Zemljani, vi ste već osvojeni

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Zemljani, vi ste već osvojeni

Порукаод Sky Seeker » 14 Јул 2011, 15:52

Земљани, ви сте већ освојени

Отварајући гигантско поштанско сандуче, Помоћници су за
пазили необично писмо исписано крупним зеленим словима: „Поштовани Земљани...

Ризикујући да будем катапултиран у тмину галактичких пространстава, морао сам да напишем ову поруку...

Ја сам Харп 898989, припадам раси која живи у паралелном универзуму „Народни Вог". Моја раса често посећује Земљу, одлично сарађујемо са вашим модним дизајнерима...

Резултати последње мисије коју је наш специјални тим обавио на плавој планети, охрабрили су ме да вам поручим:

Ванземаљци нису непријатељи Земљанима!

Поседујемо стотине артефаката филмова, књига и милионе видео игара у којима смо представљени као немилосрдна, супермоћна бића која узимају узорке ваших телесних течности, киднапују Земљане и желе да завладају вашом планетом...

То једноставно, није тачно. А однедавно, није ни могуће...

Циљ наше мисије био је да посетимо Земљу и прикупимо информације за унапређење нашег универзума (командант Дик и високи официри Сели, Томи и Хари- изневерили су сва очекивања њихових вођа...)

Иако смо донели зилион артефаката и милијарду минута снимака са Ваше планете, нешто нам је одмах било јасно :

Ваша планета је освојена !

Баш у сваком станишту ваших урбаних насеобина, лоцирали смо од 16 до 472 комада примерака најразноврснијих артикала, направа и ствари са траговима ваших освајача...

Чланови моје мисије задивљени су ефикасношћу, осмишљеном стратегијом, сувереном а муњевитом тактиком коју су за инвазију применили - чак и изуми за лечење људских болести уствари су вешто маскирана оружја!

Прихватили сте их без поговора, без транспарентнијег отпора, општенародног супротстваљања или побуњеничко-ослободилачких битака...

Ретке слободне територије на вашој планети су рурални предели и ендемска станишта Земљана.

Оруђа и оружја којима су ти становници окружени, сачињени су најчешће од природних материјала не ретко врхунске ручне израде (Додуше, већина је мање атрактивне спољашњости од оних заступљенијих, са маркерима освајача...)

Поседујемо и снимке изјава Земљана који тврде да су им освајачи донели пријатну илузију куповне моћи, повратили им конзумерски идентитет и самопоштовање.

То је вероватно, мада прилично регресивно у исто време...али такође сведочи о бриљантној суптилности стратегије ваших освајача.

Брижљиво осмишљеном инвазијом, континуирано привлаче вашу пажњу ниским материјалним вредностима роба. Девалвирали су скоро све водеће критеријуме вашег избора.

Све чешће у станишта уносите и артикле о којима немате све неопходне податке...Постигли су да будете прилично незаинтересовани за продукте (а тиме и за просперитет) локалних националних економија...

Свакодневница ваших младунаца постала је незамислива без пластичних и плишаних играчака, видео игара и спортских реквизита којима су их освајачи неповратно заробили ...

Планетом Земља апсолутно су завладали „Made in China"!

Имате ли план ослободилачке борбе или план суживота са „Made in China", ваша је ствар...

Припадници моје расе крећу у нову мисију, са циљем да оформимо механизме заштите нашег паралелног универзума, како не бисмо доживели судбину Земље. И други универзуми су у приправности- вести брзо путују и кроз свемир...

Ипак, мени је најважније да ви, Земљани знате :

Ви сте већ освојени!

Елијени не планирају инвазију. Ми смо ваши добронамерни суседи !

Волео бих да се моје наде обистине, да убудуће можемо да будемо видљиви за ваше сензоре...

Надам се да ми верујете и да ћу се уверити у вашу мирољибивост према ванземаљцима, када вас будем посетио...( ускоро- остало ми је још само 168 батерија за сребрног робота који мноого личи на мог чукун чукун деку...)

П.С. Важи, довешћу и ИТија (иако станује далеко, мораћу да скренем са путање 46 светлосних година).