Proroci, učitelji, magovi, vidovnjaci, gurui

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 81
Придружен: 30 Апр 2008, 12:28

Порукаод enya » 10 Јул 2008, 10:10

stojan popivoda пише:Ako bih se usudio dati kakvu preporuku, to bi bilo kakvo pozamašno izdanje tipa Rečnik simbola, ili kakva ozbiljna istorija religije, mitova, mitologija. Tu su skupljene osnovne stvari i mnoštvo informacija u jasnom obliku. Omiljeni autor: Mirča Eliade.

Hvala, a moze li koji ljubic usput, onako da se odmorim za razbibrigu od napora?

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 10 Јул 2008, 10:11

rujni пише:
enya пише:
stojan popivoda пише:Enya, koja je tvoja literatura? Šta čitaš?

Čitam časopis Svjetlost, časopis Stela, Moć sadašnjeg trenutka-Echart Tolle, Razgovori s Bogom - Intervju s kardinalom Razingerom, Richard Bach, Povijest civilizacija, o emocionalnoj inteligenciji, indigo djeci, auri, časopis Playboy, časopis Lisa, novine, neizostavan je Mika Antić, Paulo Coellho, recepti, narodno liječenje, biljke, tj sve što mi dođe pod ruku ili pred oči itd.

dakle , ako smijem primjetiti ti si prava intelektulka s kraja stoljeća,
u stilu...Tanka crna linija od ničega do nečega....

Bolje od nicega do nicega, nego od necega nicega do necega nicega :)

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 423
Придружен: 10 Мар 2006, 20:29
Место: ZG

Порукаод rujni » 10 Јул 2008, 10:25

Bolje od nicega do nicega, nego od necega nicega do necega nicega :)[/quote]

pa ne znam.. malo si me zatekla sa ovim avangardnim pristupom ..
moram se zamisliti, hm ima nešto u tebi...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 10 Јул 2008, 11:35

enya пише:
stojan popivoda пише:Ako bih se usudio dati kakvu preporuku, to bi bilo kakvo pozamašno izdanje tipa Rečnik simbola, ili kakva ozbiljna istorija religije, mitova, mitologija. Tu su skupljene osnovne stvari i mnoštvo informacija u jasnom obliku. Omiljeni autor: Mirča Eliade.

Hvala, a moze li koji ljubic usput, onako da se odmorim za razbibrigu od napora?

Ih sad, ljubić!? Valjda može.... :roll:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 10 Јул 2008, 11:51

stojan popivoda пише:
enya пише:

Ih sad, ljubić!? Valjda može.... :roll:

Kazu da ljubav pokrece svijet, premda meni izgleda da je toga jako malo danas. Mislila sam da znas neke knjige u kojima je povezano to sve. Nekako mi ljubav ide skupa s duhovnim razvojem. Npr. vođenje ljubavi u prostranstvu svemira začinjeno s kozmičkom radijacijom

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 10 Јул 2008, 13:32

enya пише:Npr. vođenje ljubavi u prostranstvu svemira začinjeno s kozmičkom radijacijom

Kakva fantazija... Ti si neka kosmička ženka. Elem, ljubav i duhovni razvoj.... Ljubav se podrazumeva ali ja bih hranu za glavu tražio u rečnicima, mitologijama, istorijama i sl. Ima u njima svašta, i ljubavi, i seksa, i kosmičkih prostranstava. Primerice bog Zevs. A-ha! Taj je jeo šta je hteo, i oblaka jedan deo, tramvaj ceo, straašno, straaaaaašno.....
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 10 Јул 2008, 14:03

Ponekad iz, naizgled, prljavih radnji ispadnu lepe stvari.
Eto, da Kronos nije kastrirao Urana, kad bismo imali Afroditu?
Kad popiješ kriglu piva sa dosta pene, koliko si Afrodita popio u njoj?
Ali ona je zaslužila da bude popijena jer je bogove mešala sa smrtnim ženama, pa sad ni sam ne znam da li sam polubog ili polučovek...
:-D :-D :-D :-D

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 10 Јул 2008, 14:21

stojan popivoda пише:
enya пише:Npr. vođenje ljubavi u prostranstvu svemira začinjeno s kozmičkom radijacijom

Kakva fantazija... Ti si neka kosmička ženka. Elem, ljubav i duhovni razvoj.... Ljubav se podrazumeva ali ja bih hranu za glavu tražio u rečnicima, mitologijama, istorijama i sl. Ima u njima svašta, i ljubavi, i seksa, i kosmičkih prostranstava. Primerice bog Zevs. A-ha! Taj je jeo šta je hteo, i oblaka jedan deo, tramvaj ceo, straašno, straaaaaašno.....

Kozmicka ni vise ni manje, kao sto si i ti kozmicki muskarac. Ali tek Sky! BTW, hrana za glavu nalazi se pilulama - lilulama.
Bogovi mogu svasta, a ljudovi samo ponesto. To Zeusovo jelo podsjeca na ono kad si jako gladan i kazes da bi cijelo tele pojeo, pa nadobudno krenes da jedes i ne mozes nego malo. Tako je i sa znanjem. Zelis znati, a dobijes samo jednu kapljicu, jer ako se prenajedes nije ti dobro. Zato sve treba umjereno dozirati...straaasnooo..

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 20 Јул 2008, 10:20

Na grobu svakog hipohondra piše:
"Eto vidite da sam bio u pravu!"
Onog časa kad čovek postane svestan smrti staje na raskrsnicu:
Na jednoj strani je Isus Hrist (Istina), na drugoj Karlos Kastaneda (Poluistina) a na trećoj Indijana Džons (Laž).
Sva trojica mašu rukom i dozivaju nas.
Onda sledi kućno vaspitanje, literatura, TV, filmovi... sve to kreira našu Svest. Dogodi se da nekome "kvrcne" u glavi, pa iz Podsvesti izvuku neke arhetipove, simbole, znakove...
Iz tog čačkanja po sebi često ispadnu velika svetska zla, jer nismo ni spremni ni sposobni da sve to valjano sklopimo u smislenu celinu, pa nam Besmisao postaje Smisao, vodič, pokazatelj...
Jedna od retkih stvari gde se slažem sa Popivodom je da "mi ne živimo u Kosmosu, već da Kosmos živi u nama".
To pokazuje koliko je naša duša velika, ali "duša je biće" i tu sam Stojan spaljuje sve mostove iza sebe.
Sada smo samo obično Biće koje razmišlja.
Premalo da bismo dosegli Istinu...
:-D :-D :-D

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 25 Јул 2008, 11:39

[ Što je dobra ova rubrika Sky sikeru.. tolika metež i vreva čitača i pisaca na njoj.. Uh uh jedva sam stigao nešto napisati.. uH uH

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 25 Јул 2008, 12:38

Ma tema je lako zaspala....

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 25 Јул 2008, 12:42

stojan popivoda пише:Ma tema je lako zaspala....

ma nije stole, već znaš ekipa se malo uplašila, ovaj urednik ne voli baš da mu se svašta piše.
Recimo ja pisao o pčelama, prascima, kokošama, i tražio dublji smisao u njihovom ponašanju i na kraju eto ispalo da nema dubljeg smisla.. Znaš , jest iskreno da sam malo eto kako se kaže bio uvrijeđen ali urednik je urednik, administrator je administrato a ja elokventni i nadasve uglađeni šarmer ipak je šarmer, i tako ti je to moj popivoda..

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 25 Јул 2008, 13:29

rujni пише:[ Što je dobra ova rubrika Sky sikeru.. tolika metež i vreva čitača i pisaca na njoj.. Uh uh jedva sam stigao nešto napisati.. uH uH

A i ovi što pišu...
Kad bi bar znali sva slova.
Ponekad namerno prave "greške u kucanju"...
Ali tako je to sa magovima i vragovima.
Elokventni i šarmantni, pa niko i ne primećuje dubinu misli...
:-D :-D :-D :-D :-D

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 25 Јул 2008, 19:22

Sky Seeker пише:
rujni пише:[ Što je dobra ova rubrika Sky sikeru.. tolika metež i vreva čitača i pisaca na njoj.. Uh uh jedva sam stigao nešto napisati.. uH uH

A i ovi što pišu...
Kad bi bar znali sva slova.
Ponekad namerno prave "greške u kucanju"...
Ali tako je to sa magovima i vragovima.
Elokventni i šarmantni, pa niko i ne primećuje dubinu misli...
:-D :-D :-D :-D :-D

Vraže jedan sve si skužio

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 02 Окт 2008, 11:48

Ne znam da li da ovo postavim ovde ali probacu...poslednjih par meseci mi se desava nesto prilicno neuobicajeno a moram da ga definisem tako jer je postalo ucestalo a primetno usled svoje posebnosti.
Desavalo mi se da par dana pre citanja nekih knjiga (to se desilo sa par njih, da ne navodim naslove, literatura nije poezija niti puka proza) pomislim na odredjene pojmove, o njima intenzivnije razmisljam, mozda cak i razglabam, uoblicim svoje misljenje a onda se desi da u njima-knjigama naidjem na takve pojmove sa istovetnim obrazlozenjima. Te pojmove ne mogu da svrstam ni u kakvu posebnu kategoriju, ali svako od nas kada se preda dubljem razmisljanju dodje do njih sa ili bez pokusaja da ih odgonetne.
Ipak, cudi me koincidencija dogadjaja i vremenski razmak izmedju misli o necemu i konkretizacije na nekom drugom mestu. To me nimalo ne plasi, samo mi namece pitanja.