UTISAK dana...

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20451
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 11 Феб 2012, 16:35

Sneg, sneg, sneg, sneg, sneg.......
:sad: :sad: :sad:

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 13 Феб 2012, 17:40

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 15 Феб 2012, 16:32

Danas je "Dan drzavnosti " u ovoj kuci... :D :D :D
Prasetina i salata.
Rolovana piletina sa krompiricima i Tiramisu u koji mi
odletjelo malo vise ruma.........
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2202
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 16 Феб 2012, 13:18

Starija gospođa je senilna,.al sam joj se dopala, pričale smo razdragano, leptirići su nam slijetali na dlan.svjedoci su bili tu, jer bez njih, baka bi zaboravila da smo se ikada uopšte srele !!!!!!!!!!!!!!**((($%$%$

Šteta je što ikada moramo ostariti, a najgore (možda) je na tom prelazu, kada nisi dovoljno star da bi bio star, a ti stariji nego što se to od tebe očekuje. Nisam star u skladu sa godinama, stariji sam.

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 18 Феб 2012, 16:53

Toliko sam pisala i pisala, da se osećam ispunjeno kao kada napišem domaći zadatak za troje ...

deca zatvaraju vrata na hodniku bučno - negoduju

dok se ja smejem, i smejem...

i :wink:

nemam nameru da prestanem

samo da najavim ... :an:

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 01 Мар 2012, 01:38

Bože spasi Srbiju vođa sa piskutavim glasićima i velikim stomacima koji zagovaraju rat, kao da zagovaraju modnu reviju...toliko akcentuju scenografiju. Pun mi je k...c, zagorelih, sredovečnih, fanatačnih intelektualaca koji brzinom svetlosti jedno žensko dete (suprugu) zamene drugom, pa novoj curici prodaju fazone koje je prethodna prerasla, dok potežu kosovski zavet, kao kamen da potežu...
Dobro te i trpela prva žena onoliko! Koga ti da vodiš i gde? čijoj zemlji čast spašavaš?!, USPALJENI MATORI MAGARČE!!!

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 01 Мар 2012, 17:40

Duel Janka i Noleta.
Biće toga još...
:-D :-D :-D

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2202
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 09 Мар 2012, 08:18

Danas ću čuvat četri djevojčice. Moje su preuzbuđene zbog dolaska sestara sestrama, inače, ova jedna ide u drugi, ove dvije u prvi, a vođa bande je još u vrtiću ^78^

Priča sestara Polgar i njihovog tate

Kasnih sedamdesetih godina dvadesetog vijeka, Laslo Polgar, briljantni matematičar i šahista, proslavljao je sa svojom ženom rođenje njihove treće ćerke Džudit. Nisu imali sinove.
Ovu neravnotežu često su sa žaljenjem isticali njihovi muški prijatelji koji su se sažaljevali nad činjenicom da je njegov vanredni matematički um "zapao i ćorsokak", rođenjem 3 ćerke, koje po svoj prilici neće biti u mogućnosti da nastave njegovo djelo na ovom polju.
Razljućen ovakvim sitnim dušama, predrasudama i arogancijom, Laslo je odlučio da ovakve opšte prihvaćene predrasude stavi na probu. Upitao je svoje ćerkice da li bi voljele da nauče da igraju šah, pri čemu je to postavio u kontekst tople, porodične atmosfere pune ljubavi.
Djevojčice, kao što se moglo i očekivati, nisu željele da propuste priliku da se igraju sa tatom, kao ni da im izmakne ponuđena mogućnost druženja i vremena provedenog u zajedničkoj sreći.
Kako je vrijeme proticalo, porodica je postajala sve bliskija. Postali su prava mala skupina koja dijeli ljubav i pažnju, a djevojčice su nevjerovatnom brzinom napredovale u savladavanju šaha.. Džudit je kao najmlađa najbolje napredovala , s obzirom da je pored sebe imala najviše "starijih" uzora koje je mogla da oponaša i od kojih je mogla da uči. Ujedno, kako su jačale porodične veze i djevojčice su "jačale" svoje umijeće igranja šaha.
Zuza, najstarija, postala je internacionalni šahovski majstor i često je bila pobjednik velikih turnira, pobjeđujući na njima i svjetske velemajstore.
Sofija je vrlo brzo postala velemajstor u ženskoj kategoriji kao i šampion Svjetske ženske šahovske federacije.
Da li je bilo moguće za Džudit da dosegne nevjerovatne uspjehe svojih sestara?
I te kako.
Kao i sofija, i Džudit je vrlo brzo stigla do zvanja internacionalnog ženskog velemajstora. Nedugo potom, stekla je i zvanje internacionalnog majstora i postala najviše rangirana ženaikad u istoriji, sa skorom od 2680, čime je ušla u elitnih "Deset najboljih svjetskih super-velemajstora" među kojima se nalazi i Gari Kasparov. Došla je do četvrtfinala 1999. na Internacionalnom šampionatu šahovske svjetske federacije.
Poznate po svojoj živosti, duhovitosti, dovitljivosti i unutrašnjim kvalitetama, ove 3 sestre mogu biti primjer djeci širom svijeta. Laslo i njegova supruga Klara, uživaju u uspjehu ćerki kao i doprinosu njihove porodice u narušavanju predrasude o mogućnostima djevojčica u misaonim igrama. :srce

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30792
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 15 Мар 2012, 17:55

Galebovi koje sam jutros čula, vratili su se (tu iza ćoška) :D
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 20 Мар 2012, 18:22

U Vojvodini dva hladnokrvna ubistva; iznad Kragujevca viđen NLO; ja i dalje neumorno kašljem...
Utisci se smenjuju, ali nekako kao da otupljujem na sve to...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 01 Апр 2012, 10:06

Šest mladih osoba, tri mladića i tri devojke, izgubili su život u požaru koji je oko dva sata posle ponoći izbio u novosadskoj diskoteci "Kontrast".

Što je mnogo...
mnogo je...
:sad: :sad: :sad:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 02 Апр 2012, 13:52

Upravo sam saznao da je Emi Vajnhaus dala preko milion funti na droge...
Strašan utisak dana...
...bar za mene...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 07 Апр 2012, 10:47

Kad bi prošao bar jedan dan bez uboda nožem i sličnih stvari, to bi mi bio najlepši utisak dana....

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 07 Апр 2012, 19:01

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 19 Апр 2012, 17:18

Tužni Novak koji, iako je imao smrtni slučaj u porodici, vodi.
Prekinuto je zbog kiše...