Proroci, učitelji, magovi, vidovnjaci, gurui

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 06 Нов 2008, 14:21

milei пише:Ne znam o kakvoj se nameri radi ali takve koincidencije su se dosada desile bez ikakvog povoda i razloga. Namere nije bilo ali slucajnost sigurno prestaje da bude ukoliko se bude ponovilo.

Ako se bude ponovilo, pribeleži datum i sat, fazu meseca, neka tvoj astanja i sl.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 10 Нов 2008, 13:58

Hvala na savetu ali jos nesto ... ako se bude ponovilo, sta uraditi sa svim tim podacima?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 10 Нов 2008, 17:01

Vodiš dnevnik. Pribavi i crkveni kalendar, jer su tu date lunarne faze i neki specifični datumi, verski praznici koji su hristijanizovani iz dubina nekadašnje tradicije. Uostalom, ako želiš možeš to podeliti samnom pa da vidimo šta to tebi dolazi sa one strane. U svakom slučaju ti bolje znaš.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

A šta kaže Egipat?

Порукаод stojan popivoda » 27 Нов 2008, 12:53

Na početku beše Nun, prapočetni vodeni okean tame ponekad predstavljen čovekom sa glavom žabe ili sa skarabejom umesto glave. To je taj primordijalni haos u kome se aktuelizovao, sam od sebe (A)Tum. Tum je praroditelj bogovima koji nisu rodjeni poput svih ostalih bogova egipatskog panteona. To su Šu (vazduh), Tefnut (voda), Geb (zemlja) i Nut (nebo, odnosno vatra, jer vatra ima tu prostornu dimenziju, Nut je beskrajan prostor). Šu kao vazdušni element jeste beskraj vremena. Šu stoji uspravno i drži Nut koja nagnuta stoji nad Gebom. To je osnovna slika. Šu je otud ovaploćenje inteligencije i prauzor ideje čoveka o čemu svedoči njegov uspravan položaj. On ima podignute ruke kojima podupire nebesku sferu oličenu neterom Nut. On razdavaja Nebo od Zemlje i čini život mogućim, čini pokret, daje uslov za delovanje Tefnut koja svojom vlagom širi plodnost i raznolikost te sveopšte bujanje života.

Ono što želim da naglasim jeste nebesko poreklo duše i ljudske suštine. Mi smo zvezde. To je osnovna ideja egipatske kosmoantropologije. Ono neuništvio u nama je nebeskog porekla a zvezdane magnitude Nut je naše odredište. Ona projektuje svoju osnovnu životvornu supstancu kroz svoj stomak (rekao bih pupak ali znam da egipatski bogovi nemaju pupak....). Put u Nebo nije povratak Ocu nego povratak Majci jer put do Oca vodi kroz Majku (kabalistički kroz Binah do Hokmaha).

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 02 Дец 2008, 15:23

Bojana B пише:Daklem smrtno sam uvredjena....
U sbim gore pomenutim magovima ne pominje se moje ime....
Ovo vise nista ne moze da spere....

Vidi, vidi ovo sam tek sada spazio... Dakle Bojana je veštica veca!? :beg

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 20 Дец 2008, 12:07

Desilo mi se opet...17-og decembra sam dala komentar na jednom forumu povodom neke teme...sinoc 19-og, otvorim na ovom forumu temu u podforumu na koji dosada nikada nisam usla i naidjem na bliska, slicna objasnjenja. Ne znam lunarne faze, nemam kalendar za ovu godinu...pa se samo pitam :roll:.