Zlo pobeđuje... ili mi se samo čini?

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 19 Нов 2008, 19:18

STELA NOIR пише:Ne prodje dan a da se ne zapitam :

ZBOG CEGA DOBRI STRADAJU ?

ZBOG CEGA DECA UMIRU ?

ZBOG CEGA MNOGI ZLI LJUDI PROLAZE NEKAZNJENO ILI CAK BIVAJU NAGRADJIVANI?

ZBOG CEGA ZLI LJUDI CESCE DOZIVE DUBOKU STAROST I TO PERFEKTNOG ZDRAVLJA?

E ovo se i ja stalno pitam u poslednje vreme.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 19 Нов 2008, 23:28

Pitanje semantike.
Zivot nije lak ni jednostavan.To smo zakljucili.Pravda ce ipak pobediti.Zlo jeste ne unishtivo ali ga treba drzati u ravnotezi,Ekstremno nije nishta dobro.Kad se pojavi onaj koji ima sve odgovore,mi necemo vishe pitati...znacemo samo da je to taj trenutak.

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 19 Нов 2008, 23:34

zbog toga sto planeta Zemlja nije raj, zbog toga sto je ona "dolina suza", zbog toga sto nas je Bog stvorio da pravimo drustvo na planeti izgnanstva "palog Andjela", zbog toga sto je ovo jedan nivo iznad pakla, zbog toga sto smo ovdje na popravnom, zbog toga smo podvrgnuti iskusenjima, zbog toga pocinjemo i zavrsavamo sa bolom, zbog toga sto smo gresni, jer zavidimo, mrzimo, svetimo se, sudimo... svima nam je data sansa da se popravimo, izfiltriramo, oblikujemo, dao nam je na volju da volimo ili mrzimo, da stvaramo ili rusimo, na nama je da se dokazemo za neke nove svjetove i neke bolje zivote i neke uzvisenije nivoe... :roll: mozda?
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52

Порукаод Truman » 20 Нов 2008, 09:02

Ne, ne - ja sam jasno podebljao dva pitanja - zasto DOBRI ljudi umiru, a zlocinci dozive duboku starosti. Odgovor na to pitanje nisam nasao u tvojim redovima.

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 20 Нов 2008, 09:37

Možda zato što zločincima treba više vremena da ukapiraju neke stvari...
boje se ne boje

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 20 Нов 2008, 09:44

pa kada se kuva pasulj, njemu treba par sati, za neko jelo par minuta... ovdje smo dotle dok se ne obavi to zbog cega smo tu... a sad, zasto djeca? pa stvarno, nije valjda dovoljo samo toliko malo bola i prvog placa pa da bude finalizirano za uzvisenije sfere? :roll:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 678
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 20 Нов 2008, 10:03

E pa sad, zavisi u šta verujemo, odnosno, kako gledamo i na smrt i na rođenje. Ako je ovo mesto samo prolaz u kome terba pokupiti potrebne informacije, onda je nekome potrebna manja a nekome veća količina da bi upotpunio delove svoga istinskog bića...Ako verujemo i u mogućnost da smo rođeni do neke mere već ostvareni u tom smislu, onda i ta smrt ima svoje opravdanje...U suštini, mene ne brine da li zlo ili dobro pobeđuje, mene brine način na koji ćemo poneti to saznanje, bilo koji odgovor da je u pitanju. Ako odgovor postoji, i obrazloženje u koje najiskrenije verujem iako ne znam koje je, ostavlja mi dovoljno prostora za svoju baštu..
boje se ne boje

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29565
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 02 Мар 2009, 11:28

"Zasto je zlo zanimljivo???

Uglavnom ljudima koji naginju ka zlu, koji vole zlo njima je ono i zanimljivo, a istovremeno dobro im je dosadno.
A onima koji vole dobro njima zlo nije ni malo zanimljivo i gnusaju ga se, nalaze zadovoljstvo u dobru…..

A s obzirom da po svojoj prirodi covek naginje ka zlu…zato mu je zlo i zanimljivo…..Takodje zlo je misticno i kontradiktorno, zato moze biti zanimljivo.
Zlo je nelogicno, i prikriveno, zato moze biti zanimljivo… Zlo je intrigantno, zato moze biti zanimljivo…….dok se pokusava dokuciti, razotkriti, shvatiti…..itd
I bas zbog toga sto se ni ne moze shvatiti jer je nelogicno….zato je zanimljivo, jer postoji uvek prostor za beskonacnom potragom koja ne vodi nikuda…i to je zanimljivo…
I dok pokusavamo da tu nelogicnost prevazidjemo vlastitom filozofijom……i to je zanimljivo."
Слика

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 26 Апр 2009, 17:00

Zli ponekad prevarama prevladaju za tren ali ima i dobro svoje moci

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 12 Апр 2011, 01:47

PjescaniSat пише:zbog toga sto planeta Zemlja nije raj, zbog toga sto je ona "dolina suza", zbog toga sto nas je Bog stvorio da pravimo drustvo na planeti izgnanstva "palog Andjela", zbog toga sto je ovo jedan nivo iznad pakla, zbog toga sto smo ovdje na popravnom, zbog toga smo podvrgnuti iskusenjima, zbog toga pocinjemo i zavrsavamo sa bolom, zbog toga sto smo gresni, jer zavidimo, mrzimo, svetimo se, sudimo... svima nam je data sansa da se popravimo, izfiltriramo, oblikujemo, dao nam je na volju da volimo ili mrzimo, da stvaramo ili rusimo, na nama je da se dokazemo za neke nove svjetove i neke bolje zivote i neke uzvisenije nivoe... :roll: mozda?
...

Bas tako...sjajno napisano...samo fali...''Zbog toga sto smo prosto zli po prorodi''..(.radjamo se zli-Frojd....)I zli i dobri...to bi bilo nesto tacnije...Jung...
a,jos neko je napisao..samo malo...

Truman@
Ne, ne - ja sam jasno podebljao dva pitanja - zasto DOBRI ljudi umiru, a zlocinci dozive duboku starosti. Odgovor na to pitanje nisam nasao u tvojim redovima.
...

Oprosti(tu si valjda sa nama negde...)umiru ljudi..i ovakvi i onakvi...U svakom dobru ima i zla i obrnuto..to je valjda jasno...(Umiru poznati ljudi o kojima se u datom momentu pisalo kao o svecima,da bi se kasnije zigosali kao tirani...pa sta je onda to?)..Ima mnogo primera narocito u istoriji...
Deca zaista cesto umiru i to je jako tuzno,ali kako god,i oni su ''ljudi''..sa klicama i ovakvim i onakvim..da sada ne opisujem bas njih, nekim ostrim izrazima...
Prilicno se radjaju cisti i nevini, sa nekim predispozicijama,ali se mi vrlo brzo potrudimo da ih ''isprljamo''...
Svet ovaj,zaista jeste jedno surovo mesto....Ruski velikani su mi pomogli da to shvatim onako bas kako treba...Solovjev,u najskorije vreme ,a naravno i svi drugi...

Svet lezi u zlu...Zlo je svetska cinjenica,jer svaki zivot u prirodi pocinje od borbe i neprijateljstva,nastavlja se u patnji i ropstvu,a zavrsava se smrcu i truljenjem....
Prvi zakon prirode je borba za opstanak...Citav zivot prirode prolazi u neprestanom neprijateljstvu bica i sila,u njihovom besomucnom nasrtanju i unistavanju tudjih zivota...
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1622
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 18 Апр 2011, 00:46

......izvan svega..." ...i biti u ,- Izvan Svega ? ...kako se savija nekakva galaktička nadsila , smiješnom mojom moći trenutno zadržana... ...da li to pulsiraju ili riču pljuskovi energije iz Tvojih riječi,- Nebesnice !.

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 19 Апр 2011, 17:21

faraon пише:......izvan svega..." ...i biti u ,- Izvan Svega ? ...kako se savija nekakva galaktička nadsila , smiješnom mojom moći trenutno zadržana... ...da li to pulsiraju ili riču pljuskovi energije iz Tvojih riječi,- Nebesnice !.

Pesnice,razmazices me...a ja se kao ne dam... :wink:

Слика
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 19 Апр 2011, 18:40

A sutra ćemo uz pehar vina
nazdraviti svakom ko ostane živ
jer, da nismo pošli krivim putem
ne bismo znali zašto je kriv...

Da! Zlo uvek pobeđuje...
:cool: :cool: :cool: :cool:

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 21 Апр 2011, 02:10

Sky Seeker пише:A sutra ćemo uz pehar vina
nazdraviti svakom ko ostane živ
jer, da nismo pošli krivim putem
ne bismo znali zašto je kriv...

Da! Zlo uvek pobeđuje...
:cool: :cool: :cool: :cool:
...
Sky...pa tako nekako...ali,u zivotu covekovom,vise je negativnih datosti...sam zivot za mnoge je pakao..a pakao je nesto lose ,zar ne"
Samo,ne treba poistovetiti zlo sa bolestima ..od kojih su mnoge zaista lose i moze se reci da predstavljaju veliko zlo....Bolesti su ponekad i neophodne..da bismo ''porasli''...
Ali,sta cemo sada sa tim da je zivot i zao i bolestan....a jeste... jer mnogi poznati vele, da se takvi i radjamo..ispade zivot tamnica ljudske duse koja se hrani bolestima i zlim mislima...
hmmmmmmmmm...

Bolje da mislim ...recimo na prolece... :D ....

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1622
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 22 Апр 2011, 12:53

...tamnovanje je
radost isposnika
ali ne
i svakog smrtnika
tamnovanje je mir