2012. godina

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 27 Нов 2008, 14:14

milei пише:To mozemo sublimirati u jedan stav a odgovor bi bio jednostavan...svesni smo da nismo vecni i da nam je zivot na koncu svakog trena.

milei, ja sam toga vec svestan, al nisam siguran da zato zivim kako bi trebalo ( onako kako si ti navela ).

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1544
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 27 Нов 2008, 14:40

Ne pitaj druge za to, priupitaj najpre sebe...da li osecas da su izabrani puteljci oni pravi, da li su ljudi kojima sebe darujes oni koji te ispunjavaju i koji tebe cine boljim, da li ocekujes mnogo i pri tom znas da to i zasluzujes, da li dajes sve od sebe da bi dosegao cilj, sa koliko rezerve se upustas u ono sto smatras presudnim za tebe kao bice, da li si mnogo puta pogresio slusajuci druge i zanemarujuci svoje predosecaje, hoces li sebi da oprostis ako ne dopres do zeljenog, ima li smisla sve ono sto radis?
Mislis li da iko moze sa sigurnoscu da odgovori na nesto od ovog?? Vazno je preispitivati se i ciniti najbolje u datom trenutku makar ne izgledalo nikako ili neostvarivo ili suludo ili besmisleno ili nevazno...samo ne spavati i pustati da vreme otice.

Корисников грб
Moći
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 207
Придружен: 25 Окт 2008, 01:52
Место: na rubu pameti

Порукаод Moći » 27 Нов 2008, 23:54

Truman пише:Ako je verovati Nikoli Stojanovicu ceka nas veliki svetski rat koji ce nekako biti bas te 2012. ( a pocece ranije ).

A ako je verovati Milanu T. Stevančeviću, onda bi taj "smak sveta" izgleda imao sasvim logično objašnjenje. Sve ali baš sve, pa i ozonska rupa su prirodne pojave, sve nam dolazi sa našeg milog Sunca, ono se zapravo već godinu dana ponaša čudno, tako da ono što će se možda desiti (22.12.2012 je samo jedan od datuma) ali scenario vrlo verovatan kako rekoše Maje. Trajaće samo 4 dana, neke zemlje neće postojati jer će ih more potopiti tj zapadna evropa, ali ne zbog globalnog zatopljenja već zbog promene magnetnih polova Zemlje, jedino neće biti struje, pa ako nakupimo dovoljno vode i popnemo se na barem 600 m nadmorske visine, nema šta da brinemo.

:hip
Hrabrost je postupiti pravilno iako se bojiš

Корисников грб
mikiteco
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 5
Придружен: 11 Дец 2008, 10:40
Место: Inđija

Порукаод mikiteco » 17 Дец 2008, 18:35

pošto je ranije bilo pitanja odakle maje znaju baš šta će biti 2012 godine predlažem da pročitaju knjigu dan kada su sišli bogovi od Erika fon Denikena gde će im biti obješnjeno kako i od kada su maje računali vreme pomoću kalendara , a o kalendaraima maja ima jako puno knjiga i samo da kažem još to da je 90% izvora tog datuma njihov kalendar.
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Дец 2008, 18:38

Denikena sam pročitao.
Sjajan majstor da zgrne lovu na misterijama.
Oduševljava me svojim "idejama", ima bujnu maštu...
:-D :-D :-D :-D

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 17 Дец 2008, 18:38

Mi ćemo zabiti glavu u naše Crne Maske i uradićemo tako da ništa od promena Aeona ne dotiče našu Tamu. Pljujem na tu 2012 godinu. Da bogda crkla! Kao što će i crknuti! Ali moje reptilske božanstvene Ženke projektovaće njihovu svest u moju i tako ću gledati njihovim očima odabran da budem plodan za izdaju ljudskog roda..... A-ha, kako deluju ove misli? Odakle dolaze? Ko ih emituje?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3784
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 11 Апр 2009, 00:16

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 21 Сеп 2010, 10:13

Moram još jednom da aktiviram ovu temu, pošto vidim da kolektivna paranoja ozbiljno uzima maha.
Sve je više natpisa o smaku sveta, da neki već tvrde kako su sanjali baš ovu godinu.
Na jednom forumu sam prokomentarisao:

Šta je vama ljudi? Kako ste uskladili kalendar Maja sa našim kalendarom, kad ni on nije precizan? Imamo julijanski i gregorijanski kalendar, pa kineski, jevrejski, islamski... Čak se sumnja i u datum rođenja Isusa Hrista, pa neki kažu da je rođen 8. godine pre Hrista (pre sebe samog). Kalendar koji sada imamo prepun je netačnosti, a i sam majanski kalendar nije sasvim dešifrovan. Gde su to stari Grci i Rimljani izračunali tačan dan propasti? Kako iz pet nepoznatih izvlačite tako precizan rezultat, tj. godinu smaka sveta. Dana 22. decembra 2012. reći će da je došlo do male greške, nije 2012. nego 2021. ili 2112. isl. Ovo je širenje kolektivne paranoje. Jednu paranoju smo već imali sa svinjskim gripom. Sad još i ovo.
Pa u tome i jeste problem: Što je dosad bilo nekoliko smaka svetova.
Ko će sad da im poveruje ako se pojavi neki novi "svinjski grip" ili nešto slično?
Niko da mi odgovori na suštinsko pitanje - pitanje svih pitanja:

Kako se majanski, astečki ili neki drugi kalendar usklađuje sa trenutnim koji je 100% netačan?

Kad na ovo pitanje date odgovor, ljudi će početi da veruju, do tada...

Možda sam dosadan sa ovom tvrdnjom, ali budite i vi dosadni, kažite šta god želite. Budimo iskreni, ovo je previše ozbiljno da bismo ćutali.
Kad samo pogledam šta se piše, ne mogu da i ja nešto ne naškrabam, pa kako god...

Anny
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4010
Придружен: 01 Авг 2008, 15:20
Место: ...

Порукаод Anny » 29 Сеп 2010, 00:58

Izgleda da će 2012-a postati vrlo lep biznis: snimanje filmova, praktični priručnici kako da doživimo i preživimo 2012-u, itd. :D

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23255
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 29 Сеп 2010, 08:02

Ljudi vole dobru akciju! :D

Слика
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...