Čega se sećate

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Alan_a » 30 Мар 2007, 22:10

... secam se Lole. slovila je za njegovu drugaricu, lagala kako se muvaju.

... secam se Dijane - lepolike, blage, malcice ohole - kako vec i prilici tatinoj mezimici i najljupkijem detetu u familiji. ocekivala je obigravanje, a dobijala doziranu naklonost, taman toliku da je nekoliko meseci zivela na tankom ledu... rekoh li vec - momak je bio koketa...

naposletku, fama je splasnula kad je za devojku izabrao Sandru, devojku koja se ni po cemu nije isticala u ne narocito srecno skrpljenoj fakultetskoj komuni te skolske sezone. nije mamila studentske uzdahe, niti profesore bacala u ocajanje zbog cinjenice da ne postoji ocena veca od desetke kojom bi adekvatno ocenili njene ispitne odgovore...

kratko receno - bila je divno cedo proseka (btw, ne verujem da joj je to donelo mnogo zla u zivotu) i nista joj ne bi pribavilo mesta u mojim zapisima da njena pojava nije do temelja srusila jednu tesku konstrukciju. mit o M. bio je sravnjen sa zemljom, a ja nisam znala sta me u svemu vise rastuzuje: to sto mnogopominjani mladac vise nema clansku kartu 'miloscu taknutih' ili sve dublja sumnja da ono (onaj) za cime (kime) tragam nigde ne postoji...
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод sensej » 31 Мар 2007, 01:01

... postoje samo nase projekcije u nekim nam dragim Osobama , koje uplasimo time ,- i sve sj.....

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2384
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод SA » 03 Апр 2007, 10:19

"Secam se prvog poljubca, samo taaada sam drrrrhtala! :)"

Verovali ili ne ali moj prvi "filmski poljubac" je bio sa devojkom. Bila sam 4. ili 5. razred osnovne i naravno, igrali smo Masne fote. Posto smo ispale nas dve (njeno ime je Olivera, jos se secam, duga plavo smedja ukovrdzana kosa, moje visine, bila je zaljubljena u nekog seljaka koga ja nisam mogla da podnesem!), a u to doba zivota ni nemas neki jasan pojam o polovima, mi smo se poljubile kako da je to kompletno svejedno (kasnije sam shvatila da jeste, ali ne bih sad o tome... :)). Bogami, ljubile smo se dobrih desetak sekundi. Secam se da smo se udarale zubima i da sam ja tek na kraju shvatila da ako joj dodirnem usne (ili zube :)) jezikom, neka me cudna jeza prodje. BIlo je super! Sledece ljubljenje mi je bilo vec "iskusno"! :) On je bio 6. razred i slucajno smo se nasli sami u ulazu moje stare zgrade na Vozdovcu. Naravno, cim me je uhvatio za dupe, izdrala sam se na njega i on je za mene prestao da postoji! :) Seljak! :) :mah

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 03 Апр 2007, 14:52

Ahahaha!!!

:D

Secam se kako sam otrcala u hodnik i kao mecava se obrusila na jednog :oops: :roll: :D
Видим.

Корисников грб
SJAJ
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1270
Придружен: 10 Јан 2007, 14:06
Место: beo

Порукаод SJAJ » 03 Апр 2007, 15:22

SA ajde dalje...sto si stala...daj nesto novije... :wink:

A ja se secam obdanista...nas dvoje, ja i jedna Rada, da ne bude zabune,
i stara vaspitacica koja drema... :san:
i tako se mi ljubkamo kad naidjose njeni...ih...ja 5 ona 3... :oops:
i ne secam se toliko poljubca koliko batina kevinih... :cry:
tuzibabe... :roll:
Слика
Nije vazno da li mi verujemo u Boga ili ne,
vazno je da On veruje u nas...

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2384
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Контакт:

Порукаод SA » 13 Апр 2007, 10:20

Secam se balada...
Secam se balada iz perioda "Sweet 16" i kako me je nekad obicno puzanje po zicama gitare nekih cupavaca koji su bili "tamo negde, bas kul" dovodilo u stanje budnog snevanja.

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 09 Јун 2007, 21:58

sećam se prvih starki :D i koliko sam čekala brata da napokon stigne iz grčke sa TIM starkama... bile su pola broja veće ali ja sam ih ponosno noooosilaaa heh :P a ni dan danas ne mogu da objasnim zašto ih volim al ih vooolim... gospodje s posla prevrću očima kada ih obujem Слика

Слика

Converse All-Stars, legendarne patike od platna sa gumenim đonom nastale su davne 1917.godine kao pokušaj da se ova firma plasira na tržište košarkaške obuće. Bio je to zaista pionirski i inovativan pokušaj imajući u vidu da je sam košarkaški sport tada bio star 25 godina; košarka će se, naime, tek 1936.godine upisati u porodicu olimpijskih sportova. Ipak, uspeh na tržištu doživeće tek kada ih je dvadesetih godina, oduševljen njihovom udobnošću, prihvatio košarkaš Charles H. "Chuck" Taylor postavši ujedno i njihov glavni promoter. Nakon što je proizvođač uvažio nekoliko njegovih sugestija o fleksibilnosti, patika je dobila svoje sadašnje ime kao i prepoznatljiv Taylorov potpis na našivenoj etiketi.
Do 1966.godine Convers je nudio samo crnu i belu varijantu a onda su nove boje kako patika tako i pertli uvedene da bi odgovarale različitim košarkaškim timovima. Bio je to period kada je ovaj proizvođač činio čak 80% američkog tržišta patika. Uslediće vreme inovacija koje je donelo modele od novih materijala: kože, džinsa, konoplje ili laka, zatim All-Star sa elastičnom trakom umesto pertli pa sve do ženskih sa štiklom. Do svoje smrti 1969.godine u dizajniranju ovih modela učestvovao je i sam Chuk Taylor. Kada je Convers kupila kompanija Nike a proizvodnja potpuno izmeštena iz Amerike, dogodile su se izmene u dizajnu od kojih je najznačajnija da platno na patikama više nije u dva sloja. Iskreni ljubitelji kažu da je razlika vrlo primetna.

Krajnje jednostavan dizajn, neponovljiva lakoća, udobnost đona i specifična individualnost koju im daju prepoznatljive boje su glavni aduti popularnih "starki". Međutim, postoje i oni koji se sa tim baš i ne bi složili. Urbandictionary.com ih definiše kao jezivo ružne patike koje nose svi koji sebe bar malo smatraju alternativnim. Za kraj ih časte neprijatnim epitetom "precenjene".

Ipak, All-Stars su definitivno najuspešnije patike u istoriji. U novi vek ušle su sa čak 750 miliona prodatih komada a procenjuje se da se svake nedelje širom sveta proda 30.000 pari. Od nastanka do danas njihova ciljna grupa se dosta promenila. Košarkaši su vremenom prešli na mnogo modernije modele patika a All-Stars su glavno tržište našle pre svega u teenage populaciji, postavši takođe i nezaobilazan deo pop kulture. Krajem sedamdesetih ovaj model je bio jedan od bitnih simbola punk pokreta sa najznačajnijim promoterima u vidu grupe Ramons. Novi talas popularnosti doživeće devedesetih sa grunge i hip hop kulturom, posebno na vrhuncu slave gangsta repa. Različite socijalne grupe preferiraju i određene boje i šare pa su tako na rock sceni oduvek najtraženije bile one tamnije, bliske originalnim.

Zajedno sa Dr.Martins obućom All-Stars patike su danas klasičan simbol punk mode. Ipak, sve su glasniji vrlo kritični komentari koji ukazuju na nedoslednost punk pokreta zbog nošenja patika iza kojih sada stoji Nike, kako kažu "kapitalistička korporacija poznata po proizvodnji svoje obuće u siromašnim zemljama trećeg sveta". Punk pokret inače zagovara levičarske, anarhističke pa čak i ideje revolucionarnog socijalizma.

Iz domena trivije stiže sledeći podatak: Guinnessova knjiga beleži rekord koji drži Joshua Muellerda iz Lakewooda(USA), vlasnik najveće kolekcije All-Stars obuće. Čini je čak 403 para različitih modela.
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3538
Придружен: 15 Окт 2005, 19:08

Порукаод prozak » 10 Јун 2007, 13:13

kada smo već kod obuće , sa nostalgijom se sećam mojih prvih spenserica koje mi je doneo brat iz Londona. Onda sma nabavio i vijetnamku. u nekom komisionu ispod ruke. Do skoro su se vrzmala po kući vijetnamka koju sam ljubomorno čuvao. Mislim ono šro je ličilo na odevni predmet.Eh kada bi ona mogla da govorii :oops:
Mudrac zna i nepomerajuci se sa mesta.
Ne gledajuci vidi
Ne radeci cini

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 10 Јун 2007, 19:42

:D he he...ili bar da piše :P ...daaaa, bilo je momenata padanja na tipove u vijetnamkama :roll: :D
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 11 Јун 2007, 18:39

Mirisa betona u sedam sati predvece, zujanje komaraca i zvukovi udarca lopte od komsinicin prozor.. Hihihi..Decurlija iz kraja :)
Видим.

Корисников грб
stamenid
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 104
Придружен: 11 Јун 2007, 00:55
Место: komsiluk

Порукаод stamenid » 12 Јун 2007, 00:46

kada smo rusili jedan stari bagrem u dvoristu i ja sam imao takvu srecu da poleti bas na mene...

ja gas a on zamnom... i izbegao sam ga za mm... ocesao mi je glavu i ledja...
tra la la la lalala laaa

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 31 Јул 2007, 12:54

Vrlo cesto i vrlo rado, pocetka Maja ove godine. :)

Корисников грб
dodjoska
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 832
Придружен: 20 Јан 2006, 13:28
Место: u snovima, uglavnom

Порукаод dodjoska » 31 Јул 2007, 13:32

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 08 Авг 2007, 15:39

"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 14 Сеп 2007, 10:20

juce sam srela svoju razrednu iz osnovne skole...isla sam pravo prema
njoj i bila potpuno ubedjena da cu samo proci....ne mogu da se mucim da joj objasnjavam ko sam ,kad nema teoretske sanse da me se seti, mislila sam ....medjutim ....neverovatno koliko detalja zapamte te razredne staresine
:ok :hura :thanx:

i onda sam se svega setila....jurnjave niz stepenice koja bi sledila nakon dugo ocekivanog zvona....radosti...suza... divnog nastavnika fizike,koji je na zalost preminuo oko svoje pedesete ,jos tih davnih dana...setila sam se da sam nekako imala konstantan osecaj da mnogo cesce umiru dobri ljudi,a da sve zloce koje poznajem zrace svojom energijom bar 80 godina :?