA, A JOS MANJE DA BIH BILO KOME, A PONAJMANJE TEBI OBJASNJAVALA SVOJU PARTIJSKU PRIPADNOST, dakle ili se drzi teme ili me se kloni dete :wink:
Слика

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 03 Окт 2005, 02:28

u redu je to stara... samo nemoj kakve mađije da mi bačaš pud ove strane... :D

p.s - jel postoji neđe da se kupi knjiga "100 najzaje*anijih bajalica"? :D
hahahahahahahahaha