Bockanje

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2384
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод SA » 13 Јул 2006, 12:46

dahlia пише:Mislim da je to stvar tolerancije, uvazavanja, pa i opće kulture iliti naobrazbe. A najvise onog stecenog u obitelji ili porodici, ako ne razumijes.

Jao Dahlia, bodeš! To sto radis tesko da je tolerancija i razumevanje... Nego da ne mlatim i ja nego da pojasnim, ok?

Kada napises "Camusov", prvo sto bih ja pitala je Na kom jeziku je to napisano? Na portugalskom se Camus totalno drugacije kaze od Engleskog, a tek zamisli kako se to kaze na Srpskom (ili kako god vec zoves ovaj lokalni jezik)

Ne kritikujem ja uopste (nisam BAS nista kritikovala, vec konstatujem) to sto ti imas taj princip u pisanju, vec jasnost pisanog izraza.

Kako ces napisati prezime Jakovljević? Naravno "Jakovljević" Na engleskom se to cita "DžakovLdživis" (s na kraju ako umesamo i portugalski ili spanski) Tesko da ce te iko shvatiti ko bude procitao...

Tako da ne kritikujem "razliku" vec zelim da shatam tvoj pisani izraz sa lakocom.

OK. Da na duzim. Tolerancije radi, odgovori na ovaj post jer je javan, a ja necu odgovarati, vec cu svaki svoj odgovor ili misljenje dalje po ovoj temi tebi slati na PP da ne smaramo ostale, a i obzirom da ova tema moze da izrodi svima nama dosadne i nezgodne implikacije ex-yu. OK?

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 13 Јул 2006, 13:26

SA пише:
dahlia пише:Mislim da je to stvar tolerancije, uvazavanja, pa i opće kulture iliti naobrazbe. A najvise onog stecenog u obitelji ili porodici, ako ne razumijes.

Jao Dahlia, bodeš! To sto radis tesko da je tolerancija i razumevanje... Nego da ne mlatim i ja nego da pojasnim, ok?

Kada napises "Camusov", prvo sto bih ja pitala je Na kom jeziku je to napisano? Na portugalskom se Camus totalno drugacije kaze od Engleskog, a tek zamisli kako se to kaze na Srpskom (ili kako god vec zoves ovaj lokalni jezik)

Ne kritikujem ja uopste (nisam BAS nista kritikovala, vec konstatujem) to sto ti imas taj princip u pisanju, vec jasnost pisanog izraza.

Kako ces napisati prezime Jakovljević? Naravno "Jakovljević" Na engleskom se to cita "DžakovLdživis" (s na kraju ako umesamo i portugalski ili spanski) Tesko da ce te iko shvatiti ko bude procitao...

Tako da ne kritikujem "razliku" vec zelim da shatam tvoj pisani izraz sa lakocom.

OK. Da na duzim. Tolerancije radi, odgovori na ovaj post jer je javan, a ja necu odgovarati, vec cu svaki svoj odgovor ili misljenje dalje po ovoj temi tebi slati na PP da ne smaramo ostale, a i obzirom da ova tema moze da izrodi svima nama dosadne i nezgodne implikacije ex-yu. OK?

Gle, rodjena am u Hrvatskoj i tamo sam zavrsila skolu, tek udajom sam presla zivjeti u Sarajevo.

Vjerovatno znas, da se i u vrijeme ExYU uHrvatskoj nije piaslo Žozefin nego Josephine, ali se to Josephine citalo Žozefin.

Znaci, pisalo se kao i na jeziku odnosno govornom podrucju gdje je i i kojem je imenovani-a pripadao...

Eto, da pojednostavnim, ja svoj zivot od 30 godina i nesto sto sam stekla i naucila ne mogu preko noci promijeniti, ma koliko se trudila. Ovdje imam pravo izbora, mogu pisati istocnom ili zapadnom varijantom, cak i nekakvim Boaanskim jezikom. Ja koristim onaj nauceni, ali ne ispravljam nikoga kad kaze hljeb umjesto kruh i slicne gluposti, sve dok razumijem o cemu se radi.

To jakovljević i Jakovljevich, pa nitko nije nikoga natjerao da promijeni ono ć u ch, vec je to napravljeno zbog lakseg izgovaranja.

Ali, ako nekome ovdje smeta, ja cu se potruditi da pisem kako se izgovara, mada mi moze koji put promaci....

Jer ti napisi Kami, i ja curazumjeti i necu te ispraviti, ali dopusti i meni da napisem Camus i da znas da je to isto...ma koliko se god trudila da mi objasnis da nije...
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")
MOJA KNJIGA

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 13 Јул 2006, 13:31

HEJ HEJ HEJ

STA JE SAD OVO!?

KAKVE OVO VEZE IMA SA PILICIMA!

SMESTA DA STE OBRISALE OVU RASPRAVU!!!!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 13 Јул 2006, 13:47

Užas!

Offtopic!!!

:shock: :shock: :shock:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Јул 2006, 14:00

U sihologiji, hvala bogu, nema offtopic.
Pa sad...
gde smo ono stali?

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 13 Јул 2006, 14:13

Stali smo kod brisanja....

cijeli topic u podrum, nije vrijedno prepiranja....niti sam imala ikakve primisli kad sam pisala, jednostavno, neke stvari udju u uho i u naviku i tesko ih se odreci...
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")

MOJA KNJIGA

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 13 Јул 2006, 14:18

ma Dahlia bocka...
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
Mirakulica
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 864
Придружен: 23 Мај 2006, 22:24
Место: negdje i nigdje
Контакт:

Порукаод Mirakulica » 13 Јул 2006, 16:55

Kojom iglom pitam se

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 13 Јул 2006, 17:24

Mirakulica пише:Kojom iglom pitam se

:?: :!:
Видим.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 14 Јул 2006, 09:54

Iglom zvanom BOC-BOC....

Btw, Mirakulice, i bata Stojan bocka..... boc-boc.... pravo medju balune.... :twisted:

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Pandora » 14 Јул 2006, 11:52

:roll:
Видим.

Корисников грб
SA
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2384
Придружен: 07 Јун 2006, 14:36
Контакт:

Порукаод SA » 14 Јул 2006, 12:35

stojan popivoda ::...i bata Stojan bocka..... boc-boc.... pravo medju balune....

AAAAAAAAAAHAHAHAHHA!!!

Mirakulice, jel' osecas? Smile Smile Smile Smile

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30168
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 29 Јул 2006, 00:19

I bocnu li (da ne kazem ubode) stojan ista? :wink:
Слика

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 31 Јул 2006, 09:08

MustraBecka пише:I bocnu li (da ne kazem ubode) stojan ista? :wink:

Ovo je već ozbiljno... :shock:

Корисников грб
mawa
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 364
Придружен: 11 Мај 2006, 18:25
Место: ja sam ovde gospodarica

Порукаод mawa » 02 Авг 2006, 19:35

sve sam razumela

rodjena sam u Hrv, zivela u Bosni, kao i u Srbiji.....................sad sam u Canadi

za mene ovo ovde je bzv
pisi onako kako osecas.............:)

ali gde se to bocka i kako...........da stanem u red
I'll get back to you on that immediately after the commercials