TAROT

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Imhotep » 09 Јул 2007, 23:27

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Imhotep » 09 Јул 2007, 23:50

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 10 Јул 2007, 09:10

Dobro došao PROROČE,

Nadam se da ćemo imati zanimljivu raspravu.
No, pre nego što udjemo u opservacije, samo da napomenem da se ne hvataš baš za sve moje izjave, jer ja se često šalim, čak i na veoma ozbiljnim temama (ako takve uopšte postoje). Znam ja da tarot ne laže, nego osoba koja pokušava da ga pročita za to nema kapaciteta. Uostalom, ne bi trebalo razmišljati u tim kategorijama kada se uopšte pristupa tarotu. Znam takodje da je teško na taj način pogoditi dobitnu kombinaciju, jer ne verujem da prosečan ljudski um ima mogućnost da poveže nalaz za konkretnom numeričkom formom za kojom traga.

Tarot je sistem simbola koji se nalazi u logičkom i analogijskom skladu sa kabalističkim drvetom života, hebrejskim alfabetom i astrologijom. To nisu samo neke egzotične karte slobodnog umetničkog izraza ili plod nekakve primitivne fantazmagorije, već zaokruženi sistem šifara magijske prirode. Poreklo tarota se, poput većine tradicionalnih i opšteprihvaćenih simbola, gubi u vremenu. Činjenica njegove vremenske neodređenosti nije toliko bitna za suštinu i hermetičku doktrinu koju tarot nosi u sebi. Da uspostavim neke paralele. Koliko je za suštinu, recimo hrišćanske vere, muslimanske ili budističke, bitan istorijski Isus, odnosno Muhamed ili Buda? Istorijske pojave imaju smisla za nauku, ne za mit, a mit je riznica raznih simboličkih obrazaca koji nas vezuju za duh i večnost.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 10 Јул 2007, 10:11

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 10 Јул 2007, 12:17

U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 10 Јул 2007, 12:27

Видим.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 10 Јул 2007, 13:29

Nemam ništa protiv đavola, ali bode oči da se uvek "vadimo" na njih kad nešto ne umemo da objasnimo.
Pročitao sam na stotine astrologa, numerologa, tarotologa… i mogu ti reći da su više promašili nego pogodili. Samo što kad pogode dignu strašnu medijsku galamu, objave to na sve strane, a ono što su, pre toga, promašili “gurnu pod tepih”.
To je kao kad ja pogodim svih deset utakmica na kladionici, pa se duvam pred svima, a niko ne zna koliko sam listića pocepao pre toga.
Ima astrologa koji toliko uopšteno govore da uvek pogode šta god rekli. Na primer, ja kažem “Biće oblačno”, i sad: Ako padne kiša POGODIO SAM (rekao sam da će biti oblačno); ali ako kiša ne padne opet sam POGODIO (rekao sam da će biti oblačno, ali ne i da će pasti kiša).
Od astrologije, numerologije, tarotologije… vremenom je stvorena gomila floskula, kojima samo treba “ovladati”; malo psihologije, malo sitne prevare, malo elokvencije (a to se sve da uvežbati) i... eto drevne mudrosti. (Zato ih i ima toliko, skontali ljudi “u kom grmu leži zec”).

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 10 Јул 2007, 14:43

Pazi, i meni bi bilo dovoljno kada bih samo jednom, samo jednom pogodio sedmicu loto.... jedno jedanput.... sve bih promašene listiće pocepao i gurnuo pod tepih...

Dakle, da se ne vadimo na djavola. A možda na ono "čudni su putevi Gospodnji...."?

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 10 Јул 2007, 16:18

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 10 Јул 2007, 17:31

Ja jesam za ozbiljnu diskusiju, ali smatram da Tarot karte nemaju značaj koji im se pridaje.
Zavisi šta smatraš u tih 70% uspešnosti predskazanja. Da li to da će neko sutra polomiti nogu, ispasti iz trolejbusa, da će mu umreti neko... ili predskazanja globalnih razmera: ratove, zemljotrese, poplave, vulkane...
Globalni svet je danas manje-više "predvidiv". Ako se pažljivo prate događaji u svetu, tih 70% nije teško postići i bez karata, brojeva, mapa i sličnih "pomagala". Treba samo pošteno sagledati uzroke, a posledice su neminovnost.
Ako ti je 70% uspeh kod pojedinaca, u ličnoj konverzaciji, onda svaka čast.
Ali - vrlo sam skeptičan, bez uvrede.
:-D :-D :-D

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 10 Јул 2007, 21:31

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 11 Јул 2007, 09:28

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 11 Јул 2007, 12:18

Jeste to pitanje procenta i sanse i algebre i cega sve ne ali ipak... Obicno kada radim nesto u vezi sa cim ne znam kakav ce biti krajnji ishod, radim to nekako neobicno, razmisljajuci ne uzrok/posledica nego vodeci se intuicijom... I ti ljudi sto im se posrecilo sigurno su imali bar zrnce ''necega''. Ili se ja samo gubim. :oops:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 11 Јул 2007, 15:50

Djavo.... U tarotu je to atu XV. Slovo hebrejskog alfabeta koji se u hermetizmu vezuje za Djavola jeste Ain, što se da prevesti kao "oko". Otud ono uverenje da je oko u trouglu koje nas posmatra sa novčanice od 1 US Dollar zapravo oko djavolovo.... Za nekoga jeste, ali ja bih se držao simboličke faktografije. Djavo je suštinski solarna pojava jer korespondira znaku Jarcu koji jeste zemljani znak ali je u rasporedu po stranama sveta kotiran visoko na jugu, što poistovećuje Jarca-Djavola sa Suncem u zenitu. Podne je njegovo vreme. Male tarot arkane koje pripadaju Jarcu/Djavolu su Dvojka, Trojka i Četvorka Diskova, a ove odgovaraju trima dekadama znaka Jarca.
Glif Ain je staza na kabalističkoj shemi Drveta života koja spaja brojeve/sefirote 6 i 8, odnosno Tifaret (Sunce) i Hod (Merkur). Djavo je dakle onaj koji raspolaže Znanjem i Naukom (Merkur), koji nosi svetlost i grabi dušu (Sunce).

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 28 Дец 2007, 14:03

VITEZ STAPOVA

Alternativni nazivi: GOSPODAR PLAMENA I MUNJE, KRALJ DUHOVA VATRE.
Mjesto na Drvetu Zivota: sefirot Cokmah.
Upravlja: 21° Skorpiona do 20° Strijelca
Dio Elementa: vatreni dio Vatre.
Opis karte: potpuno oklopljen ratnik na konju, per-janica je takode u obliku konja. I perjanica i konj su crni. Konj se sprema za skok. U ruci konjanika je plamteca baklja, ogrtac mu je od plamena, na plamenu i jase.
Komentar: karakterne odlike koje predstavlja ova fi-gura su aktivnost, velikodusnost, zestina, naglost, tastina, impulzivnost, brzina, zloba, okrutnost, dvolicnost i brutalnost. Nema mogucnosti da svoje akcije prilagodi okolnostima i zbog toga ih lose izvodi u najvecem broju slu-cajeva.
Orijentaciono znacenje za prognozu: pojava ove karte pri bacanju oznacava da se licnost ovakvih svojstaya pojavljuje u zivotu onog kome se prognozira.
Napomena: posto ova formulacija vrijedi za sve dvorske karte necemo je dalje ponavljati, niti cemo pominjati taCku o prognostickom znacenju, posto se ono samo po sebi podrazumijeva