TAROT

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 16 Дец 2008, 18:14

Marseljski špil mi je nekako najbliži istini, odnosno deluje fundamentalno, mada u estetskom smislu nije najbolji. Uvek se nekako taj špil uzima kao nekakva polazna osnova. No, to sada nije bitno, u svakom slučaju lepo je što imaš baš taj špil. Već imaš plus kod mene zbog toga....

Najbolje je držati tarot kod kreveta i čim se probudiš, uzmeš, malo ga promešaš i izvadiš jednu kartu. Uvek imaj nameru da ta karta simbolizuje dan. Taj dan će proći u znaku te karte. Onda tako u sveščicu koja bi takođe držala pored kreveta zapišeš koja je to bila karta.Biće zanimljivo pratiti izvlačenje tokom meseca ili na godišnjem nivou, odnosno kako se to poklapa sa lunarnim fazama ili nekim posebnim periodima u tvom životu. Odatle sama možeš da crpiš zaključke, a glede smisla svake karte možemo ovde diskutovati. Što se tiče otvaranja i standardnog proricanja o tome je napisano brdo knjiga i ima toliko toga i dobrog i lošeg, puno đubreta ali i ponekih vrednijih stvari. U to ne bih sada ulazio. U svakom slučaju tarotu se pristupa ritualno kao i prema Ji đingu ili bacanju geomantijskih kamenčića. Pitanja ne bi trebalo da budu izraz radoznalosti nego potrebe ili velike želje. Ne bi trebalo uznemiravati čuvare metafizičkog reda zbog trivijalnosti. Pitanja su veoma konkretna kao da pitaš neku mašinu. Recimo pitam KO JE MOJ NEPRIJATELJ - a ono izađe karta Car. Tu ti se ja dobro zamislim..... :wink:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 16 Дец 2008, 18:45

A sta ako pitas pitanje KO SAM JA i izadje ti DJAVO?

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 16 Дец 2008, 23:10

Truman пише:A sta ako pitas pitanje KO SAM JA i izadje ti DJAVO?

Trumane, zar ne znas ko si? Zasto te plasi karta Djavola...uostalom ako bi se i poistovetio sa izvornim znacenjem te karte, ne bi to trebalo da te plasi...malo pogledaj u sebe, zar ne vidis i svoju crnu stranu? :wink:

Popivoda, da rezimiram...vadim kartu svakog dana bez odredjenog pitanja, zapisujem i priupitam ovde. Konkretno pitanje znaci otvaranje koje podrazumeva ritual (i za to mi je neophodno objasnjenje) nakon cega sledi naknadno tumacenje? Nemam puno pitanja, malobrojna su ali vazna.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 17 Дец 2008, 09:27

To može da znači i neke komplekse.... :roll:
Đavo je inteligencija okovana tamom, dakle ima neki problem.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 17 Дец 2008, 13:13

milei пише:Popivoda, da rezimiram...vadim kartu svakog dana bez odredjenog pitanja, zapisujem i priupitam ovde. Konkretno pitanje znaci otvaranje koje podrazumeva ritual (i za to mi je neophodno objasnjenje) nakon cega sledi naknadno tumacenje? Nemam puno pitanja, malobrojna su ali vazna.

Ne mora da znači da konkretno pitanje podrazumeva ritual, ali nije loše ispoštovati standardne forme. Ne pristupa se postupku rasejan ili u stanju nervoze. Ja ne volim te standardne forme jer nemam potrebu da tarotu postavljam pitanja vezana za teme oko kojih ja treba da donosim odluke. daleko od toga. Ne konsultujem se sa tarotom na taj način nego čisto da mi pruži uvid u opšte stanje uzroka i posledica vezano za neki određeni vremenski period. Ne očekuj od mene da ti tumačin kombinacije, već ti mogu pomoći samo u vezi produbljivanja značenja određenih karata.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 17 Дец 2008, 13:20

Da li je ta bojazan oko tumacenja pitanja vezanih za neku licnu odluku uslovljena cinjenicom da i tumacenje bude subjektivno ili ishitreno? Samo nisam sigurna oko postavljanja pitanja jer se ne odnose na odmah, kratko, neka cak ni na ljude vec na dogadjaje...Da li se pitanja mogu postavljati u vezi drugih? Postavljeno pitanje mora da bude kratko?
Kombinacije su teske za tumacenje ili ...? Mnogo pitam, znaaaam!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 17 Дец 2008, 14:08

Pitanje se može postaviti o čemu god, ali bolje je da pitanja ne budu previše uopštena i da budu što konkretnija. Na glupa pitanja se dobijaju glupi odgovori. Može i ovako pitanje-izvlačenje, pitanje-izvlačenje, pa dokle stigneš.

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 17 Дец 2008, 20:08

stojan popivoda пише:

Ne bih da smaram, ali...je l si ovo ozbiljno mislio ili se salis?

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 19 Дец 2008, 11:07

Stojane, jutros sam po prvi put izvukla kartu...bez pitanja...izasla je Pravda?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Дец 2008, 12:42

Truman пише:
stojan popivoda пише:

Ne bih da smaram, ali...je l si ovo ozbiljno mislio ili se salis?

Pa neki problem jeste, čim se javlja Đavo. Đavo nikad nije deo rešenja nego problema. Mislim, može da bude i rešenje ali to onda ne bi bilo dobro rešenje. S druge strane, to može biti i iskušenije u pitanju.... Možda te nešto ili neko kuša. Možda ti nekog kušaš, ali pre će biti da je reč o iskušenju seksualne prirode.

milei пише:Stojane, jutros sam po prvi put izvukla kartu...bez pitanja...izasla je Pravda?

Pravda? Pa to je lepo.... Potrebno je uspostaviti ravnotežu ili tragati za njom. Istovremeno može biti vezano i za osećaj u stomaku ili grižu savesti, nešto što opterećuje ili se oseća stomakom.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 19 Дец 2008, 12:54

Moze da bude sve od navedenog, to je sigurno. Sta cu kada te nema sutra i prekosutra, moram da cekam ponedeljak? Nestrpljiva sam, znam...Nisam danas sposobna da postavljam pitanje premda zelim.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 19 Дец 2008, 12:59

A ti onda prosto pitaj prvo šta ti bude na umu ma koliko ti se u prvom trenutku učinilo glupim pa vidi šta ćeš izvući. Uostalom, značenje karata možeš naći i u literaturi. Ja ti mogu pomoći oko nekih dodatnih interpretacija, ali generalno ti si ta koja tumači. Počni recimo od unutrašnjeg osećaja i prvih asocijacija koje imaš kada izvučeš neku kartu.

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 19 Дец 2008, 18:48

stojan popivoda пише:Pa neki problem jeste, čim se javlja Đavo. Đavo nikad nije deo rešenja nego problema. Mislim, može da bude i rešenje ali to onda ne bi bilo dobro rešenje. S druge strane, to može biti i iskušenije u pitanju.... Možda te nešto ili neko kuša. Možda ti nekog kušaš, ali pre će biti da je reč o iskušenju seksualne prirode.

Seksualno iskusenje, a? Bogme, svasta mi pada na um. %$%$$$

Bas malopre postavis dva pitanja ( povezana su, rekao bih ) i oba puta ispade mi Carica.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 22 Дец 2008, 10:49

Subota - Obeseni ali naopako
Nedelja - Pustinjak
Jutros - Kola

Molim ako moze objasnjenje.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 23 Дец 2008, 09:40

milei пише:Subota - Obeseni ali naopako
Nedelja - Pustinjak
Jutros - Kola

Molim ako moze objasnjenje.

Naopaki Obešeni je zapravo obešen za vrat. Neka gnjavaža, davitelji, maltretman, iskušenje, muka. E sad, ako je Obešeni zapravo ispravljen, onda je, kažem, fokus na davljenju.... Obrnute karte obično se tretiraju kao suprotne značenju, mada mislim da to nema mnogo smisla pošto svaka karta ima svoje pozitivne i negativne implikacije.

Pustinjak predstavlja neku vrstu usamljivanja, umišljenosti ali i uzdržavanja sve do masturbacije, odnosno stvari koje čovek radi sam sa sobom kada mu ne treba niko.

Kočija, Kola... to je onaj ko ima kontrolu, ko vozi, ko zna put i drži konce sudbien čvrsto u svojim rukama.