NOSTRODAMUS

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 07 Мај 2008, 10:51

Da se razumemo, ja samo pričam sa stajališta datog pogleda na svet izvodeći u karikaturalnom obliku krajnje konsekvence. Glede majke prirode, slažem se. Korektnije Majke-Oca prirode.... ili Majke-Oca boga svejedno.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 81
Придружен: 30 Апр 2008, 12:28

Порукаод enya » 07 Мај 2008, 13:22

stojan popivoda пише:Da se razumemo, ja samo pričam sa stajališta datog pogleda na svet izvodeći u karikaturalnom obliku krajnje konsekvence. Glede majke prirode, slažem se. Korektnije Majke-Oca prirode.... ili Majke-Oca boga svejedno.

Mi se razumijemo, ja sam tebe - sebe shvatila univerzalno.

Znaš, postoje na ovom svijetu više vrsta ljudi glede razmišljanja. Da nabrojim: soldati protiv svijeta, soldati za svijet, bogobojazni (primitivni), neustrašivi (ili ludi).

Svi ti reptili o kojima se priča su ustvari ljudi, svi umiru. Mislim da nema razlike u izgledu, već u kodu emocinalnih dosega i sposobnosti promjene. Nije dobro biti ni jedan, ni drugi, najbolje je biti u prosjeku, jer onda pobereš malo jedne i malo druge strane i nikad ekstremno ne zaglaviš. Svatko u sebi skriva razna mitološka bića koja isplivaju ili ne isplivaju, ovisno o životnim prilikama. Jedino što je razumno je živjeti dosljedno i biti spreman na stalno učenje i promjenu.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 07 Мај 2008, 14:43

enya пише:Znaš, postoje na ovom svijetu više vrsta ljudi glede razmišljanja. Da nabrojim: soldati protiv svijeta, soldati za svijet, bogobojazni (primitivni), neustrašivi (ili ludi).

Zanimljiva podela. A gde ti spadaš u tome?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 07 Мај 2008, 14:57

stojan popivoda пише:
enya пише:Znaš, postoje na ovom svijetu više vrsta ljudi glede razmišljanja. Da nabrojim: soldati protiv svijeta, soldati za svijet, bogobojazni (primitivni), neustrašivi (ili ludi).

Zanimljiva podela. A gde ti spadaš u tome?

Mitološki sam bila morska sirena. Nekad vrlo nedavno bila sam soldat za svijet, a sad sam neustrašiva. Iskustva koja sam stekla, obnovila , a neka i ponovno razvila vode me k nekoj sredini tako da svoju neustrašivost nekako kanaliziram i trudim se uravnotežiti, ali nije to baš ni lako. Ti?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 08 Мај 2008, 08:22

Mislim da spadam među ludake, u kontekstu iznesene podele, pa ipak nisam baš neustrašiv. Ustrašiv sam ali nekako iščašeno ustrašiv, teško mi je za objasniti.

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 08 Мај 2008, 10:09

stojan popivoda пише:Mislim da spadam među ludake, u kontekstu iznesene podele, pa ipak nisam baš neustrašiv. Ustrašiv sam ali nekako iščašeno ustrašiv, teško mi je za objasniti.

To je stvar treninga, svaki dan smanjuješ sve više dozu po dozu straha, a samim tim svakog dana dobivaš dozu ludosti sve više i više :D

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 08 Мај 2008, 12:59

Hehe.... samo se mrtav čovek ne plaši. Nikada se ne zna u kojoj formi će strah iskočiti. Ima onih koji tvrde da se ničeg ne boje i veoma su (samo)ubedljivi. hajde da im verujemo. Možda je to zato što se još uvek nisu susreli sa nekim dovoljno ubedljivim izvorom straha. Strah se može sublimisati, potisnuti, ali ako čovek nije poput recimo Bude, onda teško da može biti apsolutno neustrašiv. pa i bogovi se boje a kamo li ljudi. Naposletku, altruista koji je neustrašiv, Isus primerice, bojaće se za ljude, i sve tako....

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 08 Мај 2008, 14:08

stojan popivoda пише:Hehe.... samo se mrtav čovek ne plaši. Nikada se ne zna u kojoj formi će strah iskočiti. Ima onih koji tvrde da se ničeg ne boje i veoma su (samo)ubedljivi. hajde da im verujemo. Možda je to zato što se još uvek nisu susreli sa nekim dovoljno ubedljivim izvorom straha. Strah se može sublimisati, potisnuti, ali ako čovek nije poput recimo Bude, onda teško da može biti apsolutno neustrašiv. pa i bogovi se boje a kamo li ljudi. Naposletku, altruista koji je neustrašiv, Isus primerice, bojaće se za ljude, i sve tako....

A ti si kao bio mrtav, pa znaš da se mrtvaci ne plaše?
Ja mislim da si ti stojadine, neustrašiv, ipak. Ima nešto pra-ludo u tebi.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 08 Мај 2008, 15:11

enya пише:A ti si kao bio mrtav, pa znaš da se mrtvaci ne plaše?

Možda jesam.... nekad. Čak i da nisam trenutno, jesam u budućnosti. Smrt nije nešto daleko i strano, već nešto veoma slepljeno za sam život. No, khm, khm.... da se pohvalim, u mojoj knjizi koju reklamiram ovde na forumu u rubrici Proza, posvetio sam čitavo jedno poglavlje o smrti i umiranju pod naslovom Tanatologija, odnosno Nekrosfera. Eto ja malo.... :cool:

enya пише:Ja mislim da si ti stojadine, neustrašiv, ipak. Ima nešto pra-ludo u tebi.

Say no more.... nemoj, sad se stidim. :oops:

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 09 Мај 2008, 08:05

stojan popivoda пише:da jesam.... nekad. Čak i da nisam trenutno, jesam u budućnosti. Smrt nije nešto daleko i strano, već nešto veoma slepljeno za sam život. No, khm, khm.... da se pohvalim, u mojoj knjizi koju reklamiram ovde na forumu u rubrici Proza, posvetio sam čitavo jedno poglavlje o smrti i umiranju pod naslovom Tanatologija, odnosno Nekrosfera. Eto ja malo.... :cool: .

Smrt tece nasim zilama i dok smo zivi, ne znamo da smo mrtvi, jer smo sve i nista.
Knjiga kazes, izvor necije energije i vibracije. Individualna stvar, ali svaka cast na trudu. Svaki covjek je knjiga, a ova zemlja je velika knjiznica, tako kazu neki drugi. Volim to razmisljanje. Draze mi je citati tebe, nego bilo koju knjigu stojadine.

stojan popivoda пише:Say no more.... nemoj, sad se stidim. :oops:

Stidis se mene ili sebe? Hm, sramezljiv i samozatajan, prilicno interesantno, da ne kazem neodoljivo zavodljivo. Ćutim tvoju tišinu.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 09 Мај 2008, 08:49

enya пише:Smrt tece nasim zilama i dok smo zivi, ne znamo da smo mrtvi, jer smo sve i nista. :

Sve smo i ništa i krajnostima našeg prostiranja. U "realnosti" nastaloj u sudaru tih dvaju suprotstavljenih magnituda očitava se naša ograničenost, projektuju se naša konkretna bića. Otud strah, stid, nadmenost ili uživanje u efemernom, pošto ograničenost svu svoju energiju fokusira na određene tačke u svom vidokrugu. To da se ne bi rasplinula u beskraju. A da bi ipak nekako ostali fokusirani u beskraju, potreban je trening. Mrzim tu reč jer podseća na znojave džogere, fudbalere sa glupim frizurama i bodi bildere. Trening se ogleda u svakodnevnom mentalnom stavu koji kani održavati balans energije na nivou kreativnog samoodržanja. Kada kažem kreativno pre svega mislim na kreiranje smisla za koji tvrdim da nije nešto što se nalazi, nešto što bezuzročno negde postoji od nekoga dato, nego je to fiksirana svrha naše namere koja teži da zakorači u beskraj.

enya пише:Knjiga kazes, izvor necije energije i vibracije. Individualna stvar, ali svaka cast na trudu.

Knjigu sam napisao još kao student i u međuvremenu uneo neke izmene da bi tek ove godine ugledala svetlost javnosti. Kakva glupa formulacija: "svetlost javnosti", da ga rogobatno prevedem na narodski jezik kao LVX PUBLICA. U svakom slučaju to nije jedina iznedrina mog uma. Ima ih još, ali za sada ostaju skrivene u tami. Ja ne žurim da sve odradim do 2012, mada će na kraju ispasti tako samo od sebe.... :wink:

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 09 Мај 2008, 09:14

stojan popivoda пише:
enya пише:Smrt tece nasim zilama i dok smo zivi, ne znamo da smo mrtvi, jer smo sve i nista. :

Sve smo i ništa i krajnostima našeg prostiranja. U "realnosti" nastaloj u sudaru tih dvaju suprotstavljenih magnituda očitava se naša ograničenost, projektuju se naša konkretna bića. Otud strah, stid, nadmenost ili uživanje u efemernom, pošto ograničenost svu svoju energiju fokusira na određene tačke u svom vidokrugu. To da se ne bi rasplinula u beskraju. A da bi ipak nekako ostali fokusirani u beskraju, potreban je trening. Mrzim tu reč jer podseća na znojave džogere, fudbalere sa glupim frizurama i bodi bildere. Trening se ogleda u svakodnevnom mentalnom stavu koji kani održavati balans energije na nivou kreativnog samoodržanja. Kada kažem kreativno pre svega mislim na kreiranje smisla za koji tvrdim da nije nešto što se nalazi, nešto što bezuzročno negde postoji od nekoga dato, nego je to fiksirana svrha naše namere koja teži da zakorači u beskraj.

enya пише:Knjiga kazes, izvor necije energije i vibracije. Individualna stvar, ali svaka cast na trudu.

Knjigu sam napisao još kao student i u međuvremenu uneo neke izmene da bi tek ove godine ugledala svetlost javnosti. Kakva glupa formulacija: "svetlost javnosti", da ga rogobatno prevedem na narodski jezik kao LVX PUBLICA. U svakom slučaju to nije jedina iznedrina mog uma. Ima ih još, ali za sada ostaju skrivene u tami. Ja ne žurim da sve odradim do 2012, mada će na kraju ispasti tako samo od sebe.... :wink:

Ako izostane trening, nazadujemo li? To ne volim, kad ispadnem iz nečega, pa moram ponavljati i obnavljati, jer stalno se filam sa bezbroj bitnih i nebitnih informacija. To nije svojevoljno, ali jednostavno tako ide.

I što ti stojadine imadeš protiv popuarne fube (fudbalerka-glupa frizura)? Sjećam se tog hita u osamdesetima. Znam ja ponekad napraviti tu frizuru, čisto da me nostalgija prođe i da izgledam kako izgledam.

Požuri se stojadine, pisanje knjiga zahtijeva vrijeme, a vrijeme je novac. U zadnje vrijeme čujem da se vrijeme požuruje tj. ubrzava. 2012. će doći prije nego što itko misli.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 09 Мај 2008, 11:57

Khm, druže Rujni, mislim ne znam kako da ti kažem. Krasan ti je taj avatar ali je nekako suviše gej.... :shock:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 09 Мај 2008, 11:59

Gej?
Koji je to dezintet?
:-D :-D

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 09 Мај 2008, 12:31

ssssssss