Ko se krije ispod uniforme?

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ko se krije ispod uniforme?

Порукаод PjescaniSat » 15 Апр 2009, 13:44

Evo sta se desilo mojoj prijateljici koja nije bila "dobra" pa nije "aminovala" vlast i uniformu.

Pretukli je i poručili da se žali DPS-u

GORDANU JEKNIĆ IZ NIKŠIĆA TEŠKO POVRIJEDILI PRIPADNICI INTERVENTNE JEDINICE

Nikšić – Nikšićanku Gordanu Jeknić (38), vlasnicu kafe bara „Kontesa“ koji se nalazi na autobuskoj stanici, u noći između četvrtka i petka pretukla je policija i tom prilikom zadobila je teže tjelesne povrede.
„U četvrtak veče oko 23.15 sati došla je interventna jedinica i po riječima konobarice, koja je to veče radila, istjerala goste, koji nijesu uspjeli ni da plate račune, kako su se ovi prema njima ponijeli. Konobarica me pozvala i dala telefon jednom od policajaca, koji je na moje pitanje da mi objasne razlog takvog ponašanja, odgovorio da ih gazdarica ne interesuje“, kazala je Jeknić koja lokal drži tek nekoliko mjeseci.

Ona je rekla da je odmah potom došla u lokal, zatvorila ga, pustila muziku koja je bila isključena i počela da čisti.
“Bila sam ljuta jer ovo nije prvi put da se pojedini policajci tako ponašaju i da mi na takav način tjeraju goste iz lokala“, kaže žena koja je razvedena i od rada u lokalu izdržava dvoje djece.
Prema njenim riječima, interventna jedinica se brzo vratila, ali ona od muzike nije čula lupanje na vratima.
Kaže i da se ne bi mnogo obazirala na policajce i da ih je čula, jer, “valjda ima pravo, da svoj lokal čisti kada želi”.
„Nakon desetak minuta izašla sam i ispred lokala \\\'Uranak\\\', koji se takođe nalazi na autobuskoj stanici, presrelo me nekoliko pripadnika interventnog voda i veoma grubim glasom naredili mi da stanem. Htjela sam da ih pitam hoće li da me uhapse, ali nijesam uspjela rečenicu da završim do kraja, jer me jedan od policajaca udario nekoliko puta u sljepoočnicu. Drugi policajac je krenuo da me udari nogom, ali su ga kolege spriječile u tome, pa me udario šakom u stomak i kao posljednjeg kriminalca, ubacio me u defender“, kazala je Jeknić, dodajući da još ne može da vjeruje šta joj se desilo.

Bijesna, povrijeđena, kako sama kaže, počela je da psuje policajce i da im prijeti, na šta je jedan od njih rekao: ’Idi sad pa se žali DPS-u’, aludirajući vjerovatno na činjenicu da se u njenom lokalu nekoliko dana prije toga slavima pobjeda pomenute partije.
„Tada je jedan od policajaca kazao: ’Vodite je u garažu, da joj ja pokažem njenog boga’. Od straha sam zavrištala i tražila da mi dozvole da pozovem oca, što mi oni nijesu dozvolili. Kada smo došli u stanicu, dvojica policajaca koji su me tukli su rekli neistinu u koju im ni njihove kolege nijesu povjerovale, da sam krenula da bijem jednog od njih. Molila sam ih da mi dozvole da se javim kćerki koja je sama kući i vjerovatno prestrašena. Ostali su gluvi na moje molbe iako sam sigurna da su većina od njih roditelji, pa sam valjda zato i očekivala malo samilosti. Pošto sam se loše osjećala, tražila sam pomoć ljekara“, kazala je Gordana Jeknić, koja je pet puta operisana i, kako samo reče, dva puta joj je život visio o koncu.
„Dvojica policajaca, koji su bili sa onom dvojicom što su me tukli, odveli su me do hitne i moram istaći da su se prema meni ponijeli više nego korektno i ljudski. Otišli smo do specijaliste za uho, grlo i nos“, kazala je Jeknić pokazujući listu iz bolnice na kojoj piše da se „pacijentkinja žali na zujanje desnog uha, slabiji sluh, vrtoglavicu, gubitak glasa i gušenje“.

Nakon ljekarske intervencije dozvolili su joj da se čuje sa roditeljima i vratili je u stanicu gdje su je držali do 3.15 sati, nakon čega je otac poveo kući.
„Sjutradan je moj otac išao na razgovor sa načelnikom policije Draganom Blagojevićem koji ga je primio krajnje korektno. Otac je načelniku predočio da ćemo pokrenuti krivični postupak zbog batina, nanijete boli, zbog uvrede časti“, ispričala je pretučena vlasnica lokala ’Kontesa’, koja nije išla na razgovor jer je morala da obavi dalje medicinske analize kojima je utvrđeno da joj je desna bubna opna probijena.
Gordana kaže da joj je najteže palo što joj nijesu dozvolili da se čuje sa trinaestogodišnjom kćerkom i da je svu ovu priču pokrenula ne zbog osvete, već zato što je majka dvoje djeca i što takvo ponašanje ne zaslužuju ni kriminalci, a ne pošteni građani.

Otkaz policajcu Mihailu Banjeviću

Policajac Mihailo Banjević dobio je otkaz zbog toga što je udario Gordanu Jeknić. Uprava policije saopštila je juče da je Banjeviću prestao radni odnos jer je njegov postupak u suprotnosti sa kodeksom ponašanja policijskih službenika”.
U jučerašnjem saopštenju navodi se da je dežurna služba Područne jedinice Nikšić obaviještena preksinoć, oko 23.15 časova, da iz kafe-bara „Kontesa\\\" dopire glasna muzika.
- Na lice mjesta je upućena interventna grupa, koja je opomenula osoblje da stiša muziku i da zatvore lokal s obzirom na to da je isteklo radno vrijeme. Gosti, koji su se nalazili unutra, napustili su lokal, u kome je ostala samo konobarica.

Nedugo potom ponovo se iz lokala čula glasna muzika, a osobe koja su bila unutra nijesu htjela da puste pozornika, koji je bio na tom rejonu, da uđe, već su pojačale muziku - navodi se u saopštenju i dodaje da je “na lice mjesta ponovo došla interventna grupa i ispred vrata lokala zatekla vlasnicu Gordanu Jeknić koja je policijskim službenicima, dok su prilazili, počela upućivati psovke i pogrdne i uvredljive riječi”.
- Banjević je pokušao da uhvati za ruku Jeknićevu , kako bi je uveo u službeno vozilo i priveo u službene prostorije, ali ga je ona udarila po ruci, nastavljajući da mu upućuje psovke i uvrede. Banjević joj je tada zadao udarac otvorenom pesnicom u glavu. Jeknićeva je privedena u Područnu jedinicu, a osnovni državni tužilac u Nikšiću se izjasnio da u njenim postupcima nema elemenata krivičnog djela. Protiv nje je, Područnom organu za prekršaje, podnijeta prekršajna prijava iz čl. 10 Zakona o javnom redu i miru - ometanje i omalovažavanje ovlašćenih službenika u vršenju službene radnje, kao i prekršajna prijava zbog kršenja odredbi Uredbe o zaštiti od buke - navodi se u saopštenju i dodaje da je Banjević bio angažovan u Upravi policiji na osnovu rješenja na određeno vrijeme, na period od 19. januara 2009. do 19. oktobra 2009. godine.

- Unutrašnja kontrola, kojoj će predmet biti proslijeđen, izjasniće se da li su ostali policijski službenici, u konkretnom slučaju, postupali u skladu sa zakonskim ovlašćenjima - piše u saopštenju.
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 15 Апр 2009, 14:26

Narodna vlast je uvek u pravu.
Ako nešto ne valja... promenićemo narod...
:mah :mah :mah :mah

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 15 Апр 2009, 15:08

da nije tuzno bilo bi smijesno :ha:ha :ha:ha :ha:ha ali da, tako je, kakvi smo dobro nam je :ok
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 15 Апр 2009, 19:00

Bas k'o u vreme ćope ledenog :roll:
Последње учитавање од Mustra дана 15 Апр 2009, 19:44, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 15 Апр 2009, 19:35

Ne podnosim ni jednu drugu uniformu osim pilotske.
Iritira me policijska i lekarska najvishe.Medju njima gotovo i da nemam prijatelje,ili vrlo retko:(
Bojim se da ce u buducnosti biti josh gore:(Nepravde i nasilja najvishe.

Корисников грб
Zorica_UE
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2143
Придружен: 23 Апр 2008, 21:32
Место: Užice
Контакт:

Порукаод Zorica_UE » 15 Апр 2009, 21:44

''Samo ostatak nas u drugome i drugoga u nama, samo to nazivamo besmrtnošću smrtnih stvari.'' Miroslav Antić

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1943
Придружен: 20 Сеп 2008, 23:48
Место: Slovenija

Порукаод Flavio Briatore » 15 Апр 2009, 22:16

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 16 Апр 2009, 07:02