Strah

Корисников грб
Goga
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 937
Придружен: 27 Сеп 2004, 22:52
Место: u sumi obrasloj secanjima

Порукаод Goga » 09 Јан 2005, 14:01

ja imam obicaj da kazem da se ne bojim nicega jer znam da nema zla koje moze moju ljubav unistiti, a kad mene nebude ostace tragovi u oblacima kojim sam setala svakodnevno.

Sky, vasa sam:D

Корисников грб
Maestro
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3126
Придружен: 28 Сеп 2004, 03:54
Место: Swiss
Контакт:

Порукаод Maestro » 10 Јан 2005, 09:40

Ne reci nikad' nikome koga tvoje srce voli

Ne reci nikome gde te najviše boli

Jer ljudi su zli

Oteće ti onog koga tvoje srce voli

I diraće te tamo gde najviše boli...
Слика ... Volimo se jer su nam slabosti iste...

Корисников грб
Ekkerot
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 9
Придружен: 01 Феб 2005, 13:59

Порукаод Ekkerot » 01 Феб 2005, 14:08

Sve cega se ja plasim su gluposti i sasvim iracionalne stvari koje mi zagorcavaju zivot totalno i ostavljaju me bez prijatelja.

Корисников грб
osa
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 76
Придружен: 29 Апр 2005, 18:58

Порукаод osa » 01 Мај 2005, 01:11

strah,strah me samoce ponekad,strah me zlobnih ljudi,strah me hvata od beznadja,od gluposti....
imam mnogo strahova,vrlo su stvarni kao i zivot koji zivim.sa strahom se covek radja,ima ga ili nema...strasiv covek je normalan covek,ne panicar,nego strasiv u meri u kojoj zna da kontrolise svoje strahove...strah koji nosim u sebi ja kontrolisem snagom uma i volje...onog dana kad ga nebudem imao znacu da sam lud ili pokojni..
zujim,zujim,zujacu....

Корисников грб
osa
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 76
Придружен: 29 Апр 2005, 18:58

Re: Sky Seeker

Порукаод osa » 01 Мај 2005, 01:14

Sky Seeker пише:Čemu tama na kraju
ako je svetlost na početku?

obrnuto....
zujim,zujim,zujacu....

Корисников грб
lepa lea
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 351
Придружен: 16 Мар 2005, 10:06
Место: ch

Re: Strah

Порукаод lepa lea » 05 Мај 2005, 20:00

Bojim se kad grmi, joooooooooj... tada se krijem iza zavese, bezim u kupatilo, telefon nesmem da uzmem jer me zovu oni koji hoce da savladaju moj strah. Kad sevanje zaobidje moj dom ja izadjem i stojim na kisi, uzimam vazduh da se povratim u zivot....eto, malo smesno al' bojim se kad grmi. :cry: :( :oops: :? :cry:
A kad je neko tu...dok grmi, onda mu se zavucem ispod dzemper :cry: tesko tom :lol:
Cek cek, bojim se visokih crnih gorila (muskaraca) sa ovim najnovijim bradicama heheheheeeeee....takvi znaju da zarobe zensko srce...
Bojim se kad primetim da sam zaboravna.Bojim se psihicke tegobe (dusevne)
drugo sve se leci.
Trenutno se bojim slepila, previse sam na pc (tek ucim) hocu sve brzo da savladam.
Kad se probudim na jutro osecam , moje lepe okice josuvek su zalepljene.
Bojim se kada, ostavljam...a moram :arrow:
Bojim dubine i vode. Boljka (bikova) a bolesno jako obozavam reke jezera more a da ne pricam koliko volim potok...
Eh, kad bi mogla jos jednom biti dete, samo par dana, da ne poznajem zivotne strahove...

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 29 Сеп 2005, 11:55

Strah me je starosti, bolesti, i booooloooovaaaaaaaaa :shock:
Strah me je da u samoci necu moci uzeti sudbinu u svoje ruke i raspolagati, svojim zivotom, zbog slabosti...strah me da mi Bog ne uzme pamet pa sta cu jadna ja onda :cry: i jos puno, puno toga...

Ha :shock: nisam ni znala dok ovo nisam napisala, sa koliko se strahova nosim i za ciji mir i spokoj prosim tako daleko :?:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6422
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 29 Сеп 2005, 13:37

Što se bojite starosti? Ona može biti tako lepa, oslobođena obaveza, moranja, takmičenja, želja. Bar bi ja voleo da bude tako.

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 29 Сеп 2005, 14:18

vuk пише:Što se bojite starosti?

Ma vala Vuce bas, u pravu si sto to pitas... ali i odgovor je u tvom potpisu ... shvatices svaki put istinu kad ga procitas ... i nevjerovatno koliko pase uz mnoge komentare nase i dileme :wink:
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 01 Окт 2005, 12:22

PjescaniSat пише:
vuk пише:Što se bojite starosti?

Ma vala Vuce bas, u pravu si sto to pitas... ali i odgovor je u tvom potpisu ... shvatices svaki put istinu kad ga procitas ... i nevjerovatno koliko pase uz mnoge komentare nase i dileme :wink:

To sam ja stavio zbog sebe, da mi bude opomena.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 01 Окт 2005, 13:24

Starost je duza od mladosti ali je neizvesnija.
Posle mladosti nesto ide, ali posle starosti...

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2974
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 01 Окт 2005, 13:44

...
Ја свако доба видим као доба у коме су присутна сва осећања: и страх, и љубав, и чежња, и бол, и радост...
Више нисам млада у оном уобичајеном смислу речи, и то што у својој тридесет седмој не осећам страх од старости не сматрам великом грешком.
Од тог доба очекујем такође неке изазове, такмичења, дилеме, али се надам да искуство које сам до сад стекла може ублажити неке страхове, и учинити и ту јесен живота, или зиму ( шта год било) лепом.
Уколико смо до тог периода бар делимично упознали себе и свет око себе, открили предности и недостатке, не очекујем превише страхова који се не могу савладати и победити...
Без обзира шта следи после старости, не очекујем да то буде шокантно и неподношљиво...Очекујем само успоравање, али не и умртвљавање било чега...
Зар је то нереално очекивање?

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30165
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Окт 2005, 14:04

Strah od bolesti i nemogućnosti lečenja, građanskog rata, NATO intervencije, zagađenja okoline, inflacije, gladi, socijalnih nemira, nemogućnosti zapošljavanja, međunacionalnih sukoba, pada životnog standarda, korupcije, nemorala, nepoštovanja zakona, vlasti, otpuštanja radnika, proterivanja... Ako je suditi prema istraživanjima, reklo bi se - naši građani boje se svega, svakoga i svačega.... :? A ja nesmem sama u lift! :(
Слика

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 01 Окт 2005, 14:09

Ja se bojim da nikad neću naći svoj unutrašnji mir, spokoj! :cry:

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2974
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 01 Окт 2005, 14:19

...
Сетих се једне реченице коју сам прочитала или код Капора или код Балашевића...Није применљива у мом случају, иако сам далеко од неустрашивости, али ме та реченица увек насмеје...
Она гласи:
" Ја се бојим само две ствари:
свега и свачега..."
...