TAROT

Уредник: Moderatori

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 05 Дец 2008, 09:37

Početak hrišćanske ere nema ekvivalenta u kosmičkim ciklusima. Ako bi recimo ulazak u eru Riba predstavljalo prvu godinu onda bi to imalo smisla. Tada bi trebalo malo korigovati kalendar.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1544
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 05 Дец 2008, 11:49

:roll: ...Stojane, hajde iskoriguj sve sto treba pa da odredimo tu liniju zivota. Priupitaj tarot karte da li ti je dan dobar za dolazenje do resenja. Ako odbijes to cu smatrati znakom da o tarotu znas malo :cool: .

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 05 Дец 2008, 11:58

Inače o tarotu znam jako, jako malo....
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 05 Дец 2008, 12:56

Cekaj...trebalo je doci do 10-te strane ove teme da bi se auditorijumu otkrilo da je sve bila cista laz i prevara :shock:! To se zove nepodnosljivom lakocom laganja. A sta cemo sa onima koji ti veruju?!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 05 Дец 2008, 14:31

milei пише:Cekaj...trebalo je doci do 10-te strane ove teme da bi se auditorijumu otkrilo da je sve bila cista laz i prevara :shock:!

Bravo! Svaka čast devojko! Provalila si me kao velikog opsenara! To je dobra škola. Sada te niko neće moći vući za nos. A samo da znaš na kakvim sam hohštaplerima ja ispekao zanat.

milei пише:To se zove nepodnosljivom lakocom laganja. A sta cemo sa onima koji ti veruju?!

U laži je istina očigledna. Oni koji mi veruju naučiće. Oni koji ne veruju, neće naučiti. :cool:

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 05 Дец 2008, 16:23

Ja mu nikada nisam ni verovao tako da sam zasticen :cool:

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 05 Дец 2008, 16:27

stojan popivoda пише:Inače o tarotu znam jako, jako malo....

Pade mi nesto na um - a o cemu onda po svojim kriterijumima znas mnogo ako o tarotu znas "jako, jako malo"?? I zar te nije stid sto ovako navodis na pogresne pruteve dobru milei?

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 05 Дец 2008, 23:07

Da li je moguce da postavim pitanje, izvucem kartu a da se ta karta odnosi na nesto drugo, a ne na to pitanje. Danas sam postavio dva puta pitanje ( u malo razlicitoj formi ) i dva puta izvukao kartu SMRT jednom kao drugu, a jednom sam samo izvlacio jednu kartu...

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Дец 2008, 16:27

Truman пише:
stojan popivoda пише:Inače o tarotu znam jako, jako malo....

Pade mi nesto na um - a o cemu onda po svojim kriterijumima znas mnogo ako o tarotu znas "jako, jako malo"?? I zar te nije stid sto ovako navodis na pogresne pruteve dobru milei?

O mnogo čemu ja znam po nešto ali sve je to jako malo u odnosu na to koliko bi me zadovoljilo.... iz ove perspektive. :wink:

Truman пише:Da li je moguce da postavim pitanje, izvucem kartu a da se ta karta odnosi na nesto drugo, a ne na to pitanje. Danas sam postavio dva puta pitanje ( u malo razlicitoj formi ) i dva puta izvukao kartu SMRT jednom kao drugu, a jednom sam samo izvlacio jednu kartu...

Kakvo pitanje takav odgovor. Uostalom Smrt znači i promenu a ne samo umiranje.

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 11 Дец 2008, 18:30

stojan popivoda пише:Kakvo pitanje takav odgovor. Uostalom Smrt znači i promenu a ne samo umiranje.

E vidis, kako jedna rec menja smisao kad se posebno naglasi...

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 12 Дец 2008, 23:40

stojan popivoda пише:Provalila si me kao velikog opsenara! To je dobra škola. Sada te niko neće moći vući za nos. A samo da znaš na kakvim sam hohštaplerima ja ispekao zanat.

Ma nisam ja, sam si se odao, a ucenju i skoli nikad kraja. Nego, ne znam da li je rec o zanatu zvanom tarot i magija ili hohstapleraj :?
Nego, kada cemo da bacamo karte?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 15 Дец 2008, 16:32

milei пише:Ma nisam ja, sam si se odao, a ucenju i skoli nikad kraja. Nego, ne znam da li je rec o zanatu zvanom tarot i magija ili hohstapleraj :?
Nego, kada cemo da bacamo karte?

Tarot, magija i hohštapleraj.... Često se te stvari prepliću. A što se tiče bacanja karata, samo izvoli.... :wink:

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 15 Дец 2008, 17:07

Da li je preciznost odgovora srazmerna detaljnosti i kratkoci pitanja? Moze li se dobiti odgovor koji ne tangira blisku buducnost (nedelju, mesec) vec nesto dalje? Da li je jedno otvaranje karata dovoljno da se izdiferencira sustina? Da li se uvek vadi samo jedna ili vise karata?
Nemam pojma niocemu pa mozes da hohstaplerises koliko te volja :wink: !

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 16 Дец 2008, 17:11

Odgovor koji pruža tarot ili bilo koji proricateljski sistem isključivo zavisi od intuicije, imaginacije i spoznajne moći onog ko sa time operiše. Stvar je u čoveku a ne u samim kartama koje same po sebi nemaju nikakav smisao.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 16 Дец 2008, 17:44

Imam Marseljski tarot...sta dalje...kako da srocim pitanje a odnosi se na neko trajno stanje? Da li je bitno kada cu postaviti pitanje (moje raspolozenje, doba dana)?Da li da izvadim jednu ili vise karata i da li se koristi ceo spil odnosno ukupno ? karata?? Kada ih(je) izvadim, mogu li da napisem ovde a onda da ocekujem tvoj odgovor?
Najvaznije, da li bitan momenat mog unutrasnjeg osecanja ili intuicije kada treba da postavim pitanje ili je to potpuno irelevantno te mogu da to ucinim odmah, sutra, bilo kada? Uzdam se u tvoju imaginaciju, intuiciju i spoznajnu moc...ne budem li zadovoljna e onda....