Halloween, noć veštica

Уредник: Moderatori

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Halloween, noć veštica

Порукаод Sky Seeker » 13 Апр 2007, 14:52

HALLOWEEN, TO JEST NOĆ VEŠTICA JE FESTIVAL KOJI PRIZIVA SLIKE DUHOVA, KOSTURA, CRNIH MAČAKA, VEŠTICA NA METLAMA I MALE MASKIRANE DECE KOJA IDU PO KOMŠILUKU.
IAKO SU NEKI LJUDI ZABRINUTI ZBOG POREKLA NOĆI VEŠTICA I NJENOG USREDSREĐIVANJA NA KRV, SMRT, HOROR I OKULTIZAM, ZA MILIONE MLADIH ŠIROM ZEMLJE TAJ FESTIVAL JE PRILAGOĐEN I PRIHVAĆEN KAO SEZONA ZASTRAŠUJUĆE ZABAVE. TO JE PRILIKA ZA MASKIRANJE U JEZIVE ILI DOPADLJIVE KOSTIME, PREPUŠTANJE FANTAZIJI DA JE NEKO VEŠTICA, VAMPIR, DUH ILI ĐAVO. ŽELJNA DECA TRAŽE SLATKIŠE OD VRATA DO VRATA, ILI TRAGAJU ZA JABUKOM NA HALLOWEEN ŽURKAMA. DRUGI PROVALJUJU U TUĐE KUĆE, ILI ORGANIZUJU MARATONE HOROR FILMOVA, DOK ONI SRČANIJI POSEĆUJU GROBLJE U PONOĆ, IGRAJU SE SA TABLAMA ZA PRIZIVANJE DUHOVA I ODRŽAVAJU SEANSE SA CILJEM DA STUPE U KONTAKT SA DUHOVIMA MRTVIH.
JEDAN OD NAJVEĆIH ZAGOVARAČA SLAVLJENJA NOĆI VEŠTICA JE SISTEM DRŽAVNIH ŠKOLA. AKTIVNOSTI NA HALLOWEEN KOJE SPONZORIŠU ŠKOLE SU OBIČNO PLESNE VEČERI, TAKMIČENJA ZA NAJBOLJI KOSTIM, KARNEVALI I RADIONICE UMETNOSTI I ZANATA. ZVANIČNICI IZ OBLASTI OBRAZOVANJA PRIZNAJU DA SE VIŠE SNAGE ULOŽI U ORGANIZOVANJE SLAVLJA ZA NOĆ VEŠTICA NEGO ZA BILO KOJE DRUGO SLAVLJE, UKLJUČUJUĆI BOŽIĆ I VASKRS.
DA LI JE STIMULACIJA DEČJEG OSEĆAJA ZA ZABAVU I STRAH SVA SUŠTINA NOĆI VEŠTICA? ILI MOŽDA POSTOJI NEŠTO VIŠE OD TOGA? ZA MNOGE PREDUZETNIKE HALLOWEEN PREDSTAVLJA UNOSAN BIZNIS, GLAVNI PROMOTIVNI DOGAĐAJ KOJI SE KORISTI ZA ZARADU MILIJARDI DOLARA.
PORED UOBIČAJENIH KOSTIMA ZA DECU KOJI PRIKAZUJU LIKOVE IZ CRTANIH FILMOVA, POSTOJI SVE VEĆI BROJ ODORA PRIKAZUJU ZLOĆUDNA I ZLOKOBNA STVORENJA KOJE SE MOGU NAĆI U PRODAJI. OVAJ JEDAN LANAC DOBRO POZNATIH ROBNIH KUĆA PRODAĆE ROBU U VREDNOSTI OD VIŠE OD POLA MILIJARDE DOLARA ZA HALLOWEEN PARAFANELIJU OVE GODINE! U TAJ PRIHOD NIJE URAČUNAT NOVAC OD PRODAJE SLATKIŠA KOJE SE KUPUJU ZA DECU KOJA MOLE PRED VRATIMA.
PRODAVNICE KOSTIMA U STANJU SU DA ODRŽE SVOJE POSLOVANJE SVAKE GODINE ZBOG OGROMNE POTRAŽNJE I IZNAJMLJIVANJA KOSTIMA TOKOM GROZNICE PRED HALLOWEEN SVETKOVINU.
I FARMERI SA VELIKIM IŠČEKIVANJEM I NADOM U ZARADU ČEKAJU NA NOĆ VEŠTICA. BUNDEVE SU TRADICIONALNI PRIBOR ZA HALLOWEEN KOJI DOMAĆINSTVA ŠIROM NACIJE KORISTE KAO DEKOR.
PROMOTERI HOROR FILMOVA I VIDEO KASETA MANIPULIŠU SA SVETKOVINOM HALLOWEEN POŠTO JE VIDE KAO UDARNU ŠANSU ZA MARKETING. NEKADA SU HOROR FILMOVI BILI SINONIM ZA NISKOBUDŽETNE PRODUKCIJE FILMSKE INDUSTRIJE SA NAJNIŽOM VREDNOŠĆU, DANAS ONI DONOSE OKO 20 POSTO SVIH PRIHODA I SNIMATELJIMA I DISTRIBUTERIMA. USPEH TEHNIČKE REVOLUCIJE I SPECIJALNIH EFEKATA PRIVUKAO JE OZBILJNE FILMSKE REŽISERE DA SNIME ODLIČNO OSMIŠLJENJE, ELABORANTNE HOROR FILMOVE.
HOLIVUD NASTAVLJA DA ISKORIŠĆAVA SVE VEĆU ŽEĐ DRUŠTVA ZA OKULTIZMOM I DEMONSKIM POJAVAMA. IRONIJA SVEGA JE DA IAKO PRODUCENTI NA TE FILMOVE STAVLJAJU OZNAKU „ZABAVA I MAŠTA“, MNOGI OD NJIH UNAJMLJUJU RELIGIJSKI POSVEĆENE VEŠTICE ILI SATANISTE KAO TEHNIČKE SAVETNIKE KOJI POTVRĐUJU AUTENTIČNOST PRODUKCIJE I IZVOĐENJA RITUALA, PRINOŠENJA ŽRTAVA, ČINI I PROKLETSTAVA. U PROTEKLE DVE DECENIJE VEĆINA HOROR FILMOVA DOBIJA EKSPLICITNIJI SADRŽAJ I OPISE NASILJA I KRVOPROLIĆA. FILMOVI KOJI SU POZNATI KAO „FILMOVI U KOJIMA PLJUŠTI KRV“ RUTINSKI PRIKAZUJU MUČENJA I SAKAĆENJA LJUDSKIH TELA, PIJENJE KRVI, KANIBALIZAM, SILOVANJE I SERIJU DRUGIH NAKAZNIH ZVERSTAVA. VEĆINA TIH FILMOVA JE OZNAČENA SA „R“, ŠTO ZNAČI DA DECA ISPOD 17 GODINA NE MOGU DA IH GLEDAJU, ILI IZNAJME IZ VIDEOTEKE BEZ PRATNJE ODRASLOG LICA. MEĐUTIM, TA PREVENTIVA SE RETKO PRIMENJUJE U PRAKSI BUDUĆI DA JE 15 GODINA PROSEČNA STAROST ONIH KOJI GLEDAJU TE FILMOVE. IAKO MNOGI PRODUCENTI TVRDE DA TI JEZIVI SPEKTAKLI SU ZABAVNI I NE PREDSTAVLJAJU OPASNOST PO PSIHU NAŠE OMLADINE, MNOGI SCENARIJI IZ HOROR FILMOVA SU POČINJENI I IMITIRANI U RAZNIM ZLOČINIMA KOJI SU DOSPELI KAO SENZACIONALNE VESTI NA NASLOVNE STRANE MEDIJA.
GLEN HOBS JE KAO DETE INICIRAN U SATANISTIČKO DRUŠTVO U KOJE GA JE UVEO NJEGOV DEDA. MNOGO GODINA JE BIO UČESNIK U TOM DRUŠTVU. NEDAVNO SAM GA UPITALA O NJEGOVIM NEGDAŠNJIM AKTIVNOSTIMA I VAŽNOSTI KOJU NOĆ VEŠTICA IMA ZA OKULTISTE.
"MOJE UČESTVOVANJE U OBOŽAVANJU SOTONE BIO JE KADA SAM BIO DETE, TAKO DA SAM BIO GENERACIJSKI SATANISTA. TO SE TAKO ZOVE, A ZNAČI DA JE U TOME UČESTVOVALA MOJA PORODICA I NJIHOVA PORODICA PRE NJIH. MOJA NAJRANIJA SEĆANJA NA NOĆ VEŠTICA I NEKE OD STVARI U KOJIMA SAM UČESTVOVAO PREDSTAVLJALO JE ZA MENE VEOMA MRAČNO DOBA ŽIVOTA KADA SAM BIO DETE. NISAM U TOME UŽIVAO. POSTOJALA JE JOŠ JEDNA MALA DEVOJČICA KOJA JE SA MNOM UČESTVOVALA U OKULTIZMU. ZVALA SE BEKI. BILA JE DRUGAČIJI TIP DETETA OD MENE. NAIME, BILA JE BLAGOSLOVOM ODREĐENA DA BUDE ŽRTVOVANA. JA SAM PRIMIO BLAGOSLOV DA POSTANEM PRVOSVEŠTENIK. ONA JE MEĐUTIM BILA BLAGOSLOVENA I ROĐENA U DRUŠTVU DA BI BILA ŽRTVA. NAŠLI SMO SE U RITUALU VENČANJA ONA I JA. TO JE BIO BRAK SA ZVERI. TAKO SMO MALA DEVOJČICA I JA BILI VENČANI, A ODIGRALO SE MNOGO SEKSUALNOG ZLOSTAVLJANJA, MNOGO JE KRVI PROLIVENO PO NAMA U SJEDINJAVANJU NAS U BRAK. RITUAL KOGA SE NAJJASNIJE SEĆAM POČEO JE NEGDE KRAJEM SEPTEMBRA. MALA DEVOJČICA KOJU SAM SPOMENUO, BEKI, I JA, ZLOSTAVLJANJE JE BILO VEOMA KONCENTRISANO U TO VREME. ODVELI SU NAS U NEKOLIKO SOBA, SKINULI SU SA NAS ODEĆU I U NAREDNE DVE NEDELJE BILI SMO ZATVORENI U JEDNOJ UDŽERICI GDE SU SE ODIGRAVALI MNOGI RITUALI, GDE SU MNOGE ŽIVOTINJE UBIJENE. ONI SU DOZVALI LUCIFERA I NJEGOV DUH DA DOĐE I DA ME ZAPOSEDNE KAKO BIH POSTAO BLAGOSLOVEN DA ZAUZMEM MESTO PRVOSVEŠTENIKA U ODREĐENO VREME. E, SADA, KADA JE U PITANJU NOĆ VEŠTICA. OPET SU MENE I TU MALU DEVOJČICU STAVILI U ZADNJI DEO KOMBIJA I VOZILI SU NAS ČINILO MI SE JAKO DUGO, MADA NE ZNAM JER SU NAS U JEDNOM TRENUTKU NADROGIRALI I ONDA SMO SE ZAUSTAVILI. MALU DEVOJČICU SU IZVELI NAPOLJE, A MENE SU OSTAVILI U KOMBIJU. MOGAO SAM DA ČUJEM VELIKO KOMEŠANJE KOJE SE ODVIJALO NAPOLJU, LJUDE KOJI SU VRIŠTALI I VIKALI, KAO TO MALO MRMOLJENJE I STENJANJE KOJE SE MOGLO ČUTI. IZGLEDALO JE KAO DA ŠUŠTI NEKI KANAL NA KOME NEMA SLIKE. ZNAO SAM NEGDE U SVESTI DA SE ODIGRAVA NEKAKAV RITUAL ZATO ŠTO SAM TE ZVUKE ČUO MNOGO PUTA RANIJE I BILA MI JE SASVIM UOBIČAJENA SCENA DA VIDIM KAKO LJUDI PADNU NA TLO I GRČE SE TOKOM RITUALA USLED DEMONSKOG PRISUSTVA U OKOLINI. NAJZAD, JEDNA ŽENA JE DOŠLA DO KOMBIJA I REKLA JE: „VREME JE DA KRENEMO!“ IZVELA ME JE IZ KOMBIJA I MOGAO SAM DA VIDIM MNOŠTVO LJUDI NA TOM MESTU. NEKI SU BILI OBUČENI U TAMNU, BRAONKASTU ODORU SA KAPULJAČAMA NA GLAVI. PROVELI SU ME KROZ TU MASU I DOVELI ME DO JEDNOG KAMENOG OLTARA. SEĆAM SE DA SAM VIDEO MALU DEVOJČICU. BILA JE NA OLTARU. ISPRVA SAM SE PITAO ŠTA SE DEŠAVA, JER NIKADA SE TO NIJE ZNALO. OLTAR SU KORISTILI ZA RAZNORAZNE STVARI, TAKO DA JE BILO MOGUĆNO DA SU ŽRTVOVALI ŽIVOTINJU NA OLTARU, ILI SE ODIGRAVALO SEKSUALNO ZLOSTAVLJANJE DEVOJČICE OD STRANE PRVOSVEŠTENIKA, TAKO DA JE BILO JAKO TEŠKO ZNATI SIGURNO ŠTA SE DEŠAVA. NAJZAD SU ME DOVELI PRAVO PRED OLTAR I MOGAO SAM DA VIDIM DA SU JOJ VEZALI NOGE. NOGE SU JOJ BILE RASTAVLJENE I VEZANE ZA KRAJEVE OLTARA. A NJENE RUKE KOJE SU LEŽALE OVAKO SU VEZALI KANAPIMA ZA OLTAR KOJI JE NA KRAJEVIMA IMAO KUKE O KOJE SE KANAP MOGAO ZAVEZATI. ONA JE BILA SKROZ BELA. SEĆAM SE DA SAM JE VIDEO, BILA JE POTPUNO BLEDA I BLEDA I PRIMETIO SAM DA SU RAZREZALI PETE NA NJENIM STOPALIMA I ZGLOB NA RUCI. KRV KOJA JE TEKLA IZ TIH POSEKOTINA SU SAKUPLJALI U PEHARE I DODAVALI IH RAZNIM LJUDIMA KOJI SU PILI NJENU KRV. ONDA JE PRVOSVEŠTENIK UZEO ATAMI, ODNOSNO RITUALNI NOŽ. PODIGAO GA JE, STAVIO MOJU RUKU NA NOŽ I ZARIO GA U NJENE GRUDI. TAKO DA KADA SE PRISEĆAM NOĆI VEŠTICA U VREME KADA SE TO DOGODILO, TO JE BIO VRHUNAC SVIH DEŠAVANJA – NOĆ VEŠTICA – KADA SU UBILI TU NEVINU MALU DEVOJČICU. I TAKVE SE STVARI DOGAĐAJU SVAKE GODINE NA NOĆ VEŠTICA. NIJE TO BIO NEKAKAV IZOLOVAN SLUČAJ. HOĆU DA KAŽEM DA ŠIROM SVETA POSTOJE DECA KOJA GUBE ŽIVOT TOKOM NOĆI VEŠTICA, DOK MI KAO DRUŠTVO SLAVIMO TU NOĆ, IDEMO OD VRATA DO VRATA I MOLIMO ZA SLATKIŠE, ZA NAS JE TO VELIKA PROSLAVA. SMATRAM TO ZA VEOMA IRONIČNO DA JEDAN BROJ LJUDI TO SMATRA ZABAVOM, A DRUGI UZIMAJU LJUDSKI ŽIVOT I KAO DA POSTOJI NEKAKAV ZID – NIKO NEĆE DA SE SUOČI SA ČINJENICOM ŠTA SE U STVARNOSTI DOGAĐA".
DANAŠNJI IZVEŠTAJI IZ CELOG SVETA POKAZUJU SVE VEĆU ZABRINUTOST ZBOG NAGLOG RASTA INTERESOVANJA KOJE PRIVLAČI OKULTNO. PREMA POLICIJSKIM IZVEŠTAJIMA, GNUSNI ZLOČINI POVEZANI SA OKULTIZMOM DOBIJAJU EPIDEMIJSKE RAZMERE. NOĆ VEŠTICA JE PERIOD ZA KOJI ORGANIZACIJE U MESNIM ZAJEDNICAMA UPOZORAVAJU NA VEROVATNOĆU DA DECA I ŽIVOTINJE VEOMA BUDU OTETI. DA BISMO STVARNO SHVATILI ZNAČAJ NOĆI VEŠTICA I NJENU ULOGU U OVOM HAOSU, MORAMO DA SE VRATIMO NA NJENO ISTORIJSKO IZVORIŠTE.
VEĆINA OBIČAJA ZA NOĆ VEŠTICA SU OSTACI PAGANSKOG PRAZNOVERJA O SAOINU, DRUIDSKOJ NOVOJ GODINI. DRUIDI SU BILI UTICAJNI SVEŠETNICI, MAGOVI I ČAROBNJACI RELIGIJA VEZANIH ZA PRIRODU KOJE SU PREOVLADAVALE U RANOM PERIODU U SEVERNOJ EVROPI. KELTSKA KULTURA JE NEKIH 2.000 GODINA OBILOVALA TIM PRIMITIVNIM VEROVANJIMA SVE DO DOLASKA HRIŠĆANSTVA. DANAS OŽIVLJAVA RELIGIJSKA PRASKA DRUIDA PARALELNO SA RAZNIM OBLICIMA VEŠTIČARSTVA I OBOŽAVANJA PRIRODE I TAJ TREND ZAHVATA SVE VEĆI BROJ LJUDI U EVROPI I SEVERNOJ AMERICI.
DRUIDIZAM IMA POKLONIKE IZ SVIH SLOJEVA DRUŠTVA, OD GLUMACA U SAPUNICAMA DO DOKTORA I ADVOKATA, ZUBARA I ČISTAČA WC-A. BILO KO MOŽE DA POSTANE DRUID.
SAOIN SE SMATRAO PERIODOM KADA JE LINIJA KOJA RAZDVAJA ŽIVE OD MRTVIH NAJTANJA, PA SE ZATO MISLILO DA JE TADA NAJLAKŠE STUPITI U VEZU SA DUHOVNIM BIĆIMA. SAOIN JE TAKOĐE PREDSTAVLJAO JEDAN OD GLAVNIH FESTIVALA VATRE MEĐU KELTIMA. U TO VREME BI DRUIDSKO SVEŠTENSTVO DOPUŠTALO NARODU DA UČESTVUJE U DIJABOLIČNIM CEREMONIJAMA OBOŽAVANJA U KOJIMA SU RITUALNIM UBIJANJIMA ŽRTVOVALI ŽIVOTINJE I LJUDE.
VERUJE SE DA NAZIV „DRUID“ POTIČE OD GRČKE REČI „DRUST“ KOJA ZNAČI „HRAST“. DRUIDI SU OBIČNO BIRALI HRASTOVE ŠUMARKE ZA NJIHOVE CEREMONIJE I KORISTILI HRASTOVO LIŠĆE U SVOJIM SVETIM OBREDIMA.
TRADICIJI OBOŽAVANJA PRIRODE KOD DRUIDA IMA I VEŠTIČARENJE. TITULA VEŠTICE POTIČE OD SAKSONSKE REČI „WICCA“ KOJA ZNAČI „OSOBA KOJA UPRAŽNJAVA ČAROBNJAŠTVO“. OKSFORDSKI REČNIK KAŽE DA JE WICCAN OSOBA KOJA JE UVRNUTA, SAVIJENA ILI IŠČAŠENA. UPKOS POKUŠAJIMA SAVREMENIH POKLONIKA VEŠTIČARENJA DA PROČISTE DREVNE NAMERE VEŠTIČARENJA, TA PRAKSA SE NE MOŽE RAZDVOJITI OD DEMONOLOGIJE.
VERUJEM SE DA SAMO U ENGLESKOJ ŽIVI OKO MILION LJUDI KOJI UPRAŽNJAVAJU VEŠTIČARSTVO. PAGANI SU NA SVAKOM KORAKU I IMAJU SVOJA DRUŠTVA. ČAK I AKO NE NAZIVAJU SEBE SAMO VEŠTICAMA, ONI SU PO SVOM NAČINU ŽIVOTA PAGANI.
BUDUĆI DA JE OBOŽAVANJE PRIRODE CENTRALNA TEMA NJIHOVE TEOLOGIJE, VELIKI BROJ AKTIVNIH VEŠTICA I DRUIDA SU POSVEĆENI DANAŠNJIM EKOLOŠKIM POKRETIMA.
HALLOWEEN SE NERETKO POGREŠNO SMATRA ZA HRIŠĆANSKI PRAZNIK ZBOG VEZE TOG DANA SA HRIŠĆANSKIM DANOM SVIH SVETIH. ČINJENICA JE, MEĐUTIM, DA JE IZVORNA HRIŠĆANSKA TRADICIJA PROSLAVLJANA U MAJU MESECU SA CILJEM DA SE ODA POČAST ONIM HRIŠĆANIMA KOJI SU DALI ŽIVOT ZA SVOJU VERU. ALI VEĆ U DEVETOM VEKU, UTICAJNA RIMOKATOLIČKA CRKVA PROMENILA DATUM PRAZNIKA I UVELA NOVEMBAR, U ČEMU JOJ SE NEDUGO POTOM PRIDRUŽILA I PROTESTANTSKA CRKVA. DANAS JEDAN TANAK HRIŠĆANSKI VEO POKUŠAVA DA SAKRIJE DREVNI PAGANSKI FESTIVAL MRTVIH KOJI JE POSTAO NE SAMO SEKULARNA SVETKOVINA, VEĆ SLAVLJE NA ZLOM GLASU ZATO ŠTO JE NAJDRAŽI PRAZNIK VEŠTICA, ČAROBNJAKA I POKLONIKA ĐAVOLA.
STARI DRUIDI SU SE KLANJALI VALU, JEDNOM OD NAJMOĆNIJIH DEMONSKIH KRALJEVA. NA LISTI ENOHIJSKIH DEMONA BAL JE NAVEDEN KAO KRALJ, SILA SA ISTOKA. ISTOČNJAČKE RELIGIJE NAGLAŠAVAJU DA DUHOVNE MOĆI DOLAZE OD MEDITACIJE. ZAJEDNIČKI ELEMENT SVIH VEŠTICA, DRUIDA I SATANISTA JE UPRAŽNJAVANJE MEDITACIJE SA CILJEM DA SE USPOSTAVI VEZA SA DUHOVIMA MRTVIH ILI BESTELESNIM DUŠAMA.
MARGARET ADLER, AKTIVNA VEŠTICA I AUTORKA KNJIGE „CRTANJE MESECA NA ZEMLJI“ UPOZORAVA DA SE STANJE TRANSA, KOJE IMA KORENE U STAROM ŠAMANIZMU I PAGANIZMU, NE TREBA OLAKO UPUŠTATI NITI KADA JE OSOBA SAMA. DA BI DUH MOGAO DA BUDE KONTAKTIRAN, ON ZAPRAVO ULAZI U TELO VEŠTICE I KORISTI GA DA BI PRUŽIO VERBALNU PORUKU.
MADA TAKVI RITUALI I PROCEDURE SE RAZLIKUJU PO JAČINI, ČINJENICA JE DA VEŠTICE A I SATANISTI OBAVLJAJU KOMEMORACIJU NOĆI VEŠTICA SA ISTOM VATRENOM PREDANOŠĆU KAKO BI PRIZVALI DUHOVE KOJI ĆE IM DATI LIČNU MOĆ.
BILO DA JAVNOST ODLUČI DA VERUJE ILI NE VERUJE U ZASTRAŠUJUĆ PORAST SATINIZMA, ČINJECA JE DA VEOMA DOBRO ORGANIZOVANA MREŽA SATANISTA DANAS FUNKCIONIŠE U EVROPI I AMERICI. IZGLEDA DA SU TO POŠTOVANI ČLANOVI DRUŠTVENE ZAJEDNICE, INTEGRISANI U SVE PROFESIJE I ASPEKTE DRUŠTVENOG ŽIVOTA. SADA ĆEMO DA VIDIMO POSEBAN IZVEŠTAJ ISTAKNUTOG PISCA HAL LENSI KOJI SE NALAZI NA MESTU ZA KOJE JE POZNATO DA SE KORISTI U SVRHU SATANISTIČKIH RITUALA.
"DOŠLI SMO NA MESTO U BRDIMA, ISTOČNO OD LOS ANĐELESA, NA LOKACIJU KOJA JE U PROŠLOSTI IDENTIFIKOVANA KAO MESTO RITUALNIH OBOŽAVANJA. MISLIMO DA JE REČ O SATANIZMU. ČESTO SU NA OVOM MESTU NALAŽENE SVEĆE KOJE SU SE KORISTILE ZA RITUALE, A MOŽETE DA VIDITE I NEKE UMETNIČKE CRTEŽE KOJE SMO DANAS OVDE PRONAŠLI. IZOKRENUTI KRSTOVI KOJI SU SVUDA UNAOKOLO, KOSTI KOJE LEŽE SVUDA UNAOKOLO, KAO I RAZNI SATANISTIČKI SIMBOLI. MEĐUTIM, TO JE I NEŠTO ŠTO NAS JAKO UZNEMIRAVA U SMISLU ONOGA O ČEMU ĆEMO GOVORITI U BUDUĆNOSTI. A TO JE PELENA VEOMA, VEOMA MALE BEBE. ZNATE, JA VERUJEM DA OVA ZEMLJA DOŽIVLJAVA INVAZIJU PAGANIZMA U ŠTA SPADA I NOVI APSURD PRAKTIKOVANJA VEŠTIČARENJA, NJU EJDŽ I ONO O ČEMU ĆEMO GOVORITI DANAS, OTVORENI SATANIZAM. NEGDE SREDINOM 60-TIH GODINA PROŠLOG VEKA DOŠLO JE DO DRAMATIČNOG PORASTA OBOŽAVANJA SOTONE. POČELO JE TO SA ANTONOM LAVEJEM I KNJIGOM KOJU JE NAPISAO „SATANISTIČKA BIBLIJA“, KAO I SA OSNIVANJEM CRKVE SOTONINE U SAN FRANCISKU 1966. GODINE. GLEDAO SAM KAKO JAČA TAJ POKRET NE SAMO NA ZAPADNOJ OBALI, VEĆ DILJEM ZEMLJE. KADA SU ČARLS MENSON I NJEGOV KLAN 1969. POČINILI UŽASAN, BRUTALNI ZLOČIN U DOMU ŠERON TEJT, TO JE SVE UČINJENO U VEZI SA CELOKUPNOM PARAFANELIJOM OBOŽAVANJA SOTONE. TO JE BILA GRUDVA KOJA JE IZAZVALA LAVINU SATANISTIČKIH ZLOČINA. VIDELI SMO SERIJSKA UBISTVA, GLEDALI SMO JEDNO ZA DRUGIM TAKVA UBISTVA KAKO SU SE RASVETLJAVALA. MNOGE UBICE IMALE SU SATANISTIČKE SIMBOLE, PENTAGRAM NA PRIMER, BROJ 666 I SVAKU VRSTU TIH POJAVA, ALI ONO ŠTO JE BILO JOŠ STRAŠNIJE U SVEMU TOME JE ŠTO SMO U IZVEŠTAJIMA ŠIROM ZEMLJE ČITALI O ŽIVOTINJAMA KOJE SU ISKASAPLJENE NA VEOMA VEŠT I SPECIFIČAN NAČIN, ŠTO UKAZUJE NA TO DA SU RITUALNO PRINETE NA ŽRTVU. SADA POSTOJE I SLUČAJEVI KOJI SU DOKAZANI O DEVOJKAMA KOJE SU KORIŠĆENE ZA RAZMNOŽAVANJE, TE SU NJIHOVA MALA DECA ŽRTOVANA ĐAVOLU. NOĆ VEŠTICA, ČINI SE, PREDSTAVLJA NAJZNAČAJNIJE SLAVLJE ZA SATANISTE I OKULTISTE. HALLOWEEN JE PERIOD KADA ŠIROM CELJE ZEMLJE NA MALIM TAJNIM MESTIMA, NEGDE U MRAKU, MALE BEBE BIVAJU ŽRTOVANE SOTONI. NE VERUJETE MI? I MENI JE TEŠKO DA SAMOM SEBI POVERUJEM. ALI POSTOJI TAKVO ŠIRENJE OBOŽAVANJA ĐAVOLA DA MI VERUJEMO DA SE TAKVE STVARI DEŠAVAJU I IMAMO DOKAZE ZA TO" REČI SU JEDNOG POLICIJSKOG NAREDNIKA.
"ONI RITUALNO ZLOSTAVLJAJU DECU. AKO NA BILO KOJI NAČIN MOGU DA SEKSUALNO ZLOSTAVLJAJU DECU, ZNAČI DA URADE BILO ŠTA DA BI UNIŠTILI NEVINOST DETETA, ILI POVERENJE DETETA, ILI DIVLJENJE KOJE DETE IMA ZA SVET OKO SEBE, TO ĆE UČINITI!" (CITAT IZ IZJAVE JEDNOG SOCIOLOGA)
VERUJE SE DA AKO UBIJETE ŽIVOTINJU, TO IZVLAČI OGROMNU KOLIČINU ENERGIJE KOJU LJUDI MOGU DA VAMPIRSKI UZMU U SEBE, TAKO DA ONI UBIJAJU ŽIVOTINJE, A TO POSEBNO ČINE NA VELIKE SVETKOVINE KAO ŠTO SU BALOV DAN, SAOIN, HALLOWEEN I MAJSKU NOĆ.
IZJAVA NEKADAŠNJE SATANISTKINJE: "TA ŽENA U CRNOJ ODORI JE ISTUPILA SA TOM MALOM BEBOM. ISPRVA NISAM SHVATILA DA JE REČ O STVARNOJ BEBI. POSTAVILA JE BEBU NA OLTAR. BEBA JE DISALA, ALI NIJE PLAKALA. A ONDA JE PRVOSVEŠTENIK UZEO ATAMI, ODNOSNO CEREMONIJALNI BODEŽ ILI KAMU I SAMO PREREZAO BEBI VRAT I SAKUPIO NJENU KRV U PEHAR. U TOM ČASU JA SAM SE ZATETURALA, STVARNO, MISLILA SAM DA ĆU DA POVRATIM. PROSTO NISAM MOGLA DA VERUJEM ŠTA SAM UPRAVO VIDELA, ALI SAM U TOM ČASU BILA TOLIKO PRESTAVLJENA DA SAM SAMO NEMO STAJALA I KADA SAM POVEDENA NAPRED PRED OLTAR POMISLILA SAM: TO JE KRAJ, UBIĆE TO DETE. PODIGLI SU ME NA OLTAR, TADA SAM JOŠ UVEK NOSILA BELU ODORU POŠTO JE TO BIO DEO ŽRTVOVANJA POZNATOG KAO „ŽRTVOVANJE BELE DEVICE“. ISTA KRV KOJA JE DOŠLA IZ BEBE JE RAZLIVENA PO MOM TELU. ONDA ME JE SILOVAO PRVOSVEŠTENIK. MISLIM DA U TOM ČASU, SAMA ČINJENICA DA SAM JOŠ UVEK BILA ŽIVA, TO MI JE SAMO PROŠLO KROZ GLAVU: JOŠ SI ŽIVA. ONDA SAM MORALA KRVLJU DA POTPIŠEM JEDAN PERGAMENT, IZJAVU DA NIKADA NEĆU SMETI DA OTKRIJEM ŠTA SE DOGODILO U KOVENU, INAČE ĆU UMRETI".
DA LI IMA LJUDSKIH ŽRTAVA. IMA IH. POSTOJE MNOGO ELEMENATA KOJI UKAZUJU DA JE REČ O RITUALISTIČKOJ VEŠTINI. POSTOJE OTISCI KOJI SE NALAZE NA MESTU ZLOČINA, RECIMO PENTAGRAM, ILI IZOKRENUT KRST, BROJ 666, MOŽE DA BUDE DOSTA KRVI I TELO, ODREĐENI DELOVI TELA ODSEČENI NA ODREĐEN NAČIN. ŽRTVE, NEKE OD NJIH SU BILE META IZ ODREĐENIH RAZLOGA: PRVI, ZATO ŠTO NISU HTELI DA STUPE U TAJ RED; DRUGI ZATO ŠTO SU SE PRIDRUŽILI I HTELI SU DA ISTUPE; NEKI OD NJIH SU BILI SAMI ŽRTVE, DOBROVOLJNO SU TO HTELI.
MNOGE SATANISTIČKE GRUPE TRAŽE OD MAJKE DA ŽRTVUJE SVOJE ROĐENO DETE SOTONI. ONA ČAK MOŽE DA RITUALNO ZATRUDNI ZA TU SVRHU, NAMERNO OPLOĐENA DA BI DETE KADA BUDE ROĐENO NIKADA GA NE PRIJAVE, NEGO GA UBIJU NA VEOMA STRAVIČAN NAČIN. ČAK I OD MAJKE NEKAD TRAŽE DA TO SAMA URADI.
MISLITE DA JE TO TEK OBIČNA NASTRANOST KOJA NIJE PRISUTNA U NAJVEĆEM DELU AMERIČKOG DRUŠTVA. POMISLITE SAMO NA NEKE OD NASLOVA U VESTIMA KOJE SMO VIDELI U SKORIJE VREME. SLUČAJ IZ MATAMOROSA, GDE JE GRUPA LJUDI SPROVODILA LJUDSKE ŽRTVE TAKO ŠTO SU KIDNAPOVALI I STVARNO ŽRTVOVALI NEKOLIKO MLADIH LJUDI. POMISLITE I NA SLUČAJ U LOS ANĐELESU U KOME RAMERAS BESTIDNO PUŠTA SATANISTIČKI SIMBOL DA ODSIJAVA I UZVIKUJE: „SLAVA TI SOTONO“ PRAVEĆI PENAGRAM SVOJIM DLANOVIMA. ROMERAS JE OSUĐEN ZA NEKE OD NAJZVERSKIJIH ZLOČINA KOJI SU IKADA POČINJENI U OVOM CIVILIZOVANOM DRUŠTVU. POSTOJI JEDAN SLUČAJ U KOME JE NATERAO ŽENU DA GOVORI „SLAVA TI SOTONO!“ DOK JU JE SILOVAO I SODOMISAO PORED NJENOG MUŽA KOGA JE MALO PRE TOGA UBIO. OVO JE SVE UČINJENO KAO POSLEDICA, TO JA VERUJEM, UPUŠTANJA U SATANIZAM. STVARNI SATANISTI, HARD KOR SATANISTI, ČINE ZLOČINE I ZBOG TOGA ĆE POKUŠAVATI DA IZGLEDAJU ŠTO JE NORMALNIJE MOGUĆE KAKO BI BOLJE MOGLI DA VAS PREVARE. ONI SU LEKARI, ADVOKATI, UČITELJI, VEOMA ČESTO LJUDI NA POLOŽAJIMA VELIKOG UTICAJA NA MALU DECU.
U NEDAVNOM PISMU KOJE JE OBJAVLJENO U JEDNOM ČASOPISU, ZABRINUTI RODITELJ JE PISAO O JEDNOM UČITELJU KOJI JE ZATRAŽIO OD UČENIKA DA NAPIŠU KRATAK SASTAV O TOME ŠTA BI NAJVIŠE VOLELI DA URADE DA PROSLAVE NOĆ VEŠTICA. 80 POSTO DEVETOGODIŠNJE DECE JE IZRAZILO ŽELJU DA UBIJE NEKOG. LAKO JE VIDITI KAKO ZOMBIJI IZ NOĆI VEŠTICA MOGU DA PODSTAKNU NEZDRAVE ŽELJE ZA NASILJEM.
SVI DANAŠNJI NAIZGLED NEVINI OBIČAJI I SIMBOLI IZ NOĆI VEŠTICA POTIČU IZ DREVNOG KELTSKOG DANA MRTVIH. NA PRIMER, PRAKSA DA DECA MOLE DA IM SE DAJU SLATKIŠI DOLAZI IZ KELTSKE TRADICIJE U KOJOJ SU LJUDI DAVALI HRANU DA BI DOBILI BLAGOSLOVE OD DUHOVA MRTVIH. AKO NE BI DAVALI HRANU, DEMONI BI IM SE OSVETILI. BUNDEVE ZA NOĆ VEŠTICA IZRASLE SU NA KELTSKOJ TRADICIJI DA SE LICA DEMONSKIH DUHOVA UREZUJU NA REPE, A KASNIJE NA BUNDEVE. SVETSKA KNJIGA ENCIKLOPEDIJA KAŽE DA NAIZGLED BEZAZLENO OSVETLJENO LICE BUNDEVE ZAPRAVO PREDSTAVLJA DREVNI SIMBOL PROKLETE DUŠE. SVEĆE ILI BUNDEVE ILI LOBANJE U DOMOVIMA OZNAČAVALI SU DA SU UKUĆANI BLAGONAKLONI PREMA SOTONI I DA ĆE STOGA PRIMITI MILOST OD DUHOVA ILI ONIH KOJI MOLE ZA DAROVE OBILAZEĆI DOMOVE NA NOĆI VEŠTICA.
MOŽDA NAJGROZNIJE OD SVIH OBIČAJA ZA DRUIDSKU NOVU GODINU JE PRINOŠENJE LJUDSKE ŽRTVE U PONOĆ. DECA I ODRASLI BACANI SU U PLAMTEĆE VATRE DOK SU SLAVLJENICI PLESALI OKO NJIH U NAPADIMA PREPUŠTANJA DEMONIMA. DO ZORE SU OSTAJALI SAMO PEPEO I KOSTI. TE VATRE SU NAZVANE KOSTIVATRE (BONFIRES), IME KOJE I DANAS POSTOJI U TRADICIJI NAŠE ZEMLJE. DRUIDI SU VEROVALI DA SU CRNE MAČKE REINKARNACIJE ZLIH MRTVACA I DA SU POSEDNUTE OD STRANE NATPRIRODNE SILE I ZNANJA. POTRAGA ZA JABUKOM BILA JE DRUIDSKA NOVOGODIŠNJA TRADICIJA VEZANA ZA SEKSUALNA PREDSKAZANJA U CEREMONIJAMA PLODNOSTI. METLA I VEŠTIČJE KAPE SU IZVORNO SMATRANE ZA SIMBOL FALUSA.
KADA SE UPOTREBLJAVAJU U VEŠTIČJIM RITUALIMA, TI PREDMETI NAVODNO PREOBRAŽAVAJU SEKSUALNU ENERGIJU KOJA SE OSLOBAĐA U TOKU ORGAZMA U DUŠEVNU ENERGIJU. KADA RAZUMEMO PAGANSKO POREKLO HALLOWEENA, VIŠE NEMAMO PRAVA DA SE POZIVAMO NA NEPOZNAVANJE TE MATERIJE. KAO RODITELJI KOJI SU POZVANI NA OSEĆAJ ODGOVORNOSTI, MORAMO DA ODLUČIMO DA LI DA DOPUSTIMO NAŠOJ DECI DA UČESTVUJU U OKULTISTIČKOM SLAVLJU KOJE UZDIŽE SILE MRAKA.
HALLOWEEN STOJI PRED VAMA RAZOBLIČEN!

Корисников грб
Paxy
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 36
Придружен: 06 Апр 2007, 14:40
Место: Tu i tamo. Vise tu nego tamo.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Paxy » 14 Апр 2007, 18:08

Svasta. Nikad nisam video da se to ovde slavi osim da neki klub umesto sto nazove zurku subota uvece nazove je haloween party. Zato i ne vidim da se treba nesto boriti protiv toga.

Rest assured, I was on the Internet within minutes registering my displeasure.

Слика
My mother never breast fed me, she told me she only liked me as a friend.

When I was a kid my parents moved a lot, but I always found them.

I could tell that my parents hated me. My bath toys were a toaster and a radio.

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 10 Јул 2007, 12:07

Видим.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 21 Авг 2007, 17:07

Слика
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...