Amajlije i talismani

Уредник: Moderatori

Verujete u moc Amajlija i Talismana

DA
6
86%
NE
1
14%

Укупно гласова: 7

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 29 Сеп 2007, 21:14

stojan popivoda пише:Nisam ti ja nikakav znalac koji bi mogao bilo šta da rastumači, ali sad si me zaintrigirao, pa ti šalji.

Слика

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 29 Сеп 2007, 21:42

Gornji lik je sigurno muški. Podseća me na olokun, božanstvo naroda Joruba. Olokun se javlja i muškom i u ženskom vidu, ali ne bih baš bio siguran. Tačnije nisam siguran da li se Olokun predstavlja štapom, jer štap pripada vatrenom elementu a Olokun je htonsko božanstvo.

S druge strane, podseća i na čekić, što bi ga onda moglo povezati sa božanstvom metalurgije i kovina - Oguna. Ipak, ni tu nisam siguran.

A ipak, sličan princip se da videti i medju Dogonima. Govorim u estetskom smislu nizanja ljudskih likova na štapu, tako da oni gornji predstavljaju pretke. Možda ovaj artefakt ukazuje na paralelu sa biblijskom legendom o stvaranju Eve iz tela Adamovog. Ima mnogo stvari koje su u bibliju preko Egipta došle iz samog srca crne Afrike...

Samo nagadjam....
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 29 Сеп 2007, 22:41

Šta tro figurica drži u ruci? Jel to košnica?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 29 Сеп 2007, 22:47

jeste, kosnica

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 29 Сеп 2007, 22:47

na vrlo cudan nacin je dosao do mene.
Znas li cemu sluzi?

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 29 Сеп 2007, 22:49

poslao mi je neki plemenski vrac iz Nigerije po mom prijatelju .
Sofer ,crnac,kad ga je video pobegao je vikajuci i vise se nikada nije vratio

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 30 Сеп 2007, 13:56

Koliko dugo imaš to čudo?
Pazi, moraću malo da se konsultujem, pa ću videti...

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 03 Окт 2007, 16:16

Od leta 2000 godine.Слика

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 03 Окт 2007, 22:23

PROROK пише:...pobegao je vikajuci i vise se nikada nije vratio

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 06 Окт 2007, 20:26

Proroče, priznajem, nemoćan sam pred tim poklonom iz Nigerije. Ipak, košnica i ženski lik ukazuju na to da je reč o nekakvoj boginji plodnosti i majčinstva. Ipak, onaj lik iznad, možda bi mogao da ukaže na muški element. Čemu služi ta stvar, bog bi ga znao. Štap uvek ima svrhu da nešto prizove. U ovom slučaju moglo bi biti reč o dvostrukoj sili, što s druge strane i jeste funkcija recimo Merkurovog kaduceja. Da je kojim slučajem predmet u mom posedu, ja bih ga tri puta prelakirao i držao negde diskretno, dalje od pogleda radoznalaca, najbolje da bude pokriven. Tretirao bih ga kao ličnost i povremeno bih ga otkrivao da mu ukažem poštovanje i to bi bilo to, osim ukoliko ti nije namera da nešto radiš s tim štapom.

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 08 Окт 2007, 01:05

Vrlo je cudan put kojim je totem stigao do mene.Dugo je samo stajao nisam ga koristio sto iz straha sto iz neznanja stvarne moci njegove.
Igrah se jednom i shvatih kolika je moc u njemu,ali verujem da je do mene stigao ne samo da bi stajao u nekom uglu sobe moje vec sa nekim ciljem drugim.
Tebe

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 09 Окт 2007, 22:10

Simbolika kočnice i pčela je kompleksna. Onaj ko drži košnicu na neki način je siguran od gneva nebeskih sila. S druge strane pčela je posrednik između podzemnog i nebeskog sveta. No, šta ćeš činiti sa tim? Kako se zove narod ili pleme odakle je to stiglo? Šta uopšte znaš o predmetu, mislim na njegov istorijat?

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 09 Окт 2007, 22:11

PROROK пише:Igrah se jednom i shvatih kolika je moc u njemu,ali verujem da je do mene stigao ne samo da bi stajao u nekom uglu sobe moje vec sa nekim ciljem drugim.
Tebe

Praviću se da ovo nisam primetio....

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 12 Окт 2007, 01:43

stojan popivoda пише:
PROROK пише:Igrah se jednom i shvatih kolika je moc u njemu,ali verujem da je do mene stigao ne samo da bi stajao u nekom uglu sobe moje vec sa nekim ciljem drugim.
Tebe

Praviću se da ovo nisam primetio....

Tu mi je puko kompijuterСликаСлика

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Imhotep » 12 Окт 2007, 01:51

stojan popivoda пише:Simbolika kočnice i pčela je kompleksna. Onaj ko drži košnicu na neki način je siguran od gneva nebeskih sila. S druge strane pčela je posrednik između podzemnog i nebeskog sveta. No, šta ćeš činiti sa tim? Kako se zove narod ili pleme odakle je to stiglo? Šta uopšte znaš o predmetu, mislim na njegov istorijat?

O poreklu nista(pleme,narod,istorijat)neznam.
Ukratko, a opsirnije cu na PP, moj dobar prijatelj radio je tada u Nigeriji kao pilot(vreme sankcija u Srbiji) na ulici mu je priso crnac,dao predmet umotan u krpu i rekao da on zna kome to treba da da...
Odbio je novac za to sto je dao...
Kada se moj prijatelj vratio u Beograd jedina osoba koja mu je pala na pamet bio sam ja,a i on i njegova supruga i njihov sin imali su jezive snove i halucinacije sve dok on nije izneo "ovo" iz njihovog stana i dao ga meni....