tok misli

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 13 Јан 2009, 13:49

"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Јан 2009, 13:58

Gledam knjige koje sam dobio, razmišljam koliko mi sve to znači, podelim radost sa prijateljima, a onda me iz SBB-a isključe, i prekinu mi tok misli.
Onda mi Dekart padne na pamet:
Mislim - dakle postojim!

Ravens Daughter
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Ravens Daughter » 14 Јан 2009, 18:28

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 5104
Придружен: 09 Мај 2006, 00:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Nemir » 15 Јан 2009, 08:05

...Sam taj trenutak kada mi je sestra rekla da se porodila meni je delovao kao večnost. Prekidam vezu, sedam u prvi autobus. Drhtim... Ne mogu se setiti broja telefona koji okrećem po sto puta na dan... Vrtim sestrine slike po glavi...
Onda u jednom trenutku ukapiram da su počele da ni se slivaju suze sa lica. To je znači taj plač od sreće, od pometenosti, plime neopisivih osećanja koja te tresnu po glavi i kao da više ne kontrolišeš samog sebe.
Pomislim, ako je meni ovako, kako li se tek oseća ona...
I da su istinite sve te priče ljudi koji kažu da im je najupečatljiviji trenutak u životu bio rođenje deteta.

Mali, Veliki čoveče... Neka te ne zaustave loši ljudi... Neka ti osmeh bude najveće oružje u ovom ludom svetu... Neka ti nebo bude jedina granica na kojoj ćeš stati... :mah :mah :mah
"Vitez od Nemira!"

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 15 Јан 2009, 08:11

Bices ti dobar ujak :wink: Cestitam ti rodjenje bebe i da joj i pelene menjas :D

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 22 Јан 2009, 00:54

Kako je dobro deliti…sada ce mom dosadnom romanu da se pridruzi i moja prijateljica sa svojim, koji uopste nije dosadan. Mislim da zajedno imamo oko osamdesetak strana. Imamo i kraj…one ce biti privedene na kraju, upoznace se u stanici i spojiti svoje romane. U stvarnom zivotu… kada su je priveli(zapalila je automobil, sada vec bivseg supruga), ona je policiji rekla… da je zapalila svoju polovinu - polovinu svoje bracne tekovine…Sta bi bilo da je automobil u celosti izgoreo? :shock: Ne smem ni da mislim o tome.
Pisala je ona i ranije, ali ne tako opusteno…Dobro je da ne moram da budem potpaljivacica – imam nju, da bude orginalna i ona ima mene da budem dosadna. Eto, :idea: knjige. :)===0

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 22 Јан 2009, 09:46

Ma kakav tok...sve je zbrkano.Još nisam popila kafu, auhvatila sam se tastature....
I danas sama...Ko zna kad će Sale,a Ana i onako nije tu već par dana...
Baš mi fali....Nedostaju mi njena stalna brbljanja... :cry:
Ih...sad ću još i da se raspekmezim...
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 26 Јан 2009, 08:49

Zasto sam rekla?Obecala sam ( sebi) da vise nikome necu pricati o svojim planovima. Sta sad? Da kazem, necu! A dobila sam dve trenerke za Bozic. Jedna je bas skupocena. Boze, na sta lici ucitelj. On je u dezeniranim hulahopkama.Pisti kao sirena. :evil: – Ne, ne gospodjo. Rekao sam noga levooo, radimo levu stranu!!!
Katastrofa.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 28 Јан 2009, 11:52

"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 28 Јан 2009, 14:09

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15

Порукаод Alan_a » 29 Јан 2009, 14:16

"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 03 Феб 2009, 09:30

Lazi, lazi, ima li im kraja? Ovaj je onome…onaj je ovome. Zene koje precenjuju svoje muskarce. Muskarci koji podcenjuju svoje zene. Ona je u drugom stanju, on balavi i gazi neduzan svet za stolom. Neka bi pojeo jos dve butke i tri polutke.Mozda ga mesiste umori. Sta ja moram da gledam? Dokle cu djubre da izlivam u zlato? Proklet da je dan kada su mi cuclu umocili u alevu papriku.

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 03 Феб 2009, 15:25

Sramota, koliko jasem po ovim tokovima. Ali, sta cu? Zovu me :!: Bas me zovu!!! Kao u inat javio se sad Misa da mi kaze da oni idu na skijanje. Ja kazem: dobro, bas lepo, drago mi je…I najopustenije mu saopstim da kod mene nema nista novo.Medjutim, nije se dalo. On opet pita, ja opet odgovorim, onda on jos jednom pita i ja se uhvatim – kantice. E, cim sam je spomenula odmah se pozvao u goste. Svratice sa suprugom veceras.Opet cu morati da pricam tu pricu pred njegovom zenom(organski me ne podnosi), i da mu osvezavam brak.A kad odu necu moci da zaspim.Strah od povratka sindroma kantice je jaci i od Bensedina. Samo sto se ponadam da sam uspela, zivot me vrati na isto mesto.
Dobro. Misa je imao sest, njegov brat Peca tri, a ja pet godina. On je bio smrtno zaljubljen u mene, a ja u Pecu. Tacnije, bila sam luda za Pecom. Gurala sam mu hranu u usta neprestano, zbog cega me bas i nije voleo. Sta je on mogao? Proba da pobegne…ja ga stignem, zgrabim, nosam. Jedan dan se meni Misa opasno zameri i ja ga sastavim kanticom po glavi. Sedamdeset druge smo imali limene kantice i …vrisne krv. Danima mi nisu dali da idem u park i kad sam u izolaciji otkrila da u stvari volim Misu…on je uveliko prestao da voli mene, a Pecu su poslali kod babe na selo da ga podgoji.Nije me ni prepoznao kada su ga vratili, a Misa me mrzeo sve do tridesete, preciznije, dok nisam presla iz crnke u plavusu.

PS: Bezumno je (u petoj deceniji) zaludjivati se … bas toliko. Jasno je, nije me proslo i nece.Brine me samo, sta da radim ( kad ga sastavim)ako ostane?

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 03 Феб 2009, 15:29

Dobro je da sam povrh svega dozvilila ruzicastoj boji da me vodi danas :D

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15

Порукаод Alan_a » 04 Феб 2009, 12:34

... upustim se kao kad slušam muziku, teče pesma, melodija me vodi, sve moje čestice hvataju ritam i bez upliva mozga. naposletku dođe i on... pa analizira, pa obrati pažnju na tekst i rimu, i teksturu svega na matrici određenog dana i njegovog stana. ponekad kaže - štrčiš! ili - ispred sebe trčiš! ili samo klimne, za potvrdu da je upuštanje uputno, i da ću umeti i bez njegovih pisanih uputa...
:P
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."