Radost

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Radost

Порукаод zara » 17 Јан 2009, 23:23

Srecemo ljude koji su srecni i zadovoljni,
Po nashim merilima,po ozbiljnim kriterijumima,nemaju bash razloga da budu.
A njima se kao po pravilu,deshavaju sve lepshe i lepshe stvari....
Gde je tu tajna?
Zamislimo strelca koji vezba?
Iz dana u dan postaje sve bolji
To ej samo cena nashe zelje da napredujemo.
Shta vi mislite o ovome?
Po meni....
Srecni pucaju u prazno.

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 17 Јан 2009, 23:30

Volela bih da upoznam srećnog čoveka !
Do sada nisam ni jednog...

:roll: :roll: :roll:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 17 Јан 2009, 23:38

Mozemo i jedno i drugo.
Birajmo.
Radujmo se jednako i jednom i drugom nacinu zivota,ako su oba nasha.
O :wink: d slucaja do slucaja....shta nas briga :wink:

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 18 Јан 2009, 13:06

Ne razumem na šta se odnosi to da možemo i jedno i drugo ?!

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 18 Јан 2009, 13:09

Radost pripada primarnim emicijama... samo zanimljivo kako se ona odrastanjem tanji... :roll:
Najočiglednija je u ranom detinjstvu kad se dete iskreno i bez predrasuda raduje ... ostvarenom cilju, ljubavi, hrani...

Primarne emocije
rano se javljaju, jednostavne situacije, vezane za upravljenost ponašanja ka cilju
Radost-ostvaren značajan cilj koji se vrednuje, dobitak, visoka tenzija
Gnev, bes-prepreka u zadovoljenju cilja, potrebe- napetost, pražnjenje, doživljaj prepreke, inhibicija ili ispoljavanje,
Strah -ugroženost-borba ili bekstvo, opasnost ili nepoznato
Žalost, tuga- gubitak nečega što se vrednuje- žaljenje, depresija

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 18 Јан 2009, 13:31

Mislila sam Zvoncice,
da srecemo ljude koji su srecni i zadovoljni i obrnuto.
Ljudima koji su radosniji,deshavaju se lepshe stvari ....i opet obrnuto ako si tuzan i zivot ti je tako obojen,sve vidish crnje nego shto jeste.
Pitanje :Kako to,da mozesh da izaberesh nije nikakva mudrost?
Mozesh i sasvim sigurno....da ce i sam zivot biti lepshi.
Imam mnogo primera,gde su ljudi sopstvenu radost usmerili ka malim ciljevima i sitnim radostima.
Imam mnogo primera iz svoje ne posredne okoline,gde se ljudi raduju zivotu kao da su najveci bogatashi a zive skromno i jednostavno.
Znam u psiholoshkom smislu,terminoloshki kako god mislila, shta znaci radost kao emocija,ali sam zelela da ovde slovimo o nekim malim stvarima i sasvim lepo o njima komentarishemo.
Znaci...shta je tebi radost?
Moze?

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 18 Јан 2009, 14:39

Znam u psiholoshkom smislu,terminoloshki kako god mislila, shta znaci radost kao emocija,ali sam zelela da ovde slovimo o nekim malim stvarima i sasvim lepo o njima komentarishemo.

Nisam mislila da ne znaš, nisam to iz tog razloga stavila. Nego, kad već pričamo na tu temu da "okačim" i definiciju.

Znaci...shta je tebi radost?
Moze?

Može, naravno. Nisam očekivala da ćeš me to pitati...

Meni.... radost...hmmmm.... kad osetim da mi se oči cakle.
Boje doživljavam tada u punom svetlu i sjaju... poprime nekako potpuno drugačiji izgled. Sve postaje nekako smisleno i toplo, i iz te perspektive stvari i odnosi su nekako premostiviji. Moja radost je biser topline, ljubavi i nežnosti...razumevanja koji je Jana Segula, iz Norveške polušala da me nauči kako da sačuvam.

Moju radost obično izazovu drugi ljudi i skoro nikada nije nastala nekako sama od sebe , iznutra... Veoma je retka... ima je svakodnevno , ali na momente... npr. jutros, kad mi je ćerkica dlanovima obuhvatila lice i rekla mi: "Mamice moja..mmm". Moja radost je kratkotrajna i često je neki zluradi pogledi ili reči osude, klevete i obmana ljudi koje sam pogrešno procenila a koji o meni sude i pračaju kroz prizmu mržnje ili kao glasnogovornici neke treće osobe, ne imajući u vidu ciljeve te treće osobe... tako nekako...

Ne umem da sačuvam svoju radost i mnogo intenzivnije doživljavam kritiku i osudu od radosti. Tužno ali istinito.

Ti ?

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 18 Јан 2009, 15:21

kako si to divno,ejdnostavno opisala...odushevila si me.
meni?

Danas bar....veruj mi,mozda shto ne radim,shto sam opushtenija i shto imam rucak i sve to shto me u poslednje vreme bash umara.
Uistinu radosna zbog malih sitnica koje zivot znace....
Pravu radost...onu od koje mi oci cakle ....nisam osetila poodavno,shto ne znaci da necu ..zivot je cu8do :)
Mozda,kada se igram sa decom ili sa svojim zivotinjama...
deca....?
Moja cerka je velika...mislila sam na neku drugu u grupi,manju i jako smeshnu u svojoj decijoj iskrenosti.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 18 Јан 2009, 20:14

Ja cu prepišem sebe sa jednog drugog foruma, napisano na sličnu temu...

... kada smo svi zajedno i smejemo se, bez misli o obavezama i brigama...kada imam slobodne trenutke samo za sebe, provedene uz knjigu, sa olovkom i papirom za pisanje ili crtanje... uz šolju vrućeg kakaa... sa čokoladom koja se topi u ustima.... uz omiljenu muziku dok ležeci žmurim... ...kada dobijem mail koji željno iščekujem... kada razmenjujem misli sa nekim ko mi je važan... kada se moje mačke sklupčaju i predu dok ih milujem... kada otputujem tamo gde odavno želim da idem... kada pravim fotografije... kad sednem i posmatram ljude zamišljajuci njihove živote... kada se privijem uz voljeno biće i samo molim da tako ostane zauvek...

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 18 Јан 2009, 23:46

zara пише:kako si to divno,jEdnostavno opisala...odushevila si me.

:oops: Eh, oduševila.... samo sam odgovorila na tvoje odlično pitanje :mah

MNOGO bih volela kad bi ova tema zaživela... Učestvujući u njoj nekako sam se oraspoložila :wink:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 19 Јан 2009, 10:45

Zvoncica пише:
zara пише:kako si to divno,jEdnostavno opisala...odushevila si me.

:oops: Eh, oduševila.... samo sam odgovorila na tvoje odlično pitanje :mah

MNOGO bih volela kad bi ova tema zaživela... Učestvujući u njoj nekako sam se oraspoložila :wink:

Draga Zvoncice,
zamisli....
Sva organizovana uverenja,smishljene nade i planirana verovanja,nahrane jednim smehom,delic nashe prirode?
Za pocetak,zelim....
da nam "varnici komp" od smeha i da ova nedelja bude radosna,tebi,meni....svima nama.
Sreca su sitnice,male stvari....
Idem da radim... :mah

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 19 Јан 2009, 12:28

Šta bi me danas činilo radosnom :roll:

1. Smeh moje dece
2. Da ne pada sneg
3. Spoznaja u jednom osmehu, reči ili makar slovu ...
4. da ostanem staložena i da pokušam na najzdraviji mogući način rešim jedan pozamašan problem u komunikaciji i razumevanju ( ovo uopšte ne znam kako da uradim a da niko ne nadrlja )

..... nešto mi ovde fali... nedorečeno je, ali ostaviću ovako.
:mah

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 19 Јан 2009, 16:19

Lep raspored i nije teshko da se ostvari.
Danas sam bila pet puta u stanju besa ...strashnog. :evil:
Da je bilo snega,ne bi me isprskao kamion koji je tik prosho pored moje strane:(
Bolela me je glava celog dana.
Nekoliko puta sam htela da mitingujem zbog raznoraznih gluposti .....
Shta je tu smeshno?!
Da si mogla samo da vidish taj izraz lica poshto je kamio proshao i ostavio ruzne mrlje po mom kaputu...veruj mi,drzala bi se za stomak.
Bio je to izraz lica klovna,psa kada ocekuje hranu i macke koja se penje na drvo.
Ja sam tako izgledala{tragi_komicno}da je smeh bio ejdino reshenje.
kasnije...sam u trenutku sopstvene dobrote,objasnila da je ta ista moja koleginica bila u pravu ali da sam ja ustala na levu a ona na desnu i smejale smo se opet....
Radost?
Nije je bilo...ali,mala ili velika kolicina dobrog smeha ,smanjenog baksuzluka i sopstvene zelje da meni bude lepshe....urodila je plodom.
Nisam se osecala loshe a to je najbitnije...meni bar :wink:

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 19 Јан 2009, 16:37

Ni kod mene radosti od jutros nije bilo :roll:
Ustala sam prekasno, sa takvom kijavicom da ne mogu da udahnem vazduh. Poslala sam nekoliko poruka , dobila pregršt siktanja kroz razne vidove komunikacije,tuđu negativnu energiju, jedno izvinjenje bez potrebe... shvatila da nemam pristup razrešenju svog problema komunikacije i zapitala se zbog čega uopšte toliko insistiram da razrešim problem koji je toliko narastao da je sve manja mogućnost da se zaobiđe. Mogao bi se rešiti samo kada bi svi učesnici u problemu imali sluha i bili doslovce iskreni što je očigledno nemoguće.

Otvorila bih novu temu o nerazumevanju...ali ne znam gde.
Znaš ono kad dvoje, troje... ljudi krene sa dobrom namerom a onda se nešto toliko iskomplikuje da svako tera svoje i ništa ne čuje. Tada komunikacija postane nekako slepa... :roll:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 19 Јан 2009, 17:40

Otvorila bih novu temu o nerazumevanju...ali ne znam gde.
Znaš ono kad dvoje, troje... ljudi krene sa dobrom namerom a onda se nešto toliko iskomplikuje da svako tera svoje i ništa ne čuje. Tada komunikacija postane nekako slepa...

Razmisljam...
To je najvaznije i najlepshe.Kanal pozitivne energije,fokusiran na jednom mestu.
Zivela psihologija!
Kod svakog od nas psiha je razlicita...temperament takodje.Zashto da nemamo nash mali kutak u kome cemo podeliti upravo te male sitne radosti.
I baksuzluke,naravno :wink: