Strah

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 50
Придружен: 03 Јул 2009, 20:53
Место: u snovima
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод marim ja » 06 Јул 2009, 22:35

Strah me da opet nekoga ne zavolim.
"Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo..."

Корисников грб
Atahualpa
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 476
Придружен: 19 Феб 2009, 08:02
Место: kojekude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Atahualpa » 10 Јул 2010, 15:20

Od opipljivih stvari bojim se zmija. Valjda zato što nikada ne gledam gde idem, nego stalno zveram u drveće i u nebo, pa bih mogla neku da nagazim, a ona da se naljuti. Uh!

Od ostalih stvari najviše se plašim da neću svojoj ćerki biti dovoljno dugo živa, bar dok ne pregura neke najkrupnije stvari u životu. Nemam neki osnov za taj strah, tipa bolesti i sl, ali se bojim svejedno.

Plašim se i da kada dodje sudnji čas ne kažem sebi "Auuu, na šta si straćila život...". E to bi mi baš bilo poražavajuće.

A to sa liftovima, visinom, mrakom, vodom - takvih strahova nikada nisam imala.
Noli turbare circulos meos!

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1631
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 26 Јул 2010, 00:24

...Ata,
-sad me odista ljutis.
-zasto, - pitas ?
...zato sto razmisljas o strahovima svojim i gubis vrijeme o tome, sta bi bilo kad bi bilo...a, sta je sa ovim sad , ne pitas se Atah, ne pitas se zasto samo ti strahujes o macu i sasto on ima dvije ostrice...ne, strahuj samo da nije kasno kad naidje to sto cekala si , ili ode neko sto trebala si znati da je mozda blizak ti bio ...sve ostalo su fobije beznacajne , kako i sama znas...kci, to je Svetinja i o Svetinjama se Bog stara, a ne mi smrtni roditelji koji za djecu su mrtvi onda kad oni pocnu zivjeti a mi za zivota mrtvi...ne plasi se jer se to samo Faraon_ima desava ???

Корисников грб
Atahualpa
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 476
Придружен: 19 Феб 2009, 08:02
Место: kojekude

Порукаод Atahualpa » 27 Јул 2010, 10:10

Noli turbare circulos meos!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 27 Јул 2010, 13:37

Ja se bojim za ljude i zivotinje,osobe koje volim!
Bojim se mnogo i nezdravo.Koliko sam odgovorna,toliko se bojim a odgovorna sam mnogo.
Onda sam tuzna,strasno tuzna.Ako njima nesto nedostaje,ako imaju brige ako su bolesni.Posebno ako su bolesni :(
Onda ne spavam,bdijem...i molim se Bogu da to sve prodje.
Mislim da sam rodjena takvom a mislim i da sam tu brigu nezdravo plasenje za druge,navukla davnih dana u mladosti .
Secam se...majka mi je sa nepunih 14 saopstila da otac [koga sam obozavala]ima kancer i da ce ziveti vrlo kratko u velikim mukama ali da ja to nesmem da pokazem da znam ...
Umro je na Badnje vece kada se svi raduju,sahranjen na Bozic kada se svi okupljaju,vole i podrzavaju porodicu i jedinstvo.
Onda se majka razbolela i bila nepokretna vise godina.Dugo sam je negovala,pazila,patila i bdela nad njom.Umrla mi je na rukama u mojih 26 godina...
Udala se rodila i bila i ostala brizna! Na poslu je potrebna jaka disciplina,moc savladjivanja prepreka,zdrav rezon,najmanje patetike i panicarstva.
Mnoge me drugarice zovu "Majka-hrabrost"jer znaju da umem da premostim problem da povredjeno dete trenutno saniram bolje od bilo koga i da pravilno sagledam problem.
Nije zdravo imati strahove ajos manje je zdravo nemati ih.
Znam da je detinjasto sto ovo pisem ali....na tome treba raditi, trenirati ...bukvalno.
Secam se kada sam bila jako bolesna da se nisam plasila da ce se meni bilo sta desiti ruzno ,vec da li ce se oni snaci bez mene???!
Koji apsurd?
Eto...tolko o strahovima!
Treba ih imati i sa njima se nositi u tri lepe....

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Re: strah

Порукаод Nut » 29 Окт 2010, 17:43

LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 01 Нов 2010, 12:11

Sve više strahujem za budućnost svoje i druge dece.Ne mislim na materijalno,već na moralno.
Oko mene su neka čudna deca,čudne sklonosti i ponašanje.
Pitam se šta treba uraditi da se to izbegne? :?
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 02 Нов 2010, 02:58

LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 02 Феб 2012, 16:29