UZ ČAŠU VINA...

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

UZ ČAŠU VINA...

Порукаод Alan_a » 10 Јун 2016, 22:12

... se opuštam...
... se prepuštam...
... opraštam...
... zaričem se da ne opraštam...
... čavrljam...
... čaram...
... razmišljam...
... zamišljam...
... tonem u dremež...
... hvatam iz daljine lavež...
... na (vodeni) korak od bevande...
... prizivam miris lavande...

:yee
čaša crnog vina je moj, ne baš svakodnevni, ali omiljeni večernji ritual (mada ima onih koji me ispravljaju i kažu da je pogrešnim imenom krstim crveno vino). pivo ne volim. belo vino mi ne godi.
čak i leti pijuckam vino (mada ima onih koji mi kažu da se vino ne pije u mesecima koji u svom nazivu nemaju 'r' - maj, jun, jul i avgust).
natočim si u onu kuglastu čašu sa nogicom, pa gustiram. gusto crno, često makedonsko, čedo sunca i grožđa.
puštam ga da provri u meni i izviri sa hiljadu nekih probuđenih glava, ponekad i onih sopstvenih ličnosti kojima sam istu odrubila.
vino mi je ključ za odaje gde sebe još nisam porubila u odoru inkvizitora i sudijsku togu.
vino je poklič da svašta (još) mogu.
vino je poljubac jula u srce decembarskog celca.
vino je bekstvo iz grada u središte nekog francuskog selca.
:srce
ovo je tema za vinopije, po opredeljenju ili ubeđenju, za amatere i profesionalce, za neuke konzumente i degustatorske znalce, sve može i sve me zanima... :)===0

p.s. obećavam da ću ovih dana temu nahraniti nekim zanimljivim citatima iz knjige 'Vino za početnike'. :cool:
do tada nazdravljam, sa osmehom...
... OVOLIIIIIKIM!!!

:cinn
:D
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."