Kauč dr Frojda

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 3538
Придружен: 15 Окт 2005, 19:08

Порукаод prozak » 23 Сеп 2011, 21:14

Nesto arhetipsko sam video u očima dece koja su bila na hemoterapiji (uzrasta od 3 do 7 >) godina. U očima nije bilo straha bveć radoznalosti. U tim očima nije bilo straha od smrti , mada su svi onoi bili suočeni sa svakodnevnim pirom kosača koji im je preko noći odvodio drugove... Gdee ?Pitali su ti pogledi.
Mudrac zna i nepomerajuci se sa mesta.
Ne gledajuci vidi
Ne radeci cini

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 11 Окт 2011, 09:37

Gledam kako ljudi beže u svoju samoću.
Sunce im je spržilo zenice pa sad tumaraju, privikavaju se na mrak.
Traže ono što znaju da im nikad neće biti; ono što im je pri ruci - odbacuju.
Plaše se - neće da priznaju...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 11 Окт 2011, 09:57

.....znate,doktore Frojd,bole me duša i kosti.Mozda bi sreca moja bila,da skoncam ko psic na putu.
"Šta to pricate draga moja?"
Dušu vam leci kozje mleko i Bensedini.Jedno vas jaca,drugo slabi,onda ste hrabri i snažni.Da mene nije bilo,sve psihe bi završile u tudjim glavama.Mogli bi da ih menjamo,ko zna kome bi to sve odgovaralo?
....ovako,lezite samo i ne "rezite"!
Ni jedan lekar ne voli da mu se žalite.Budite dobri,dobri i mili,priznajte da vas ništa ne boli?
Naslonite glavu na kauc mo,j dok popušim svoju cuvenu lulu.
Onda skocite...poskocite,na koze navalite.Kalcijum cezne da vas zezne a bensedine bacite u tri lepe....
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2192
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 11 Окт 2011, 18:28

Zagrliti dr Frojda i slušati ....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NgG4vDfcJek&feature=related[/youtube]

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 07 Дец 2011, 07:22

Ovako pise,Shushu...
Da nisam citala ovakvu filozofiju bilo bi mi mnogo teze.U obrnutom slucaju sam joj od srca zahvalna.

Rec me se dotace samo !
Rasprhnu se ucas ruzni san,
nestase more koje sam snio,
pobeze tama u kojoj sam bio...
Novi mi ,najzad, osvanu dan.

( Stihovi ispisani na Molitveniku-poklon od Monaha Ilije )

Sta je ispunjen zivot ? Mozda o tome ne bih razmisljala da nisam listala internet i citala kojesta.Tako da, ne laje pas zbog sela no zbog sebe.Cak i kada laje a karavani prolaze ,ne laje zbog njih ili za njima nego pokusava na sebe paznju skrenuti.Pogresno ili ispravno ?! Ne znam ...
U istom kontekstu : nema svalera samo zena koja je mlada,lijepa i zgodna. Ima ga ona koja zeli da ga ima. Sretala sam bakutanere ,rodjene malo poslije Isusova rodjenja, koje su se dicile istima ali i balavice ...Nije to stvar ljepote, kao sto ne postoji rupa na dusi koja se ne moze , usnama zatvoriti....Bilo da prosapucu ili dotaknu...

Cesto mislim da zivot nakon dvadesete, gradimo na onome sto smo propustili prije toga.Ili sasvim jednostavno receno: tezimo onom sto nismo imali.Koliko ce se toga ostvariti ne zavisi samo od nas.Tolerancija ,uskladjivanje,privikavanje i jedna velika rijec u moru malih :
oprostaj...

Tolerancija je kada oprostis i ono sto ne bi , zarad svog cilja.

Uskladjivanje ; spustanje na ljestvice daleko ispod bilo kog nivoa ,da bi se moglo dalje odskociti (zbog zaleta ).

Privikavanje na nove obaveze i na zivot, koji nije vjetar, sto se samo oko jedinke vrti.

Oprostaj svijetu i planeti , sto smo ovakvi kakvi smo , toliko nesavrseni i tako lako zamjenjivi.

Na posljednjem seminaru smo birali recenicu koja je pecat u nasem zivotu.
Kada dodjoh na red rekoh :" Zivot je borba ! "
Uslijedilo je ispiranje mozga.Ako tako posmatram svijet ,onda moj zivot i jeste takav.
Nije grijeh pokazati slabost i biti ponekad slab...
Dok su pricali o tome obrazlazuci svaku recenicu ,sa hiljadu i jednom rijecju kroz moju glavu je samo prolazilo da je moj cilj , na domak ruke i da ja ustvari nemam vremena za slabost.

Pokusavam sve sto vidim pogledati sa pozitivne strane .Cak i u bas ruznom trazim iskru lijepog.Pocela sam izbacivati visak stvari. Odbacivati opterecenja nezadovoljnih. Cak sam uspjela odgledati " Zwei an einem Tag " i ne zaplakati. Uz knjigu sam cmizdrila.

Pogresno ili ispravno ?! Sta je sta uopste ?!

Nista na ovom svijetu nije trajno...Sve sto covjek ima moze nestati u svakoj sekundi.Sva materijalna ,fizicka i psihicka dobra.Zivoti ljudi iz okoline se znaju gasiti kao svijece, jedna za drugom , u kratkom trenu...

Saznavsi da setam tumor , kao mladez , u svom tijelu gurala sam i odgurnula od sebe sve ono i sve one koji su se mnogo vezali.Njega,ljubav moju,sam toliko atakirala da se morao sam pozicionirati , na pristojnoj razdaljini od mene. Njegov najveci problem je sto nikada nece uraditi ono sto se ne isplati. Moj pogled na sve to je drugaciji. Jos uvijek vjerujem da ono sto u zivotu covjeka stvarno vrijedi , nema cijenu....

Nedavno su sahranili dusicu koju smo koleginice i ja njegovale par godina. Trosna sobica. Stari krevet,jos stariji madrac i posteljina toliko istanjena pranjem da je skoro prozirna bila. Jedan sto prekriven novinama i klimava drvena stolica pored.Stari lavabo i mali bojler koji je vise iskljucen bio, no ukljucen. Drvena stalaza sa zavjesom preko ,za hranu i posudje. Stari frizider. Mali tranzistor. Stolicica ispod sa odmor nogu i nista vise. Na njenom ziro racunu je bilo brdo para koje se pisalo sa mnogo nula. Ali njen svijet su bila ta cetiri zida puna fleka a u svakoj se neka prica nalazila.Dusa je sve bogatija sto je manje stvari za koje je vezana ,sto je manje dusa koji je pritiskaju , obaveznom ljubavlju , za koju smo u stanju zrtvovati skoro sve...

Zivot je ,ipak,borba sa mnogo , beskonacno mnogo iskusenja...

" Andjele Hristov , cuvaru moj Sveti i pokrovitelju duse i tela moga oprosti mi sve sto sagresih u danasnji dan ..."

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29564
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 05 Феб 2012, 10:35

Слика

Oprostite, nisam odolela :-D
Слика

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Феб 2012, 14:27

MustraBecka пише:Слика

Frojd je zahvalan,pacijentkinja izpsihoanalizirana...
Licno,meni je Dostojevski ,psihoanaliticar svega zivog za svako vreme koje bude i bice!
kao sto je Nusic znao sta ce svakom drustvu moci da se desi i sta mu se vec desava?!

Svako ima nekog svog ,draga Mustro:) gde place,razgovara i stavlja glavu na rame da se slatko isplace ....

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29564
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 05 Феб 2012, 14:29

Ili legne na kauč :wink:
Слика

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 07 Феб 2012, 10:23

Svasta !!!
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 07 Феб 2012, 13:54

Shushu пише:Svasta !!!

Sta svasta?A kaladont?Zirodent,Kolins,Blenda,kako god....odmah tamo inace cu da ti dam analizu u tri skoka sa tri poljupca ;cmok,cmok,cmok!!!

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 11 Апр 2012, 10:43

On je prethodne noći došao po mene, da me nosi sa sobom.
Uspeo sam da dozovem majku.
Zapretio mi je da će umesto mene odvesti nju ako kažem da je prisutan u prostoriji.
Morao sam da slažem da mi se 'oće mala nužda.
On je tu iako ga nema već 12 godina...
:sad: :sad: :sad: :sad:

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 12 Апр 2012, 11:09

Sky Seeker пише:On je prethodne noći došao po mene, da me nosi sa sobom.
Uspeo sam da dozovem majku.
Zapretio mi je da će umesto mene odvesti nju ako kažem da je prisutan u prostoriji.
Morao sam da slažem da mi se 'oće mala nužda.
On je tu iako ga nema već 12 godina...
:sad: :sad: :sad: :sad:

Postoji psihoterapija po Bertu Helingeru.
Prilicno kontroverzna ali interesantna.
Pise o identifikaciji dusa i porodicnim neskladima.
O uticaju onih kojih nema, na nas.
O prihvatanju !
O prihvatanju roditelja. Njihovoj zrtvi i necemu sto se zove statut porodice tj. porodicna pravila.O tome kako dolazi do nesklada ako se ne postuju pravo starijeg. O onima kojih vise nema.O iskazivanju postovanja , zivima i mrtvima .
Procitala sam " Od cega dusa boluje i sta je lijeci ".Meni je pomoglo da neke stvari pogledam ili na njih progledam, s neke druge strane. Savjetujem da procitas.Mozda ti pomogne a ako ne nece ti odmoci. ^78^
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод prozak » 17 Сеп 2012, 19:14

zara пише:

Pa ti povampiri Dr. Frojda...

Licno,meni je Dostojevski ,psihoanaliticar svega zivog za svako vreme koje bude i bice!
kao sto je Nusic znao sta ce svakom drustvu moci da se desi i sta mu se vec desava?!

Svako ima nekog svog ,draga Mustro:) gde place,razgovara i stavlja glavu na rame da se slatko isplace ....

Ne gledajuci vidi

Ne radeci cini

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 27 Нов 2012, 13:56

prozak пише:
zara пише:

Pa ti povampiri Dr. Frojda...

Nisam ja povampirila nikoga,nego smo se tako nekada šalili ! Obzirom da je psihoanaliza u pitanju ,kauc mu dodje kao najbolja asocijacija .A gde si ti ? :mah

Корисников грб
prozak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод prozak » 01 Дец 2012, 13:28

Prepustio sam dr.Jungu praksu... ali nemere nista od mirovanja. Možda će poštovani Jung otvorirti ordinaciju... Pozzdravljam te :D

Ne gledajuci vidi

Ne radeci cini