Paranormalno iskustvo

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 423
Придружен: 10 Мар 2006, 20:29
Место: ZG

Порукаод rujni » 09 Јул 2008, 09:54

Pandora пише:Egocentrizam (u smislu delovanja kao da je ceo svet nas i da niko drugi nije bitan, ili jeste ali mnogo manje nego mi), je za mene odlika slepila jer onaj kome je centar svega on sam, ne vidi dalje od svog nosa. Mozda i vidi, ali onda preko nosa, sto je jos gore. :D

Mislim da ja nisam kazivao o takvoj formi koju ti interpretiraš.. whatever, stvar je prvenstveno koncentracije na raspoložive resurse u nama koje treba racionalno i korektno koristiti u cilju dobijanja što je god moguće povratnih nadražaja i ikceptirati ih kao korektiv nas samih..

Nevermind, Pandora.. ti si onak u fazi?!! :wink:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 09 Јул 2008, 09:58

Aham. :)===0

Raspolaganje svojim resursima nije kaznjivo zakonom.
Biti sebican u ljubavi jeste :!: :wink:
Видим.

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 09 Јул 2008, 10:04

Pandora пише:Aham. :)===0

Raspolaganje svojim resursima nije kaznjivo zakonom.
Biti sebican u ljubavi jeste :!: :wink:

zakon sam po sebi je otegotna okolnost za razvoj svega na ovom svijetu pa tako i ljubavi.. Kontradikcija je simpatična u onoj mjeri u kojoj smo sposobni skinuti sa sebe breme ustaljenosti i nametnutih na pravila. Ljubav i zakon( bez obzira i da je prirodan) stvara zabunu kod ljudi u fazi..
nemoj da pomislim da nisi u fazi i to paranormalnoj

Vraćajmo se na tem,u jer možda nas urednik briše( mene da tebe ne) jer ne pričam o paranormali he he he..
Ovo je za večinu paranormala.. ali neka

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 09 Јул 2008, 10:08

Видиш, све мора бити у складу са законима природе.
То су неписани закони. Закони толико дубоко у мени да их поштујем пре него ове људске, написане да ограниче нашу моћ, како ти кажеш. Нормално је живети у складу са законима, а (пара)нормално манипулисати њима у своју корист.
Видим.

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 09 Јул 2008, 10:12

Pandora пише:Видиш, све мора бити у складу са законима природе.
То су неписани закони. Закони толико дубоко у мени да их поштујем пре него ове људске, написане да ограниче нашу моћ, како ти кажеш. Нормално је живети у складу са законима, а (пара)нормално манипулисати њима у своју корист.

Vidiš da znaš biti ok kad hoćeš--
zašto si prešla na ćirilicu?? Ono bolje ti ide paranormala na njoj??
Uh , sada sam zbunjen.

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 09 Јул 2008, 10:14

Недостајало ми је писмо, само то.
Још једна фаза, да ти објасним нашим терминима, хехе.
Паранормално је којим год писмом се служила.
Ствари само делују мало више кућевне овако, то је то.

Зашто људи уопште прелазе на другу страну улице, ако немају посебан разлог? Само да би прешли и наставили свој пут мало другачије.
Видим.

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~

Порукаод rujni » 09 Јул 2008, 10:18

Pandora пише:Недостајало ми је писмо, само то.
Још једна фаза, да ти објасним нашим терминима, хехе.
Паранормално је којим год писмом се служила.
Ствари само делују мало више кућевне овако, то је то.

Зашто људи уопште прелазе на другу страну улице, ако немају посебан разлог? Само да би прешли и наставили свој пут мало другачије.

Wrong. postoji razlog samim time što su iskazali nakanu za prelazak na drugu stranu..
Imaju vjerojatnona drugoj strani "iloge".. znaš da je u ljudskoj psihi bitan čimbenik radoznalost..

Kaže jedan stih neke folk pjesme.. Možda ti znaš tko je pjeva.. U fazi sam pa ćeš ti razumjeti..

jednom kad se zaljubiš bit će ti jasno , zašto se tuguje zašto se luduje.. --

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1544
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 10 Нов 2008, 14:11

Neko, sada vec davno leto...gradic na hrvatskom primorju...na letovanju moja poprilicno starija rodjaka sa drugaricama i ja kao najmladja. Rodjaki pocinje da se dopada lokalni mladic ali sve ostaje na pogledima i slucajnim susretima. Sanjam san u kome mi se "prikazuje" njegova adresa sa imenom ulice i brojem. Narednog dana pokusavamo da tu adresu pronadjemo, sa sugestijom mestana da im je to poznato ali da ne znaju gde je tacno. Nazalost, sve biva bezuspesno...Nakon godinu dana rodjaka u nasem rodnom gradu upoznaje mladica koji stanuje upravo na onoj sanjanoj adresi, bivaju zajedno a krajnji rezultat udaja za njega. Lepo zar ne :D ?!

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Re: Paranormalno iskustvo

Порукаод Nut » 02 Нов 2010, 18:17

Pandora пише:Isla sam u prodavnicu.
Grmelo je i sevalo.. Ali kise nije bilo.
Hodala sam spustene glave premeravajuci svoje pertle, kada sam u par minuta osetila snaznu nervozu, neko nemirno kovitlanje u stomaku. Zaustavila sam se i odbrojala... 4...3...2....1.. i - Boom! Okrenula sam se i iza mene su bila kola koja su udarila u banderu od kise.. Varnice su sevale svuda, a ja sam se, kao poslednji cudak, samo okrenula i otisla..
Kasnije sam cula da covek u kolima nije bio povredjen :shock:

- Da li vam se ikad desilo da predvidite neki dogadjaj? :joj
- Osecaj deja-vu? :shock:
- Povratna karta na Zemlju? Svetlost na kraj tunela? :((

:
...
Potrebno je stvari razlikovati...jer ovo nije primer ''deja vu''...
Deja vu-izgleda ovako....

Nekad kad se nadjemo na nepoznatom mestu ili se sretnemo s nepoznatim covekom,u nama se javlja cudan osecaj da smo to vec negde videli.Takvi momenti dogadjaju se nekad u najobicnijim situacijama.Tako se za vreme razgovora moze potpuno neocekivano pojaviti osecaj da je to sve vec bilo.Mi cak znamo sta ce sad sabesednik reci i kojim tonom.

Sta je to?Mistika?Trenutak predosecanja?A,mozda smo to mi osetili u ranijim zivotima?Psiholozi nazivaju slicnu pojavu efektom deza vi(franc.deja vu-''vec vidjeno'') i povezuju je s osobenostima funkcionisanja pamcenja,tacnije,jednog od njegovih oblika-implicitnog ,neposrednog pamcenja.

Ako smo se ranije nalazili u istoj situaciji ali ne mozemo da se setimo gde i kada,to je sadasnjost sposobna da podsvesno probudi nase stare dozivljaje. Njihovi fragmenti isplivavaju i kao da se slepljuju s realnoscu.Otuda se pojavljuje i osecaj prepoznavanja...
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 02 Нов 2010, 18:26

Samo jedno pitanje:
Da li zvanična psihijatrija (medicina, ili već ne znam šta) priznaje reinkarnaciju?

Ovo pitam zato što već imamo jedan paradoks da zvanična (službena) medicina ne priznaje postojanje duše, ali postoje duševne bolesti, duševni bolesnici...
Kako može da oboli ono čega nema?