Upravo razmišljam o...

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 02 Мар 2012, 06:48

Nikome ne bih preporučila da gleda film Anđeline Džoli. Noćas sam radila kao luda i pila lek koji pomaže oko svega, od probadanja u jajnicima do depresije - neka čarolija, ali nedovoljno čarobna da spreči i fizičko gađenje koje osećam. Sve političare koji zagovaraju rat, treba pohapsiti, a silovatelje streljati. Nisam preterani nacionalista, mislim da je sasvim u redu da budem ono što jesam – tipična Srpkinja. Malo galamim, pa onda zaboravim šta je bilo. Međutim, ovoga puta verujem da su se oni u Sarajevu okliznuli u proceni. Mogao bi im se desiti kontraefekat. U mojoj osnovnoj školi desilo se tačno to, došlo je gotovo do masovne histerije i nekakve dečje revolucije tokom velikog školskog odmora, koju su jedva ugušili direktor i nastavničko veće. Sporadično, prvo tiho pa sve glasnije počeli smo da pevamo četničke pesme u školskom dvorištu, a pred kraj odmora i da padamo u trans. Bila je to posledica silnih partizanskih pesama i ratnih filmova koje smo gledali tokom jedne decenije, oplakivali i sanjali godinama...Na sahranama nismo imali suza koliko smo ih ostavili u sali za priredbe, gde smo neprestano recitovali pesme o prerano ubijenoj hrabroj deci, koja su bila mali partizani...Jednoga dana nešto je krenulo kako ne treba, i mi smo pretrovani od preterivanja prešli na suparničku stranu.
Imam dovoljno godina, znam da su muškarci često – stoka obična, i bedne kukavice. I kod raspetog Isusa u prvom trenutku stajale su samo žene. Ne potcenjujem ni žensko zlo, međutim ono što se može videti u tom filmu uvredljivo je za sve čestite žene bilo koje nacionalnosti. Kakvo sramotno preterivanje, kakvo iživljavanje... Da slučajno neko ne bi došao u iskušenje da gleda, mada to ne može da se gleda, toliko je to loš film - otegnut, haotičan, nepovezan, dosadan, morbidan, evo jedne korektne i temeljne analize Anđelininog filma, sasvim dovoljne da se čovek obavesti čitanjem i izbegne da se gledanjem upetlja u gnev, ili utone u nihilizam. http://cultofghoul.blogspot.com/

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 02 Мар 2012, 09:02

...o kašlju.
Ovo je prva zima u poslednjih 30 godina a da nisam kašljao.
To me toliko zbunjuje da već osećam grebanje u grlu kad na to pomislim...

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2252
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 02 Мар 2012, 14:42

Ma ima "braće" koji uzdižu ne samo Anđeliju, već i "naše" režisere, (titine ljubimce) što su satanizujući Srbe primali "grančice"kao i one što gunđaju balade, i tvrde da su Srbi ali govore iskvareni Hr. jezik, također žive od slave jer su ostali "kerovi" miljenici, da ne nabrajam.

Nisam preterani nacionalista, mislim da je sasvim u redu da budem ono što jesam – tipična Srpkinja.

Auu, preterala si !
Moram da korigujem, auuu, samo kako ?:)===0
Ja pod vjeroispovjest napisao „Vojvođanin“ vidim ovi moji dođoši se prodavaju, ulizuju, pa i ja digao nogu za potkivanje…:)===0

Pa ne može, ne ide, ma nema „tipični srbenda“, izvinjavam se, moj naklon, ja nisam to, tako to, eto izvinite !

Malo se ulizujemo, pro-jevropski, bez vijere i nacionalnosti, svi smo braća, sestre.

Pa kao, deda je prodavao svinje preko grane, služio armiju u vrijeme "kera" u Sarajvu, HR. ili u SL. ima tu
tih bratskih veza i ulizivanja, da, mi smo isti, rasturili nas, ista krv, crvena, pa, pa mnoštvo gluposti...

Najbolji su oni: u mojoj familiji ima ovih, pa onih, pa onakvih, šta sam ja?:)===0
E, ***i se, il po ćaći ili po mami, a ako ti to nije dovoljno, skoči u Dunav pa ćeš se naći. :)===0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mK2MdMfhgqQ[/youtube]
Ja sam Vaš, zar vi ne vidite da vam laskam, ližem, heeej izvinite !:)===0

Primjer: "u redu je da Tompson urliče po srbiji, isto kao, Lisac, Terezija, onaj Dino-saurus i mnogi, kao oni mrze Ćetnike, a ove srbende, Arenu, i Din-dze voleeeeeeeeeeeeeeee".:)===0

Ima ih još mnogo na listi čekanja, mislim „braće“: Dragojević, Mišo, Kićo i ostali oni će uskoro, samo da opadne nivo Drine.:)===0
Svaka čast, respekt, malo ih je koji su u stanju da javno kažu, iskažu, ko su i kome pripadaju, naravno uz poštovanje drugih...! :ok

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 02 Мар 2012, 17:11

Nikada ne bih nikome nešto preporucila a da sama ne donesem procenu o tome .
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 02 Мар 2012, 17:47

Šta ćeš...Da te ne "kvotujem" Mostiću, valjda se tako kaže, jadni smo jadni, kao narod, do bola. Da dođe neka holivudska guska i da ti se istrese onako... Lepo je napisao ovaj čovek na tom blogu kakve je sve filmske i rediteljske greške napravila,opet, ne treba je potceniti - naša je sreća što je to katastrofalno loš film, bez obzira na temu.... A, šta god bi dalje rekli a da nije nepolitično iskazivanje emocija kršimo pravila foruma, a ja više volim da forum mene krši ...

Nemoj da gledaš film ni slučajno. Hteo, ne hteo, ako ne odmah, ubrzo ima da popi.... , pa da se rastužiš, pa opet ovo prvo, i na kraju ćeš da se osetiš kao moje sestre i ja, kad moja nana a s praga pljusne vodu iz noćne posude na ružin grm u kome se mi igramo.
Tamo je srpska vojska glavna sve vreme, a batine i ponižavanja, smenjuje "jednostavna strast" , što bi rekla, francuska spisateljica Ani Erno. A, romantika?! Pa govorila je moja nana, o nekakvoj ljubavnoj sili, a i kuma Desa, Bog da im dušu prosti, i jednoj i drugoj. Reče kuma Desa jednog dana da je kum Miga više ne voli, iako joj kupuje ananas u Begradu.Mi, moje sestre od tetke i ja, zapanjene, deca smo bile, a kuma Desa je bila avangarda - crnpurasta, uvek u negližeu,a kum Miga, golubar, bogataš i švalerčina - baš su bili intrigantan par. Tu se mi već zabrinusmo kad nam reče da je više ne bije( što znači da je više ne voli), ali Desa je bila nepismena i udata na slepe mačje oči - majka joj je vodom kojom je umila neprogledale mačiće gađala Migu s njihovog pendžera( o tome više u mom novom romanu... ####@ )
Nepismenoj, lepoj Desi, ženi prošlog veka, je sve to pristajalo, a ovoj "rediteljki" Bog na pomoć...Treba da čuješ "dijalog zaljubljenih" i da vidiš "predigru" za erotske scene između Muslimanke i Srbina( koji se vole), u koje je Anđelina spucala tolike milione. Ta "ljubav" joj je bila povod. Kako li je kad se ne vole, majko moja! :shock:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 02 Мар 2012, 18:03

...o grupi ludaka na FB koja je...
ali nema veze...
:roll: :roll: :roll:

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 04 Мар 2012, 19:32

Pitala sam se ''Sta se u skrivenom casu zivotnog podneva dogadja''...-...............obrtanje parabole...rodjenje smrti...Prema tome bi bilo,da zivot druge polovine zivota ne znaci penjanje,razvoj,napredovanje,prosirenje,zivotni polet,vec smrt,jer je njen cilj kraj..Ne hteti svoj vrhunac zivota je isto kao ne hteti svoj kraj..Oboje znaci:Ne hteti ziveti...Ne hteti ziveti je istog znacaja kao i ne hteti umreti...Postojanje i nestajanje je ista krivulja...

Ok..kao sto putanja metka zavrsava u cilju,tako isto zivot u smrti..koja je prema tome cilj celokupnog zivota..(Da li je ?)Poraz i svrha zivota su samo stepeni i sredstvo za tu svrhu ,da se dostigne cilj...naime smrt..
Mladi covek se priprema dvadeset i vise godina za potpuni razvoj svoje pojedinacne egzistencije, zasto se ne bi pripremao dvadeset i vise godina za svoj kraj...?

Mozda zato..i rukopis prirode...sve ostavlja..tragove svaki oblik..i zive i nezive ..prirode...ima poruku..sve je nekako zapisano..

Iz narucja i zagrljaja ,skrivajuci dubine mora istrze se Sunce pobednicki se uspinjuci,ostavljajuci za sobom podnevnu visinu i svo njeno divno delo .opet silazi u materinsko more,u noc koja sve prekriva i sve ponovo radja...
Ali..ja ipak vise volim mesec i sav njegov posao..kojim je opsednut...

Ne mogu da verujem cime se ljudi opterecuju...celoga zivota..tako minornim i nebitnim stvarima...dok im pravi zivot promice tik ispred nosa..nikako da ga uhvate..makar za rep..ako..nista drugo...
uhhhhh...
Na kraju ..bilo bi bolje da se zakljucaju u svoj svet...pa da s'vremena na vreme vire.tek da im stvari '' ne izmigolje'' bas sasvim do kraja...
Zavidim ''psihoticarima''..posebno onima koji su uglavnom u svom svetu,ali se ipak povremeno vracaju ovde da vide..sta se desava...i procene dokle je svet zaglibio...Neuroticari mi vec nisu toliko simpaticni..oni su vecito prisutni u ovoj stvarnosti,ali nezadovolji i haoticni....i sa iskrivljenim i netacnim dozivljajima... i neprestano tragaju za resenjima ..koja su u startu osudjena na propast...

Nadam se da ce neko uskoro pronaci i napisati knjigu ''Put u srediste duse''(ako vec ne postoji neka takva ..ja nazive uopste ne pamtim..retko..)dakle..kao putovanje u srediste zemlje...
Naravno.da mislim na nesvesne sadrzaje nase licnosti...i sigurna sam da ce se relativno brzo pronaci nacin ..da se tamo sasvim pribrano i normalno ostane ...koliko je potrebno..pa onda nazad...kada zazelimo...
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 12 Мар 2012, 07:57

Слика

Sve je slatko kada se dotera, prikrije nedostatke, i oboji malo. Ko bi rekao da je ovaj medenjak, najobičniji miš. :shock:

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2192
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 12 Мар 2012, 11:19

Kham...Ra, istina je, pa ipak,
ne moze bas sve da se dotjera, ukrasi, zamaze i uljepsa. Ovom slatkisu, istina, obicnom misu, da si stavio lonac na glavu, bio bi cakan, a sta npr sa...krokodilom? Njemu ni ikebana na glavi ne pomaze! Htjedoh reci, sve se da ukrasiti, ali da ima predispoziciju slatko da bude :wink:
Raznorazni namcori, prozdrljivaci, izmlacivaci tepiha, nosioci predugackih zatamnjenih repova
ukrasiti se ne daju. :D

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 12 Мар 2012, 19:52

u pravu si sve...naročito za te što gmižu, rep vuku, i tako to , fuj, fuj ... !!!!$%$^^^

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 13 Мар 2012, 08:50

Zanimljivu mi basnu traže da napišem...Nije to bajka, nego basna, poput one o lisici i ždralu. Kao prvo...drugo, treće, narod je ovde siromašan beskrajno, svako na svom nivou - ako si umetnik živiš kao pseto u poređenju sa umetnicima u inostranstvu, ako si vrhunski hirurg, toliko radiš da ti pukne žučna kesa na poslu i onda te kolege u frci da budu što bolji ...raspore laserom, kao da si tvrdoglavi paor koga su onesvešćenog pokupili sa njive. Kada je "zemlja u tranziciji" i narod je, takođe. :-) Tako se svako uhvatio interneta i pomahnitali nacionalisti, ali i popovi, Bog da prosti, a monaštvo po facebook-u najprirodnije komunicira sa vernicima.
Dosta tih laži, o igranju i neozbiljnom shvatanju tog naloga - pa ja sam bila svedok kako na jedan dan putuje žena i ostavlja me u ludilu od posla da bi se slikala na Kopaoniku, SPONTANO U SNEGU sa sve Luj Viton tašnicom na skijaškoj stazi. Morala je da pokaže na facebook-u da je bila na skijanju, a ...o onima koji su se udali a bome i razveli za ove tri – četiri godine, koliko sam tamo, ne bih. O seksu , kafama i poslićima da ne pišem...KAKVE DALJINE, KOJI BAKRAČI I KONTAKTI SA ROĐACIMA U INOSTRANSTVU?!
FACEBOOK JE POSTAO HOT LINIJA , PRVENSTVENO, PA TEK ONDA POSLOVNA, I DRUŠTVENA MREŽA.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23255
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 14 Мар 2012, 15:52

...promeni avtara...:D
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Порукаод Shushu » 16 Мар 2012, 18:07

...o ljepoti zivota kada zena ima cerku. O tome kakvo je zadovoljstvo izici ,makar i u obicnu setnju .Sreca uvijek ima lijepo lice :))))))))))))
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 07 Апр 2012, 10:40

...aparatu za kokice koji mi se pokvario, a majstorima treba vremena kao da sam im auto dao na opravku...

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 23255
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 09 Апр 2012, 10:04

...Slagalici... :D
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...