Proroci, učitelji, magovi, vidovnjaci, gurui

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 02 Окт 2008, 16:02

To je pravo dosije X iskustvo...
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 02 Окт 2008, 16:17

Da li je X ili Y ne znam, sa matematikom slabo stojim...samo da jos razumem kako i zasto a to je visa matematika..padam definitivno.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Окт 2008, 09:11

To je prosto poziv duha da upravo na te stvari posebno obratiš pažnju.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 03 Окт 2008, 13:50

Da li mislis na obracanje paznje na stvari koje su se desile i koje bi se mozda opet mogle desiti ili mislis na pojmove koji su se nasli u sredistu interesovanja? To nazivam "slucajnoscu" s razlogom samo me intrigira razlog. U snovima nisam opterecena time, tematika se ne prabacuje u tu ravan...Mozda mesam pojmove...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Окт 2008, 13:59

Pričali smo o pojmovima pa sam na pojmove i mislio, samo sam ih nesmotreno nazvao stvarima.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 03 Окт 2008, 14:14

Da li bi ti pojmovi trebali da znace nesto posebno u mom zivotu, nesto nasta bih trebala da preusmerim paznju kako bih radila na "opredmecenju" istog? Mozda nesto na cije bih proucavanje trebala da se koncentrisem? Nesto o cemu bih sa nekim trebala da popricam? Nesto sto moze da ima uticaj na moju licnost?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Окт 2008, 14:58

Naposletku, o kojim se tu pojmovima radi? Daj da vidimo....

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 06 Окт 2008, 13:52

Teze mi je da navedem pojmove...navescu citate iz knjiga...

"Jedan ide bliznjem zato sto trazi sebe, a drugi zato sto bi hteo sebe da izgubi"
"Nuzno je nauciti odvracati pogled od sebe da bi se mnogo videlo - ova cvrstina je neophodna svakom ko se penje na planinu"
"Stojim pred svojim najvisim bregom i pred svojim najduzim putovanjem - stoga moram najpre da sidjem dublje no sto sam ikada sisao"
"Treba nauciti sebe voleti, neokrnjenom i zdravom ljubavlju, da covek izdrzi sa samim sobom i ne tumara unaokolo"..."Ali samo covek je sebi tezak za nosenje. To je zato sto na ramenima vuce suvise tudjeg tereta".

"Kada nam se pojavi neka misao moramo da se pitamo zasto se ona pojavila bas sada.."
"Problem u zivotu nije pronalazenje odgovora. Problem je u otkrivanju pitanja. Kada jednom pronadjes pravo pitanje, odgovor uvek dolazi"..

"Imati ili Biti"
"...Gde god da se okrenemo videcemo kako je nas zivot upleten u rasprostrte mreze raznih zavera..."
"Fetis"

Iako ovo lici na vadjenje lepih citata iz knjiga ne bih poistovetila sa tim iz prostog razloga sto mi se sve ovo nametnulo (bilo kroz moje pisanje ili objasnjenje nekom) samo par dana (obicno 2-3)pre no sto sam naisla na njih u tudjem pisanom obliku.Samo nailazenje na to je izazvalo pravo zaprepascenje. Mozda je ipak samo slucajnost jer ne vidim poentu niti neku smernicu...u stvari ovo i jesu delimicno poruke i konstatacije ali zasto u takvim vremenskim razmacima i koji je njihov cilj? Bojim se da ce ovo delovati smesno :oops: .

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 11 Окт 2008, 10:56

Ocigledno je da cu ostati u neznanju do kraja zivota osim ako mi se ne desi neko Z iskustvo u medjuvremenu. Nema objasnjenja za ove moje predikcije?? Imam jos par ali ne zelim da pricam kada me znalci ignorishu :cry: .

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 30 Окт 2008, 18:16

Daklem smrtno sam uvredjena....
U sbim gore pomenutim magovima ne pominje se moje ime....
Ovo vise nista ne moze da spere....

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 05 Нов 2008, 21:44

Be Bojana, kada nece niko da mi odgovori a ti si neki (makar samozvani) mag, hajd' odgovori mi na neka od gore postavljenih pitanja.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 06 Нов 2008, 09:54

milei пише:Iako ovo lici na vadjenje lepih citata iz knjiga ne bih poistovetila sa tim iz prostog razloga sto mi se sve ovo nametnulo (bilo kroz moje pisanje ili objasnjenje nekom) samo par dana (obicno 2-3)pre no sto sam naisla na njih u tudjem pisanom obliku.Samo nailazenje na to je izazvalo pravo zaprepascenje. Mozda je ipak samo slucajnost jer ne vidim poentu niti neku smernicu...u stvari ovo i jesu delimicno poruke i konstatacije ali zasto u takvim vremenskim razmacima i koji je njihov cilj? Bojim se da ce ovo delovati smesno :oops: .

Kao da su te poruke zapravo bile namenjene tebi. Imaš li utisak da jesu? Shvatio bih to kao potvrdu više inteligencije da su moje namere ispravne.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 06 Нов 2008, 11:29

Sve ove poruke, citati, tudje misli mogu se primeniti na bilo koga i imaju smisla...barem ga ja nalazim a verbalno i misaono i podrzavam jer mi je blisko. Da, imam utisak kao da su poruke namenjene meni, verovatno sa ciljem da ono sto vec "znam" konacno pocnem i da koristim, usvajam kao neminovno i jedino ispravno a da ono sto me licno ne dotice (opsti pojmovi nesavetodavnog karaktera) mozda samo predstavljaju nesto sto ce u buducnosti tek imati znacaja.
Da li je vazno zapisivati ovakve stvari...to inace ne cinim za sada?
Ne razumem najbolje ovu recenicu - "Shvatio bih to kao potvrdu više inteligencije da su moje namere ispravne"?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 06 Нов 2008, 12:52

milei пише:Da li je vazno zapisivati ovakve stvari...to inace ne cinim za sada?

To je stvar tvoje procene i intuicije.

milei пише:Ne razumem najbolje ovu recenicu - "Shvatio bih to kao potvrdu više inteligencije da su moje namere ispravne"?

Tako bih ja shvatio, ali preduslov tog shvatanja je postojanje određene namere. Ako imaš jasnu nameru šta želiš onda takve sinhronicitete tumačiš u skladu sa svojom namerom.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 06 Нов 2008, 13:08

stojan popivoda пише:To je stvar tvoje procene i intuicije.

Mislim da bi trebalo, ne znam zasto ali osecam.

stojan popivoda пише:Tako bih ja shvatio, ali preduslov tog shvatanja je postojanje određene namere. Ako imaš jasnu nameru šta želiš onda takve sinhronicitete tumačiš u skladu sa svojom namerom.

Ne znam o kakvoj se nameri radi ali takve koincidencije su se dosada desile bez ikakvog povoda i razloga. Namere nije bilo ali slucajnost sigurno prestaje da bude ukoliko se bude ponovilo.