Odbacivanje

Корисников грб
Mirakulica
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 864
Придружен: 23 Мај 2006, 22:24
Место: negdje i nigdje
Контакт:

Odbacivanje

Порукаод Mirakulica » 05 Мај 2007, 13:46

Kako uopće znati dal nas neka osoba odbacuje od sebe? Ponekad ljudi imaju osječaj da negdje ne pripadaju i da ih te osobe u stvari ne žele... Jeste li se kada tako osječali i šta ste u takvoj situaciji učinili?
Al šta je opet u suprotnoj situaciji? Kada je vama stalo do nekoga, a on vas hladno odbaci? Kako se ponašat?

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 05 Мај 2007, 15:57

Mnogo puta sam se osećao kao da negde ne pripadam. Često je to bio moj subjektivni doživljaj, a ređe da je stvarno tako. Uvek sam se trudio da se udaljim od te sredine ili osobe, makar mi je i stalo do osobe ili da budem u toj sredini.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 05 Мај 2007, 17:47

A da Mirakulice šta ti se to desilo? Ko te je to odbacio? Da ga bijemo.... Poenta je ne vezivati se za osobe koji su potencijalni odbacitelji. Idealno je ne vezivati se uopšte, ali ako se več vezujemo ondaneka to bude normalna persona. Kako to znati unapred? Jednostavno. Uočiti nepravilnosti i korene problema dok je veza još u ranom stadijumu ili dok se nije još začela. Ako ima i jedna mala sitnica koja u tebi izaziva sumnju ili neki nespokoj glede te osobe, goni je u tri lepe - jer to posle postane veeeeeliki problem.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1244
Придружен: 04 Мар 2006, 11:14

Порукаод leklerk » 06 Мај 2007, 01:12

ja se konstantno osjecam kao pogresan dio slagalice, ali me to ne sprecava da ukrstam svoje postojanje sa raznim grupacijama ljudi i individuama,
jedino bitno u cijeloj stvari je sto sam zasebna molekula, nije mi potrebno jedinjenje da bi se osjecala ispunjeno, te neslaganja preplivavam mnogo lakse nego pre dok sam bila tek sludjeni atom...
u moru ovog loseg personifikovanja, htedoh reci da je bitno da si ti sigurna u sebe i svoje sopstvo, a vrijeme koje provodis s drugim ljudima nikad nije dozivotno, to su tek druzenja :) ako osjecas da te odbacuju, pa produzi dalje, ima negdje neko slican tebi...zapravo ima nas vise, samo se osvrni po tvorcu
:mah

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 06 Мај 2007, 09:57

Stojane, a što je idealno ne vezivati se uopšte?

Корисников грб
Mirakulica
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Mirakulica » 06 Мај 2007, 10:50

Ej Stojane nije to moj problem nego nađoh tu temu.

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1244
Придружен: 04 Мар 2006, 11:14

Порукаод leklerk » 06 Мај 2007, 14:58

a ja sam mislila da nas unutrasnji porivi navode da otvaramo teme,
a ne tek razgovor radi razgovora

Корисников грб
Mirakulica
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Mirakulica » 06 Мај 2007, 16:27

Krivo misliš.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 07 Мај 2007, 09:14

vuk пише:Stojane, a što je idealno ne vezivati se uopšte?

Idealno je samo ako imaš snage da uživaš u toj slobodi. Ako se bojiš samoće, ti onda nemoj biti sam. Jeste da su ljudi društvena bića ali nije imperativ biti vezan za jednu osobu ili možda više njih u isto vreme ili u odvojenim vremenskim nizovima. Ma koliko nam bilo drago, glede emotivnih veza, taj Drugi je ili parazit ili pask žrtva našeg parazitizma. Biti parazit ili trpeti parazita nije baš sasvim neka vrsta idealno provedenog života. S druge strane, veza izmedju dvoje ljudi može biti duboka i intenzivna, ali tu onda nije reč o povezanosti budući da su oni kadri da u svakom trenutku kažu zbogom jedno drugom. Ko na to nije spreman neka se ne upušta i neka ne traži takvu vezu.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 07 Мај 2007, 15:23

Teoretski možda si i u pravu, ali lično sam se ja uvek osećao potpunije kad sam s nekim u vezi. Nekako smo biološki, fiziološki, psihološki upućeni na drugu polovinu. Normalno da sam se i opekao, ali to je sve normalno. Da to nije tvoj subjektivni osećaj, da si parazit ili da ti je neko parazit? Nekako mi kao opšte prihvaćena činjenica ne stoji. :mah

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 07 Мај 2007, 15:35

Stojane i Vuce,
Ovaj vid simbioze nije od juce, a nije ni rasprava rjesiva bilo kako zapoceta ili obasjana. Uvijek ce neko biti pogodjen i omalovaze. Neko ce biti uvrijedjen ako mu kazes , da samo osamljeni ili sami su jaki i istiniti . Mozda su osamljeni posteni u svojim cuvanjima sebe, a mozda su jos- posteniji cuvanjem drugih od sebe/ kako bi Miljanov rekao/, ali svakako Covjek kao drustveno bice ne bi smio svoju drustvenost experimentisati i u emocijama kao naj-nedrustvenijim saobracajnicama.
Zasto Emocije smatram kao nedrustvene lijane , zato sto tu nema humanosti i milosrdja ,- ako je prisutno , onda je Emocija u n i s t e n a .

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 07 Мај 2007, 16:18

vuk пише:Da to nije tvoj subjektivni osećaj, da si parazit ili da ti je neko parazit? Nekako mi kao opšte prihvaćena činjenica ne stoji. :mah

Tačno vidim na koji se način to dešava. Stavljanje u uzajamnu psihološku zavisnost jeste oblik parazitizma. Ne sme biti zavisnosti inače nema slobode. Govorim o idelu vrednom življenja a ne o svakodnevnoj praksi.

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 07 Мај 2007, 21:54

Ma, shvatam. Samo što je mnogo draga ta zavisnost, a mnogo precenjena ta sloboda. A moguće je ne odreći se ni jednog ni drugog, biti nečiji, a ostati svoj je izvodljivo, teško, ali...

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 08 Мај 2007, 00:07

Ako neko lako definise samocu vuk je / nista tebi upuceno 'vuce' / , a ako neko ne moze sam, znaci postigao je pronaci ljudsko u sebi i ostvariti ga .

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 677
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 08 Мај 2007, 00:59

vuk пише:Ma, shvatam. Samo što je mnogo draga ta zavisnost, a mnogo precenjena ta sloboda. A moguće je ne odreći se ni jednog ni drugog, biti nečiji, a ostati svoj je izvodljivo, teško, ali...

Slazem se...Svi smo slobodni, pitanje je samo za sta smo slobodni....