Ljepota-komplimenti

Корисников грб
Mirakulica
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 864
Придружен: 23 Мај 2006, 22:24
Место: negdje i nigdje
Контакт:

Ljepota-komplimenti

Порукаод Mirakulica » 06 Јан 2009, 12:48

Smatrate li da su oni neophodni? Ono manje više na svim forumima di god se stavljaju slike ide:Joj kak si zgodnaaa,Vauu ili Baš si slatka etc.Dali je to stvarno neophodno.Ja ih bogami nisam baš ni dobivala što za slike što ovako u RL-u.Meni kaže lik da sam zgodna,a meni upitnici iznad glave.Sad će ispasti da ja imam komplekse but whatewer.Tako da sinoć sam po*** pa sam na jednom forumu rekla svoje mišljenje.Evo što sam napisala:
Zanima me nešto
da li vi koje non stop dobivate komplimente ste neke posebne osobe
a mi koji ih ne dobivamo smo obične nule
jel ste vi fakat nešto posebno nadčovječno
to me oduvijek zanima ta razlika
Komplimente dobivaju oni koji podsvjesno žicaju,ja ne žicam pa ne dobijem ništa.Mislim ovo ti je isto jedna od floskula.Kod odraslih osoba meni je to pretjerivanje,a nekad i kod roditelja.
Joj gospođo kako vam je prekrasna kćerka
Ah pa to vam je genetika,vidite da liči na mene

Što zar ne postoji mogućnost da se nekome to ne sviđa jer smatra da se to ne mora baš prihvatiti kao normalno. Možda imam kompleks,ali mislim postoji i kompleks ljepotice i kompleks više vrijednosti etc. I što god da izvališ ne pije vodu.
****************************+++++++++++
Pa ono treba uvijek podsjetiti tu neke osobe kako obiluje ljepotom,a kojima to tobože nije važno. Ali zato itekako cvjetaju kad ih dobiju i raste im ego.Da se razumijem ovdje niti na nekom drugom forumu u tome nema umjerenosti. Da je ima ne bi ovo sve ni spominjala.Dakle radi se o pretjerivanju. I ti ako pumpaš svoje dijete o njnoj ljepoti kako će se ona suočiti sa time da recimo se ne sviđa baš svakome nit je svatko ne smatra lijepom ili je neće neki dečko koji joj se jaako sviđa pa makar se postavila na trepavice.Dakle više je od toga štete nego koristi.Osim toga i najljepše žen glumice,misice etc uvijek imaju neki nedostatak tj nešto što im se ne sviđa kod njih fizički.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1544
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Re: Ljepota-komplimenti

Порукаод milei » 16 Јан 2009, 11:35

Mirakulica пише:Smatrate li da su oni neophodni?

Zavisi sa cije strane se posmatra. Kod onog ko ih daje postoji neki razlog, povod...ili je zelja za iskazivanjem divljenja, ili cinizam, ili postizanje nekog naopakog cilja koji kod sujetnih upali. Kod primaoca moze da ojaca ego, izazove sumnju ali u principu izaziva prijatnost.

Mirakulica пише:Zanima me nešto
da li vi koje non stop dobivate komplimente ste neke posebne osobe
a mi koji ih ne dobivamo smo obične nule
jel ste vi fakat nešto posebno nadčovječno
to me oduvijek zanima ta razlika

Na tom forumu bih ti odgovorila sledece, u stvari na ovom cu ti odgovoriti ...Dobijanje i davanje komplimenata je u najvecem broju slucajeva vezana za spoljasnji izgled i njima osim ako nije u pitanju narcisoidna osoba uopste ne treba pridavati nikakav znacaj. Za fizicku pivlacnost treba zahvaliti majci prirodi, posednik neke iole zanimljive lepote nije zasluzan za istu pa i nema razloga da se njome posebno razmece, trazi stalnu potvrdu ili pada u nesvest zbog tudjih komplimenata (ta lepota je nekako "podrazumevana", ne treba je uvelicavati recima, osobito ako znas da je imas a osobito ako znas da je izvanprosecna i da moze da zaboli one "nekomplementirane"). Niko nije nadcovecan, nadnaravan da bi u tolikoj meri potencirao poklon prirode a on ce ionako vremenom biti oduzet.

Meni je uvek drag kompliment dobijen nakon neceg ucinjenog, kompliment nekog meni dragog i vaznog (znakovi pitanja uvek postoje...zasto, kako, cemu ali to opterecuje...treba verovati da su iskreni jer su izreceni od bliskih), kompliment zene...Sve ostalo uzimam sa rezervom...ne znam koji je zenski naziv za Nevernog Tomu.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 16 Јан 2009, 19:56

Kompliment darujem kao izraz poshtovanja i divljenja.
Nikada to nisam izrekla iz razloga ulagivanja ili zelje da se neko kome sam ga udelila oseca nelagodno ili josh gore...pomisli da treba da mi isti uzvrati iz nekog pieteta?!
Umela sam u pozorishtu da tapshem kada se to i nije mozda vecini dopalo ali meni jeste ili da kazem zenama koje to najvishe vole i zele da cuju od suprotnog pola.
U svakom slucaju,moj nacin divljenja i poshtovanja u odnosu na stvari i deshavanja ima samo moje merilo vrednovanja...druge stvari ili cinioci ne uticu na mene u samom cinu davanja,tj.izjavljivanja komplimenta.