Zlo pobeđuje... ili mi se samo čini?

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20457
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Zlo pobeđuje... ili mi se samo čini?

Порукаод Sky Seeker » 21 Дец 2005, 10:14

Zlo je pobedilo,
Tu, pred mojim očima!
Nisam ga mogao zaustaviti.
Mržnja je odnela prevagu,
Tu, pred mojim očima.
Nisam je mogao zaustaviti!
Laž je bila jača od istine,
nisam je mogao zaustaviti...
Jahače apokalipse, ja sam prizvao.
Da sebi ugodim,
da meni bude lepo,
da ja budem srećan!
Sebično?

Vratiću se opet,
da onaj zalutali metak,
koji sam sam ispalio
usmerim ka onome kome je namenjen!
Odvratno?
Svejedno...
vratiću se...
Последње учитавање од Sky Seeker дана 22 Дец 2005, 10:35, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
mbj
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 14 Дец 2005, 01:52
Контакт:

Vraticu se opet i ja

Порукаод mbj » 22 Дец 2005, 01:20

Potpuno se slazem i razumem i TU SAM. Nisam daleko, vec preko puta tebe, uz tebe i s tobom. A znas li da DOBRO UVEK POBEDJUJE ZLO? Ne samo u bajkama, takav je zivot jer ima BOGA, a on je uz nas.

Vraticu se opet i ja.
Pozdrav
P.S. Kad bolje upoznas lice zla lakse je udariti mu samar. Da boli. I boli... I treba da boli!!!

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1222
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

sama misao o zlu zla je

Порукаод sensej » 22 Дец 2005, 10:26

Kako moze pobijediti zlo jer kad ono pobijedi nas nema , a evo mi postojimo.Zlo se hrani nasim mislima, o njemu ne razmisljam, ono nije u mom registru. Nemozes ga cekati niti otjerati a i ako je tu smijeh Tvoj unistice njegov bijes. Samo biti oprezan ne postati njegov dio . Pozdrav

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20457
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 22 Дец 2005, 10:32

Bio sam neoprezan.
Sad me ni hiljadu osmeha ne može izvući
Samo onaj zalutali metak...

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 22 Дец 2005, 12:40

svi smo mi sa greskom stvoreni i gresnici rodjeni, cesto u zabludi, ali pokajanje dobije pomilovanje :oops: i to ti je .... :wink:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30912
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 22 Дец 2005, 19:46

Samo da ne "prodju" lazna pokajanja (kao do sada)... :?
Слика

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 23 Дец 2005, 07:58

MustraBecka пише:Samo da ne "prodju" lazna pokajanja (kao do sada)... :?

Velicina je u prastanju, pokajniku nije lako :?
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Samo se zlu sansa daje

Порукаод sensej » 24 Дец 2005, 02:07

Kad je pobijedjeno , zlo uvijek moze da se pokaje i njegov novi pohod nikad ne prestaje! Mozda samo to bi trebalo da ga satre i obezvrijedi bazajuci ga u drugi red konacnosti !

Корисников грб
PantaOz
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 16
Придружен: 24 Дец 2005, 22:05
Место: Jug
Контакт:

Порукаод PantaOz » 24 Дец 2005, 23:09

Svi smo mi u borbi protiv zla razliciti, ali u neku ruku slicni... svima nam dodje da u trenutku usijane glave pomislimo na 'jednostavno' resenje "Da sveteljudedignemo u vazduh". I ako su nam strasti ZAISTA jake , bicemo voljni cak i sami da nastradamo, samo da ZLO bude 'izgazeno'!

Ali ovde smo pred licem starog problema da cilj ne opravdavasredstvo. Iako je zlo protiv zivota, ono je samo po sebi oblik zivota! AKO POCNEMO DA UBIJAMO ONE KOJI SU ZLI I SAMI CEMO POSTATI ZLI; POSTACEMO UBICE. Ako problem zla pocnemo da resavamo putem unistavanja, na kraju cemo unistiti i sami sebe, ako ne fizicki, onda duhovno. I sa sobom cemo verovatno povesti i neke nevine ljude.

Pa sta onda da radimo? Moramo se osloboditi ideje da se zlo moze pobediti unistenjem! ZLO SE MOZE POBEDITI DOBROTOM. A ako ovo prevedemo, shvaticemo ono sto smo oduvek nejasno znali: ZLO SE MOZE POBEDITI SAMO LJUBAVLJU!

Meni se nedavno u zivotu desilo nesto sto nikome ne zelim.. osoba kojoj sam verovao je tako postupila da su namere, u mojim ocima, bile izvor cistog zla! I dela... ali se ona u svojim ocima opravdala da to radi za prijateljstvo... cije... pa nije to jos sigurna izgleda. I kako da se ja sada borim protiv nje: ljubavlju, kako drugacije? Nikada joj zlo nisam ni pomislio iako me je od prvog dana (nazalost to tek sada saznajem) opisivala omalovazavajuce, ali kao uz salu... verovao sam joj i cinio najbolje sto mogu i zato mi je mirna savest... ona me je na kraju opisala kao 'ludaka', a ja sam se povukao - i dalje je necu osudjivati iako me sada prihvata i kao bezkicmenjaka... uz njenu pomoc mi se na kraju svet rasturio, jedina ljubav nestala... ona sebe vidi kao 'osloboditelja' zenske prirode i pametnu osobu koja pomaze ostalima... a ne shvata da je bolesna osoba kojoj treba pomoc, jer zlo koje je uvijeno u staniol dobrote i blagosti razara na sve strane kud god se nadje (ne samo meni i mojoj najdrazoj)... i iako se ne cuje zvuk razaranja, ne vide eksplozije - ostaje pustos iza nje... i plac i tragedija cistog zla!

Ipak se nadam u ljubav... ne moze me neko mrzeti koliko ga ja mogu voleti!

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Zlima zlo je nepoznato

Порукаод sensej » 24 Дец 2005, 23:58

Meni kad se nesto lijepo desi ja se osjecam neprijatno kao u kradji,obucen protiv zla ne ide u ralje zbog sebe nego u ime neceg ili nekog.Najopasnija su nerodjena zla t.j. ona koja su takvim postala , znaci svjesno i orjentisano sa njima je borba zlim na zlo . . . a tako sam zarko zelio... srecan srecu dijeliti !

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6402
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 02 Јан 2006, 17:32

Jedan stari Čiroki Indijanac ispričao je svom unuku:

«U ljudima se odvija neprekidna bitka. Tu se stalno bore dva vuka. Jedan je Zlo. To je strah, gnev, zavist, žalost, kajanje, pohlepa, nadmenost, samosažaljenje, krivica, ogorčenje, inferiornost, laži, lažni ponos, superiornost i ego.

Drugi je Dobro. To je radost, mir, ljubav, nada, vedrina, poniznost, dobrota, dobronamernost, saosećanje, velikodušnost, istina, samilost i vera».

«I koji vuk pobeđuje?» upita unuk, sa očima koje su sijale od radoznalosti.

Stari Čiroki odgovori:

«Onaj koga hraniš».

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Govor poglavice Logana bijelom poglavici u Vasingtonu

Порукаод sensej » 04 Јан 2006, 02:23

Zagrijali ste Vuce, moju od djetinjstva temu koja je ujedno i savjest Amerike, pa se moram nadovezati ali nazalost parafrazom jer izvor nemam/ "Besjede"/:
...Logan je bio prijatelj bijelog covjeka i njegov vigvam je njemu bio uvijek otvoren ... zato su me borbeni Meskalerosi nazivali prijateljem bijelog covjeka sve do vaseg masakra u kojem je sve moje pobijeno ... i nema ljudskog bica koje hoda Zemljom cijim venama tece Loganova krv...

/hvala Vuce na ovom podsjecanju/!

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6402
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 04 Јан 2006, 13:38

I drugi put! :wink:

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Zlo je o zlu i pomenuti

Порукаод sensej » 05 Јан 2006, 12:05

Suncan dan, ovdje u Luzernu i gledajuci kroz prozor topao... ja hocu da takav i ostane ... svijet je onakav kakvim ga pravimo...kako bi rekao rijetko jedan dobri austrijanac Witgenstein, normalno tu izostavljam velikog "Srbina" HANDKEA...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30912
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 07 Јан 2006, 09:41

:love :srce

Nadam se da makar danas ljubav pobedjuje
Слика