Ocajna,jer si ti ocajan...

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ocajna,jer si ti ocajan...

Порукаод Nut » 16 Мар 2011, 18:22

Ocajna sam ,jer ne zelim da budem to sto jesam...

O ovome sam pisala vise puta..ali ljudi su sve ocajniji,pa ja onda kao mantru moram o tome...Ocajan sam jer sam izgubio autobus,jer su se sve karte za utakmicu prodale..ocajan sam jer ne vidim svrhu svemu sto radim...ocajan sam jer mi se pojavila bubuljica na licu..ha..ovo mi je ''pravi biser Labuana''...zar jos i toga ima u eri svemogucih kozmetickih preparata i,estetske i svake druge pomoci...
Ocajanje je jedno intenzivno osecanje,nabijeno emocijama..ocajan sam ,jer sam ova individua,to je neizdrzivo,bolno,neutesan sam,posto sam sputan i vezan ovom egzistencijom od koje ne mogu da se oslobodim...posto ja ne zelim da budem takav kakav sam,ja necu da budem to sto jesam..a,posto nisam onakav kakav zelim da budem,ja hocu da nestanem,da se odreknam svog mesta u kosmosu,da budem neko drugi,neka druga individua,neka druga egzistencija..ili da uopste ne egzistiram..
Ovo se ne desava retko,vec je ,naprotiv,vrlo uobicajeno...Ocajanje u nekim oblicima postoji kod vecine ljudi,ako ne i kod svih..

Mi vodimo jednu uzaludnu bitku da bismo stvorili identitet kojim cemo biti zadovoljni,ali,mi na izgled,nismo nikad zadovoljni i u ovom nezadovoljstvu tonemo u ocajanje...Ovo se desava svakog dana,i zbog bitnih i zbog nebitnih dogadjaja....Laki,mali,prolazni mentalni dogadjaji...

Bekstvo od egzistencije-pomocu bekstva od konkretne stvarnosti...Biti,egzistirati,znaci u jednoj telesnosti i zavisnosti od stvarnosti,od potrebe za hranom i toplotom,do fizickih ili ekonomskih zakona...Zivot znaci stvarati u skladu sa stvarnoscu....(samo se ja pitam kojom stvarnoscu...)

Ja sam vajar i zelim da stvorim nesto novo..nadam se da imam sposobnost da iskoristim materijal koji mi je stvarnost dala...Ja sanjarim,imam vizije,ali se odnosim prema svojoj egzistenciji tako sto ti moji snovi i vizije postaju napokon stvarnost...

Onda je jasno da se obrazac ocajanja pokazuje u sanjaranjima ,idejama i vizijama,koje nemaju veze sa stvarnoscu i koje se ne mogu realizovati u praksi i kao takve ,predstavljaju beg od stvarnosti...

Dosta za pocetak...a,ocajanje ima uvek oblik bekstva,bekstva od zivota,odgovornosti,realnosti,od celine i smisla vlastite egzistencije...

Ako vec morate da ocajavate..hajde onda ono da ...neki oblik izbegavanja,predstavlja,svakodnevno malo bekstvo od zivota ...

Zato drugari ne ocajavajmo..barem ne zbog trivijalnih stvari..
Ali o ovoj temi ima jos mnogo..Ovo je samo pocetak...
Ako ste cesto ocajni...oglasite se...narocito vi umetnici,pesnici,pisci...Jedan veliki je rekao ''Da bih mogao da stvaram,portebno mi je da budem ocajan''...

Aj,sad vi...if you want, of course...

Слика
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 16 Мар 2011, 18:35

Stara indijska kaže:
Ljudi stare i umiru zato što gledaju druge ljude kako stare i umiru.

Ispada da svoj očaj prenosimo na druge...
Ali ga i preuzimamo...

:sad: :sad: :sad:

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Nut » 16 Мар 2011, 18:59

LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1631
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 16 Мар 2011, 23:03

...očaj je stanje duha koje ne prihvata nista drugo u momentu osim očuvanje te samoagresije.Veličina osobe koja je s očajem' opsjednuta' sastoji se u tome da to ukroti i održava ga kao sopstveno stanje i radi na njegovom sagorijevanju jer očaj je produkt naše dozvole da poraste i samo ga mi i možemo savladati a, humano je i odraz karaktera ako ga samoubijemo...očaj je nemoć da podignemo glavu i ne brljamo po pijesku nego po polju na kojem smo i ogrezli u očaj ...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Мар 2011, 09:02

Početak kraja očaja jeste kada očaj postane tema za razmišljanje.

Obično u očaju mislimo na sve i svašta sem na razloge njegovog nastanka.

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 17 Мар 2011, 12:27

...očaj je posledica nesnalaženja sa samim sobom ili sa nekim ko je nam značio a, oboje su u polju sopstvenom i slažem se , Skay, u susretu s Njim ko izrži , izdržao je ali, razmišljanje sve do eliminacije.Moguća je poslije normalna praznina ali i još je opasnost u vazduhu do konačnog oslobodjenja...
Razlog nastanka Skay, zaista u duhu psihonalize je ovo rečeno jer mora se poći u 'djetinjstvo ' očaja i tamo ga razoriti ?

Tako misli, Sensej...

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2192
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 17 Мар 2011, 14:07

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Мар 2011, 14:34

Teško da se od očaja može pobeći...

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 17 Мар 2011, 16:27

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Мар 2011, 17:59

Iskopiraću ovo što sam napisao u utisku dana, jer mi se čini da je to u stvari očaj:

Ne mogu da se otmem utisku da su dešavanja u Japanu utisak iznad svih ostalih.
Ljudi oko mene šapuću, plaše se, zapitkuju, traže neki savet...
Žena u samoposluzi kupuje veće količine flaša sa pijaćom vodim, šali se da je zbog toga...
Ali, nije!
Nije šala, ljudi zaista misle to što šapuću...
Strah im se u očima čita čak i kad pričaju o bezazlenim stvarima...

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 17 Мар 2011, 20:08

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 17 Мар 2011, 23:34

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 18 Мар 2011, 00:49

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 18 Мар 2011, 00:58

ocaj se ocajem hrani, a snagom volje brani...potrebno je samoanalizirati sebe,. pronaci uzrok ocaju i izdici se iznad problema...ne izgleda nimalo lako, ali vec i sagledavanje problema, njegovo "imenovanje" je dobar pocetni korak...a onda korak po korak...
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 18 Мар 2011, 01:14